Şimdi Ara

SORUN: Alternatifsizlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buraya çözümünüde yazmak isterdim ama malesef yok.

Akp; Artık kaymak tabakayı güldürmekle meşgul ve halka tepeden bakan kesimle haşrolmuş durumda. Darbeyi engelleyen gariban kesimi ekonomik anlamda ezip, darbe girişiminin olduğu saatlerde Audileriyle yazlıklarına kaçan kesimi ihya eden bir ekonomik modele geçiş yaptı. Askeri alandaki yatırımlar dışında artık başarılı bir yanı yok, öyle bir vaadide yok. Artık hükümet olacak cibiliyeti bu ekipte görmüyorum. Muhafazakar seçmen kesimine mensub olan bir vatandaş olarak bana artık hitab etmiyor.

Chp; Omurga yok, boş muhabbet ve ucuz hesapların partisi. Amaç muhalefette kalmaktır zaten. Alternatif olarak düşünülemez ki zaten bugün iktidar olsa ortada kabine kuracak ekibi yok. Zaten ege sahillerinin gizli zenginlerinden yada 5 çayında entellektüel soslu boş ve bol muhabbeti seven bir aileye sahip değilseniz yada ne bileyim pkklıdan devşirme yamalı bir solcu değilseniz sizede hitab etmiyor.

Mhp; Battı balık yan gider, partideki kafalar bölündü, meclise girer ama ne olursa olsun yine alternatif değil. Hükümete garantör modunda destek verip herşey yolunda moduna sokuyor. Milliyetçi yanınız ağır basmıyorsa ilgi alanınıza girmiyor zaten. Ama TSK’nın tasarruflarını olumlu yorumlayıp operasyonlara verdiği manevi desteğini es geçmeyeceğim.

Hdp; Meclisten düşmesini, namus ve şeref sahibi her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı dört gözle bekliyor.

Akşener; Oturduğu ne ilk ne son kucak, her dala bindi, bir türlü dikiş tutturamadı. Slogan ve intikam yeminiyle gaza gelip kimse boş bir balona ülke emanet etmez. 3-5 gaz basılmış sloganla alternarif olunmaz. Heyecanlı bir ergen yada bolca boş vakti olan berber muhabbetinde ülke kurtaran enerjik bir orta yaş yurdum insanı değilseniz pek ilginizi çekmiyor.

Ülkede alternatif yok, herkes günü kurtarmanın derdinde, gerçekten iyi bir şeyler yapmaya çalışıp iddialı olanda yok.

Yani 2019’da tünelin ucu bom bok bir yere çıkacak. Mesele akp değil, akp olmasa kim gelip daha iyi duruma getirecekti bugün Türkiye’yi? Kocaman bir hiç. En iyi ihtimalle devletler arası bir savaşa yada iç savaşa girmeden ekonomik buhranla uzun bir dönem geçiririz.

Alternatifsizlik sorunu için bir çözüm önerisi yok ama sorunun kendisi bu şekilde. Bana burada ışidci, aktrol, komünist, ateist, çomar, ajan, vatansever vs. her türlü laf söylendi. 15 yıldır buradayım, forumda bana söyleyeceğiniz hiç bir lafı ilk defa duymuş olmayacağım için istediğiniz kadar boş muhabbet çevirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 16 Ekim 2017; 1:12:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Milliyetçi yanınız ağır basıyorsaymış.Senin basmıyorsa anlayamazsın zaten bu meseleleri çok kafa yorma.Zamanında neden akp li olduğun bellİ.Milliyetçi yanım çok çok ağır basıyor ama Mhp artık milliyteçi falan değildir.Mhp akpnin yan firmasıdır.
  • Aslında ekonomiye bile eyvallah çekilebilir çünkü yıllar yılı fakir Türkiye zaten eskiden zengindikte şimdi fakir olmadık ya hep aynı 3 aşşağı 5 yukarı aynı işte.Ekonomi sayılan sıkıntıların yanında tuz biber görevi görüyor.
    Dış politikalardaki bu denli başarısızlık benim canımı sıkan ve bu partiden beni tamamen uzaklaştıran neden.Türbe sorunu oldu bekledik sıkıntıya girdik , şu adalar konusunda detaylı bir bilgim yok orası bir muamma , Çözüm sürecinde yapılan hataları saysak zaten bitmez oraya hiç girmiyorum ,Suriye konusunda büyük hatalar yapıldı Afrin-Aynel Arap operasyon beklemekten kafayı yedim orası kaldı öyle her ay bir gece ansızın diye diye.En son şu Kerkük meselesi tam oldu doğal haklarımızı bile kullanamıyoruz.Yani şöyle düşünüyorum da aha lan şu dış politikada acayip kara geçtik diyeceğim bir nokta yok.
  • evet bence haklısın. Alternatif yok...

7 haziran 2015 seçimlerinde de teyit etmiş olduk... Akp ilk kez bu kadar net oy kaybetti. Değerlendirilemedi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 16 Ekim 2017; 4:29:12 >
  • dartanyan96 kullanıcısına yanıt
    Mesele aç kalmak değil. Bir kesim meteliğe kurşun atarken bir kesim paraya para demiyor.

