Şimdi Ara

sorun lpg mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1 aydır süre gelen sorunuma çözüm bulamıyor yardımlarınızı bekliyorum.

araç clio 4 1.2 2014 model 43 binde. benzin+lpg

sorunun ilk ortaya çıkışında, egzoz ışığı yanıp sönmeye araç teklemeye başladı. bir süre sonra yokuş kalkış desteği arıza ışığını yaktı. benzine geçince sorun çözülmedi. araç stop ettirildi 1 saat sonra arıza ışıkları kendiliğinden söndü. sürekli aynı sorunu yapmıyor. bazen 600 700 km yapmıyor bazen 50 km sonra yapıyor. sübab ayarı yapıldı fakat sorun çözülmedi. lütfen yardımlarınızı bekliyorum...

• Bilgisayara bağladınız mı? Silindirde yanlış ateşleme olabilir belki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki kez cihaza bağlandı birincisinde 3 ve 4. Silindirden yanlış ateşleme. Hata silindi . Subab ayarı yapıldı 2 hafta sonra hata tekrar etti. Bu sefer 2 ve 3. Silindirden yanlış ateşleme hatası verdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahakt E kullanıcısına yanıt
    Bu yanlış ateşleme hatasıyla ben de karşılaştım. Avensislerde subap ayarı olmadığı için subap değişimi yapmamı önerdiler. 5-6bin km daha dayanmasını bekliyorum. Subap değiştirmeyi de bir deneyin hocam gerçi masrafı 1000-1500 arası oluyormuş...
    Benzine geçtiğinde sorun devam ediyorsa boğaz kelebeğine de baktırın. Sadece karbüratör işi yapan ustalar daha iyi anlar boğaz kelebeğinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-100DED1C1 -- 14 Şubat 2017; 12:44:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Subab ayarı ile sorun çözülmedi hocam haberiniz olsun. Ateşleme grubu dediler yarın değişecek buji buji kablosu ve bobin geçmezse boğaz kelebeği ne baktirayim. Nasılsa yap para al geçmezse geçmez diyor adamlar...

• emrahakt E kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum... Hocam deneme yanılma yöntemini hadi anlarım da bazısının ahlaki sorunları var. Sürekli bir kazıklama, sürekli bir bana bırak rahat ol peşindeler. Aracınız daha çok yeni umarım biran önce çözüm bulursunuz.
  • Teşekkür ederim hocam ilgin için. Umarım çözülür buradan da bir yardım alabilirim...

• Bence arabanın tüm parçalarını sıradan değiştirmeye başlamadan önce. Farklı bir ilde de olsa iyi bir usta bulup gitmenizi tavsiye ederim. Belkide bu sorun lpg montajı sırasında iyi takılmayan bir kaç soketten ibaret de olabilir. Lpg montajlarından sonra öyle abuk sorunlar çıkıyor ki örnek vereyim; Bir sorun için gittiğim lpg bayisinde,lpg takılmış sıfır km bir araç geldi. Araç lpg de ya da benzinde çok güzel çalışıyor ancak ufak bir sorunu var. Farları yaktığı zaman ön farlar ve arka stoplar bildiğin titriyor :) Sorun neydi öğrenemeden oradan ayrıldım ama muhtemelen montaj esnasında kablo ya da soketlere zarar verdiler.
  • yeniuye Y kullanıcısına yanıt
    Bobin ve elektrik grubunu değiştirme kararı aldık 3 4 ustaya sorarak. Duzelmemesi halinde iyi bir usta bulmak gerekecek...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.