Şimdi Ara

SOS! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: shadylotd

sos çıkma olayı şöyledir.

örn 40 lvl yaratık kesiyosun ve çıkacak olan item sos sword .
    şimdi sana çıkabilecek en yakın sos 42 lvl sos sworddur çünkü bundan bi uzak olan item 32 lvl sos sword
    32 lvlla 40 arasında 8, 42 ile 40 arasında 2 fark var bu sebepten en yakın olan sword çıkıyor oda 42 lvl
    yani tahminimce önce çıkacak itemin türü belirleniyor oyun tarafından (silah ,kıyafet ,aksesuar) sonra sos olup olmayacağı , sonra sos olursa en yakın lvldaki sos itemi veriyor.

tam olarak öyle değil aslında..yakın ama değil...şöyle anlatayım kısaca...bir mob spawn olduğu zaman içinden çıkacak şey önceden bellidir...yani itemle spawn olur...onu kesen oitemi kapar...tabi haliyle sos itemli mob un spawn olması nadir bir olaydır...bu sos itemleri bu moblara koyan ya zaman ayarlı bir program yada ne bilim belki gmlerdir...(yanlış düşünüyor olabilirim)..leveline gelince de senin mantığın uygun gibi geliyor ama bi eksiği var bu mantığa göre kendi levelinden düşük level sos item çıkma olasılığıda oluşur...benim bildiği sos itemler herzaman levelinin üstü olarak düşer..bundada yanlış düşünüyor olabilirim...

• Hayır soslar düşük level de düşebilir yukardada söylediğim gibi bana hynocehon mudur nedir o taş yarma kafalardan lvl 24 item düştü.
  • vay bana sos düşmüştür ama 1 yılda bi
  • quote:

Orjinalden alıntı: KöTü_CoCuK

vay bana sos düşmüştür ama 1 yılda bi

ya bu adamın mesajlarını okudumda hep boş konuşmuş.bana sanki post kasıyo gibi geldi.benimle aynı şeyi düşünen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alegrot

quote:

Orjinalden alıntı: bursali000

yaw bugun yeowa giant kesiodum.kestim 44lwl female garment ayakkabı çıktı(sos) 5-10dk sora bi kişi daha giant kesti 42sos spear çıktı bundan sonra böle hep çıkıcakmı yoksa sadece öylesine balına mı çıktı

_CeLLaT_
    YAWAAŞŞŞ Yeowadan 44 lv sos cıkmaz hele 42 lv sos spear HEÇÇ çıkmaz ole bıs ıolsaydı 42 lv adam Hekmudan da diil yeowa da kasardı ANLADIN SEN ONU

kardes banada lvl 23luk hayvandan (hyongo ghost soldier) lvl 35 lik protector kafalık cıktı sos her sey cıkabilir hiç belli olmuo bu sos işleri

• Sosu Server daki program düşürüyor arkadaşlar.
    Arkadaşıma Mujigilerden 57 sos garment chest düştü.
    52 level bi arkadaşım trade yaparken 32 level olan scorpionu kesti 52 ring düştü.
    Sosun levella çok fazla alakası yoq 24 level mobtan 24 sos silah düşücek diye bişe yoq.
    Mesela bana yeowa lardan 32 sos glavie düşmüştü. 42 de olabilirdi
  • banada tigerden lvl 26 garment ayakkabı çıktı
  • quote:

Orjinalden alıntı: LORD_WESTSIDE

quote:

Orjinalden alıntı: shadylotd

sos çıkma olayı şöyledir.

örn 40 lvl yaratık kesiyosun ve çıkacak olan item sos sword .
    şimdi sana çıkabilecek en yakın sos 42 lvl sos sworddur çünkü bundan bi uzak olan item 32 lvl sos sword
    32 lvlla 40 arasında 8, 42 ile 40 arasında 2 fark var bu sebepten en yakın olan sword çıkıyor oda 42 lvl
    yani tahminimce önce çıkacak itemin türü belirleniyor oyun tarafından (silah ,kıyafet ,aksesuar) sonra sos olup olmayacağı , sonra sos olursa en yakın lvldaki sos itemi veriyor.

tam olarak öyle değil aslında..yakın ama değil...şöyle anlatayım kısaca...bir mob spawn olduğu zaman içinden çıkacak şey önceden bellidir...yani itemle spawn olur...onu kesen oitemi kapar...tabi haliyle sos itemli mob un spawn olması nadir bir olaydır...bu sos itemleri bu moblara koyan ya zaman ayarlı bir program yada ne bilim belki gmlerdir...(yanlış düşünüyor olabilirim)..leveline gelince de senin mantığın uygun gibi geliyor ama bi eksiği var bu mantığa göre kendi levelinden düşük level sos item çıkma olasılığıda oluşur...benim bildiği sos itemler herzaman levelinin üstü olarak düşer..bundada yanlış düşünüyor olabilirim...

1- demek istediğim hemen hemen buydu. yani yaratığın içinde geliyor veya son vuruşu yaparken belirleniyor pek fark etmez katkın için saol ama.

