Şimdi Ara

Sony XS-GS1621C PREMIUM (Üst Seviye ) GS Serisi Mid Takımı hakkında bilgisi olan varmı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
15.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben tekrar komple tesisatı söktürdüm, ama direk amfisiz bağlamadım hiç, bir sürü de zararım oldu, hatta navimex ten memnun kalmadım avgo aldım daha beter çıktı, tekrar eski haline getirdim şimdi mutlu mesut yaşıyorum, araç ses işini bıraktım şimdi evimde hi-fi yapıyorum ve çok memnunum, arabada da müzik dinlemiyorum.... 1500₺ verdim bir çift kule hoparlör birde 1983 model Pioneer amfi aldım sese inanamazsın o kadar dengeli ve tatlı ki :)) bu sesi duyduktan sonra insanın eve gelmek için bir sebebi oluyor :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan666

quote:

Orijinalden alıntı: kenan_0

kaptan paramı denkleştirince ilk işim bunu almak ne dersin hemen al hiç bekleme diceksin umarım :)

http://www.hepsiburada.com/sony-set-1004gsw-amfi-mid-takimi-ve-kabinli-subwoofer-oto-ses-sistemi-seti-p-OTBLCSET1004GSW

ek olarak arka kapılar için:http://www.hepsiburada.com/sony-xs-gs1621c-premium-ust-seviye-gs-serisi-16-cm-350-watt-2-yollu-mid-takimi-p-OTBLCXSGS1621C

Overkill olur.
    anfisiz ve woofersız sesi açtığımda koltuk masaj kolduğu moduna geçiyor. Ayna oynuyor falan.
    Yani daha fazla bası benim araba kaldırmaz.

Reis doblonun orginal teybine amfi ile bagladim bu seti. Ses te cok bi degisme olmadi. Yanlis baglamis olabilirlermi. Yanlis baglasalar calisirmiydi sence ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kenan_0

kaptan paramı denkleştirince ilk işim bunu almak ne dersin hemen al hiç bekleme diceksin umarım :)

http://www.hepsiburada.com/sony-set-1004gsw-amfi-mid-takimi-ve-kabinli-subwoofer-oto-ses-sistemi-seti-p-OTBLCSET1004GSW

ek olarak arka kapılar için:http://www.hepsiburada.com/sony-xs-gs1621c-premium-ust-seviye-gs-serisi-16-cm-350-watt-2-yollu-mid-takimi-p-OTBLCXSGS1621C

Overkill olur.
    anfisiz ve woofersız sesi açtığımda koltuk masaj kolduğu moduna geçiyor. Ayna oynuyor falan.
    Yani daha fazla bası benim araba kaldırmaz.

Reis doblonun orginal teybine amfi ile bagladim bu seti. Ses te cok bi degisme olmadi. Yanlis baglamis olabilirlermi. Yanlis baglasalar calisirmiydi sence ?

Yanlış bağlanınca da çalışır. + / - kendi aralarında yanlış bağlanabilir veya tweeter / woofer çıkışları karıştırılabilir.

Diğer yandan teybin kalitesi de önemli. Doblo'da ne teyp var bilmiyorum, ben skoda'da deneyimledim amfisiz fark barizdi.

Son ve en önemli konu anfi. ,
    1)- Anfi kaliteli değil ise ses şiddetini arttırırken ses kalitesini düşürür.
    2)- Anfiniz ne bilmiyorum ama muhtemelen anfi çıkışlarınız component çıkışlara minimum 70hz verecek şekilde ayarlanmış olabilir, yani baslar yok. subwoofer setup düşünülerek bu çıkışlar genelde düşük frekanstaki basları yan kolonlara göndermeyecek şekilde ayarlanır. Varsa anfi ayarlarını kontrol ettirmelisiniz.
    3)- Bas / tiz ayrımı için mutlaka kutudan çıkan orijinal sony ayırıcı (crossover) kullanarak yapın. Bu ayıraç component spekerların tam frekansına göre ayrım yaptığından asıl sesi temiz yapan bu.

Tavsiyem, anfi çıkışlarının 70 hz altı verdiğinden, komponentlerin ve ayıracın doğru bağlandığından emin olarak tekrar deneyin. Kapı içi akustuk çok kötü değil ise, doğru bağladığınızı ilk basta anlayacaksınız :)

• Anfi'li setup'ta verim alamayan arkadaşlar mutlaka anfi ayarlarına baksınlar. hoperlör çıkışları düşük frekansları filtreleyecek şekilde ayarlanmış olabilir. Örnek olarak aşağıdaki sony amfiyi veriyorum. Burada sayfanın ortasında bahsedilen "Ayrı tizler ve baslar" switchi aktif ise verim alamazsınız. Bunu kapatıp "off" yapıp component setin crossoverını kullanın.

