Şimdi Ara

sorun anakart mı acaba ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar. pc yi prize takıp power tuşuna basınca pc hemen açılmıyor 5-10 s. bekleyip powera tekrar basınca açılıyordu. son günlerde bu süre gittikçe uzadı 40-50 sn sonra açılmaya başladı. en sonunda hiç açılmadı. daha öncede bu sorun yüzünden 2 psu rahmetli oldu. bu sorunla ilgili bi fikri olan varmı. anakart asus p5b. power 480 wat antec. sistemde güç çekecek fazla bişey yok işlemci 6300 . ekran kartıda 7600 gt. yardımcı olursanız sevinirim.

• yardımcı olacak yokmu?
  • Ne desek kehanet olacak... Bence bilgisayarı elinde ampermetre, voltmetre ve diğer lüzumlu zırdavat olan bir teknik servise götürüp göstertmeniz en uygun çözüm olacaktır. Sorun verdiğiniz bilgiler ışığında anakart gibi görünüyor ama dediğim gibi ne desek kehanet olacak...
  • teşekkürler thunderwatcher. gerçekten bende çözemedim olayı. en iyisi dediğin gibi teknik servise götürmek.
  • bu sorun yuzunden 2 tane psu rahmetli oldu demısın!!!
    priz topraklımı sorun prızdeyse teknık servıste bu sorununa care olamaz...
    prizi sokmekte anlamsız olacak en guzelı sen eve bir elektirikcı cagır bence...
  • Yine psu rahmetli olmuş sanırım,
    Kullandığın 3'lü veya 5'li priz ne varsa onu değiştir, Mümkünse duvardaki başka bir prizi dene,
    Ayrıca kasanın içine bir bak,
    anakartın kasaya vidalandığı yerde vida ile anakartın elektrik ileten bölümleri temas ediyor mu?
    Veya kasanın içinde ucu açık olan boş kablolar var mı, şase yapacak?
    Tüm kabloları kontrol et..
  • sağolun arkadaşlar . bilgisayarı işyerine getirdim . benim psu yu işyerindeki makinaya taktım şuan sorunsuz çalışıyor . en azından psu nun çalıştığını anladım. evdede gerekli kontrolleri yaptım. prizi değiştirmiştim önceden. hatta pc nin odasını değiştirdim. kasanın içinde şaselik bi durum da gözükmüyor. sanırım anakartda bi arıza var onu servise götürecem bide evdeki şebekeyi bi kontrol ettirecem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.