Şimdi Ara

SORUNLU VE SORUNSUZ LPG MARKALARI HANGILERI?--- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
94.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tartarii montajı yaptırda aynı şikaYetlerle görelim sizi burda ama sanmam şuan bütün araçlarımız problemsiz çalışmakta...İsterseniz bütün hepsi problemli demeyellim Tercihlerimizi deneme usulü değilde deneyenlerle istişare ederek karar verelim

SAYGILAR,

quote:

Orjinalden alıntı: mert053

Ustama güvendim 2001 focusa voltran sgı taktı.o bildik sorunlar titreme stop etme devir saaatinin aşağı yukarı oynaması benzine geçerken teklemesi ve gaz vermeden stop etmesi gibi sorunları var idi. Bu sorunlar takıldığından itibaren varidi. Aracaın ateşleme sistemi enjektörleri elden geçti HA ALİ KEL HA KEL ALİ problemler devam etti ustalarla ahbap olduk.arabada reklam.derken değiştirelim dediler sağolsunlar dediler dedim değiştirin.dediler brc mi fema mi dedim brc dediler ok. en azından forumlarda en iyi o çıkıyor.arabayı dün bıraktım bu akşam teslim almaya. neyse aldım 3 ün ikisini . amameğer brc yerine aldesa takmışlar. ama ii akmışlar eskisinden yani voltrandan bir farkı var iki markayı test etiğime göre çıkardığım sonuç :
    Aldesa stop etmıyor yuksek hızda boşa alınca yada kırmıza ışığa gelirken arabanı durdurmaya çalıştığında.. aldesa 1 voltran 0 yaşa usta
    Rölanti problemi ikisininde aynı rölantide devir saati kafasına göre takılıyor aşağı yukarı emme basma tulumba gibidaha sabah olmadı çalıştırmadım ama çok sinirliyim brc denip aldesa takılınca görünce tansiyon çikti... inanın araba tüp taktıralı 2 yada 2 .5 ay oldu bolgemdedki farklı bayılere gıttım.arabada daha fazla masraf cıkmaya basladı olmadı suna baktır buna baktır . 1650 ytl para saydım voltrana muayene vede trafık işlemeleri bana ait. kazıkta yedim herhalde ama kader ne edelum.sozun ozu atasözü NE KADAR DÖNERSEN DÖN SIRTIN HEP ARKANDADIR..
    bence sorunsuzu yoktur sadece şanslı olan insanlar vardır. vede otomobiller duygusaldır olmayınca olmuyor.

şimdi kesin kes söktürmeyi düşünüyomm. ama araba nın manifoldu plastik bir problem olurmu? onuda merak edeyom. bilgisi olan varsa mesaj etsın bi zahmet.NO VOLTRAN NO ALDESA YENİLERİ DENETTIKLERİ AMAN BILGI VERIRIM.

cirakoglu@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tartarini -- 27 Ocak 2007; 0:26:56 >

• ben wolkswagen polo clasic arabama zavoli taktırdım. motor gücü 100 beygir 1600 motor. çok memnunum . yakıt süper. performans kaybı yok. öyle bir sistem yapmışlar ki harika. Adana da bu markayı FEMA OTOGAZ takıyor. Tlf numarasını da vereyim. ilgilenenler arasın. 322-436 14 63
  • quote:

Orjinalden alıntı: tartarini-focus

ARKADAŞLAR BİZDE BEDİNİ TAKTIRDIK İSTANBUL AKSARAY DOST OTO DİYE Bİ YER..
    ARABANIN ANASINI AĞLATTILAR KESİNLİKLE ÖNERMİYORUM TARTARİNİDEN VAZ GEÇMEYİN
    ŞİMDİ ARABAMI(KARTAL S) SATIP FOCUS ALCAM VE TARTARİNİ LPG TAKTIRCAM İNŞALLAH ALLAH KISMET
    EDERSE FOCUSLARADA CANAVAR GİBİ OLUYOMUŞ AMA SAKIN BEDİNİ TAKTIRMAYIN TAVSİYE ETMİYORUMMM..
    BEDİNİYİ ALLAH HAVELE EDİYORUMM.....

aRKADASIM BEN DE DOST OTODA TAKTIRDIM BIN PISMANIM.

bİR ARKADAŞTA yanlış anlamış Fiatın varsa taktır lafını.

