Şimdi Ara

sony z5 compact kvk cihaz değişimi swap cihaz acil yardım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
8.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: slord236

Hocam geçmiş olsun öncelikle. 60 gün çok uzun bi süre. 20 iş gününden sonra herhangi bir şikayet yolu filan yok mu ki kullansak da akılları başlarına gelse? ben de verdim cihazı 14 gün oldu hala herhangi bir işleme sokulmadı cihaz cidden sinir bir firma cihaz da lazım bana iş uzadıkça uzayacak gibi

Hocam merhabalar. Konuya üzerinden zaman geçmesine rağmen şanseseri denk geldim. Daha önce Xperia C4'ü 11.04.16 tarihinde anakartının yanması yüzünden servise verdim. 14.04.16'da cihaz ellerine ulaştı.(Kartal KVK) Yaklaşık 17 iş günü telefon anakart bekledi. Bulamayınca da işi swap cihaz değişimine çevirdiler. Artık sabrım kalmadı. 29 iş günü olunca(yasal süreç 20 iş günü) telefonun faturasıyla beraber tüketici hakem heyetine başvurdum. Durumu anlattım. Yasal süreç olan 20 iş gününü aştıkları için benim haklı olduğumu söylediler. Ben de formu oluşturdum. 27.05.16'da mahkeme süreci başladı. Bu arada 06.06.16'da cihaz geldi teslim alın diye mesaj geldi Vatan'dan. Tabii mahkeme sürecinde olduğu için cihazı alamıyorsunuz. Ama düşünsenize tam 55 günde geldi cihaz. Dalga geçer gibi. Neyse 24.08.16'da eve zarf geldi. Mahkeme lehime sonuçlandı. Ancak bir sıkıntılı süreçte ondan sonra başladı. Vatan Bilgisayar, kararın bir nüshasının kendilerine ulaşmadığını, sisteme düşmediğini belirttiler. (Tarih 05.09.16) Bunun ayın 25'ini bulabileceğini söylediler. Neyse dedim çıktım. Sonra 25'inde ve daha sonraları bir kaç kez daha uğradım. Bana mesajla dönüş yapacağız dediler. Tamam dedim. 11.10.16 gibi mesaj geldi. Telefonun bende olan her şeyini (kulaklık ve şarj aleti bendeydi, kutu ve telefon onlardaydı) istediler. Getirmediğiniz her parça için 30 TL kesilir gibisinden bir mesaj atmışlar. Akşam gittim. Müşteri hizmetlerindeki bayan 45 dk gibi bir süre uğraştıktan sonra evrakları hazırladı. Ancak para iadesinin yarın yapılabileceğini söyledi. Bu arada parayı teslim aldığıma dair bir kağıda imza attım. Ayrıca kağıtta bundan sonra bu iş için herhangi bir hak talebinde bulunamayacağım eğer bulunsam dahi Vatan Bilgisayar, KVK ve Sony EUROSİA'nın sorumlu olmadığı da yazıyordu. Neyse imzamı attım. Aynı kağıdın bir nüshasını da ben aldım. Ertesi gün(12.10.16) gittim nakit olarak paramı teslim aldım.

Yani kısaca oldukça uzun bir süreç. Eğer işinizi görecek yedek telefonunuz yoksa daha da sancılı bir süreç. Ancak sonuç olarak er ya da geç sizin lehinize sonuçlanan bir karar. Değer mi değmez mi siz karar verin. Ancak 20 iş günü dolduğunda yasal hakkınız devreye giriyor.

• xxkowboyxx X kullanıcısına yanıt
    Baya yormuş sizi cidden insanın uğraşası gelmiyor bunlarla. Ben 20 iş gününü geçmeden aldım cihazı Sony eurasia aradım onlar sağolsun ilgilenip süreci hızlandırdılar KVK ya kalsa 40 günde alamazdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slord236

Baya yormuş sizi cidden insanın uğraşası gelmiyor bunlarla. Ben 20 iş gününü geçmeden aldım cihazı Sony eurasia aradım onlar sağolsun ilgilenip süreci hızlandırdılar KVK ya kalsa 40 günde alamazdım

Hocam aynen öyle. Bürokrasi ayağına yalandan oyaliyorlar. Sırf biz hakkımızı aramayalim onlar istedigi gibi at kostursun.

