Şimdi Ara

Sorun Çözülmüştür.Herkese teşekkürler !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam o konuyu (hdd) ekledim ama sonradan sildim referans olmayabilir diye malum hızları değişken diye ancak burdan sonrası ile ilgili çalışan bir başka bir Pc ile test makul olacaktır kesinlik olması bakımından.Sorunu hdd'bağlanması dışında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 21 Nisan 2016; 19:16:34 >
  • klement kullanıcısına yanıt
    bence duzgun hdd testi boyle olur zig zagsiz efendi gibi asagiya dogru cizgi seklinde.

Sorun Çözülmüştür.Herkese teşekkürler !!!

2009'da mi ne aldim ben bu diski sata2
  • En kötü yükleme ekranı uzun sürmez mi sonuçta eski bir oyun açık dünya da değil,oyun içinde iken okuması gereken çok da fazla veri yoktur. Ben o yüzden olacağını pek düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

Birde son olarak Hdd error taraması ile bıos sürümünü öğrenin veya son dönemde bios güncellemesi aldınızmı ona göre bi yazın test edin bakalım

Edit : testi şimdi gördüm Hdd olanı Başka oyunda testleride atın bakalım..Bios'u unutmayın..

Hocam CS:GO ile test ettim bu sefer bir bakarmısınız.

Oyun içi ayar - FPS Tablosu 2 şekilde ve en son aida64 değerlerini ekledim gene.

Bios güncel diye biliyorum ama hemen kontrolleri sağlayıp döneceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam referans geldiğine göre sanırım sorunun kaynağı belli oldu az çok ben şu an isyerindeyim test fırsatın olmadı bu konuda işyerindeki PC 2000 yıldan kalma zor yazıyorum ondan arasira...neyse sorun kaynağı belli oldu az çok başka bir HDD ile bi test edin bu durum fazla vakit almaz deneme amaçlı buradan sonuçları yazın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

yanlis bilmiyorsam pcie3.0 destegi intelde i5 3000 serisi ve sonrasi diye oluyor yani o islemcide yoktur 3.0 destegi.bir kac fps etki ediyor denildigi gibi.daha cok farketmesi icin 980 SLI gibi bir duzenek olmasi lazim.

oyunlarda kasilmalar hdd yuzunden de olabilir dusuk cikmis degerleri.

Aynen hocam doğru İşlemci 2.0 destekliyormuş şimdi orjinal intelin sayfasından baktım.

CS:GO testlerinide ekledim incelermisiniz yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

En kötü yükleme ekranı uzun sürmez mi sonuçta eski bir oyun açık dünya da değil,oyun içinde iken okuması gereken çok da fazla veri yoktur. Ben o yüzden olacağını pek düşünmüyorum.

Peki buna ne demeli hocam ? SSD kullanan kişide bariz şekilde fps yüksek çıkmış.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=hRYmYjl4n5U

• quote:

Peki hocam Bu yeni gelen sürücüdeki Powereffiency eklentisini kullandınızmı ???

Vallah hocam ssd alıp test edeceğim ama 1 ayı bulur malum para durumları

Bu arada bu söylediğiniz eklenti konusunda bir bilgim yok.

5 sene sonra HD4850 dışında ilk defa amd ekran kartı kullanıyorum.

Bu konu hakkında detay verirseniz birde bunu deneriz belkide sürücü içinde bilmediğim bir ayarı aktif etmem gerekiyor olabilir.

• Jack Martin kullanıcısına yanıt
    Fraps ile kayıt yapıyor o yüzden. Monitörü kameraya alsa fps ler eşit çıkacaktır. zaten video başlığı o fraps ile kayıt ederken ssd farkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Fraps ile kayıt yapıyor o yüzden. Monitörü kameraya alsa fps ler eşit çıkacaktır. zaten video başlığı o fraps ile kayıt ederken ssd farkı.

O zaman sıkıntı nerde hocam :) HDD değilse nedir...

Gereken her testi eklediğimi varsayıyorum.

• Hocam eldeki imkan ölçüsünde farklı sağlam olduğu bilinen bir hdd-ssd testi fark etmiyor ancak sorunun kaynağı bu yönde anlaşılan yakınındaki birinden yada onun kasada test edebilirsin ancak güncel olsun HDD 10 yıllık olmasın mümkünse...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 21 Nisan 2016; 19:55:09 >
  • islemci yuzunden olsa %95 goremezsin cs go bu konuda sorunlu bir oyun iyi sistemlerde bile sorun cikarabiliyor.bu durumda gpu kullanim farki oyuna gore degisiyor diyebiliriz.soyle agir bir oyun gostersen onda tam belli olur.bir de su var ekran kartina yeten islemci nedir?daha iyi ne islemci takarsan tak daha iyi olacaktir en uc islemciye kadar gider ama biz is gorecek sekilde bu yeter diyoruz yoksa daha iyi islemci takarsan etki etmez anlaminda degil.senin durumunda elindeki islemci oynadigin oyunlara yeter mi diye bakacaz.baskasi gelir baska oyunlar oynar ona yetmez degistir deriz o yuzden 265'e en az su islemci gibi bir sey yok ne kadar iyisini taksan o kadar iyidir o yuzden her oynadigim oyun 99 olsun surekli olsun da dememen gerekir oyununa gore degisen bir sey.sanki bizde daha iyi islemci var fiks 99 mu oynuyoruz?life is stange diye bir macera oyunu oynadim ben power effiency acikti gpu kullanimi dusuk gpu hizi bile 400 500 arasiydi 990 olmasi gerekirken ama fps sabitti.bu yuzden fps'ye bakacaksin gpu kullanima degil ve senin kartta mhz dusmesi diye bir olay yok o power effiency denen sey sende yok.