Ben onu Şahin Kartal için söyledim. Yani Punto için değil.

Yeni güzel arabalarınıza LPG taktırmayın demek istedim yani.

Benim sorunum halen giderilmedi ve bana orada yapılan davraış çok yanlıştı.

Biz sorunumuzu Makina Mühendisleri Odası ,Tüketici Mahkemesi ve ULUSAL gazetelerin tüketici köşelerine taşıyacaktık. Zaten konu lPG olunca en ufak şeyde ortalığı ayağa kaldırıyorlar, benim LPG me ONAY veren MAKİNA MÜHENDİSLERİ odasının da sorumluğu var zaten kendim Makina Mühendisiyim.

Aynı zamanda Mail le BEDINI nin İTALYA merkezine basvuracaktım ayni zamanda telefnla arayacaktım .

Ama en son babam aradığında adam ne gerekiyorsa yapılacak dedi.
    Ben de bu söze karşın şimdilik birşey yapmadım.

Ama parça değişmesine rağmen halen su kaçırma var az da olsa.

Onun dışında herhangi bir sorun yok.

Zaten sorun baştan beri belliydi hortumlar su kaçırıyor.

• add 2000 arkadaş voltran fabrikadan geldi usta 4 enjektör bir ecu birde m10 program yüklediler.birde enjektör hortumlarını kısalttılar o an iyiydi bir kaç gün sonra yine arıza ışığı yandı aradım istanbuldaki ustayı usta -30 derecede çalışan enjektör yapmışlar deneme aşamasındaymış şubat ortalarında ara ben sana göndereyim dedi. ama ben artık voltran markasından bıktım antalyaya gidince taktırdığım yere söktürecem.
    bana güven vermiyor.ha ustalar ilgilenmiyomu ilgileniyor ama sorun çözülmeyince o da bir işe yaramıyor selamlar
  • ben ankara ivedik sanayi'de Yaldizlar Otogaz var BRC ankara basbayiiymis, dun taktirdim simdilik memnunum.
  • 96 vw polo 1600 motor 75 beygir aracıma 24 kasım 06 da ecotech (italyan) sıralı sıstem takdırdım su ana kadar 2200 km oldu hiç bi sorun uok 1500 ytl işlemler bana ait .sadece bi kere keyfi olarak lpg geciş ısısını 40 dan 20 dereceye indirmek için uradım oda benzınde daha az gıtmek içindi sorun deildi anlıcanız ecotech super hayırlı sürusler (kocaeli)
  • Atiker marka sıralı lpg'ler hakkında bilgi sahibi olanlar tecrübelerini paylaşırlar mı? Teşekkür ederim.
  • opel corsam var bedini takdırdım sistemin çalışmasından bir şikayetim yok şimdilik
  • Arkadaşlar atiker marka sıralı lpg hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda fikri olanlar cevap yazarlarsa sevinirim. Ayrıca sıralı lpg lerde yerli yabancı farkı var mı? Ya da şöyle diyelim a markasıyla b markası arasında yakıt, performans açısından farklılıklar var mıdır? Şu ana kadar ki izlenimlerime göre en iyilerden biri Tartarini, sorunlular sınıfında ise voltran. Bilgili olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim. Saygılar...
  • SLM. FORD FOCUS 200 MOTOR ARACIMA ATİKER TAKTIRDIM VE HİÇBİR SORUNUM YOK. 1 SİMİT DEPOYLA ŞEHİR İÇİ 300 KM GİDİYORUM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atilgun

SLM. FORD FOCUS 200 MOTOR ARACIMA ATİKER TAKTIRDIM VE HİÇBİR SORUNUM YOK. 1 SİMİT DEPOYLA ŞEHİR İÇİ 300 KM GİDİYORUM.

