Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.107
Cevap
71
Favori
229.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Engin.OK

Kamera kalite iyi otomatik mod sıkıntılı Manuel mod ise kısıtlı olması sinir bozucu en özeti bu hocam

çok kısa ve güzel özetlemişsiniz hocam.

kamera donanım kalitesi olarak üst seviye.
    Fakat LG , Samsung benzer sony marka sensörler ile harikalar yaratıyor.
    Birde sony nin bu iğrenç ve kısıtlı yazılımı ile sonuca bakın.

Umarım bu kadar beklediğimize değer ,marsmallow ile bu sorunlar ortadan kalkar.

Ayrıca Ekranda dediğiniz gibi çözünürlük seçimi kullanıcıya bırakılmalı,
    2K mı 4K mı veya 1080p mi kullanıcı seçebilmeli.
    Fakat şu haliyle bile ekran pili su gibi içiyor tabiri caizse.
    Benzer kullanımda note5 ile 2 gün çok rahat kullanabiliyorken,
    Z5p ile akşamı zor çıkarıyor.
  • digi555 D kullanıcısına yanıt
    Umarım ve umuyorum ki gelecek güncelleme cihazı iyi hale getircek az kaldı bakalım hocam olmadı yapıcak bişey yok benim için kamera o kadar çok önemli olmasa da şarj önemli şu an ki süre ile eh iştenin biraz üstü benim için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • önümüzdeki hafta güncelleme alırız diye umuyorum kamera benim için de pek önemli değil batarya iyileştirmesi önceliğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtubedan 4k video açınca ekran destekliyor mu? yoksa sadece galeride olan 4k videoları mı destekliyor.
  • Youtube'da 1080p çalışıyor

• Ptrcb de sertifika varmı bizim modele haberi olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: muho1076

Hocam manuel mod felan bilmem ben. isterseniz fotoğrafları da atabilirim. S3ün fotoğrafları daha net he buna rağmen Z5 premium alıcam mı? alıcam orası da ayrı konu

ben bu yoruma sadece güler ve geçerim

• FalanFilan78 F kullanıcısına yanıt
    neye gülüp geçiyorsunuz hocam hiç gülünürmü z5 serisinin kamerası bikere e 250 ile denk ..........
    sonynin kamera yazılımı kötü bunu bizde biliyoruz ama bu karşılaştırma baya ilginç olmuş yorumsuz bırakılacak bi durum ...
    note 4 le akşam bi kaç fotograf çektim hemen hemen aynı açılardan z1 ile fotograf çektim, note4 de harika, z1 de berbat gözüküyordu note4 den blutoothla gönderdim fotografları z1e o fotograflarda z1 den çok iyi değillerde aşırı noise vardı yine marifetin çoğu sahte renk veren amoledtendi galiba (bazıları sevebilir aşırı doygun renkleri saygı duyarım)
  • iayksl İ kullanıcısına yanıt
    bu samsung kamerayı iyi göstermek için ekranı iyi yapıyor mesela bir tane fotoğraf test etme vardı z5 87 ile birinci olmuştu onları seçerken de fotoğrafları bilgisayarlara atıp öyle o puanları veriyorlar

• FalanFilan78 F kullanıcısına yanıt
    dxomark gibi bir site z5 ile s6edge+ birinciydi galiba
    http://www.dxomark.com/
  • iayksl İ kullanıcısına yanıt
    aynen o site ancak anlamadığım bir nokta var s6edge+ ile note5 kamerası aynı ama o sited note5 çok geride kalırken s6 birinci olmuş anlamadım

• ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK ACİL CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ.KUTUDAN ÇIKAN ŞARJ ALETİ NİN USB GİRİŞİ YANDAMI ÜSTTEMİ.KVK CİHAZI BENİMKİ.KUTU AÇMA VİDEOLARINDA ÇIKAN ADAPTÖRLER HEP ÜSTTEN GİRİŞLİ.

• Benimki üstte

• Cingirakli Dumbelek kullanıcısına yanıt
    Kvk mı cihazınız

• Merhaba arkadaşlar....

