Şimdi Ara

sony z5 su geçirdi.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
6.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kvkya mı verdiniz? Su geçirdikten sonra hiç çalıştı mı? Rapora ne yazdınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kvk ya gönderdim telefon sorunsuz çalışıyordu Doa kapsamında iade ya da değişim istedim telefonun su geçirdiğini yazdım

• Maalesef telefonunuz garanti dışı.

http://shiftdelete.net/sony-telefonlari-su-altinda-kullanmayin-63912

Başka sitelerde de aynı haber var. Haber 2015 yılına ait. Firma telefonu ilk satarken su geçirmez olarak satmış ama sonradan suya çok dayanıklı olmadığı ortaya çıkınca mahkemelik olmuş ve daha sonradan firma su altında kullanmayın diye uyarı yazıları yayınlamaya başlamış.

Bu arada bir çok kişi arkadaşı suçlamış ama başka firmalarında su geçirmez olarak satılan telefonlarında da benzer sorunları yaşayanlar var. Samsung S7 edge kullanıp telefonun üzerine sadece su döküldü diye telefonu arıza yapanlar olmuş.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Sony kelime oyunu yapıyor, telefonun kutusunda ip65 ve ip68 sertifikası olduğu yazıyor

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Bende garantinin sıkıntı yapacağını biliyorum.tüketici mahkemesinde ıp68 oldugu için kurtarır mıyım acaba

• geçmiş olsun, bile bile suya sokmamak lazım telefonları hepsi su geçiriyor
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    telefonu kutusu faturasıyla birlikte mi verdiniz yoksa sadece telefonu mu verdiniz?
  • Fatura fotokopisi ile kutunun içinde ne varsa hepsini teknosa aracılığıyla servise gönderdim
    Ben teknosadan almıştım

• Ben m5 telelefonumu direkt denize soktum tuzlu suya dayanıklı değilmiş bılmıyordum . Sonrakı gun kvkya gıttım suya maruz kaldı dedım degisım kararı cıktı ama 1.5 aydır beklıyorum ellerınde telefon yokmus ve hala gelmemıs 1bucuk hafta sonra tatılım bıtıyo hala gelmesse para ıadesı ıstıcem

• Pirinç işe yarayabilirdi belki. Keşke erken müdahale edebilseydik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pirinçte 1 gün bekledi ancak sonuç aynı.o yöntemler eski sökülen telefonlarda etkiliydi yeni nesil pirinç sevmiyor =)

• Neyse hocam olan olmuş. Umarım çok başınızı ağrıtmadan size yardımcı olurlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefasefa1 S kullanıcısına yanıt
    Tuzlu suda garanti dışı kalıyor diye duydum rapora tam olarak ne yazdında yenisini verecekler =)

• İnşallah yarın verecem kvkya bakalım hiç ümidim yok ama hayırlısı. Olmadı tüketici haklarıyla uğrascam..

• Rapor felan yazmadım kvk servısıne gıttım sıra numaramı aldım çalışan bayan noldu dedı suya maruz kaldı dedım başka dıyalog geçmedı bıraktım geldım ama 1bucuk aydır sony hazretlerinin yenı telefon yollamasını beklıyoruz

• sefasefa1 S kullanıcısına yanıt
    denizden çıktıktan sonra telefonda ne gibi sıkıntı oldu da servise gittiniz.benim telefon şarjı görünce deli gibi titriyor.

edit:bu arada servisi full kutu olarak mı verdin yoksa sadece telefonu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Norton -- 22 Temmuz 2016; 0:04:33 >
  • hocam bir basınç testi yaparmısın telefonun hala suya dayanıklı mı ben de 6 aydır z5 kullanıyorum telefonu korumasız kullanıyorum ve beyaz da olunca haliyle kirleniyor ben de arada sırada kapağı kontrol ediyorum iyice basınç testi yapıyorum sonra suda rahatça yıkıyorum ve sorun olmadı bir dahakine siz de aynı şeyleri yapıp suya sokarsanız daha faydalı olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim telefonun ekranı su içinde kalmıştı normalde ekranın içine su girmemesi gerekiyor değil mi?

• Elektronik bir ürünü suya tutmak nasıl bir fantezidir asıl sorulması gereken bu.Garantinin lafta kaldığı bir ülkede sanki durumu bilmezmiş gibi dertsiz başına dert arayan tiplere ayrı bir hastayım.

• Telefon calısıyodu ama ekran gıtmıstı on arka kameralar bugulanmıstı sadece telefonu verdım

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.