bende de brc var benim bir depo ile yaptığım yol da aynı ama bu çok değilmi?
    1 simit depo: 45litrelik
    40 litre alıyor benimki yaklaşık: 40/3:13.3 lt/100km yakıyor,
    taksicilere sorduğum kadarı ile 1 depo ile 400km yol yapıyorlarmış yani 100 kmde 10 litre gaz ediyor...
  • slm arkadaşım.forumda sıkıntını okudum.bende geçen sene 2005 model toyota corolla 1.6 aracıma lpg taktırmak için tam bir ay netten arştırma yaptım .fakat araştırdıkça kafam karıştı.1 yıllık bakımını yaptırdığım gün aracıma lovato marka sıralı sistem taktırdım .yani haziran ayından beri kullanıyorum.hiçbir şikayetim yok.çok memnunum.klima açık yüklü seyehat ettiğim halde hiçbir zaman güç kaybı varmı yokmu farketmedim.ben izmirdeyim işim icabı evim kocaelide.senede 4-5 sefer gidip geliyorum.45lik simit tank taktırdım.ortalama 40 lt .alıyor.bununla uzun yolda 490 km yaptım gaz bitene kadar kullandım.şehir içi yine 40lt ile 400km üzerinde yol yapıyorum.ben 1500 yt leye taktırmışyım.200 ytl ruhsat işleme tutuyor.pişman değilim.sadce işçiliği iyi olan bir yere yaptır tavsiyem o.ben taktıracağım zaman çok sıkıntısını çektiğim için forumda arkadaşların senin gibi sıkıntılarını okuyunca bu konuda yardımcı olmak istiyorum.merak ettğin başka birşey olursa yazabilirsin.opel41@hotmail.com.hayırlısı olsun dileğiyle,

• Herkese merhabalar,
    Sorularınız ve sorunlarınız için bize buradan da ulaşabilirsiniz...

FS Otogaz
    BRC
    Kocaeli 2A Mühendislik Yetkili Servisi
  • Kimse markasını kötülemez arkadaşlar araştırıp sizler görüceksiniz...

SAYGILAR

quote:

Orjinalden alıntı: fs otogaz

Herkese merhabalar,
    Sorularınız ve sorunlarınız için bize buradan da ulaşabilirsiniz...

FS Otogaz
    BRC
    Kocaeli 2A Mühendislik Yetkili Servisi
  • 9000 kusur mesaj hemde bizden sx1 var
    quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Arkadşaım ben BEdini taktırdım memnun değilim. Su kaçırıyordu hortum getirdim. Hortu sıkarken ahtapot boru var bi tane onu bi kırdılar tüm yerler su oldu.

Opel servisine çektiler, orada tüm motoru manifolda kadar söküp boruyu değiştirdiler... 130ytl para çıktı.

Adam ödemem diye tutturdu orada adamın gırtlağına mı yapışçaksın, 130ytl yi verecek misin?

130ytl için kavga edilmez, biz müşteri memnuniyeti üzerine gitmişiz.

Neyse konuşa konuşa en sonunda kabul ettim cebimden 30ytl OPELE verdim, üstünü de onlar ödedi ama bu olayın konusu bile olmamalı adamların hepsini ödemesi lazım.

bana konusunu etmemeleri lazım. Özür dilemeleri lazım...

Bediniyi önermem.

LPG yi önermem memnun değilim.

Motor açıldı da gördüm, motorun anasını ağlatmışlar diyim o kadar...

Güzelim motorunuzun orjinalliği gidiyor her yerini deliyorlar.

İyi ustalık olmazsa da çekersiniz.

Vallahi 1.5 milyar masraf yaptım o parayı nasıl çıkaracam diye düşünürken yarın sorun çıkaracka motor onu nası ödeicem?

LPG takacaksan şahine takacaksın kafan rahat olcak. Motorun anasını ağlatıyorlar...

Dizel alın uğraşmayın...

