Şimdi Ara

Sorunuma çözüm arıyorum!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar power supplynin arkasındaki on/off anahtarını on yapınca makina direk açılıyor. Kasadaki on off tuşu işlemiyor. Akımı direk veriyor. Bu neden olabilir. Power supplyleri değiştirdim sorun gene aynı? Sebep anakart mı?

• Arkadaşlar sebep ne olabilir?
  • kasanın icindeki kablo baglantıları kısa devre yapıyor olabilir. Avometre ile kontrol et bi gerilimleri ölç sırayla tutuyormu dene olasılık sonuçta

DOST
  • Power switch de sorun olabilir kısa devre vardır.
  • power anahtarın takılı kalmış yada kısa devre ile fulltime anahtar kapalı duruyor demekki. zararı yok aslında ama adama gıcık verir.
  • kullandığın sistem eski mi peki ... yani AT kasa ise power düğmesi bozulmuş olabilir
    ATX kasa ise anakarttan güç düğmesinin kablosunu çıkarıp dene bir .
  • Arkadaşlar problemimi söyle açmak istiyorum.

Bu sorun yaklaşık 8 aydır vardı bende. Yeni kasa ve power supply aldım ve anakartımı yeni kasaya yerleştirdim bütün bağlantılarını yaptım. Gene power supplynin arkasındaki anahtardan açtığım anda açılıyor makina ve on/off tuşu çalışmıyor. Bir abi biostan onun çözümü var dedi ancak bu seferde hddyi görmüyor sistem. Ne yaptıysam sorunumu çözemedim.

Arkadaşın birisi avometre ile ölç demiş ancak o bende yok. Kısa devre vs. vardır denmiş bunu nasıl giderebilirim. Servise götürsem 20-30 milyondan aşağı istemezler. Eğer anakartı değiştirmemle sorun çözülecekse anakartı değiştirsem diyorum.

Sistemim:

Biostar anakart 4x destekli. Eski sayılır. 2,5-3 sene oldu.
    P4 1,7 işlemci
    Yeni Ekran kartı-HDD ve Ram almayı düşünüyorum.

Önerebileceğiniz İntel uyumlu bir anakart var mı? 70$ civarı. Dual,raid ve sata destekli.

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
  • Çözüm arıyorum arkadaşlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
  • anakartın uzerınde power ın uclerı kısa devre olmus olabılır dedıklerı gıbı,, yapabılecegın en fazla gozle kontrol etmektır.. ama nası kısadevre olcak. emın deglım
  • Çıldırıyorum. Tam 4-5 kere anakartı söküp taktım tekrar tekrar power supplyden gelen kabloları bağladım. Yerlerini değiştirdim. Cd-Rom ve Cd-Rw' ın bağlantılarını takmadım gene olmadı. Kısa devre deniyor. Bir yere götürdüm oda kısa devre olabilir dedi bakmamız lazım dedi. HDDyi de o yüzden görmüyordur vs. gibi laflar etti. Ancak ben dışarda okuduğum için vaktim yok. Şuanda sizden bilgi alıp evde uygulamayı düşünüyorum makina üzerinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.