Şimdi Ara

!!SORUN ÇÖZÜLDÜ!! Megane 3 1.6 Benzin_Lpg SABAHLARI İLK ÇALIŞTIRMADA ARABAM ZOR ÇALIŞIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
8.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=ohnypQlamlo Benim arabam da bu linkteki gibi arıza veriyor. Sabahları ilk çalıştırmada arabam 2. marşta, ya da marşa 4-6 sn arası basılı tutunca çalışıyor.Kış aylarında oluyor bu arıza.. Yazın olmuyor. Gün içinde araba fişek gibi hemen çalışıyor..Sorun olmuyor..Uzun süre beklediğinde sorun oluyor akşamdan sabaha.. Birde bu aralar arabam gün içinde çalıştığı zaman ilk marşta çalışıyor ve 1-2 sn sonra motor stop ediyor. 2. martşa sorun yok ama arabam birdaha stop etmiyor.Ne yapmam gerekiyor..şamandırayı değiştirdim. bujileri değiştirdim, bobinlere baktırdım....manyetik kaptör diye bir parçadan bahsediyorlar? yada gaz beyninden kaynaklanabildiğini söylüyorlar. ne yapmam gerekiyor ? teşekkürler..

arabam 2012 model
    km :40.000
    lpg BRC: 20.000 de takıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinmurat151 -- 25 Ağustos 2017; 4:5:54 >

• Benim era da arada yapıyor bunu ama benimki yaz kış sabah akşam yapabiliyor. Kendi kendine düzeliyor. Kronik olmadığı için ben kafaya takmadım. Favorilere ekliyorum.
  • Manyatik Kaptörü değiştirdim. 90 tl parça. 50 tl işçilik aldılar..dün gece benzinde bıraktım arabayı ve 3-4 km benzinde kullandım...bu sabah arabayı çalıştırdım..benzinde ilk çalıştırmamda sorunun devam ettiğini gördüm...hava yaklaşık 1-2 derece...arabam 3 sn marşa basınca çalıştı...motoru spot ettim ikinciye vurdum hemen 1 sn de çalıştı..yani daha iyi ama sorunum devam ediyor...nasıl bir arıza bu anlamadım..bu sanayide ki ustalarında bir hattan anladıkları yok...servise götürecem galiba..
  • Aracınızın sıkıntısı yeterli benzin basıncının oluşmaması bence. İki ihtimal aklıma geliyor, birincisi benzin pompası diğeri ise yakıt dönüş valfinin arızalı olması. Benzin pompası ömrünü tamamladıysa genelde ilk marş sorunları ortaya çıkabiliyor. Ya da benzin pompasından enjektörlere giden basınçlı yakıtın kullanılmadığında depoya geri döndürülmesini sağlayan valfin sürekli kaçırarak gerekli basıncı tutamaması gibi...

Denemek için yine bir sabah aracın marşına basmadan anahtarı göstergelerin ışıklarının yandığı aktif pozisyona getirip 5sn bekletin bırakın ve bunu 3 kere tekrarlayıp sonra marşa basın. Hemen marş alırsa dediğim sebeplere yönelin.
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    yarın sabah öyle yapacağım..bakalım ne olacak...ama yazın hiçbir şekilde bu sorun olmuyor. geçen kış önemsemedim. ama bu kış bu zor çalışma sorununu çözeyim dedim. pompayı bosch marka değiştirdim. ama sorunum yine aynı...Bir GÜN UZUN YOLDA BENZİNDE KULLANDIM ARABAMI .Ertesi gün 1 sn de çalışmaya başladı motor. şaşırdım tabi :D. yine benzinde kullanmaya devam ediyordum ki ama 3 -4 gün sonra yine aynı sorunlar ile karşılaşmaya başladım..ustaların birisi yakıttan dır diyor, birisi pompadan dır diyor.. birisi manyetik kaptör den diyor..birisi gaz beyninden dir diyor...şunu anladım ki eline tornavidayı alan usta olmuş ve piyasadaki ustaların birçoğu bu konuda tecrübesiz...sorunum motor soğukken ve uzun süre çalışmadığı zaman (örn: akşamdan sabaha) oluyor...bu işten anlayan usta arıyorum..sorunu çözebilirim diyen usta var mı ? varsa bana pm atsın...teşekkrüler
  • Benzin hava karışımının doğru olmamasından kaynaklanıyor, lpg ayarını yaptırınca düzelmesi lazım, eğer hep aynı lpg ciye götürüyorsanız farklı lpg ciye gidin, benim araçta da benzer bir sorun vardı bu şekilde düzelttim.
  • uguer1 U kullanıcısına yanıt
    yapmadığım şey kalmadı..aynı..sonuç değişmiyor..servis aradım...yakıtı BP den al düzelir dedi :)
  • motorsilk kullanmayı dene.
  • Bende yine yapmaya başladı servise gittim regülatör arızası olabilir dediler akşam kalsın anlarız dediklerinde bana araç lazım diye bırakmadım. Regülatör nedir diye baktım şu sayfaya rastladım. Sizde bir inceleyin.
    https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-regulator-arizasi-hakkinda-detayli-bilgiler?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
  • Regulatör ile ilgili olsaydi, lpg beyninden motora giden kabloyu iptal ettik. araci benzinde kulallandik. sorun yine düzelmedi. lpg ile alakali bir durum degil. senin arabanda varsa bi dene. regulator de yapar, ama bnm arabam da regulatör sağlam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinmurat151 -- 20 Nisan 2017; 13:52:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane 3 ve Fluence 1.6 Benzinli K4M motorlarda, sabah soğuk havalarda zor ve geç çalışması, Enjeksiyon Beyni Yazilimindan Kaynaklaniyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinmurat151 -- 31 Mart 2018; 18:23:36 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=EYPMvu6dTsE SORUN ÇÖZÜLDÜ...HEMDE BEDAVA....
  • sağolun hocam bilgi sahibi olduk
  • Lpg kitinin benzin kesici valfi sorunlu ise ki çoğu zaman bobinden oluyor bu sorunu yapar. BP ince benzin olduğundan benzin debisini düşürmüyor aracda calisiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Lpg kitinin benzin kesici valfi sorunlu ise ki çoğu zaman bobinden oluyor bu sorunu yapar. BP ince benzin olduğundan benzin debisini düşürmüyor aracda calisiyor

