Şimdi Ara

Soru var kafama takıldı.... (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: KKM_THEMASTER

bu hangi şık hocam
  • Beyler cevap verildimi ben vereyim, şimdi arabayla gidiosunuz ya sizin V bağıl hızınız var , ve yukarı zıplıyorsunuz hızınınız bir vektör bileşkesi oluyor yani, gene aynı yere düşersiniz
  • "maddenin eylemsizliği" denen bir fizik kanunu var.
    otobüs hızla giderken sizde onunla birlikte gidersiniz otobüs aniden durursa ileri savrulursunuz...

daha 16. yy da galile bile bunun deneyini yapmıştı.
    gitmekte olan bir teknenin çok yüksek olan direğinden bırakılan ağır bir küre gemi ile birlikte ileri doğru gitmektedir ve
    gemi ilerlemiş olsa bile yine de direğin dibine düşer.

at arabası fazla hızlı gitmez. ama orada da aynı kanun geçerlidir.
    bir insanın yükseğe zıplaması halinde bile arabanın hızı ile orantılı olarak havada
    ileri savrulması sözkonusu olduğu için tam zıpladığı yere düşmez daha ileriye yani yine
    arabanın içine düşer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: barsgan

"maddenin eylemsizliği" denen bir fizik kanunu var.
    otobüs hızla giderken sizde onunla birlikte gidersiniz otobüs aniden durursa ileri savrulursunuz...

daha 16. yy da galile bile bunun deneyini yapmıştı.
    gitmekte olan bir teknenin çok yüksek olan direğinden bırakılan ağır bir küre gemi ile birlikte ileri doğru gitmektedir ve
    gemi ilerlemiş olsa bile yine de direğin dibine düşer.

at arabası fazla hızlı gitmez. ama orada da aynı kanun geçerlidir.
    bir insanın yükseğe zıplaması halinde bile arabanın hızı ile orantılı olarak havada
    ileri savrulması sözkonusu olduğu için tam zıpladığı yere düşmez daha ileriye yani yine
    arabanın içine düşer.

işte beklediğim cevap
  • beklediin mi?? olm uykun war galibaaa bu otobüs çoktan geçti sen yeni farkediyon galibaa

yada hakikaten büyük font kullanmak işe yarıyo
  • ya anlayamadım bi insan neden otobüs içerisinde zıplamak ister...
    ve içinde zıplayabilecek otobüsü nereden bulur (otobüslerde zıplamak şöyle dursun kımıldamak mümkün olmuyo be)
    ayrıca şunuda belirteyim olaki zıplarsanız olduğunuz yere zıplamanız da zor gibi kesin yan koltuklarda oturanlardan birinin kucağına düşersiniz (denemeyin)
  • quote:

Orjinalden alıntı: KKM_THEMASTER

la poti sen ne diye cevap veriyorsun ki... yoksam sen tatlı sudan mı

ben senin sorduğun sinek sorusuna cevap olsun diye yazdım.. bir nevii bak cevabı biliyorum ama ortaya yazmıyorum der gibi

çünkü senin sorduğun soruyla kafam iyice karıştı da
  • bunun asansör tiplisi vardı, asansör hızla aşağı düşerken ben yukarı zıplarsan nolur die
  • quote:

Orjinalden alıntı: savasay

bunun asansör tiplisi vardı, asansör hızla aşağı düşerken ben yukarı zıplarsan nolur die

Nolur
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.