• kvk'dan ücretiadesi alıcam "Ücret İadesi İçin Evrak Bekliyor" mesajı geldi. Fatura vs götürürken kulaklık ve şarj aletini de istiyorlar mı?
  • arkadaşlar ben de z3compact için KVK "swap cihaz bekleniyor"lar kervanına katıldım. size birkaç sorum olacaktı;

-Cihazı kargoyla Ankara KVK'ya gönderdim, cihazı teslim alma tarihleri kargo kayıtlarına göre 26.10.2016 ancak kvk sitesi üzerinden baktığımda "Kayıt Tarihi / Kayıt Yeri: 31.10.2016 00:00:00 / Ankara Teknik Servis " şeklinde , 20 iş günü açısından hangi tarih geçerli?

-Değişimden gelen (swap) cihazın garanti durumu nasıl oluyor? Sıfırdan 2 yıl mı yoksa ex cihazın kalan garanti süresi mi işliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veterozer

arkadaşlar ben de z3compact için KVK "swap cihaz bekleniyor"lar kervanına katıldım. size birkaç sorum olacaktı;

-Cihazı kargoyla Ankara KVK'ya gönderdim, cihazı teslim alma tarihleri kargo kayıtlarına göre 26.10.2016 ancak kvk sitesi üzerinden baktığımda "Kayıt Tarihi / Kayıt Yeri: 31.10.2016 00:00:00 / Ankara Teknik Servis " şeklinde , 20 iş günü açısından hangi tarih geçerli?

-Değişimden gelen (swap) cihazın garanti durumu nasıl oluyor? Sıfırdan 2 yıl mı yoksa ex cihazın kalan garanti süresi mi işliyor?

Değişimden gelen cihaz için garanti kaldığı yerden devam eder yeniden 2 yıl garanti vermezler

• quote:

arkadaşlar ben de z3compact için KVK "swap cihaz bekleniyor"lar kervanına katıldım. size birkaç sorum olacaktı;

Swap cihaz elinize ulaştı mı? Ulaştı ise ne kadar sürede ve ne durumda bir cihaz ulaştı? Bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: geslag

quote:

Swap cihaz elinize ulaştı mı? Ulaştı ise ne kadar sürede ve ne durumda bir cihaz ulaştı? Bilgi verebilir misiniz?

Z3 compact yerine xperia x teklif ettiler,kabul ettim. Dun itibari ile yeni imei no tanimlanmis ve yeni cihaz teslimata hazir gorunuyor. Bugun yarin elime ulasir diye dusunuyorum. Toplam sure 25 gun oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Boyut ve şekil olarak çok güzel telefon x. Güle, güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: gscafecrown

Boyut ve şekil olarak çok güzel telefon x. Güle, güle kullanın.

z3c'ye göre
    - leri: su geçirmezliği yok, boyut biraz daha büyük, 4k video çekimi yok.
    + ları: batarya verimli, parmak izi ile açılma, ram 3gb, dahili 32gb, ısı ölçer, kasa metal, ön kamera kalitesi (en iyilerle kafa kafaya)

sonuç olarak garantisi bitmek üzere olan telefonum yerine orta-yüksek sınıf aralığında sıfır telefon veriyorlar, gayet memnun olulası bir teklif.

teşekkürler
  • Arkadaşlar, fatura başkasının adına ise ücreti nasıl iade alabilirim?

• arkadaşlar bende z3c cihazımı kasa açıklığı, ahize sesinin az gelmesi nedenlerinden dolayı Ankara KVK ya gönderdim. belki bizden sonra göndereceklerin işine yarar bu süreç diye paylaşmak istedim.

