Şimdi Ara

Sony XS-GS1621C PREMIUM (Üst Seviye ) GS Serisi Mid Takımı hakkında bilgisi olan varmı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
15.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hertz energy ev165L.5

Clarion biraz daha iyi. Ust seviye ve Alt-üst frekans daha fazla hertz de fena değil bass konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motograter -- 14 Ağustos 2015; 10:19:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha pahalı ama Clarion srp1723s'i dinlemek isterdim, teknik verileri güzel.
  • Clarion benim de almak istediğim bir Component. Bende mtx var rts652 fena değiller. Mtx'de de güzel ürünler var. T6s652 modeli var. Mağaza fiyatına gittiğinizde bakın isterseniz Farklı olabilir. 299tl mediamarkt nette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motograter -- 14 Ağustos 2015; 12:44:22 >
  • Arka kapıya taktığım xs-gs16231c öndeki kadar iyi olmadı. Akustik açıdan iyileştirmek için ne yapabilirim? Önerisi olan?
  • Akustik fark, kapıların farklı büyüklükte olmasından kaynaklanıyormuş. Basın kuvvetli vurması için
    1- daha büyük kabine,
    2- sert olmayan, yankı yapmayan ve esnemeyen bir kabine,
    3- arka havalandırmasının çok büyük olmamasına ihtiyaç varmış.

Kapıyı büyütemeyeceğime göre , içini bitüself ile mümkün olduğunca kapladım. birkaç yerinde yumşak sünger kullandım, su emmicek cinsten olanından. hava kanallarını minimize ettim. Kapının iç yüzeyini kalın akustik sünger (yeşil ipliklerin preslenmesi ile yapılmış) kullandım. Hopelör kasnağının olduğu bölgeye ekstra bitüself uyguladım. Bu sayede arka hoparlörlerden ciddi iyileşme kaydettim.

Ses bence tatmin edici oldu. Basın tonu ön kapıdaki kadar yumşak değil şiddeti ise bir tık geride. Olmadı diye düşünürken, hem ön hem arkayı birlikte dinlediğimde aslında birlikte daha hoş bir bas oluşturduklarını fark ettim.

Sonuç olarak bu hoparlör arkada da kullanılabilir ama akustik açıdan bir çalışma yapmaya ihtiyaç var.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan666

Akustik fark, kapıların farklı büyüklükte olmasından kaynaklanıyormuş. Basın kuvvetli vurması için
    1- daha büyük kabine,
    2- sert olmayan, yankı yapmayan ve esnemeyen bir kabine,
    3- arka havalandırmasının çok büyük olmamasına ihtiyaç varmış.

Kapıyı büyütemeyeceğime göre , içini bitüself ile mümkün olduğunca kapladım. birkaç yerinde yumşak sünger kullandım, su emmicek cinsten olanından. hava kanallarını minimize ettim. Kapının iç yüzeyini kalın akustik sünger (yeşil ipliklerin preslenmesi ile yapılmış) kullandım. Hopelör kasnağının olduğu bölgeye ekstra bitüself uyguladım. Bu sayede arka hoparlörlerden ciddi iyileşme kaydettim.

Ses bence tatmin edici oldu. Basın tonu ön kapıdaki kadar yumşak değil şiddeti ise bir tık geride. Olmadı diye düşünürken, hem ön hem arkayı birlikte dinlediğimde aslında birlikte daha hoş bir bas oluşturduklarını fark ettim.

Sonuç olarak bu hoparlör arkada da kullanılabilir ama akustik açıdan bir çalışma yapmaya ihtiyaç var.

Merhabalar,

Aşağıdaki set iş görür mü acaba?

http://www.hepsiburada.com/sony-set-1004ls-amfi-mid-takimi-ve-ultra-slim-kabinli-subwoofer-oto-ses-sistemi-seti-p-OTBLCSET1004LS

Teşekkürler.