oyun icinde takilmadan rahat oynamak demek islemci ekran karti ram ama ben hdd'ye de onem veririm oyununa gore yavas hdd takilma yapabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

islemci yuzunden olsa %95 goremezsin cs go bu konuda sorunlu bir oyun iyi sistemlerde bile sorun cikarabiliyor.bu durumda gpu kullanim farki oyuna gore degisiyor diyebiliriz.soyle agir bir oyun gostersen onda tam belli olur.bir de su var ekran kartina yeten islemci nedir?daha iyi ne islemci takarsan tak daha iyi olacaktir en uc islemciye kadar gider ama biz is gorecek sekilde bu yeter diyoruz yoksa daha iyi islemci takarsan etki etmez anlaminda degil.senin durumunda elindeki islemci oynadigin oyunlara yeter mi diye bakacaz.baskasi gelir baska oyunlar oynar ona yetmez degistir deriz o yuzden 265'e en az su islemci gibi bir sey yok ne kadar iyisini taksan o kadar iyidir o yuzden her oynadigim oyun 99 olsun surekli olsun da dememen gerekir oyununa gore degisen bir sey.sanki bizde daha iyi islemci var fiks 99 mu oynuyoruz?life is stange diye bir macera oyunu oynadim ben power effiency acikti gpu kullanimi dusuk gpu hizi bile 400 500 arasiydi 990 olmasi gerekirken ama fps sabitti.bu yuzden fps'ye bakacaksin gpu kullanima degil ve senin kartta mhz dusmesi diye bir olay yok o power effiency denen sey sende yok.

oyun icinde takilmadan rahat oynamak demek islemci ekran karti ram ama ben hdd'ye de onem veririm oyununa gore yavas hdd takilma yapabilir.

Benim anlamadığım şu hocam.

Oyundayım %99 GPU kullanımında gram kasmıyor ve FPS Yüksek.

Daha sonra %30 lara kadar GPU kullanımı düşüyor ve haliyle FPS de yerlerde sürünüyor.

Demekki %99 ekran kartını kullansa oyun içinde kasmıyacak ? Mantıken düşünüyorum sonuç böyle çıkıyor haksızmıyım ?

Benchmark testi yapabilirim bir şekil anlıyabilmek adına önerilere açığım.

• quote:

Hocam eldeki imkan ölçüsünde farklı sağlam olduğu bilinen bir hdd-ssd testi fark etmiyor ancak sorunun kaynağı bu yönde anlaşılan yakınındaki birinden yada onun kasada test edebilirsin ancak güncel olsun HDD 10 yıllık olmasın mümkünse...:)

Vallah hocam SSD almaya çalışacağım bakalım 9-10 gün içinde maddi durumu biraz zorluyacağım.

Ama hala herkesde bir kararsızlık görüyorum. Sorun ya bundan kaynaklı değilse gibi bir hava seziyorum

Ama her türlü SSD Terfi edeceğim sistem rahatlar en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Martin -- 21 Nisan 2016; 20:16:41 >
  • Yok hocam anlarsınız HDD testinde en eski versiyonlarda bile örnek olarak 30-50 mb arası hızı olması lazım sendeki biraz daha aşağıda kalıyor buda kullanıma bağlı düşme anlamına geliyor okumada mesele bu....

• Bench testi kartı son değerde kullandığı için anlaşılması zor olur oynanılan oyundan oyuna Gore kart kullanımı değişken oluyor cs go örneği mesela gpu kullanımı %60 ancak alınan fps 110 arası yani kartı son değerde çalışması her zaman aynı başarımı vermiyor....

• Jack Martin kullanıcısına yanıt
    Benim bilgim yok bilgili arkadaşlarda burda zaten. Sadece video içeriğini açıkladım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 21 Nisan 2016; 20:25:12 >
  • Birde şu eklemeyi yapayım sata 3 kablosunu yenisiyle değiştirip HDD testini yineleyin sonuç değişirse SSD alana kadar kullanir sorunu cozumlendirmis olursunuz değişmez ise elinizin altında her an kullanıma hazır kablo bulunmuş olur geçmişte buna benzer bir durumu ddr2 Sistemde yasamistim nurdan hareketle en fazla 7-8 TL cebinizden çıkmış olacak bana göre denemeye değer bi durum....

• oyun ici osd afterburner mi kullaniyorsun o acik olacak sekilde bu testi yapabilirsin ayarlarini acip.gpu dusmesi var mi diye bakarsin bu test islemci kullanmiyor.yine gpu duserse islemci harici baska sebepten kullanim dusuyor demektir.

http://www.techpowerup.com/downloads/2205/unigine-heaven-dx11-benchmark-4-0
  • amd crimson ayarlarında power effenctify ayarı var onu kapatırsan sorun çözülür geçen sattığım r7 265 te durumu ben böyle çözmüştüm bf4 te filan gpu kullanımı düşüyordu

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.