Şimdi Ara

Sosyal Adalet Endeksi'nde Türkiye sondan ikinci sırada

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
222
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Sosyal Adalet Endeksi'nde Türkiye sondan ikinci sırada
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    336 Mesaj
    Avrupa Birliği (AB) ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği (OECD) ülkeleri arasında yapılan araştırmaya göre hazırlanan Sosyal Adalet Endeksi'nde Türkiye 41 ülke arasında 40'ıncı oldu.

Alman Bertelsmann Vakfı’nın AB ve OECD ülkeleri arasında hazırladığı Sosyal Adalet Endeksi'nde Türkiye 41 ülke arasında 40’ıncı oldu. Vakfın hazırladığı Sosyal Adalet Endeksi'nde ülkeler çeşitli başlıklara göre sıralandı.

EĞİTİM EŞİTLİĞİNDE SON SIRADA
    Türkiye yoksulluğun önlenmesi başlığında 31'inci, adil eğitim fırsatları başlığında sonuncu, istihdam piyasasına erişim başlığında 37'inci, sosyal hayata dâhil olma ve ayrımcılığa uğramama başlığında 39'uncu, nesiller arası adalet başlığında 18'inci ve sağlık başlığında 36'ncı sırada yer aldı.

Sosyal Adalet Endeksi'nde ilk sırada daha önceki yıllarda olduğu gibi İzlanda yer aldı. Küçük ada ülkesini Norveç, Danimarka, Finlandiya, İsveç gibi diğer İskandinav ülkeleri izliyor. Almanya ise endekste Hollanda, Slovenya, Çekya ve Yeni Zelanda'nın ardından 10'uncu sırada yer aldı.

ABD sosyal adalet endeksinde 36'ıncı sırayı alırken listenin son sırasında Meksika bulunuyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1706670/sosyal-adalet-endeksinde-turkiye-sondan-ikinci-sirada.html

Ne şahlandık bea

|
    |

• Yüzbaşı
    622 Mesaj
    Ya sondan ikinci yada ucuncu oluyoruz, bu kabul edilir bir sey degil, insallah yakinda sondan birinci geldigimiz gunleri goruruz.
    |
    |

Ecdelya ve sumoodii ile. Hello Taksim Dayı.
  • Yarbay
    3158 Mesaj
    yalanlar cok iyiyiz :D
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Some guy

Ben akp li değilim ama, o kadar da kötü değilizdir. Bunlar chp lilerin yalanları olabilir.
    Biz de onu anlamadık, nasıl sonuncu olmamışız hayret, cehape yalan kandırıp bizi bir basamak yükseltmiş olabilir. ssk yı gss yi fbyi bjk yi hep gılıjdar batırdı.
    |
    |

Diyosun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Some guy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    336 Mesaj
    konuyu gören akboylar arkalarına bakmadan kaçtılar
    |
    |
    Ikinci olmak da bir basari. Reklamin iyisi kotusu olmaz, birincilik bekliyorum seneye
    |
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Yüzbaşı
    336 Mesaj

furandor nerelerdesin, bu konuları neden görmüyorsun diye hatırlatıyorum sana
    |
    |
    Bahsedilenler: furandor
1
Reklamlar
bankalar.org
emek server
kolayoto.com
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.