Şimdi Ara

Sony z5 premium ve sorunlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Emektar lg g4 telefonum anakart probleminden dolayı kapandı bende ikinci el Z5 premium aldım fakat kamera ve pil performansı benin beklediğim gibi çıkmadı 23 mp kamera var fotograflar istediğim netlik ve canlılıkta değil 3400 mah bataryasi var stamina modunda 1 gün zor çıkartıyor
    ve antutu testlerde arka kamerayı 8.3 mp 4k ekrani full hd olarak gösteriyor acaba telefon mu yazılımsal bi sorun mu ve bana önerebileciğiniz z5 premium pil var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimse yok mu forumdakiler öldü mü ?

• hunter4191 H kullanıcısına yanıt
    Burası hiçbir zaman o kadar canlı olmadı ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka Bi bench uygulaması ile de bakın Bi

Cihazda da Bi şey olabilir.

Sonuçlar yine aynı olursa iade ediniz bence

• Galiba yazılımla alakalı bişey xda da topic te öyle anlatmişlar

• Z serilerinin kameraları her zaman granli olmuştur yani videolar ve fotolar karıncalı bi şekilde çıkar zaten kamera nereyi netlerse orası keskin ve iyi çıkar.

Z5 Premium'un kamerası çok iyi lakin gündüz ve manuel modda S6 Edge beraber en yüksek kamera puanını almışlardı zamanında ayarlamayı biliyorsanız elinizin altı da bi DSLR var diyebiliriz lakin amiral gemisi alıp oto modda çekmek istiyorsam neden manuele gerek kalsın hep manuel alacaksam pro foto makinesi alırdım demi.

Yani kamera 23 MP muazzam mükemmel değil oto mod yani kamera yazılımı iyi değil Sony'nin ha piyasada en lens sensör var ama yazılım olmayınca en iyi olmuyor.

Gündüz oto da çekilen resimler X-Realty ile mükemmel oluyor ee buda sadece Z serilerinde mevcut Bilgisayara veya TV ye atınca olmuyor maalesef.

Kısacası çok iyi bi kamera var donanım olarak lakin yazılım kötü olunca en iyisi bu diyemiyorsun zaten Telefonların ortak sorunu gran yapmaları.

Pil olayına gelirsek pil seviyen ne durumda service test menüsünden battary test yap bak iyiyse ;

Parlaklık 40-50 Wifi GPS hep açık elinden hiç düşürmeyince aralıksız 4-5 saat ekran süresi veriyor kurcalamayınca veya arada kurcalayınca 1-1.5 günü rahat görüyor markaların işte 2 gün pil ömrü olayı aslında yoğun kullanım değil ki ben açayım 2 saat oyun oynayım 2 saat film izleyim bak bakalım şarj kaç en fazla %5 falan olur.

Sony pil konusunda hep önde olmuştur diğer markalara göre 3430 mah iyi bi değer lakin 810 tasarruflu olmayan ve ısınan bi işlemci aşırı yüklenmede performans kısarak yoğun batarya yiyor mesela bu işlemci 835 olup bu pil değeriyle harikalar yapardı Batarya olayına çok iyi diyemem yoğun kullanımda bana istediğim ekran sürelerini vermedi o yüzdeb ortalamanın üstüne batarya mevzusu.

• CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Bu değerli yorumun ve ilgi alakan için teşekkür ederim

• Ne demek eyvallah merak ettiğiniz bir şey varsa sorun teknik kısımdaki sorularınızı 2 ana konu var oraya yazın.

Ne kadara aldınız cihazı ve garantisi kaç ay ?

Bende Premium Dual Gold var 20 ay garantisi var daha Şubat sonu yeni modeller tanıtılacak 1500-1600 e okutabilir miyim acaba ??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.