Şimdi Ara

Soru var kafama takıldı.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: _aMiGo_

atlıycam tutamıyom kendimi poti

sinek içerdeki havaya göre (göreceli olarak) hareket etmiyor
    araba durunca hav duruyo dolayısıyla zinek de duruyo yani yapışmas

hava ile sineği bir mi tutuyon, hava içinde daha rahat kayması gerekmez mi
  • atı fazla zıplatmayın kötü olabiler

edit: poti hava kayganmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empathica -- 25 Eylül 2005, 0:32:43 >
  • valla sineyin çarpı çarpmıcaanı bilmiyomda yakalarsam ben sineğe çarparım (sinir olurumda sineklere)
  • sanırım izah yolu yine aynı sineğin bağıl hızı vektör bileşkesi ile havanın oksijen atomları ile yaptıgı dikey acılar cakısıyor bu da sabitliği doğuruyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: serseri

sanırım izah yolu yine aynı sineğin bağıl hızı vektör bileşkesi ile havanın oksijen atomları ile yaptıgı dikey acılar cakısıyor bu da sabitliği doğuruyor

kısacası e=mc³
  • ben hiç girmeyeyim bu soruya
  • peki arabanın içiinde tavana takılmış biçimde serbest duran uçan balon niye fren yatığınızda geriye hızlandığınız zaman ileriye hareket eder... ( sinek sorusuna cevaben - aynı mantık... )
  • quote:

Orjinalden alıntı: KKM_THEMASTER

peki arabanın içiinde tavana takılmış biçimde serbest duran uçan balon niye fren yatığınızda geriye hızlandığınız zaman ileriye hareket eder... ( sinek sorusuna cevaben - aynı mantık... )

yani e=mc2
  • quote:

peki arabanın içiinde tavana takılmış biçimde serbest duran uçan balon niye fren yatığınızda geriye hızlandığınız zaman ileriye hareket eder... ( sinek sorusuna cevaben - aynı mantık... )

yoğunluk farkı + eylemsizlik prensibi falan filan.. burdan biyerden çıkıcak işte uğraştırmayın beni
  • quote:

havanın yoğunluğu balonunkinden fazla olursa , fren ile gaz molekülleri öne doğru küçük bir akım oluşturacaklardır. balon da bu akımın gerisine düşecektir... desem
  • quote:

Orjinalden alıntı: potasium

quote:

havanın yoğunluğu balonunkinden fazla olursa , fren ile gaz molekülleri öne doğru küçük bir akım oluşturacaklardır. balon da bu akımın gerisine düşecektir... desem

yürü be miroğlu sey pardon poti

• la poti sen ne diye cevap veriyorsun ki... yoksam sen tatlı sudan mı

ben senin sorduğun sinek sorusuna cevap olsun diye yazdım.. bir nevii bak cevabı biliyorum ama ortaya yazmıyorum der gibi
  • yani siz şimdi karsılıklı sorulaşıp cevaplaştınız öyle mi
  • ha gurban.. babaya rahmet annamışsan ..aynen oyle olmuştur
  • bende soru sorayım mesela yolda yürüken , matrix gibi havada 1 saat asılı kalırsak sabit bir şekilde sonra aynı noktada yere düşsek, aynı yeremi düşeriz yoksa farklı yere mi dünya dönüyormu dönmüyor mu

gece gece ancak bu kadar soru sorabildim

• aaynı yere....

helikopter düşün o da aynı... dünya sadece kara olarak dönmüyor.. hava da dönüyor...
  • cevap veriyorum a seceneği
  • bilemedin zö şıkkkıydı cevap....

ZÖ) hepbiri
  • hocam düsünsene aslında secenekler söyle

ğ -) herhangi biri

ş- ) sadece hepsi

ç -) senin sectiğin biri

zö -) hepbiri

wü -) boştur

qü -) doludur

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.