Şimdi Ara

Sorun neden anlamadım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki sistemi kullanmaktayım. Windows dan reset yada kapatmaya çalıştığımda sistem kapanmıyor. Anca anakart üzerinden reset yaparsam kapatma yada reset atabiliyorum. Bios güncellemeleri (4 versiyon denedim) sorunumu çözmedi. Ekran kartında desem şimdiye kadar 2 oyunda atma yaptı. Battlefield ve assassin black flag fullhd+ultrada sıkıntısız oynadım. Belirli bir saat çalıştıktan sonra bazı uygulamalar saçmalıyor. Mesela corsair link geçersiz bir işlem yürüttü diyor. HWINFO klavye ekranı yenilemesi 1 saniyeden 10 saniye çıkıyor veya uygulama kapanıyor. Ram hızını 1600mhz çektim sonuç yine aynı. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

FX 8350 (oc siz)
    H100i
    Asus V formula-z
    16gb 2400mhz corsair
    680amp zotac
    corsair 120gb gt3
    Logitech G510 LCD li Klavye
    gx750 psu

• quote:

Orijinalden alıntı: tass_co

Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki sistemi kullanmaktayım. Windows dan reset yada kapatmaya çalıştığımda sistem kapanmıyor. Anca anakart üzerinden reset yaparsam kapatma yada reset atabiliyorum. Bios güncellemeleri (4 versiyon denedim) sorunumu çözmedi. Ekran kartında desem şimdiye kadar 2 oyunda atma yaptı. Battlefield ve assassin black flag fullhd+ultrada sıkıntısız oynadım. Belirli bir saat çalıştıktan sonra bazı uygulamalar saçmalıyor. Mesela corsair link geçersiz bir işlem yürüttü diyor. HWINFO klavye ekranı yenilemesi 1 saniyeden 10 saniye çıkıyor veya uygulama kapanıyor. Ram hızını 1600mhz çektim sonuç yine aynı. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

FX 8350 (oc siz)
    H100i
    Asus V formula-z
    16gb 2400mhz corsair
    680amp zotac
    corsair 120gb gt3
    gx750 psu

benzer sorun bnde de vardi. Hocam pc nin hizmetlerinden baslangicta acilan gereksiz olan programlari acilisini devre disi birakin bnde adobeyi devre disi birakinca duzelmisti sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam gereksiz uygulamaları kapatıp denedim. biraz zaman geçmesi gerekiyor sorunun devam edip etmediğini çözmek için. teşekkür ediyorum cevap için
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki sistemi kullanmaktayım. Windows dan reset yada kapatmaya çalıştığımda sistem kapanmıyor. Anca anakart üzerinden reset yaparsam kapatma yada reset atabiliyorum. Bios güncellemeleri (4 versiyon denedim) sorunumu çözmedi. Ekran kartında desem şimdiye kadar 2 oyunda atma yaptı. Battlefield ve assassin black flag fullhd+ultrada sıkıntısız oynadım. Belirli bir saat çalıştıktan sonra bazı uygulamalar saçmalıyor. Mesela corsair link geçersiz bir işlem yürüttü diyor. HWINFO klavye ekranı yenilemesi 1 saniyeden 10 saniye çıkıyor veya uygulama kapanıyor. Ram hızını 1600mhz çektim sonuç yine aynı. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

FX 8350 (oc siz)
    H100i
    Asus V formula-z
    16gb 2400mhz corsair
    680amp zotac
    corsair 120gb gt3
    gx750 psu

anakartta turbo mod falan açıkmı? bendeki asusta amd turboyu açınca bazen saçmalıyor böyle. 4.5ghz oluyor ama stabil değil

• oguz298 kullanıcısına yanıt
    turbo kapalı diye hatırlıyorum. oc siz kullanıyorum, cpz den belli olur sanırım
     Sorun neden anlamadım...
  • quote:

turbo kapalı diye hatırlıyorum. oc siz kullanıyorum, cpz den belli olur sanırım
     Sorun neden anlamadım...

siz bir daha bakın. 4000 de çalışması lazım ve çarpan 21 e vurmuş nerdeyse
  • oguz298 kullanıcısına yanıt
    tamam hocam bakıyorum. yalnız belirli bir saat açık kaldıktan sonra cpu-z de ram bilgileri gidiyor. acaba ram anakartla uyumsuz mu ki?
    (4 slot da boş)
     Sorun neden anlamadım...
  • Bios ayarlarını değiştirdim lakin bus hızı 200.7mhz civarı oluyor hep.

ai oc tune DOCP ve Manuel denedim
    dram 2400mhz
    cpu level up cancel
    cpu ratio 20.0
    turbo core disable
    cpu bus 200mhz
    pcie freq auto
    memory 2400mhz de

bu şekilde biraz açık kalsın sonuç değişecek mi bakalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.