Şimdi Ara

Sorun oyunda mı , sistemde mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB
    AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor
    CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2400MHz CL16
    120 GB SSD
    Win 10 Sürüm: 1709
    Rog swift pg248q 144hz 1ms g-sync ekran

Sistemi yaklaşık bir ay önce toparladım. Bu oyun bana kafayı yedirtecek. g-sync sayesinde kırılma durumu yok gayet net fakat oyunda akıcılık yok. Bazen çok iyi , bazen ise "fps drop" diyorlar sanırım ufak ufak takılmalar özellikle şehirlerin içerisinde veya dümdüz dağda koşarken v.s sorun yaşıyorum. Aynı sisteme sahip arkadaşım kaymak gibi oynuyorum diyor , sorun ne olabilir? internet hızım 20 mbit fiber , windows ve ekran kartı ayarlarında denemedik şey kalmadı.

Güç ve enerji ayarları
    Sistemi performansa çekme
    Bios ve driver updateleri
    Oyun ayarları en düşükte. Nvidia ayarları aşağıdaki gibi.

Parçalarda v.s mi sorun var diye msi afterburn ile oyun sırasında aldığım fotoğrafta şöyle;

Sizce sorun ne olabilir arkadaşlar? Oyun optimizasyonunda mı yoksa bende mi?

• O sistemle 144hz alamazsın bu oyunda ondan dolayı akıcılık arama pek 75hzde açıp dene oyunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crypdeth

O sistemle 144hz alamazsın bu oyunda ondan dolayı akıcılık arama pek 75hzde açıp dene oyunu

80 ve 60 hz var düşük olarak , 60 çöp gibi duvarlar falan çok fazla kırılma oluyor. 80 dede 144 ile verdiği performanstan ayrı bi şekilde farklılık göremedim. Witcher 3 ultra ayarlarda 0 donma ve kasma ile oynuyorum gerçekten çok ilginç.
  • LadyAmerica kullanıcısına yanıt
    Hocam pubg hariç her oyunu sıkıntısız oynarsınız zaten pubg çıksın ondan sonra bu oyunlarla karşılaştırabiliriz şimdilik optimizasyondan kaynaklı gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crypdeth

Hocam pubg hariç her oyunu sıkıntısız oynarsınız zaten pubg çıksın ondan sonra bu oyunlarla karşılaştırabiliriz şimdilik optimizasyondan kaynaklı gözüküyor

Büyük ihtimalle öyle hocam , yoksa ram mi ilave edeyim , ssd mi değiştireyim , format mı atayım , kart mı bozuk? diye diye kafayı yedirtecek oyun bana :) En iyisi idare etmek şimdilik. Teşekkürler yorum için
  • Bu oyun belleği emiyor resmen. Bir tane daha ram alırsan güzel olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.