Hep beraber aç kalsak bu da geçer deyip susulur, ekonomide başarısızlıktan ziyade dengesizlik var. Fransa ve Türkiye çok yanlış bir modele geçti. Ağır bastıkça ekonomi sana ekmek yediriyor, küçük bir esnaf, işletmeciysen, işçi yada memursan seni çiğniyor.

• Artik sana hitap etmiyor mu ?

Bugüne kadar hic mi ileriyi dusunemedin dostum. Yaziktir valla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x4343

evet bence haklısın. Alternatif yok...

7 haziran 2015 seçimlerinde de teyit etmiş olduk... Akp, ilk kez bu kadar net oy kaybetti. Değerlendirilemedi...

Adam verme oy diyor. Zaten vermeyeceğime karar verdim ama alternatif yok, sorun burada başlıyor zaten.

Benim oy veresim yok ama bundan alalımda iktidarı şuna verelim diyeceğim bir seçenekte yok.

Ben bu konusa çok düşünüp sandığa gitmeme kararı aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ø

Mesele aç kalmak değil. Bir kesim meteliğe kurşun atarken bir kesim paraya para demiyor.

Hep beraber aç kalsak bu da geçer deyip susulur, ekonomide başarısızlıktan ziyade dengesizlik var. Fransa ve Türkiye çok yanlış bir modele geçti. Ağır bastıkça ekonomi sana ekmek yediriyor, küçük bir esnaf, işletmeciysen, işçi yada memursan seni çiğniyor.

Bu konuda haklısın ama ben bu haksızlıklara göz yumabilirdim para her zaman bulunur sorun değil çünkü fazlaca milliyetçi birisiyim dış politikadaki başarıları milli meselelerdeki başarıları daha öncelikli olarak düşünüyorum.Şu dış politikalar düzgün yapılsa mesela Suriye'de bu Pkk bölgesinin oluşumu engellenseydi ,Kerkük'e girilse alınsa benden ömür boyu oy alırlardı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x4343

evet bence haklısın. Alternatif yok...

7 haziran 2015 seçimlerinde de teyit etmiş olduk... Akp, ilk kez bu kadar net oy kaybetti. Değerlendirilemedi...

Adam verme oy diyor. Zaten vermeyeceğime karar verdim ama alternatif yok, sorun burada başlıyor zaten.

Benim oy veresim yok ama bundan alalımda iktidarı şuna verelim diyeceğim bir seçenekte yok.

Ben bu konusa çok düşünüp sandığa gitmeme kararı aldım.

Hocam anlatamazsın, hâlâ bir çoğumuzu akp fanatiği sanıyor bunlar. Halbuki akp bu kadar pozisyon vermesine rağmen değerlendiremeyen kendi partisinden haberi bile yok. Dönüp benim durumumdaki bir insan hangi akla hizmet CHP ye oy versin ki? Tek seçenek MHP di ki o da karıştı iyice

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 0110engin kullanıcısına yanıt
    Sistem güncellemesi, akp sonrası koalisyonlar zinciri olmaması için gerekiyordu. Bu değişiklik gerekliydi. Buraya kadar desteklemekte gerekliydi. Bunun faydası ileriki seçim dönemlerinde görülecek. Sonrası için başarılı olamadılar. Zengini sevdiler, garibandan yüz çevirdiler. Bizim kesimin kırılma noktası farklıdır. Artık elitlerle atışan, kaymak tabakanın ağzının tadını kaçırıp garibanı güldüren o misyon yok. Özetle durum böyle.

Ha akpye oy vermemiş olsaydık kimi getirip ülkeyi daha iyi noktaya getirmiş olacaktık? Bununda cevabı yok.

• addidas_85 kullanıcısına yanıt
    Chp muhabbeti yapan adamı ciddiye alma zaten.

Halka cahil diyor, cahil dediği adamdan oy almak için her kılığa girip onuda beceremiyor.

• dartanyan96 kullanıcısına yanıt
    Türkiye’nin seçmen modeli büyük ölçüde böyledir zaten. İktidarın işi kolay aslında. Ekonomik anlamda dünya devi olmanı bekleyen yok, ekonomide saçmalama yeter yani. Askeri konuda hatadan kaçınılacak bu kadar basit.

• Akşener için her dala bindi demişsin, ne dalları bunlar? Söyle biz de bilelim. Kendisi her zaman muhafazakar-milliyetçi çizgide gitmiş biri ve bugün de samimi bir biçimde sağ-sol demeden her kesimi birleştirmeye çalışıyor, kendisine atılan iftiralar ve medya yasaklarına rağmen. En azından bir şeyler yapmaya ve güçlü bir kadro oluşturmaya çalışıyor. Bu bile kendisine bir şans verilmesi için yeterli bir sebep.