SERKES hocamın dedikleri doğru...

Motorun orjinalliği gidiyor...

Arabayı mahvediyorlar...

Satar mısın?

Opel Astrayı satarsın 2. eli zibil gibi...
    Ama hiç bi zaman eskisi gibi olmaz..

Allah a çok şükür benim çektiğim sıkıntı basit bi boru patladı su kaçırdı filan , verdiğim 30 lira zaten antifriz parası yani...

30 değil 150 veririm ama adamın hatasını kabul etmesi lazım ...

Bakın bu konuda usta olan 2A Mühendisliktir adamlar uzman.

BRC 1800ytl verin 500 ytl verin adam gibi bişi taktırın profesyonel insanlara...

Ben peşin para 1350 verdim hata etttim...

Keşke 500 daha vereydim diyorum...

Çünkü bu mantaliteye karşıyım abi..

Günümüzde müşterinin 100 de yüz memnuniyetini sağlamayanlar 30ytl nin hesabını yapan firmalara güvenip milyarlarca liralık arabalarınızı teslim etmeyin...

BEDINI benim için bitmiştir, kimseye de önermem bundan sonra...

O motorun üstüne yapılan modifikasyonları da gördükten sonra isterse en kalite LPG maskası olsun. Güzel araban varsa, yaptırmıcan hocam...

Manifoldu değiştirip 1 milyar liraya eski sistem takacak arkaaşa gelince:

O sistemi önermem zaten 1300-1400 e sıralı sistemler varken değer mi hiç kokulu gitmeyen eski sistem ,aracın beynine zarar veren sistem takmaya?

KEsinlikle sıralı takmalısın veya takmamalısın...

Benim tavsiyem takmaman yönünde...

Gerçi araban Fiatsa tak gitsin

• bende erkahn arkadaşaıma katılıyorum sakın ola da bi hata yapıpta BEDİNİ taktırmayın benim bitane konum var dı forumda bediniyle ilgili silinmişsakın arkadaşlar o konudakileri okusaydınız görürdünüz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkahn

9000 kusur mesaj hemde bizden sx1 var
    quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Arkadşaım ben BEdini taktırdım memnun değilim. Su kaçırıyordu hortum getirdim. Hortu sıkarken ahtapot boru var bi tane onu bi kırdılar tüm yerler su oldu.

Opel servisine çektiler, orada tüm motoru manifolda kadar söküp boruyu değiştirdiler... 130ytl para çıktı.

Adam ödemem diye tutturdu orada adamın gırtlağına mı yapışçaksın, 130ytl yi verecek misin?

130ytl için kavga edilmez, biz müşteri memnuniyeti üzerine gitmişiz.

Neyse konuşa konuşa en sonunda kabul ettim cebimden 30ytl OPELE verdim, üstünü de onlar ödedi ama bu olayın konusu bile olmamalı adamların hepsini ödemesi lazım.

bana konusunu etmemeleri lazım. Özür dilemeleri lazım...

Bediniyi önermem.

LPG yi önermem memnun değilim.

Motor açıldı da gördüm, motorun anasını ağlatmışlar diyim o kadar...

Güzelim motorunuzun orjinalliği gidiyor her yerini deliyorlar.

İyi ustalık olmazsa da çekersiniz.

Vallahi 1.5 milyar masraf yaptım o parayı nasıl çıkaracam diye düşünürken yarın sorun çıkaracka motor onu nası ödeicem?

LPG takacaksan şahine takacaksın kafan rahat olcak. Motorun anasını ağlatıyorlar...

Dizel alın uğraşmayın...

SERKES hocamın dedikleri doğru...

Motorun orjinalliği gidiyor...

Arabayı mahvediyorlar...

Satar mısın?

Opel Astrayı satarsın 2. eli zibil gibi...
    Ama hiç bi zaman eskisi gibi olmaz..

Allah a çok şükür benim çektiğim sıkıntı basit bi boru patladı su kaçırdı filan , verdiğim 30 lira zaten antifriz parası yani...