2-sos lar lvlından düşük de çıkabiliyor ama 64 üstü adama 1 lvl çıkmazken 1 lvl adamada 64 silah çıkmayacağı kesin olduğu gibi bunun belli bir aralığı olması muhtemel.
    yani senin lvl a belki 10 belki 15 lvl yakınlıktaki bir item düşüyor genelde.

3-bu konuda tam olarak bişey söylemek kesinlikle mümkün değil.çünkü zaten çok nadir düşen bir parça olduğu için gözlem yapmakta zor. yaklaşık 1 sene oynadım farklı serverlarda olmak üzere 1 er tane düşürebildim.
    nasıl ki elixir de yakma veya tutturma olasılığını yöneten bir sistem varsa bunda da aynı şey geçerlidir diye düşünüyorum.
    yani elixir konusunda da çeşitli söylentiler çıkıyor. lag yokken basın , server kalabalık değilken basın, yok efendim şehir değiştirin, yok gidin silahı kasaya koyup geri alın veya silah el değiştirsin öyle deneyin gibi bazı insanların deneyerek başarılı olması sonucu bu olaya her zaman tuatar gözüyle bakmasına sebebiyet verecek durumar olmuş.
    ben bunlara inanmıyorum bir silahı defalarca yakıp , üst üste +5 e kadar yakmadan çıktığım zamanlar oldu
    bence tamamen bir % ye göre gidiyor ve şansın varsa o yüzdeyi tutturuyosun. tabi lucky işe yarıyor ama % ye ne kadar faydası var mechuldür.
    sos olayında da böyle düşünüyorum. şu mobdan çok sos çıkar , bundan item çıkmaz gibi söylentiler oluyor. bu ancak şöyle olabilir
    örn. white ve golden spiderlar benim oyunda rastladığım en az item düşüren yaratıklar. ve dikkat ederseniz bu yaratıklar en az kesilen yaratıklar diyebiliriz. ama herkez cave deki yaratıklardan sos / item çok çıktığını düşünür . tesadüfe bakınız ki bu yaratıklarda serverın en çok kesilen yaratıklar 1 odada en az 4,5 kişi varken nasıl az kesilsinki
    yani demek istediğim çok kesilen yaratıktan çok item çıkması gayet mantıklı çünkü daha çok kesildiği için daha çok spawn oluyor ve senin de bahsettiğin içinde sos / item gelen yaratık sayısı artıyor dolayısyla çok item düşüyor.
    çok uzattım sanırım
    iyi oyunlar...

• way konuya bak be.
    neler düşünülüyomuş
  • sallayın. destursuz bir şekilde. yalandan kim ölmüş.
  • Bana 36 lvlde 46 lvl SOS pantolon çıkmıştı.
  • bna 15 lvl canawardan 8 lvl SUN düştü 6e sattım daha fazla olcakdı ama olamadı
  • bana da earth ghosttan 32 lvl sos shield düşmüştü
  • quote:

Orjinalden alıntı: Trex87

quote:

Orjinalden alıntı: KöTü_CoCuK

vay bana sos düşmüştür ama 1 yılda bi

ya bu adamın mesajlarını okudumda hep boş konuşmuş.bana sanki post kasıyo gibi geldi.benimle aynı şeyi düşünen var mı?

o adam sen daha sro bilmiyoken forumda katılıyodu araştırda sonra mesajını yaz bari reziL oLma sro formuna yazmıcam yazmıcam diyorum ama hakkında birşey bilmeden yazma mesajı

• quote:

Ben durduk yerde neden yalan söyleyeyim.o 44lwl sos gidip 44lwllık canawardan cıksaydı buraya yazmazdım zaten. biiri resim koymayı anlatırsa ss çekip koyarım.ayrıca oyundaki bikaçkişide gördü

neden cıkmasın saturnun 42 lwl ilk Sox bowu bana cıkmıstı serverede 5 gün geç başlamıştım 33 lwl çiçeklerden 42 lwl sos bow ve tam 20dk sonra bide 33 lwl omuzluk cıktı pot bitti gidip geldi bot ilk kestiğim mobdada 37 lwl chest cıktı sos ama ondan sonra +4 bile çıkmadı
  • yeowadan 42 lvl sos kolluık çımısıtı
  • arki dogru dıor banada ongdan sos bard dustu 42 lwl
  • o ne biçim bir chardır öyle? statları nasıl verdin?
  • Güzel hort, tebrikler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _FıSTıK_

quote:

yaw bugun yeowa giant kesiodum.kestim 44lwl female garment ayakkabı çıktı(sos) 5-10dk sora bi kişi daha giant kesti 42sos spear çıktı bundan sonra böle hep çıkıcakmı yoksa sadece öylesine balına mı çıktı

_CeLLaT_
    YAWAAŞŞŞ Yeowadan 44 lv sos cıkmaz hele 42 lv sos spear HEÇÇ çıkmaz ole bıs ıolsaydı 42 lv adam Hekmudan da diil yeowa da kasardı ANLADIN SEN ONU

fıstık ne diorsun sen bnm ortaıma yeowadan 45 sos çktı başlık female wede sos lvının yüksei çıkar som lvnda çıkar sosun düşük çıkar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.