Şimdi Ara

Sorun Çözülmüştür.Herkese teşekkürler !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: soporo

Güncel oyunlarda denermisin birde dostum. Mümkünse kartı zorlayacak oyunlar olsun.

Heaven Benchmark 4.0 uyguladım hocam neredeyse grafik bakımından baya yüklendik.

Diğer mesajlara bakarsanız görürsünüz, High ayarlarda 12-13 dakika testte kaldı.

69 Dereceyi geçmedi sıcaklık ve kart %99 - %95 arasında çalıştı.

1 kez %90 altına düşüp %78 gördü oda 1-2 saniye toparlayıp devam etti.

Oyun tavsiyeniz varsa optimizasyon sorunu olmayıp stabil çalışan indirmeye başlıyayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gta 5 ile Witcher 3 olabilir dostum. Bana sorarsan biraz beklemeni yada sürücü değiştirmeni tavsiye ediyorum. Gtx 750 bu kart ile kafa kafa sayılabilecek bi kart değil. Arasında baya bi performans farkı var. Öte yandan dx 12 ile Nvidia çöküşte, amd ise yükselişte.http://forum.donanimhaber.com/m_115934860/tm.htm konuyu incelemeni tavsiye ediyorum.

Benchmark:https://www.youtube.com/watch?v=dQqoH6454Bk baya bi fark var.

• Jack Martin kullanıcısına yanıt
    Yeni surucu beklemekten veya eski surucuye donmekten baska bir seceneginiz maalesef yok

• quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Yeni surucu beklemekten veya eski surucuye donmekten baska bir seceneginiz maalesef yok

15.11.1 Catalyst yükledim problem aynen devam ediyor..

Artık oyunun optimizasyon özürlü olduğunu düşünmeye başladım diyeceğim ama GT430 ile niye böyle problemler yaşamadım.

Neyse SSD siparişi vereceğim en kısa zamanda ve tertemiz sistemle tekrardan denemeler yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RKeles93

Program ekle kaldırdan direk kaldırıp 15.7.1 kurun.

15.11.1 kurdum birşey farketmedi birde sizin tavsiyenizi dinliyeceğim :)

• quote:

15.7.1 sürücüsünü kurup power limiti %20 yapıp deneme yapabilir misin?
    Bana sorun hdd gibi geliyor okuma yazma hızları epey düşük.

Güç Limiti ayarları yazan kısımdan mı yapıyoruz ? 20 mi yapayım orayı ?

Sorun Çözülmüştür.Herkese teşekkürler !!!

• Oops sürücü kısmında oraları karıştırma stabilite bozarsın kartta
    Madem kartın Shappire Trixx yazılmını Çek sitesinden %20 power eklemesini power limit butonunu (voltaj demiyorum power limit) sonuna kadar çek Zaten 20 fazlasını görememen lazım apply butonuna tıkla

+ olarak Bak bakalım bu sendeki shappire kartın GPU voltaj kilidi sendede açıkmı ???

• quote:

Orijinalden alıntı: klement

Oops sürücü kısmında oraları karıştırma stabilite bozarsın kartta
    Madem kartın Shappire Trixx yazılmını Çek sitesinden %20 power eklemesini power limit butonunu (voltaj demiyorum power limit) sonuna kadar çek Zaten 20 fazlasını görememen lazım apply butonuna tıkla

+ olarak Bak bakalım bu sendeki shappire kartın GPU voltaj kilidi sendede açıkmı ???

Msi Afterburner programında da var o kısım, ordan yapsak olmuyor mu ?

• Olur ancak kartın shappire,msı afterburner ile voltaj kısmı kapalı gözüküyor o bakımdan Voltaj kilidininin açık gelip gelmediğini merak ettim Hdd işini çözdünmü test için ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 24 Nisan 2016; 13:07:25 >
  • quote:

Olur ancak kartın shappire,msı afterburner ile voltaj kısmı kapalı gözüküyor o bakımdan Voltaj kilidininin açık gelip gelmediğini merak ettim Hdd işini çözdünmü test için ??

SSD Almaya çalışıyorum büyük ihtimal çarşamba günü hi-level 120 gb olandan alacağım.

1 Samsung evo olmasada şu anki HDD den kat be kat üstünden olacağından eminiz :)

• İyi o zaman hayırlısı olsun bakalım Yine burdan Olumlu-Olumsuz sonuçları yazarsın....kal sağlıcakla...
  • quote:

İyi o zaman hayırlısı olsun bakalım Yine burdan Olumlu-Olumsuz sonuçları yazarsın....kal sağlıcakla...

Power limiti ne kadar yükseltiyoruz ?

• Max %20 müsade ediyor + olarak gpu core voltaj denen bir olgu var Oc için ancak verimli olurmu test etmek lazım...
    Gösterdiğiniz sayfadan güç limitini %20 yapıp kaydedin.gt430 ile sorun yaşamamanızın nedeni daha düşük ayarlarda , dolayısıyla low texture ayarından dolayı verilerin hdd'den okuması daha rahat olacağından herhangi bir kasma yaşamadınız.Oyunların her geçen gün boyutları büyüyor.SSD kuracağınız zaman sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gösterdiğiniz sayfadan güç limitini %20 yapıp kaydedin.gt430 ile sorun yaşamamanızın nedeni daha düşük ayarlarda , dolayısıyla low texture ayarından dolayı verilerin hdd'den okuması daha rahat olacağından herhangi bir kasma yaşamadınız.Oyunların her geçen gün boyutları büyüyor.SSD kuracağınız zaman sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Bu sayfayı diyorsunuz değil mi ? Herhangi bir zararı olmaz değil mi hocam :)

Bir zararı yok ben ekran kartını aldığımdan beri o ayar açıktır.Kapalı olduğunda gpu yüküne göre gpu voltajı sabit bunda yüke geçtiğinde gpu voltajını performansa göre dengelemeye çalışıyor.%20 lik bir tolerans sağlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.