Ve Mhp de milliyetçilik kalmadı ne yazık ki, yıllarca partimden düzen partisi olmayan tek parti diye övündüm ama başındaki bahçeli denen adam bütün davayı, partiyi bir yok uğruna sattı, ne senaryolar döndü, siyonist akp ne vaatlerde bulundu, tehdit mi etti bilinmez. Ancak kendisine rakip kim varsa ihraç etti, teşkilatları kapattı, ülkücüleri küstürdü. Bahçeli bu saatten sonra %5 alırsa öpüp başına koysun, Başbuğ'un partisini 2 paralık ettiği için nefretle anılacak.

Ayrıca şu akpliyim artık değilim konuları o kadar arttı ki pek inanasım gelmiyor, özellikle chp seçmeninin ağırlıklı olduğu bir forumda...

• quote:

Halka cahil diyor, cahil dediği adamdan oy almak için her kılığa girip onuda beceremiyor.

Kısa ve öz beceriksiz bir parti o kadar...

• Snowizma S kullanıcısına yanıt
    Yanlış tespit, hdp seçmeninin ağırlıklı. Bunlar muhalefet edilecek konuya göre akşenerci yada chpli oluyorlar. Bazende direk hdpli silüeti ile geliyorlar.

Akp seçmeni akpden aldığı oyu başkasına atmaz, akpliyim artık şuna oy verecem muhabbeti boş. Ya akpye yada boşa atar.

• quote:

Yanlış tespit, hdp seçmeninin ağırlıklı. Bunlar muhalefet edilecek konuya göre akşenerci yada chpli oluyorlar. Bazende direk hdpli silüeti ile geliyorlar.

Akp seçmeni akpden aldığı oyu başkasına atmaz, akpliyim artık şuna oy verecem muhabbeti boş. Ya akpye yada boşa atar.

Yapmayın Allah aşkına, hdpli teröristler Meral hanımdan nefret eder, kendi sözlükleri ekşide bile okuduğumda "Kürtlerden hayatta oy alamaz, faşist, ırkçı" diye algı yapıyorlar. Ula kadın ırkçı olsa oranın halkını dinlemek için Ahlat'ta ev mi tutardı. Hem sen kimsin de Kürtler adına konuşuyorsun, şu ülkede 15 milyondan fazla Kürt var hdp 5 milyon bile alamıyor. Ki içinde bizim tatlı su solcuları da var, özgürlükçü diye oy veren...

Akp'ye verilmeyip boşa atılacak her oy ülke için zarardır, en azından Saadet'e bile oy kullansanız kârdır. Temel hoca iyi yetişmiş, Milli görüş yolunda ilerleyen biri gözlemlediğim kadarıyla. Hdp-pkk yada Bahçeli'nin avaneleri yerine meclise girmesini çok isterim.

• Alternatif olmadığı için şuanda bu durumdayız ya..
    İnanın Baykalı sevmesem de onun muhalefet olduğu zamanları mumla arar durumdayız..
    Akp artık gitmeli. Artık malum zata bırakın muhalefet partiyi, kendi partisinden muhalefet olan adamın anında ipi çekiliyor..
    Chp ve mhpnin de acil köklü değişikliğe gitmesi adam akıllı siyasetçilerin gelmesi gerekiyor, hatta biraz gençleşme işe yarayabilir. Şuanda dünya örneklerinden de gördüğümüz gibi genç siyasi liderler de işlerini gayet iyi yapabiliyor. Kanada - Fransa - Avusturya(Bkz seçimi bugün 32 yaşındaki bir genç siyasetçi kazandı) buna verilebilecek en basit örnekler olabilir.
    Köklü değişimler olmadan, partiler kendi yandaşlarının ceplerini doldurmaktan vazgeçmeden, Muhalefetler ille de muhalefet olalım da gerisi önemli değil demekten vazgeçmeden, Halk Futbol takımı tutar gibi fanatiklik yaparak oy vermekten vazgeçmeden bu ülkede gelişim söz konusu olamaz.

• quote:

Halkın cahil olmadığını mı iddaa ediyorsun?
  • Katılmıyorum. 2 aydır Danimarka'dayım, geçen gün mecliste olan bir partinin çalışanıyla muhabbet ettim. Partinin amacı %10 siyasi %90 çevresel, ana misyonları küresel ısınma vb. dikkat çekmek, Danimarka başta olmak üzere tüm dünya üzerinde sürdürülebilir enerji politikalarına sahip çıkmak. İlk seçime çıktıklarında büyük oy olarak meclise giriyorlar. Bizde arka plan sorunu var, geçim sıkıntısı var. Allah kuran diyen adam, Allah rızkını verir diyen adam götürüyor işi. Alternatif yokmuş... Bu halka dinden başka alternatif yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof. Dr.

Chp'ye oy atmamak konusundaki bahaneleriniz tam bir sallama, vicdan rahatlatma olmuş. Chp gayet de iktidarı isteyen bir partidir, hele bir oy verin de görün. Öyle boş boş atıp tutmak olmaz.

Oy verilecek parti yok şu anda. Bu sadece CHP'ye özel bir yaklaşım değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.