Aksi taktirde milyon dolarlık hoperlör bağlasan da düşük frekanslar yani baslar anfide filtreleniyorsa sittin sene beklesen komponentlerden bas ses duyamassın.

https://www.sony.com.tr/electronics/arac-amplifikatorleri/xm-n1004#product_details_default

Selamlar.

• quote:

Anfi'li setup'ta verim alamayan arkadaşlar mutlaka anfi ayarlarına baksınlar. hoperlör çıkışları düşük frekansları filtreleyecek şekilde ayarlanmış olabilir. Örnek olarak aşağıdaki sony amfiyi veriyorum. Burada sayfanın ortasında bahsedilen "Ayrı tizler ve baslar" switchi aktif ise verim alamazsınız. Bunu kapatıp "off" yapıp component setin crossoverını kullanın.

Aksi taktirde milyon dolarlık hoperlör bağlasan da düşük frekanslar yani baslar anfide filtreleniyorsa sittin sene beklesen komponentlerden bas ses duyamassın.

https://www.sony.com.tr/electronics/arac-amplifikatorleri/xm-n1004#product_details_default

Selamlar.

Amfim Sony XM-GTX6040.
    Kapı içlerine crossoverler bağlandı. Hoparlörün altınada kasnak yapıldı. Akustik açıdan yeri çok kötü değil.
    Amfiyede 1 takım component birde bağaja kutu bas baglandı. Kutu bas varken bas larda sorun yok. Ama iş gereği kutuyu çıkartmak zorunda kaldım. Bu yüzden ses alamıyorum. Amfinin arka gürüntüsünü yükledim. Bu ayarlardanmı bahsettiniz

Sony XS-GS1621C PREMIUM (Üst Seviye ) GS Serisi Mid Takımı hakkında bilgisi olan varmı ?

• legendboxer kullanıcısına yanıt
    Evet iki küçük switch de off olmalı. Soldaki filter yazan OFF konumuda olmalı. Resme göre sağdaki LPF yazan woofer bağlayacaksan on yapabilirsin, şimdilik off kalsın. Kontrol etmekte fayda var.
  • Anfilerden anlamam ama manueline göre Level girişini 6V'a doğru çevirirsen ses şiddetinde bir azalma ancak kalitede iyileşme görürsün. %40 teyp sesini açtığında ses yeterli olacak şekilde buradaki level'ı ayarlayabilirsin.
  • kaptan666 kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler

• quote:

Anfilerden anlamam ama manueline göre Level girişini 6V'a doğru çevirirsen ses şiddetinde bir azalma ancak kalitede iyileşme görürsün. %40 teyp sesini açtığında ses yeterli olacak şekilde buradaki level'ı ayarlayabilirsin.

Dostum bugün elektronikçiye gittim. Düşündüğüm gibi artı ve eksiyi yanlış bağlamış tesisatı kuran. Değiştirdik bariz bi değişiklik oldu seste. Tam ayar yapma vaktim olmadı ama halen basslar biraz daha yetersiz gibi. Crossover larıdamı yanlış bağladı bu adam acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

quote:

Anfilerden anlamam ama manueline göre Level girişini 6V'a doğru çevirirsen ses şiddetinde bir azalma ancak kalitede iyileşme görürsün. %40 teyp sesini açtığında ses yeterli olacak şekilde buradaki level'ı ayarlayabilirsin.

Dostum bugün elektronikçiye gittim. Düşündüğüm gibi artı ve eksiyi yanlış bağlamış tesisatı kuran. Değiştirdik bariz bi değişiklik oldu seste. Tam ayar yapma vaktim olmadı ama halen basslar biraz daha yetersiz gibi. Crossover larıdamı yanlış bağladı bu adam acaba

Sevindim
    crossoverdakileri yanlış bağlasalar çok kötü çıkardı ses. Zannetimiyorum.
    2. önceki postta belirttiğim anfi ayarlarına bakmanı tavsiye ediyorum.
    Son olarak teyp çıkışlarını (bas tiz) kontrol et derim.
    Radyoların yayınları çok kaliteli değil, baslı bir MP3 şarkı bulup çalarsan fark daha belirgin ortaya çıkar.

Doyurucu bas tonları dilerim

• Merhabalar,
    Bende ön kapılarda : Pioneer TS-G173Ci 16cm mid takımı 280 Watt 45 Watt RMS
    Amfi Olarak : Roadstar RDA 5040 Amfi 4 kanallı 1800 Watt
    Bagajda Subwoofer : JBL CS 1214 Subwoofer 1000 Watt

mevcut. Normal Ford Fiesta 2013 teyp'ine bağlılar.