30 değil 150 veririm ama adamın hatasını kabul etmesi lazım ...

Bakın bu konuda usta olan 2A Mühendisliktir adamlar uzman.

BRC 1800ytl verin 500 ytl verin adam gibi bişi taktırın profesyonel insanlara...

Ben peşin para 1350 verdim hata etttim...

Keşke 500 daha vereydim diyorum...

Çünkü bu mantaliteye karşıyım abi..

Günümüzde müşterinin 100 de yüz memnuniyetini sağlamayanlar 30ytl nin hesabını yapan firmalara güvenip milyarlarca liralık arabalarınızı teslim etmeyin...

BEDINI benim için bitmiştir, kimseye de önermem bundan sonra...

O motorun üstüne yapılan modifikasyonları da gördükten sonra isterse en kalite LPG maskası olsun. Güzel araban varsa, yaptırmıcan hocam...

Manifoldu değiştirip 1 milyar liraya eski sistem takacak arkaaşa gelince:

O sistemi önermem zaten 1300-1400 e sıralı sistemler varken değer mi hiç kokulu gitmeyen eski sistem ,aracın beynine zarar veren sistem takmaya?

KEsinlikle sıralı takmalısın veya takmamalısın...

Benim tavsiyem takmaman yönünde...

Gerçi araban Fiatsa tak gitsin

arkadaş doru yazmış önünüze gelen yerde taktırmayın... bizde takıyoruz ama motor ustalarını çalıştırıyoruz eskiden egzoscu bile lpg takıyodu nese artık düzeldi lpg konusunda epeyi bi ilerleme oldu ama siz siz olun taktırdığınız yeri ve nerde nsl takıldığını iyice araşırın... ben size gelin bizde taktırın demiyorum araştırın ve siz karar verin saygılar....

• aracınız GDI motorsa sıkıntı çıkar problem yaşarsınız eger gl yse sıkıntı yaşamassınız
  • SELAM ARKADAŞIM;

ATİKER MARKA SIRALI SİSTEMİ SEAT LEON 1.6 8V ARACIMA TAKTIRDIM VE ŞU ANA KADAR SARSINTI, VURUNTU GİBİ BENZ-LPG, LPG-BENZ GEÇİŞLERDE SORUN YAŞAMADIM.

ATİKER MARKALI ÜRÜNÜ O.M.V.L VE AYRICA BRC BAYİİ DE OLAN ANTALYA ATİKER YETKİLİ BAYİİ OLAN GALİP OTO GAZ SİSTEMLERİNE YAPTIRDIM. BAYİİ SAHİBİ OLAN KONUSUNDA BİLGİLİ VE TECRÜBELİ Mehmet YENİKAYNAK BEYLE DEĞERLENDİRMEDEN SONRA FİYAT OLARAK ÇOK UYGUN OLAN (1200 YTL VE 10 AY TAKSİT İMKANI) ATİKER DE KARAR KILDIK. BAYİİ OLDUĞU DİĞER MARKALAR (O.M.V.L. VE BRC) HAKKINDA DA DETAYLI OLARAK BENİ BİLGİLENDİRDİ. AMA BEN KENDİM BANA FİYATI UYGUN OLDUĞU İÇİN VE MEHMET BEYİN DAHA ÖNCE BENİM ARACIM GİBİ ARAÇLARA VE AYNI MOTORA SAHİP VW GRUBU ARAÇLARA DA ATİKERİ UYGULADIKLARINI VE SORUN YAŞAMATIKLARINI SÖYLEYİNCE BEN DE ATİKER DE KARAR KILDIM. ŞİMDİLİK SORUN YOK, SORUNLARI OLSADA BÜYÜK-KÜÇÜK, MEHMET BEY KENDİ BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRDIĞI MOTORCU BAYRAM USTA VE DENEYİMLİ ELEKTRİKÇİ VE DİĞER ARKADAŞLARI İLE BU SORUNAMA ÇÖZÜM BULACAK KAPASİTEDE İNSANLAR.