çarşamba günü MNG kargoya verdim.
    cuma günü Ankara KVK ya ulaştı.
    pazartesi günü ilk kayıt oluşturuldu. swap cihaz bekliyor gibi bir mesaj vardı. bende sony müşteri hizmetlerini aradım o gün. teldeki bayan telefonun sıfırı ile değişecegini söyledi. on gün içinde o durum değişmezse, bize tekrar bilgi verin süreci hızlandıralım dedi.
    salı günü swap yapıldı, yeni cihazın imei numarası yazıyodu.
    çarşamba kargoya verildi ve cuma elime ulaştı.

toplamda 10 gün bile sürmeyen bir süreç sonunda cihazım yenisiyle değişip bugün elime ulaştı. cihaz gönderdiğim kutuyla, eski cihazın fatura ve garantisiyle aynen gönderdiğim şekilde geldi. içinden de iki adet ekran koruyucu çıktı

• Merhaba arkadaşlar; Bende başımdan geçen macerayı anlatayım bilgilenmek isteyenlere faydam olsun. z3c telefonumu ekran kalkması sebebiyle 07.12.2016 tarihinde adana kvk servisine gönderdim. 09.12.2016günü işleme alındı - swap cihaz bekleniyor yazdı. 16.12.2016 tarihinde beni aradılar istersem telefonumun bir üst modeli olan xperia x vermeyi teklif ettiler bende kabul ettim . kvk Cihaz takipten inceledim yeni verdikleri cihazı imei bilgisini felan yazmışlar. Önce kvk servisini aradım ürün kesin sıfır dediler. Daha sonra sony euraisa yı aradım, onlarda kesinlikle ürün sıfır dediler,aksi olması durumunda yasal haklarımı kullanacağımı belirttim, kolay gelsin deyip kapattım. Haftasonu araya girdi bakalım ürün elime ne zaman ulaşacak.
  • z3 compact cihazım 4 kez servise gitti.17.12.2016 tarihinde swap değişim kararı çıktı.Henüz arayan soran yok ama büyük ihtimal banada xperia x kitlicekler.memnunmusunuz xperia x den.şarjı performansı kamerası gibi yönlerini kıyaslarsak.kağıt üzerinde çokda iyi bir cihaza geçeceğimiz söylenemez ama.yorumlarınız önemli tabi.
  • punk-d kullanıcısına yanıt
    bende z3c 3. kez kvk'ya gönderdim, swap cihaz bekleniyor yazıyor 6 gündür. Açıkcası xperia x göndermelerini istiyorum bende, hala ses seda yok. Bakalım pazartesi günü sony mobile'ı arayacam işlemleri hızlandırmaları için. Sizde son durum nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzylc

bende z3c 3. kez kvk'ya gönderdim, swap cihaz bekleniyor yazıyor 6 gündür. Açıkcası xperia x göndermelerini istiyorum bende, hala ses seda yok. Bakalım pazartesi günü sony mobile'ı arayacam işlemleri hızlandırmaları için. Sizde son durum nedir

aynı şekilde z3c telefonumu 27-12-2016 da servise verdim swap cihaz bekleniyor yazıyor sitede. daha arayan soran olmadı. sizin işlemlerinizde durum nedir, sonuca bağlandı mı acaba?
  • kvk ve vihaz değişimi
  • mute33 M kullanıcısına yanıt
    Dun aradilar cep telefonu numarrasindan. Alel acele telefondaki hanimefendi z3 vereceklerini söyledi. Kabul etmezsem nolur dedim cunku ben x bekliyordum acikcasi. z3c ulasana kadar elimize beklersiniz dedi. Yada 20 is gününü doldurunca sikayet edip ucret iadesi alacaktim. Beklemek istemedigimden onayladim. Rengini sordum, siyaah dedi kapattik Sorguladim hala durunu guncellememisler, bekliyorun suan.
  • ozzylc O kullanıcısına yanıt
    Hangi servis hangi şehirde ki birde toplamda ne kadar sürdü ?
  • Arkadaşlar bendede z5 compact var cihazda mikrofon sıkıntısı var kamera açılmıyor.

Kasada soyulma var

Telefon arada donuyor.

Değişim yaparlarmı depilim için ne yapmak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.