Şimdi Ara

sorunum carpan ayari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bugun gigabyte 6 VTXE mainboard aldim fakat carpan ayarini yapmak icin actigim manual da garip bir sey var, carpan 8 den sonra celeron da orda olmayan carpan ayarlarini kullanmislar. Carpan 8 den sonra celeronlarda farkli bir ayar mi oluyor yoksa adamlar yanlis mi yazmislar? Biri bana yardimci olabilirse cok sevinecegim. Tesekkurler. Omer

MagicDeath:OverClock Bölümüne Taşınmıştır.

Edited by - MagicDeath on 01 February 2002 11:12:05

• islemcimi soylemeyi unutmusum celeron 766 mhz 66 mhz de calisiyor dolayisiyla carpan 11.5 olmali ama 11.5 yapinca check system health diyor ve sistem gitgide isiniyor.
  • fsb hızını 66 ya ayarlayıp çarpana hiç dokunmdan açmaya çalıştığınızda ne oluyor? Hiç böyle denediniz mi?

C600@900 @1.65 V
    Abit BE6
  • fsb yi otomatik yapiyorum oyle istedigi icin ama simdi bir de 66 yi deneyecegim
  • maalesef hala check system health diyor ve sistem bir sure sonra kiltleniyor.
  • bende de bi duron 900 var setuptan çarpan hızlarıyla oynayabiliyorum fakat ben duron 900 max kaç yaparım ayrıca bunun getirisi bana ne olur siz söyleyin ben götürüsünü hesaplarım
    anakart asus a7v ktt133A chipsetli

Edited by - buster on 30 January 2002 23:24:26
  • voltaj kaç gösteriyor peki biosta?
    Hata nasıl bişi "check system health " hatasını nerde veriyor ve bu daha açılış ekranında donup kalıyor mu?

C600@900 @1.65 V
    Abit BE6
  • 11x100:1100 yapabilisin çarpan kilidini kırarak tabi test programlarına bir bak işlemcin 1100 olmuş olur İyi Bir Fan şart tabii

Selamun aleyküm
  • bu senin anakartın hünerine bağlı aynı zamanda. eğer FSB hızını artırır, işlemciyi 1000 mhz gibi bir değere çekebilirsen çipsetin buna itiraz edermi bilinmez. veya nereye kadar dayanır ama çarpanı artırırsan daha az sorun çıkar, çarpan kilidini aşman gerekir.
  • Arkadaşın işlemcisi celeron 766 hangi çarpanı kırmaktan bahsediyorsunuz? İntellerde çarpan kilidi kıramazsınız!

C600@900 @1.65 V
    Abit BE6
  • biostaki voltaj eger vcore ise 1,708 olarak gosteriyor (sicakligi da 96 derece olarak gosteriyor ki herhalde cok yuksek ama cpuyu acip elledigimde o kadar sicak degildi), bu zaten cpunun ustunde de yazan voltaj. Bu "check system health!" mesaji daha rami bile kontrol etmeden bios yazisi cikar cikmaz cikiyor, sonra rami yaziyor celeron 766 olarak goruyor, tam windows 98 yazisi yaziyor o anda kiltleniyor. Acaba sorun bundan onceki isletim sistemim bx board uzerine kuruluydu o yuzden acilista windows mu cokuyor diye dusundum ama o zaman hem en basta "check system health " yazisi cikmasi sacma olurdu hem de o kadar sureyi (1-2 dakika kadar) bios ta gecirince de kiltleniyor. Su an ne yapacagimi sasirdim.
  • Sıcaklığınız gerçekten çok yüksekmiş ve o hata mesajı bununla ilgili olmalı. soğutucunuzun sıcak olmaması da soğutucu ile işlemcinin arasında boşluk olabileceğini yani soğutucunun tam oturmadığını gösteriyor olmalı. Soğutucuyu bir daha takmayı deneyin ve soğutucunun ılık olmasından yada sıcak olmasından aralarında ısı iletiminin olduğunu anlarsınız.

C600@900 @1.65 V
    Abit BE6
  • buster ben 800 1050 yapıyporum ama çarpan kilidini kaldırdıktan sonra aslında daha fazla olur ama board daha fazla desteklemiyor.. kendi boardını araştır mesela benim 1ghz ye kaar destekliyordu bu ay bios yazmış adamlar yükleyince 1050 oluyor daha fazla yapınca işlemci çalışmıyor yani duron 800 normal boardla 1050 oluyor buna + entegre vs takıyorlar o ayrı (yani boarda) 1150 olur sanırım....

http://mekanikonline.cjb.net Bilgi Paylaştıkça Artar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.