ZATEN ÜRÜN 2 YIL GARANTİLİ (DİĞERLERİ GİBİ) VE TSE İLE ISO 9001:2000 BELGELERİNE HAİZ.

SEN YİNE DE TEKNİK VE DETAYLARA AŞAĞIDAN ULAÇABİLİRSİN;

http://www.atikerautogas.com/

İYİ PAZARLAR..

quote:

Orjinalden alıntı: sdijitall

Arkadaşlar atiker marka sıralı lpg hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda fikri olanlar cevap yazarlarsa sevinirim. Ayrıca sıralı lpg lerde yerli yabancı farkı var mı? Ya da şöyle diyelim a markasıyla b markası arasında yakıt, performans açısından farklılıklar var mıdır? Şu ana kadar ki izlenimlerime göre en iyilerden biri Tartarini, sorunlular sınıfında ise voltran. Bilgili olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim. Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: koksalsoy

SELAM ARKADAŞIM;

ATİKER MARKA SIRALI SİSTEMİ SEAT LEON 1.6 8V ARACIMA TAKTIRDIM VE ŞU ANA KADAR SARSINTI, VURUNTU GİBİ BENZ-LPG, LPG-BENZ GEÇİŞLERDE SORUN YAŞAMADIM.

ATİKER MARKALI ÜRÜNÜ O.M.V.L VE AYRICA BRC BAYİİ DE OLAN ANTALYA ATİKER YETKİLİ BAYİİ OLAN GALİP OTO GAZ SİSTEMLERİNE YAPTIRDIM. BAYİİ SAHİBİ OLAN KONUSUNDA BİLGİLİ VE TECRÜBELİ Mehmet YENİKAYNAK BEYLE DEĞERLENDİRMEDEN SONRA FİYAT OLARAK ÇOK UYGUN OLAN (1200 YTL VE 10 AY TAKSİT İMKANI) ATİKER DE KARAR KILDIK. BAYİİ OLDUĞU DİĞER MARKALAR (O.M.V.L. VE BRC) HAKKINDA DA DETAYLI OLARAK BENİ BİLGİLENDİRDİ. AMA BEN KENDİM BANA FİYATI UYGUN OLDUĞU İÇİN VE MEHMET BEYİN DAHA ÖNCE BENİM ARACIM GİBİ ARAÇLARA VE AYNI MOTORA SAHİP VW GRUBU ARAÇLARA DA ATİKERİ UYGULADIKLARINI VE SORUN YAŞAMATIKLARINI SÖYLEYİNCE BEN DE ATİKER DE KARAR KILDIM. ŞİMDİLİK SORUN YOK, SORUNLARI OLSADA BÜYÜK-KÜÇÜK, MEHMET BEY KENDİ BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRDIĞI MOTORCU BAYRAM USTA VE DENEYİMLİ ELEKTRİKÇİ VE DİĞER ARKADAŞLARI İLE BU SORUNAMA ÇÖZÜM BULACAK KAPASİTEDE İNSANLAR.

ZATEN ÜRÜN 2 YIL GARANTİLİ (DİĞERLERİ GİBİ) VE TSE İLE ISO 9001:2000 BELGELERİNE HAİZ.

SEN YİNE DE TEKNİK VE DETAYLARA AŞAĞIDAN ULAÇABİLİRSİN;

http://www.atikerautogas.com/

İYİ PAZARLAR..

quote:

Orjinalden alıntı: sdijitall

Arkadaşlar atiker marka sıralı lpg hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda fikri olanlar cevap yazarlarsa sevinirim. Ayrıca sıralı lpg lerde yerli yabancı farkı var mı? Ya da şöyle diyelim a markasıyla b markası arasında yakıt, performans açısından farklılıklar var mıdır? Şu ana kadar ki izlenimlerime göre en iyilerden biri Tartarini, sorunlular sınıfında ise voltran. Bilgili olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim. Saygılar...

aracın da gerçekten güzelmiş nette gezerken yakaladım.hayırlı olsun iyi günlerde kullan

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.