Bende Xperia Z3 var.. Telefondan genel olarak memnunum.. Bir çok kişi gibi bende kamera yazılımının kısıtlamalı olmasından dolayı sıkıntı çektim. Ancak bu sıkıntıyı Snap Camera uygulaması ile çözdüm. Tabi yine manuel olarak çekiyorum ama sahne modlarını odaklamayı beyaz dengesini vs ayarları istediğim gibi ayarladığımda gerçekten güzel ve gerçek renkleri verebilen fotolar çekebiliyorum. Size de tavsiye ederim..
    Gelelim asıl meseleye... ya da asıl sormak istediğim konuya,

Çalıştığım kurumda arkadaşlardan biri Z5 Premium aldı. Bende Z3 den geçsem geçsem Z5 premium'a geçerim diye düşündüğüm için telefonu incelemek için yanına gittim..
    Telefon masasının üzerinde idi izin alıp elime aldığımda aşırı derecede sıcak olduğunu fark ettim. "Oyun mu oyunuyordun" dediğim de "Nerdee abi bu normal hali" deyince şaşırdım. Arkadaşım dedi ki bana "Abi 4k video çekeyim dedim telefon o kadar ısındı ki kapandı" demez mi.
    Yani Sony bu telefonu hiç mi test etmedi bu şekilde nasıl piyasaya sürdü. ALdığına pişman olmuş.. Bir gün bile gitmiyormuş şarjı.. Neyse ben Staminia modunu açtım ve genişletilmiş pil kullnımını da aktif ettim. Bu şekilde pil ve telefonun sıcaklığı düşer dedim ama düşmedi. Bi deyim var ya "g..tü soğumuyor" diye aynen öyle bi durum var. :)

Şimdi sizlere sormak istediğim konu da bu... Z5 premium'un sürekli sıcak olması normal değil. Sizlerin elindeki telefonlar da böyle mi normal kullanımda aşırı ısınıyor mu..
    Ben Z5 Premium a geçmeyi düşünüyordum. Özellikle ekranının 4k olması sebebiyle fiyatları düşünce ama bu vaziyet de geçmem herhalde.. Ben oyun oynamıyorum ama Z3 normal kullanımda hiç ısınmıyor. Kamerayla video çekerken ısınıyor ama öyle rahatsız edecek boyutta değil..

Teşekkür ederim...
  • Arkadaşınızın telefonunda sorun vardır. Şarj normal kullanımda ekran parlaklık %60 gibi olursa 2 gün gidiyor. Yoğun kullanımda hertürlü bir gün çıkarır. Sıcaklığa gelirsek kamera ve oyunlarda ısınıyor ama hiçbir zaman kasma yada kapanma olmadı. Normal şekilde devam ediyor. Arkadaşınız servise yollasın telefonu.

• Anlaşılan 6.0 yaza kaldı galiba ses soluk hiç birşey yok halen

• quote:

Orijinalden alıntı: nupel2323

Arkadaşınızın telefonunda sorun vardır. Şarj normal kullanımda ekran parlaklık %60 gibi olursa 2 gün gidiyor. Yoğun kullanımda hertürlü bir gün çıkarır. Sıcaklığa gelirsek kamera ve oyunlarda ısınıyor ama hiçbir zaman kasma yada kapanma olmadı. Normal şekilde devam ediyor. Arkadaşınız servise yollasın telefonu.

değerli arkadaşım ne yapıyorsunuzda yoğun kullanımda akşamı çıkarıyorsunuz
    çok merak ettim doğrusu ,herşeyi kaptıp tabiri caizse telefonu 3310 moduna alarakmı ?
    Ben telefonu standart kullanımda ( oyun kesinlikle oynamam ,sadece telefon görüşmeleri vs ) akşamı zar zor getiriyorum.
    Hatta çektiğim resim ve videoları incelerken 15-20 dk içerisinde batarya ortalama %10 civarı düşüyor.
    bırakın 2 günü akşamı zar zor yahu...
  • Alıntı :
    Marshmallow 6.0 Güncellemesi an itibariyle Z5 serisi için dağıtılmaya başlandı.
    ▶ 32.1.A.1.163-
    Ülkemiz için dağıtıma henüz sunulmadı (Gün içinde bekleniyor)

Xperia™ Z5 (E6653) Rusya ve Singapur
    Xperia™ Z5 (E6603) ABD
    Xperia™ Z5 Dual (E6633) (E6683) Hindistan malezya vs
  • digi555 D kullanıcısına yanıt
    Hocam bende z5 premium aldım gönlüm o yandan oldu. tasarımı ağır bastı. ama şarjı gerçekten gayet iyi gidiyor elimden düşmüyor telefon sürekli whatsapp, instagram. sabah 10 gibi okula çıkıyorum akşam 8 9 gibi döndüğümde hala şarjım 30 civarında oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.