LPG KİTİNİN BENZİN KESİCİ VALFİ NEDİR
  • Sorun Enjeksiyon Beyni Yazılımından. Güncelleyin serviste, sorun kesin düzeliyor. -35 de tek marş..Boşuna özel serviste vs güncellemeyin.. Sadece Network den yapilan güncelleme ile yetkili serviste düzeliyor..

• sahinmurat151 kullanıcısına yanıt
    Ankara da bu yazılım güncellemesi yaptıran var mı acaba?
  • Yeni konu açmamak adına burdan devam etmek istedim.
    Bende de 2004 focus var. Yaklaşık 1 aydır aracım ilk marşta çalışmamaya başladı. Fazla üzerine düşmedim lakin bu marş sayısı her geçen gğn artmaya başladı. Uzun süre bekleyip motor komple soğuyunca 2. Ve 3. Marşta almaya başladı. Götürüp ilk baş benzin filitresini değiştirdim. Sorun düzelmedi. Sonrada benzin pompası dediler onuda komple set olarak orjinali ile değiştirdim. İlk gün sanki 5-6 saat bekletip denediğimde işk marş aldı fakat sabah yüne aynı hüsran ile karşılaştım. Fakat bu sefer sadece ilk marşta almıyor. Eskisi gibi 3. Marşları görmüyor.

Usta depoya benzini koyarken bunu bşr an önce bitir benzinin çok kötü olmuş demişti. Işık daha yanmadı ama çeyreğin altına indi benzin seviyesi. İyice benzini bitirip yeni benzin ile deneyeceğim. Bakalım bizdeki sorun düzelicekmi. Çok lanetli bir durum. Valla allah kimsenin başına vermesin. Sürekli deneme yanılma ile iş yapıyoruz

• Benim de ilk marş ta çalışmıyordu. Benimki ise immobilizer anteni sorunu imiş. Anten değişti sorun çözüldü.

• Bendede citroen var LPG li, LPG yi kapattım benzinde kullanıyorum aracin sorunu; araç 2-3 marşta çalışıyordu ilk 800 devre zorlanarak geliyordu, dün sabah aracı calistirip urla tarafina gittim yaklaşık 1 saat orada bir işim vardı yapıp araca döndüğümde araç çalışır çalışmaz stop etmeye başladı bunu en az 30 defa denedim 30 undada araç çalışır çalışmaz stop etti sonra usta cagirdim yakıt pompasına donus hortumunu penseyle sıktı araç çalıştı ve stop etmedi araç gaza geçene kadar sıktı gaza geçtikten sonra bıraktı yakıt şamandira grubundaki diaframlarin patladigini söyledi (benzin pompasında sorun yok ben yine komplesini değiştirdim) bugün 500 TL ye Bosch marka komple şamandirali yakıt pompası aldım ve taktik araba düzeldi ancak ilk bastaki çalışma sesi pek güven vermiyor araba daha 130 binde yani sorun ilk başta stop etme sorunu çözüldü ancak uygun devirde çalışma sorunu çözülmedi yani 1 gün sonra aracı calistirip gaz vermedigimde araç stop ediyor calistirip gaz verdiğinde sorun yok sonra kendi devrini toplayıp stop etmiyor acaba enjektorlerle ilgili sıkıntımı var bilen varsa yardimci olursa sevinirim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.