Şimdi Ara

Sorunlar ve Resimli Çözümleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
4
Favori
85.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dell marka oldukça iyi bir makina ve dell işini iyi yapan bir markadır.
    Zaten bu genel bir sorun olsa mutlaka duyulurdu.
    Bu sorun 1 aydan sonra ortaya çıktığı için üretimden kaynaklanan bir hata olma ihtimali biraz düşük.(tabii yine de olabilir.)
    Pırpırlanma diye tabir ettiğiniz olayı tam olarak kestiremediğimden aslında bir şeyde söylemek istemiyorum.
    Kartın sürücüsünü de yeniden yüklediğinize göre sürücü anlamında sorun yok gibi görünüyor.
    Aklıma bu sorun grafiksel olarak makina zorlandığında ortaya çıkabilir diye bir şey geldi ama siz açılışta başlıyor diyorsunuz.
    Kıbrıs'ta yok mu teknik servis, en iyi yol bu gibi görünüyor sizin için.

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemz

öncelikle cevap verdiğiniziçin tşk. ederim.
    bu pırpırlanma olayı her zaman olmuyo.bazen makınayı acınca oluyo bazende olmuyo.ekran kartının drıverını yenıden yüklendim.ama gene aynı hatayı veriyo.benim anladığım makınayı duzeltince gene tekarlıyo ama herzaman değil.bazn sorunsuz çaışıyo.bazende pırpırlanma devam edıyo.bu pırpırlanma olayı normal makınayı açılırken başlıyo.yanı fifada iken böyle bişey yoktu.fıfayı sadece kıyas amaçı ile söledim.benım başka arkadaşlarımda aynı makınadan kullanıyo onlarda böle bi hata görmedim.yani üretimen kaynaklanan hata olabilirmi acaba.... ?

ayrıca pırpırlanam olayı ekrana bakamayacak kadar kötü DEĞİL.ama dikkatle bakınca beli oluyo...

• pırpırlanma olayından kastım makınanın sadece sol alt köşesınde parlalık gelip gidiyo sadece orda .gözü yoran bi şekilde.cep telefonu çalınca makınalarda olurya aynı onun gibi ama ses falan gelmiyo ama.saece pırpırlanam oluyo. böyle olunca belli bi zaman sonra ekranda kapanmıyo ve ekran koruyucuda çalışmıyo..
    zaten makınayıa aşırı bi şekilde kullanmıyom sadece muzik falan yanı makınayı kasmıyom öle saatlerce.
    kıbrısta gösterecem ama burda pek anlayan usta yok.ayın 19 unda memlekete gidecem aldığımyere göstereyim diyorum..
    makınadan memnunum.yanı sıkıntım yok bu olay hariç...
  • En doğru davranış bu olur.
    Zaten şu an aşırı derecede sorun yaşamıyormuşsunuz.
    Şimdilik böyle idare edin ama mutlaka gösterin, sorunun büyüme ihtimali de var çünkü.
    quote:

pırpırlanma olayından kastım makınanın sadece sol alt köşesınde parlalık gelip gidiyo sadece orda .gözü yoran bi şekilde.cep telefonu çalınca makınalarda olurya aynı onun gibi ama ses falan gelmiyo ama.saece pırpırlanam oluyo. böyle olunca belli bi zaman sonra ekranda kapanmıyo ve ekran koruyucuda çalışmıyo..
    zaten makınayıa aşırı bi şekilde kullanmıyom sadece muzik falan yanı makınayı kasmıyom öle saatlerce.
    kıbrısta gösterecem ama burda pek anlayan usta yok.ayın 19 unda memlekete gidecem aldığımyere göstereyim diyorum..
    makınadan memnunum.yanı sıkıntım yok bu olay hariç...

• evet çok yararlı olmuş.emeğine sağlık gerçekten.
  • ilginizden dolayı tşk.ederim
    mutlaka gösterecem.sizede haber veririm...
  • kusuruma bakmazsan bi şey daha soracam.
    Kıbrısta biz eve arkadaşlarala kalıyoz.burda adsl falan yok.sadece kablo ile eternetden bağlanıyoz.
    evde 3 arkadaşız ve 3 laptop var.Laptop un sadece birisi ile bağlanabiliyoz meck numarası varmış o yüzden.
    bu diğer laptopları 1. laptopa wireless aracılığı ile bağlayabilirmiyiz.verimimiz nası olur.internet açısından...
    eğer cevap verirseniz sevinirim...
  • eline sağlık
    şu masaüstünün gelmemsi sorunu ile ilgili olan önberilerini şimdi deneyeceğim...
  • Ellerine sağlıkMasaüstünün kaybolması benimde sorunumdau.
    Teşekkürler
  • Arkadaşım ellerine sağlık, zaten faydalı başka işlerinide dier topiclerden takip ediyorum,
    Şimdi benim şöle bi sorunum var, yada ben sorunumu anlatmıyayımda sana şöle bi öneri sunayım.
    İnternet Explorer ile ilgili sorunlarıda yani en çok karşılaşılanları bi anlatırsan çok ii olur.Şahsen benim oldum olası sorunlarım bitmez bu İE ile,
    Merakla bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum sana kolay gelsin
  • Network bölümüne sorarsanız daha net bilgi alabilirsiniz.
    Bu tür bir bağlantı hakkında bilgim yok maalesef.
    quote:

