Şimdi Ara

Sorusu olan içeriye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda soru sormak için açılan her konuya cevap vermeye çalışıyorum fakat bazen görmediğim, kaçırdığım konular oluyor ben de madem bir iyilik yapmak istiyorum herkes faydalansın diye düşündüm.
    Bu konu altında her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. (Hangi şampiyon hangisiyle olur, şu eloda ne ile taşırım vs. vs.)

• en gold efficient itemler neler
  • DeathlyVisage kullanıcısına yanıt
    1.sıradaki item kesinlikle sihiriçen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Singed'in pasifi ne kadar güçlü sence?

• lolking atabilir misin
  • Gold musun,Plat mı ?
  • Altınıları göster butonuna tıklamanız lazım arkadaşlar.
  • Çok boş yapıyorsun.Sen lolking at bakalım.Max d5-d4 bir şeysin, her konuda atıp tutuyorsun.

• Uzun olmasa da bir süredir oyunu oynamaktayım. Fakat ranked sistemini pek bilmiyorum. %50 üzeri her win rate iyi anlamına mı geliyor?
    Elo puanı maç kazandıkça yükseliyor mu? Elo puanını en sağlıklı olarak nereden öğrenebilirim?
    Son olarak 2 şer olarak atlamak nasıl oluyor? Lige yeni katıldı damgası olduğu zamanlar için mi geçerli sadece?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Everett

Uzun olmasa da bir süredir oyunu oynamaktayım. Fakat ranked sistemini pek bilmiyorum. %50 üzeri her win rate iyi anlamına mı geliyor?
    Elo puanı maç kazandıkça yükseliyor mu? Elo puanını en sağlıklı olarak nereden öğrenebilirim?
    Son olarak 2 şer olarak atlamak nasıl oluyor? Lige yeni katıldı damgası olduğu zamanlar için mi geçerli sadece?

%50 her win rate iyi değildir örneğin 1230 win 1200 lose olan bi hesap artık o an hangi kümede ise oraya mahkumdur diyebiliriz fakat 45 win 25 lose bi hesap yükselmeye açıktır yeni yüzde olarak win lose arasındaki fark önemli. Elo puanı maç kazandıkça yükselen maç kaybettikçe azalan bir sistem elo'nuzu op gg gibi sitelerden öğrenebilirsiniz. 2 şer atlamaya gelirsek eğer ki elonuz bulunduğunuz kümeden fazlaca yüksek ise ve ard arda win streak yakalarsanız oyun kendince diyor ki bu adamın yeri burası değil daha da üst kümeler ya da üst ligler oraya yerleştireyim bu yüzden seni hızlandırmaya çalışıyorum. Fakat bildiğim kadarı ile taze kan simgesinin 0 lp nin altına düşürmemek dışında bir olayı yok. Ayrıca riottan Jhonnie şöyle açıklamış iki lig atlamayı.

quote:

Ben Oyuncu Destek ekibinden Jhonnie.

Benimle iletişime geçtiğin için teşekkür ederim. Lig sisteminin en doğru şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla çevrimiçi olmayan sihirdarlara müdahale edecek bir sistem geliştirdik. Eğer 28 gün faal olmazsan, ligdeki sıralamada görünmeyeceksin. Sonra her 7 günde bir, çevrimiçi olana kadar lig puanı kaybedersin. Liglere göre kaybedilecek puanlar:

Elmas: 50 Lig Puanı / her 7 günde bir
    Platin: 35 Lig Puanı / her 7 günde bir
    altın: 25 Lig Puanı / her 7 günde bir
    Gümüş: 10 Lig Puanı / her 7 günde bir
    Bronze: 0

Eğer sıfır lig puanının altına düşersen bir alt kümeye yerleştirileceksin. 5. kümedeysen de bir alt lige düşersin. Lütfen bu sistemi liglerde sadece aktif oyuncuların bulunması için geliştirdiğimizi unutma.

2 küme atlama durumu ise çok nadir olmaktadır. Şöyle bir örnekle durumu anlatmak isterim: Dereceli bir oyuna girdiğinde, eskiden Elo denen eşleştirme derecene uygun rakiplerle ve takım arkadaşlarıyla eşleştirilirsin. Eşleştirme derecen, bulunduğun ligdeki diğer oyuncularınkiyle aşağı yukarı eşit olduğu farz edilir. Eşleştirme derecen bir sebepten dolayı Lig genelinden düşükse, 1. Küme Serisine yaklaştıkça Lig Puanı’nı daha yavaş kazanmaya başlarsın. Eşleştirme derecen özellikle düşükse, kazandığın oyunlardan sıfır Lig Puanı alman bile mümkündür.