• Bende Sony XS-GS1621C ile infinity ref-6500ce arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım...
  • Buraya gelen giden yok herhalde!
  • Merhaba

(kaptan6666 arkadaşımıza sorduğum soruyu ayrıca buradan sormak istedim)

Bu komponent setleri tam alacakken bağlantı şeması konusunda kafam karıştı.
    Vazgeçme aşamasındayım.

Amfi bağlama şemasında (Optional amplifier ) hepi topu 2 komponent için amfinin 4 çıkışını da kullandırtıyor, tweeter çıkışlara woofer bağlıyor, woofere tizleri giriyor vs
    :/

http://download.sony-asia.com/consumer/IM/4538097211.pdf

Sony XM-N1004 amfi ile önlere Sony XS-GS1621C üst seviye komponent ve arkalara Sony XS-GS1621 GS beslemesi yapmak için ne yapmam gerekiyor?

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kenan_0

kaptan paramı denkleştirince ilk işim bunu almak ne dersin hemen al hiç bekleme diceksin umarım :)

http://www.hepsiburada.com/sony-set-1004gsw-amfi-mid-takimi-ve-kabinli-subwoofer-oto-ses-sistemi-seti-p-OTBLCSET1004GSW

ek olarak arka kapılar için:http://www.hepsiburada.com/sony-xs-gs1621c-premium-ust-seviye-gs-serisi-16-cm-350-watt-2-yollu-mid-takimi-p-OTBLCXSGS1621C

Overkill olur.
    anfisiz ve woofersız sesi açtığımda koltuk masaj kolduğu moduna geçiyor. Ayna oynuyor falan.
    Yani daha fazla bası benim araba kaldırmaz.

• Arkadaşlar dün itibari ile honda civic 2011 model aracıma aşağıdaki ürünlerin montajını yaptırdım.

Navimex 9914 android oem
    Sony xs-gs1621c mid takımı
    Sony xm-n502 iki kanal amfi

Aracımdan hiç tatmin edici ses alamadım bass adına hiçbirşey yok sadece mid ve tiz sesler var hatta eski orjinal teyp ve hoparlörleri daha iyi ses veriyordu. Şimdi üstad arkadaşlar subwoofer olmazsa ses alamazsın diyecekler biliyorum.
    Bu hafta pioneer ts-wx120a koltuk altı subwoofwer siparişi verdim inşaallah güzel bir ses alırım.
    Eğer buna rağmen düzgün ses istediğim gibi olmazsa amfiyi iptal edip hoparlörleri direk navimexin çıkışına bağlatacağım. Zaten subwooer aktif olduğu için teybin çıkışına bağlanır diye düşünüyorum.

Başka tavsiyesi olan arkadaşlar varmıdır acaba. Yardımlarınız karşılığında dua edilir :))

Not: yüksek ses değil kaliteli ses derin bass istiyorum. Son sesi asla açmam kafa şişirmeyecek kadar aracımın içinde kendim duyabileceğim limitlerde dinlerim.

• sorununu yanıtlayamayacağım ama bende de aynı model araba var ve ben de sub woofer olmayacak şekilde 2 ön 2 arka ve amfi ile sistem kurmak istiyorum. aklıma yatan modellerden ağır basanı ise senin kullandığın sony idi. şu anda hayallerimi yıktın. sana sorum ön ve arkalar 16 cm değilmi. şu anda alpine spg-17cs mi sony xs-gs1621c mi. diye düşünüyorum

• arka ve önler 16 cm mi. hondada. bende sistem kuracağım ama
    alpine spg-17cs mi sony xs-gs1621c mi. diye düşünürken sony kötü dediniz.

• firatgunay F kullanıcısına yanıt
    bu hoparlorlere alternatif jbl gto - 6508c yi oneriyorlar. Secenek olarak degerlendirdiniz mi ?
  • Ben aldım 2014 stepway aracımın ön kapılara anfisiz taktım, orjinallere göre bass adına çok değişim oldu, sevie 20 de iken orj kolonlar cartlıyordu, bunda sesi sona getirdiğimde hala bass bozulmadan vuruyor, anfisiz bile iş görür.