kusuruma bakmazsan bi şey daha soracam.
    Kıbrısta biz eve arkadaşlarala kalıyoz.burda adsl falan yok.sadece kablo ile eternetden bağlanıyoz.
    evde 3 arkadaşız ve 3 laptop var.Laptop un sadece birisi ile bağlanabiliyoz meck numarası varmış o yüzden.
    bu diğer laptopları 1. laptopa wireless aracılığı ile bağlayabilirmiyiz.verimimiz nası olur.internet açısından...
    eğer cevap verirseniz sevinirim...
  • Zamanda bildiğim her şeyi paylaşacağım bu sıralar çok yoğunum eskisi kadar giremiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Da®ksiDe©

Arkadaşım ellerine sağlık, zaten faydalı başka işlerinide dier topiclerden takip ediyorum,
    Şimdi benim şöle bi sorunum var, yada ben sorunumu anlatmıyayımda sana şöle bi öneri sunayım.
    İnternet Explorer ile ilgili sorunlarıda yani en çok karşılaşılanları bi anlatırsan çok ii olur.Şahsen benim oldum olası sorunlarım bitmez bu İE ile,
    Merakla bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum sana kolay gelsin
  • Beytepe hocam başım acayip dertte! Dün gece yine karıştırdım sistemi biraz. Böyle bir konu başlığı olduğu için ayrıca topic açmadım. Ama cevaplamaya zaman veya fırsat bulamazsanız da canınız sağ olsun. Başka bir topic o zaman açarım.

Gelelim soruna:
    Aslında sistemimde birçok güvenlik programı yüklü. Ama gece ufak bir değişiklik yapıp uzun zamandır kullanmakta olduğum AVG 7.1 Proyu kaldırıp, yerine Kaspersky Security Suite (deneme sürümünü sitesinden indirmiştim geçenlerde) kurayım dedim. AVGyi kaldırıp Kasperskyı kurdum. Fakat sürekli sistemi yeniden başlatmaya başladı. Defalarca kaldırdım, yeniden kurdum; her seferinde aynı sorun. Sistem her başlatıldığında "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı ......." diye mesaj veriyordu.
    En son seferinde, uninstal yapmayıp doğrudan regeditten kaldırdım. Malum, sonrasında da kayıt defterinden silindiği için, programın uninstal özelliğini çalıştıramıyorum. Sistemde, program kaldırılmadığı için, baştaki gibi zırt bırt kapanıp açılmaya devam ediyor.
    Şimdilik restart problemini "başlangıç ve kurtarma" bölümünde restart özelliğini inaktive ederek çözdüm ama, kalıcı çözümün yolu nedir acaba? Sistem geri yükleme yapmadan halledebilir miyim?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Sana ilk önerim şu (belki böyle yapmıyor olabilirsin) sisteminde hiç bir zaman kesinlikle aynı kategoriden Güvenlik Yazılımı kullanma.
    Güvenlik yazılımları kendilerini sistem dosyalarına bağdaştırırlar ve bu nedenle birden fazla olurlarsa (aynı kategoriden) sorun yaratabilirler.
    Yani kısacası sisteminden bir tane AntiVirus yazılımı kullan.
    Ayrıca Güvenlik Duvarı ve AntiSpyware yazılımı kullanman da senin yararına olur. Özellikle kullanılan AntiVirus yazılımının sahip olduğu modüllere göre tercih yaparsın.
    Gelelim sorununa sanırım mevcut AntiVirus yazılımı düzgün şekilde kaldırılamadığından başlangıç sorunu yaşıyorsun.

İlk tavsiyem imzamdaki "Kaldırılmayan Yazılımlar Nasıl Kaldırılır........." konusunu okuyup düzgün bir biçimde mevcut her iki yazılımı da kaldır veya sistemden temizle.Daha sonra kulllanmak istediğini yeniden kur.

Eğer bu şekilde sonuç alamazsan (aslında çözülmesi gerekir) şu yolu dene.

Başlat
    Çalıştır
    Aç kutusuna "msconfig" yaz "tamam" de
    Başlangıç sekmesine gel tıkla.
    Sağ alttaki "Tümünü Devre Dışı Bırak" butonuna tıka.
    Uygula-Kapat-Yeniden başlat de.