Ben derin bass performansından ve ön hoparlörlerin berrak ses performansından memnun değilim.

Bu ön hoparlörleri amfisiz olarak arka kapılara almayı ve yerine bu konuda adı geçen Sony XS-GS 1621 320 Watt 16 cm Hoparlör'leri taktırmak ve yukarıda yazdığım amfi ile kullanmak istiyorum.

Sizce kaliteli bir ses alabilir miyim ?

Şuan arabanın arka kolonları standart arabadan çıkan hurda hoparlörler ses vermiyorlar yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowmexo -- 6 Mart 2017; 10:18:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Merhabalar,
    Bende ön kapılarda : Pioneer TS-G173Ci 16cm mid takımı 280 Watt 45 Watt RMS
    Amfi Olarak : Roadstar RDA 5040 Amfi 4 kanallı 1800 Watt
    Bagajda Subwoofer : JBL CS 1214 Subwoofer 1000 Watt

mevcut. Normal Ford Fiesta 2013 teyp'ine bağlılar.

Ben derin bass performansından ve ön hoparlörlerin berrak ses performansından memnun değilim.

Bu ön hoparlörleri amfisiz olarak arka kapılara almayı ve yerine bu konuda adı geçen Sony XS-GS 1621 320 Watt 16 cm Hoparlör'leri taktırmak ve yukarıda yazdığım amfi ile kullanmak istiyorum.

Sizce kaliteli bir ses alabilir miyim ?

Şuan arabanın arka kolonları standart arabadan çıkan hurda hoparlörler ses vermiyorlar yani.

Bu sony hoperlörlerin anfi ile nasıl bir performans vereceğini bilmiyorum, şahsen deneyimlemedim. Formda legendboxer yanlış bağlamıştı, sonra düzeltti ama performansından memnun kaldı mı, ne oldu bilmiyorum. Belki deneyimlerini bizimle paylaşır.

Sana kalmış. En kötüsü anfisiz arka hoperlörlerin yerine bunu takarsın, sonuçta anfisiz de gayet güzel ses veriyor.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bugün Ümraniye deki Atakan Tuning'e gittim. Öndeki pioneer hoparlörleri arkaya taktık ve amfi ye bağladık. Ön kapılara da kompanent sony xs-gs1621c premium bağladık ve bunlar da dahil arkadaki 1000 Watt JBI subwoofer da amfiye bağlı.

Şuan arabada o istediğim ambiyans yakalandı diyebilirim. Memnun kaldım ama montajlar, kablolar herşey dahil 1200 liraya mal oldu bana hepsi.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bugün Ümraniye deki Atakan Tuning'e gittim. Öndeki pioneer hoparlörleri arkaya taktık ve amfi ye bağladık. Ön kapılara da kompanent sony xs-gs1621c premium bağladık ve bunlar da dahil arkadaki 1000 Watt JBI subwoofer da amfiye bağlı.

Şuan arabada o istediğim ambiyans yakalandı diyebilirim. Memnun kaldım ama montajlar, kablolar herşey dahil 1200 liraya mal oldu bana hepsi.

hayırlı olsun, memnun olmanıza sevindim, güle güle kullanın

• shadowmexo kullanıcısına yanıt
    Gs1621C'yi ön kapılara takmakla çok iyi etmişsiniz.
    4 kanallı anfiye 2 çift component bir de woofer nasıl bağlandı o kısmı çok anlamadım, galiba arkadaki pioneer komponentler ile woofer paralel bağlanmış.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Hocam Saygılar.Bu hoparlorden almak istiyorum.Aracım 97 Vectra.mevcut teypi iptal edip Sony DSX-A200 alacağım.bu teyp ile bu hoparlorler verimli olurmu.ve üzerindeki orjinal ses sistemiden daha iyi olurmu.suan on hoparlorler sağlam,arkalar patlak.yeni alacaklarımı önlere takacagım.arkalara da ondne çıkanları takmak istiyorum.
  • Selam,

Ön ve arka hoparlörlerin aynı seri olması önemli. Frekans cevabı ve şiddeti farklı olan hoparlörleri birlikte kullanmak iyi sonuç vermiyor maalesef. Gs_xs componet öne takacaksanız en kötüsü komponent olmayan 2 yollu gs-xs alıp arkaya takmanızı öneririm. Önde ve arkada componet kullanmak en iyisi, o ayrı.

