Şimdi Ara

SORUN MODEMDE Mİ VODAFONENETTE Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Vodafone 100 mpbs internet kullanıyorum hız testinde 106 göstermesine rağmen mobilde türk telekom hattım 5 mpbs hızla sitelere daha hızlı giriyor. Modem huawei hg255s. Arada bağlantı kopma sorunları da oluyor. Superonline üzerinden Vodafone fiber kullanıcısıyım.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olmaları rica olunur.

• Kablolu mu yoksa kablosuz mu kullanıyorsun?
    Ve IPLeak sitesinde DNS adresin ne gözüküyor?
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Kablosuz kullanıyorum. ipeak sitesinde ip adres 188 3 201 190 görünüyor
  • oguzzkaann O kullanıcısına yanıt
    VDF'nin DNSlerde sıkıntı var ama senin DNS'de var mı bilgim yok maalesef.
    Mesela 84.44.91.158 sıkıntılı bir DNS.
    Routerda DNS değiştirmene izin veriyorsa Google'ın DNSleri bir dene olmadı ve tekrar IPLeak'ten test et Google DNS gözüküyorsa sorun DNS değil demektir.
    Büyük ihtimalle router kaynaklı bir sorundur.
    teşekkürler hocam bilgilendirmeniz için bir bakayım. sanırım bu aralar herkes sorun yaşıyor
    IPLeak'te ben de bu IP gözüküyor. 84.44.91.158 sıkıntılı bir DNS demişsin. Nasıl kurtulabiliriz bu DNS'den?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anladığım kadarıyla yaygın olarak kullanılan Google, CloudFlare, OpenDNS gibi DNS Çözümleyicileri kendi DNSsine forwardlıyor VDF.

Bir ara Quad (9.9.9.9) çalışıyordu bir dene istersen yada fazla bilinmeyen ve kullanılmayan DNSlerden deneyip bir bak tekrar IPLeak'ten.DNS bilinmedik oldukça ne işler çevirdiği de bilinmedik oluyor yanlız dikkatli kullanmakta fayda var.Sorumluluk kabul etmem.

Diğer yöntemler olarak DoH ve DoT dediğimiz DNS çözümleyici PC'de yada Router'da değiştirerek yapılıyor.Biraz karışık ama en iyi sonucu bunlar veriyor.

Bununla ilgili DNS Hijack konusuna göz atabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.