Şimdi Ara

Sorunsuz bir otomatik vites

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
2.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.el hatchback otomatik bir araç düşünüyorum.

Auris almak üzereyken M/M vitesle ilgili sıkıntıları okudum ve vazgeçtim. Kendim test ettim en azından otomatik vites konforu olmadığı kesin

Daha sonra araştırırken birçok markanın yarı otomatik viteslerinde benzer şikayetler olduğunu gördüm.

Tavsiye edilen otomatik vites hatchback bir marka model yok mudur?

• YARI OTOMATİKLERDE sorunsuz diye bişey yoktur
    ama bunların kralı BMW ZF şanzımandır sonra dsg dir
    dsg ama sorunsuz değildir
  • Citroenin kullandigi mcp sanzuman var.vites gecisleri hissediliyor ama sorunsuzlu acisindan iyidir.5 sene kullandik bir kerr bile sanzuman sikinti cikarmadi.vites gecisleri ilk gunku gibiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aegschumi

30.000-40.000 civarında bütçem var.

2.el hatchback otomatik bir araç düşünüyorum.

Auris almak üzereyken M/M vitesle ilgili sıkıntıları okudum ve vazgeçtim. Kendim test ettim en azından otomatik vites konforu olmadığı kesin

Daha sonra araştırırken birçok markanın yarı otomatik viteslerinde benzer şikayetler olduğunu gördüm.

Tavsiye edilen otomatik vites hatchback bir marka model yok mudur?

Performanstan kıssa da konfor denince akla cvt geliyor.

• klasik 4 vitesli tork konvertörlü tam otomatik şanzıman bakacaksın. senelerce usulüne uygun kullan sorun yaşamazsın vites geçişlerini de hissetmezsin ama kullanım tarzına göre biraz fazla yakabilir.
  • mazda3 tam otom. kullanıyor diye biliyorum ben. focus un benzinli otomatikleride tam otomatik.
  • 1.6 115lik Active Select Astra bulabilirsiniz.
  • Tam otomatik de olabilir zaten dediğim gibi sorunsuz olan hangisiyse

Peugeot 306 otomatik kullanıyordum yeni sattım. Yokuşta dur-kalkta gayet iyiydi araç. Ayağını frenden çekince kendi gidiyordu :D

Hondanın otomatik vitesi en iyi diye duydum. 1.6 Dream düşünebilirim sedanlar içerisinde ama o da yarı otomatik bildiğim. Yani o da sorunlu mudur Toyota M/M gibi veya diğerleri gibi.

Ya da 2005-2007 arası A3'ler var piyasada bütçeme uyan. Onların şanzuman sistemi nedir? Tavsiye ederim etmem diyen var mı? Yarı otomatikse vazgeçicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aegschumi -- 7 Mart 2013; 12:32:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

klasik 4 vitesli tork konvertörlü tam otomatik şanzıman bakacaksın. senelerce usulüne uygun kullan sorun yaşamazsın vites geçişlerini de hissetmezsin ama kullanım tarzına göre biraz fazla yakabilir.

Mesela neler örnek verir misiniz?
    Hangi araçlar kullanmakta acba?
  • Tam otomatik vites almalısınız sorunsuzluk için. Tam otomatik sunan modeller mazda 3, honda civic, i30, astra j ,cruze,focus 2

• quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Tam otomatik vites almalısınız sorunsuzluk için. Tam otomatik sunan modeller mazda 3, honda civic, i30, astra j ,cruze,focus 2

Honda civic ilanlarında da f1 vites diye bahsediliyor onlar da sorunlu o zaman.

Hondanın ayrıca tam otomatikleri mi var.

Misal şu araç hangisinden belirtilmemiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-dream-1.6-125-hp-otomatik-f1-vites-brc-lpg-117255904/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: aegschumi

quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Tam otomatik vites almalısınız sorunsuzluk için. Tam otomatik sunan modeller mazda 3, honda civic, i30, astra j ,cruze,focus 2

Honda civic ilanlarında da f1 vites diye bahsediliyor onlar da sorunlu o zaman.

Hondanın ayrıca tam otomatikleri mi var.

Misal şu araç hangisinden belirtilmemiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-dream-1.6-125-hp-otomatik-f1-vites-brc-lpg-117255904/detay

Honda Civic sedanlarda 5 ileri tam otomatik vites vardır. Civic hb lerde ise 1.4 motorda i-shift vardır bu şanzıman yarı otomatiktir ve direksiyon arkasında kulakçıklar ile vites degisimi yapılabildigi için f1 vites denir. 1.8 hb civiclerde ise cvt şanzıman vardır bu da tam otomatik ve sorunsuzdur. Cvt de de direksiyon arkasinda kulakçık oldugu için f1 dir.Ayrıca sedan civicte de kulakçık var oda f1 dir. Sorunlu şanzımanların f1 ile alakası yoktur f1 sadece manuel vites degistirmeyi saglıyor. Sorunlular i-shift gibi yarı otomatikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 7 Mart 2013; 13:56:05 >

• Yeni Aveo 6 ileri tam otomatik şanzumana sahip.

Vites topuzunda artı-eksi tuşları var oradan manuel olarak kullanabiliyorsunuz madem bu kadar uğraştın onları direksiyonun yanına koy efsane ol be adam.
  • Bütçenize göre en uygun araç FD6 civic görünüyor, temiz premium ve elegance bulursanız güzel olur

Ayrıca auris ve corolla'da 2010 makyajdan itibaren 4 ileri tam otomatik kullanıldı.
  • Civic sedan diyecektim ancak hb araç tavsiyesi istemişsiniz,1.8 civic hb diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selam_bey

quote:

Orijinalden alıntı: degobar

klasik 4 vitesli tork konvertörlü tam otomatik şanzıman bakacaksın. senelerce usulüne uygun kullan sorun yaşamazsın vites geçişlerini de hissetmezsin ama kullanım tarzına göre biraz fazla yakabilir.

Mesela neler örnek verir misiniz?
    Hangi araçlar kullanmakta acba?

benim aracım bu tipte
    diğer arkadaşlar da örnek vermişler zaten
  • Active Select

• 1.8 Civic HB bence size gore.
  • hocam eğer gerçekten sorun yaşamak istemiyosan tam otomatik bi araç alıcaksın... dsg yarı otomatik o bu şu işi bozar.. ne kendini yor ne de cebini...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.