Şimdi Ara

Soru: kombinasyon kuralli, belirli bir uzunluğa göre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir pratik olsun diye Kombinasyon problemi var ve bunda uzunluğu formüle dökmek istiyorum. Mecvut kombinasyon förmülleri işe yaramıyor.

uzunluğu sekiz olan bir şeyin bu alan ölçümü yada text, fark etmez.

8 karakter uzunluğunda yapmak istiyorum bunu mevcut kombinasyon formülleri ile olmuyor uzunluğu nasıl hesaplanır.

5 adet dizi var bunları 8 karakter uzunluğunda yazmak istedim ve kağıtta bunu yaptım işte bunu nasıl formülüze edebilirim.

• kağıtta yaptığını göster yazdığından bir şey anlaşılmıyor uzunluğu 8 olan bir şeyi 8 karakter uzunluğunda yapmak istiyorsun

• Anlaşılmadıysa bir sıralınışı yaptığım kombinasyon örneğini resmini atabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 14 Ağustos 2021; 16:21:54 >
  • @Gökşen PASLI

AFK

ABC

PK

PS

ZK

bunlar 5 adet eleman!

bunları 8 karakter uzunluğunda yazmak istediğimde kağıda taslak olarak şunları buldum.

ABC AFK ZK

ABC AFK PS

ABC AFK PK

ABC ZK AFK

ABC PS AFK

ABC PK AFK

AFK ABC ZK

AFK ABC PS

AFK ABC PK

AFK ZK ABC

AFK PK ABC

AFK PS ABC

ZK AFK ABC

PS AFK ABC

PK AFK ABC

ZK ABC AFK

PS ABC AFK

PK ABC AFK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 14 Ağustos 2021; 16:4:36 >
  • https://dotnetfiddle.net/Widget/W0HduE

kopyala yapıştır tıklama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökşen PASLI -- 14 Ağustos 2021; 17:27:34 >
  • Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt

Teşekkürler Gökşen

Örnek olması, bunu satır sayısına nasıl ayrılır dotnet hiç bakmamıştım, örnek olur!

Sen python biliyor musun? Onda toplam satır sayısını çıkardım fakat dosya oluşturma sırasında line sayısına göre ayırmak işleminde problem yaşıyorum biliyor musun?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.