Çok benzer olarak nadir durumlarda eğer eşleştirme derecen(MMR) bir sebepten dolayı kümendeki diğer oyunculara göre çok yük****e, terfi maçlarını kazandığında 2 küme birden atlayabilirsin.
  • Bu konu benim için hem yardım etme fırsatı doğurdu hem de bloklayacak adamları ortaya çıkardı teşekkürler
  • Üstteki yorumlarımdam biri fazla alıntıdan silinmiş cevabını göremeyen olduysa tekrar soraiblir
  • bu soru için tekrar konu açmayayım madem, sorum şu; 2 ay oyuna girmedim müsait olamadığım için. 1 haftadır günde 1-2 oyun oynuyorum ve bazı şeyler değişmiş. benim dikkatimi çeken spellere cd getirilmiş bir de cassiopeia ayakkabı alamıyor artık. bunlar dışında yapılan herhangi bir ciddi değişiklik var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

bu soru için tekrar konu açmayayım madem, sorum şu; 2 ay oyuna girmedim müsait olamadığım için. 1 haftadır günde 1-2 oyun oynuyorum ve bazı şeyler değişmiş. benim dikkatimi çeken spellere cd getirilmiş bir de cassiopeia ayakkabı alamıyor artık. bunlar dışında yapılan herhangi bir ciddi değişiklik var mı ?

Çok büyük büyücü güncellemesi geldi hocam sanırım bunu tek tek anlatmam mümkün olmayacak bu yüzden açıp okumnız en doğrusu olacaktır. Veigarın ultisinden tutun da annie'nin ayısına kadar bi güncelleme geldi.

Ayrıca ryze'ın skilleri değişti ultisi ve pasifi daha farklı.
  • Bir sonraki yama da lane swap değişiyor. Bana nasıl yapılacağını söyler misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Janus

Bir sonraki yama da lane swap değişiyor. Bana nasıl yapılacağını söyler misin?

Bununla ilgili bi bilgi bulamadım hocam eğer bir link vs. atabilirsen okuyup yorumlayabilirim
  • jhin build+vayne taktik pls. vayne ile early'de ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slow-Step

jhin build+vayne taktik pls. vayne ile early'de ne yapmalıyım?

Jhin build'i = youmu + drakthar + atiklik çizmeleri + hayalet dansçı + kanasusamıs + son item defansif

Vayne ile earlyde olabildiğince pasif kalıp farm odaklı oynaman lazım hele ki karşında agresif oynayabilecek supportlar varsa. Dürtülmeden dürtmeden farm odaklı oynayıp eğer rakip hata yaparsa cezalandırmak veya ormancının gelmesini bekleyip belki bir skor almak gerekli. Tradeden uzak kalmak lazım
  • Jung Graves için kabiliyet ve rün?
    Ayrıca mid ve top içinde rün ve kabiliyet? Hepsinde farklı mı olmalı mı yoksa hepsinde aynı mı?

Top ve midde genelde build olarak youmuu+s. çizmeleri+hayalet+kanasusamış+ebedi sonuncu ya cıva ya da sterak

Jung için cıva veya sterak yerine ad jung itemi çizme de atiklik alıyorum

Yanlış mı? Yoksa daha iyi verim alabileceğim buildler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janus

Bir sonraki yama da lane swap değişiyor. Bana nasıl yapılacağını söyler misin?

Şimdi bununla ilgili metini okudum yorumum ise şu şekilde. Laneswap artık oyunun normal düzeni gibi olmuştu neredeyse her maçta görür olduk bunu biraz engellemek biraz daha yaparken üstüne düşünmek gerekecek bi sistem olmuş. Artık ciddi anlamda zorlanmayacaksa bot lane'i top'a yollamayacaklardır çünkü aksi durumda bot lane'den düşecek ilk kule ( ki bot lanedeki kulelerin tahkimat özelliği kaldırılmış yani (ilk 7 dakikada %35 lik hasar azaltma)) karşı takıma fazlaca gold verip geri düşmenizi sağlayabilecek. Bakalım izleyip deneyip görmemiz lazım ama artık şu şekli ile laneswapta en büyük iş ormancıya düşüyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.