Yeniden başlayınca tekrar gir o bölüme ve sadece Kaspersky ile ilgili olan başlangıç öğelerini çalıştır, yani işaretle ve onayla.
    Bu sayede başlangıçta olan çakışmadan kurtulmuş olursun.
    Fakat dediğim gibi önemli olan ilk yol ile halletmen.
    Çözemezsen yaz yardımcı olmaya çalışırım.

quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

Beytepe hocam başım acayip dertte! Dün gece yine karıştırdım sistemi biraz. Böyle bir konu başlığı olduğu için ayrıca topic açmadım. Ama cevaplamaya zaman veya fırsat bulamazsanız da canınız sağ olsun. Başka bir topic o zaman açarım.

Gelelim soruna:
    Aslında sistemimde birçok güvenlik programı yüklü. Ama gece ufak bir değişiklik yapıp uzun zamandır kullanmakta olduğum AVG 7.1 Proyu kaldırıp, yerine Kaspersky Security Suite (deneme sürümünü sitesinden indirmiştim geçenlerde) kurayım dedim. AVGyi kaldırıp Kasperskyı kurdum. Fakat sürekli sistemi yeniden başlatmaya başladı. Defalarca kaldırdım, yeniden kurdum; her seferinde aynı sorun. Sistem her başlatıldığında "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı ......." diye mesaj veriyordu.
    En son seferinde, uninstal yapmayıp doğrudan regeditten kaldırdım. Malum, sonrasında da kayıt defterinden silindiği için, programın uninstal özelliğini çalıştıramıyorum. Sistemde, program kaldırılmadığı için, baştaki gibi zırt bırt kapanıp açılmaya devam ediyor.
    Şimdilik restart problemini "başlangıç ve kurtarma" bölümünde restart özelliğini inaktive ederek çözdüm ama, kalıcı çözümün yolu nedir acaba? Sistem geri yükleme yapmadan halledebilir miyim?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Hocam sağolasın
    Yorgunluktan, kafa gitmiş, programı tekrar kurup, bu şekilde kaldırmak aklıma bile gelmemişti
    İmzandaki kaldırılamayan programlardaki yazında olduğu gibi Kasperskyı tekrar kurup kaldırdım ve sonrasında, eskiden olduğu gibi AVGyi kurdum

antispyware programlarına gelince, sistemimde şu an Spysweeper, Asham. A.spyware, Sp. Search&Destroy ve Zone Alarm kurulu. Ara ara kullanıyorum bunları sırayla....

Yardımın için teşekkürler
  • Rica ederim.
    quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

Hocam sağolasın
    Yorgunluktan, kafa gitmiş, programı tekrar kurup, bu şekilde kaldırmak aklıma bile gelmemişti
    İmzandaki kaldırılamayan programlardaki yazında olduğu gibi Kasperskyı tekrar kurup kaldırdım ve sonrasında, eskiden olduğu gibi AVGyi kurdum

antispyware programlarına gelince, sistemimde şu an Spysweeper, Asham. A.spyware, Sp. Search&Destroy ve Zone Alarm kurulu. Ara ara kullanıyorum bunları sırayla....

Yardımın için teşekkürler

• teşekkürler quick launc ile ilgili bilgiler işime yaradı.
  • benim pc de son günlerde bi hata çıkmaya başaldı hem kinght onlinede hemde explorer da bellek fx0009.. adresindeki 0009... yönergeye başvurdu bellek wrritten olamadı lütfen programdan çıkmak için tamama hata ayıklamak için iptal tıklayın diye bu error neden geliyo baz arkadaşalr ramleri sil dedi bazılarıda güvenli kipde spy taraması yaptır dedi sizlerin fikri nedir bi yazarsanaız sevinitrim
  • bide şöle bir sorunum var

pc mi güvenli modda açamıyorum tam açılıcakken bir error veriyo ve pc reset atıyo bu arada benim pcde tek hesap varken güvenli modda 2 hesap varmış gibi görünüyo hata bundan kaynaklanıyo olablirmi lütfen çabuk cevaop yazın pcme spy girdi silemiyom...
  • Son günlerde başıma gelen bir problemim var.

Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) beklenmedik bir şekilde sonlandırılıdığından Windows şimdi yeniden başlatılmalıdır şeklinde bir mesaj geliyor ve 1 dakika sonra Windows kapatılıyor.

Dosya ekleyemediğim için mesajı yazmak zorunda kaldım.
    Tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar inanın çok yoğunum bu sıralar internete zor giriyorum gerçekten.
    O nedenle sorularınızı yanıtlayamıyorum kusura bakmayın.
    Bu çalışmayı daha epey geliştireceğim.

yusuftv arkadaşım senin sorunun sıkça karşılaşılan bir durum çözümünü 7 numara olarak hazırlayacağım.
    Konuyu takip et.
    quote:

Orjinalden alıntı: yusuftv

Son günlerde başıma gelen bir problemim var.

Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) beklenmedik bir şekilde sonlandırılıdığından Windows şimdi yeniden başlatılmalıdır şeklinde bir mesaj geliyor ve 1 dakika sonra Windows kapatılıyor.

Dosya ekleyemediğim için mesajı yazmak zorunda kaldım.
    Tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Çözümü yazdım yusuftv.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepe -- 11 Nisan 2006; 19:10:18 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.