Ben orijinal skoda teyp ile kullanıyorum memnunum. Teyp bozuk değil ise, heperlörleri değiştirin, beğenmediğiniz taktirde teybi değiştirin derim.

Teybin de gs-xs serisi veya Sony tarafından önerilen başka bir seri teyp varsa onu tercih etmek mantıklı olacaktır. Birbirlerine ile test edilmiş sistem demek bu, çok dengeli güzel bir sonuç alırsınız.

Kolay gelsin.

• Arkadaşlar merhaba,

Bende dün mid takımını kia cerato aracıma orjinal teyibime dönüştürücü ile bağlattım anfim de Sony Xm-Gs4 fakat bass namına bir şey yok orjinal hoparlörlerden daha iyi ses alıyordum sesi duyayım bas ona göre bağlatırım diyordum ama şu an o berrak seside alamıyorum.Ne yapmamı önerirsiniz ?anfiye direk input giriş mi yaptırsam çeviriciyi iptal ettirip ses kalitesi değişirmi.Bu kadar güzel yorum okudum bu mid takımı ile ilgili şuan çok canım sıkkın .Araç sedan 20 cm lik alpine bas alsam işimi görürmü benim derdim net ses almak .Evde 1995 model sony teyp bilgisayara bağlı dinliyorum muhteşem ses alıyorum bu kadar para verip anfi ve mid takımı aldım ama ses çok kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosun79

Arkadaşlar merhaba,

Bende dün mid takımını kia cerato aracıma orjinal teyibime dönüştürücü ile bağlattım anfim de Sony Xm-Gs4 fakat bass namına bir şey yok orjinal hoparlörlerden daha iyi ses alıyordum sesi duyayım bas ona göre bağlatırım diyordum ama şu an o berrak seside alamıyorum.Ne yapmamı önerirsiniz ?anfiye direk input giriş mi yaptırsam çeviriciyi iptal ettirip ses kalitesi değişirmi.Bu kadar güzel yorum okudum bu mid takımı ile ilgili şuan çok canım sıkkın .Araç sedan 20 cm lik alpine bas alsam işimi görürmü benim derdim net ses almak .Evde 1995 model sony teyp bilgisayara bağlı dinliyorum muhteşem ses alıyorum bu kadar para verip anfi ve mid takımı aldım ama ses çok kötü.

sorun orjinal ana üniteden kaynaklı. 3000tl verip kaliteli ses çıkışlı double din ana ünite alma imkânınız yoksa, kaliteli 2 çift anfi çıkışlı single din takacaksanız. bir tane Sony 4100bt

http://www.atakantuning.com/Sony-MEX-N4100BT-BluetoothluUSBli-Oto-MP3-Teyp,PR-1579.html

bir tane sizin araca uyan çerçeve

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/kia-cerato-2000-2007-teyp-cercevesi-290904200?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021047*58375872447*{type}*290904200*pla-79002696327&gclid=EAIaIQobChMIxpnj_4HP1QIVKxbTCh1ztgPVEAQYASABEgKPAPD_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

bagaja slim kabin subwoofer, araç sedan olduğu için 20cm Alpine yetmeyebilir.

30cm sony slim subwoofer öneririm

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sony-xs-nw1202e-1800-watt-slim-ince-kasa-kabinli-subwoofer-292711416?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021047*58375872447*{type}*292711416*pla-79002696327&gclid=EAIaIQobChMI7-i2gIDP1QIVtTLTCh0plw5-EAQYAyABEgIhlvD_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

anfiniz 4 kanallı. 2 kanalı öndeki sony complara, diger 2 kanalı köprülenip subwoofera girilecek. teypden anfiye 2 çift rca çekilecek. rca ve power kablosu arkaya farklı yerlerden gidecek. öyle 1 çift rca çekilip y kablo ile çoğaltırlarsa kabul etmeyin. bu şekilde doğru malzeme ile ve doğru montajla çok kaliteli ses alacağınızı ben garanti veriyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Merhaba öncelikle arabam yeni cerato ve çerçevesini hiçbir yerde görmedim.Benim amacım ana üniteyi değiştirmeden kaliteli ses almak.Başka bir tesisatçıya gittim oda sesi kaliteli hale mevcut stok teyp ile getirmenin zor olduğunu powerbass alc 4 çevirici kullanmamız durumunda sesin çok daha iyi olacağını söyledi.Bu konuda fikri olan varmı. Teyibi değiştirince herşeyin değişeceğini biliyorum ama arabam çok yeni direksyon kumandasını kaybetmek istemiyorum.Belki uyumlu olsa double din sony veya pioneer gibi markalardan alıp takılabilir.Ama hiç biri ile ilgili böyle bir bilgi yok.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.