Şimdi Ara

Sorun İşlemcide Mi Anakartta Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. MSI Z590A-Pro anakartım ve i5 11400 işlemcimden birinin arızalı olduğuna, PSU ve remi degistirerek karar verdim. Yaptığım işlem şu idi; 3 adet ekran kartım var. Biri RX 5600 XT, biri RX 6700 XT, diğeri Nvidia RTX 3060. RTX 3060 anakartda takılı idi. Ben mining yapıyordum. RX 5600 XT ve 6700 XT ' nin voltajını düşürdüm kazım devam ederken sonra voltajı düşünce verimlilik düştü. Kasa ve mining çalışırken değerleri görerek voltajı yükselttim yükselt düşür yaparken kastı ekrana masaüstüne geldim bir titreme gibi bir şey oldu sanki masaüstü gölgesi vardı sonra normal kapanmayinca kapattım. Farkettim RGB olan remin ışığı yanmıyordu QLED bildirim ışıklarından sadece CPU ve o da kırmızı sabit yanıyordu görüntü yoktu ve farkettim işlemci de ısınmıyordu. Rem aldım PSU aldım. Eğer sorun ekran kartında derseniz işlemcimde görüntü chipseti mevcut düz 11400 display port ve hdmi de görüntü alamadım. İşlemciyi vatana verdim. Garantide şuan. Garantide gelişme yok daha merkeze gitmemiş uzun sürecek anlaşılan. Anakartta arıza var mıdır sizce? Baktırayım mı? Sorun İşlemcide mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aldığın rem uyumlu mu? Psu yu deneyerek mi aldın yada sıfır mı aldın?

• RGB ışığı yanmayan eski remdi. Yeni olan ışıksız olduğu için eski rem sağlam mı bilmiyorum. Doğru yuvaya takıyorum Anakartta DIMM2-2 ve DIMM1-2 First yazıyor remle alakalı olduğunu düşünmüyorum Evet tabiki uyumlu aldım yeni remi. PSU yu denemeden aldım ama aldığım adam komiserdi 2 kez test ettirdim dedi o şekilde aldım bugün anakartın biosunu güncelledim. İşlemci servis yolunda yazıyor dönüşte arıza neyde belli olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xboxmeraklisi -- 25 Eylül 2022; 11:50:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.