• sa
    Pioneer TS-A6996S 5 Yollu Oval 650 W Hoparlör 2x(yani 1 takım)
    PIONEER TS-W311 d4 1400 WATT 400rms çift bobin 30 CM OTO SUBWOOFER 1x
    JAMESON USA 505 2500 WATT OTO AMFİ 1x

sizce bu tesisatan tam performans alırmym 2500w anfi bu tesisatı sağlam çalştrırmı
    bide bu rms olayını tam anlamadım ben anfinin 2 kanalı köprüleyip wofere vercem
    wofer 400rms çift bobin diyo yukarı yazdım anfi yeterli olurmu

anfi özellikleri
    Maximum Power 2500 Watt
    RMS 4 OHM50 x 4
    RMS 2 OHM100 x 4
    RMS 4 OHM Mono220 x 2
    Sigorta2 x 25 A
    Güç Kablosu 8 GA
    LÜTFEN YARDIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonemyth87

sa
    Pioneer TS-A6996S 5 Yollu Oval 650 W Hoparlör 2x(yani 1 takım)
    PIONEER TS-W311 d4 1400 WATT 400rms çift bobin 30 CM OTO SUBWOOFER 1x
    JAMESON USA 505 2500 WATT OTO AMFİ 1x

sizce bu tesisatan tam performans alırmym 2500w anfi bu tesisatı sağlam çalştrırmı
    bide bu rms olayını tam anlamadım ben anfinin 2 kanalı köprüleyip wofere vercem
    wofer 400rms çift bobin diyo yukarı yazdım anfi yeterli olurmu

anfi özellikleri
    Maximum Power 2500 Watt
    RMS 4 OHM50 x 4
    RMS 2 OHM100 x 4
    RMS 4 OHM Mono220 x 2
    Sigorta2 x 25 A
    Güç Kablosu 8 GA
    LÜTFEN YARDIM

o anfi yeterli gelmez. Jameson usa 1704 öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 31 Ekim 2016; 12:59:15 >
  • abicim bu anfi çalştrırmış ama tam performans vermezmiş anfiyede woferede zararı olmazmış öyle deniyo senin bildin bşy varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinyigit-

Arkadaşlar dün itibari ile honda civic 2011 model aracıma aşağıdaki ürünlerin montajını yaptırdım.

Navimex 9914 android oem
    Sony xs-gs1621c mid takımı
    Sony xm-n502 iki kanal amfi

Aracımdan hiç tatmin edici ses alamadım bass adına hiçbirşey yok sadece mid ve tiz sesler var hatta eski orjinal teyp ve hoparlörleri daha iyi ses veriyordu. Şimdi üstad arkadaşlar subwoofer olmazsa ses alamazsın diyecekler biliyorum.
    Bu hafta pioneer ts-wx120a koltuk altı subwoofwer siparişi verdim inşaallah güzel bir ses alırım.
    Eğer buna rağmen düzgün ses istediğim gibi olmazsa amfiyi iptal edip hoparlörleri direk navimexin çıkışına bağlatacağım. Zaten subwooer aktif olduğu için teybin çıkışına bağlanır diye düşünüyorum.

Başka tavsiyesi olan arkadaşlar varmıdır acaba. Yardımlarınız karşılığında dua edilir :))

Not: yüksek ses değil kaliteli ses derin bass istiyorum. Son sesi asla açmam kafa şişirmeyecek kadar aracımın içinde kendim duyabileceğim limitlerde dinlerim.

Eğer hoparlörler çakma değilse kesin yanlış bağlandı.

Aracıma binen ve müzikle ilgilenen arkadaşlardan bu hoperlörlerden çıkan bası beğenmeyen görmedim. Akustik müzik performansına da hayran olanlar var.

Formda birçok arkadaş sordu, burada da paylaşmış olayım.
    Bu component hoperlörler ile anfiye kesinlikle ihtiyacınız yok. Tabi arabanın içini değil dışını seslendirmek istiyorsanız o başka

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.