Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.107
Cevap
71
Favori
229.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Youtube, twitter üzerindekileri.

Bi ara yazılım atmak için bootloader kilidi miydi onu kaldırmıştık. Yazılım da atmadık. Duruyor o şekilde.
    O sebep olmuş olabilir mi?

Ekleme:
    Bootloader kilidi kapatınca sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bireysel.emeklilik -- 19 Eylül 2020; 22:6:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Xperi Z5 ve Premium modellerin sorunları bitmiyor. Alanın elinde kalıyor. Ben Custom rom attım. Isınma ve kulaklık jak sorunu çözülmedi ama genel olarak diğer sorunlara çözüm oldu. LineageOs 17.1 attım. Xda ada araştırma yaparsanız bulursunuz. Link vermek formlar da sorun oluyor diye paylaşmadım. Isınma ve jak sorunlarına kendimce bi çözüm uygulayacağım eğer başarılı olursa burada yazarım. Ha bu arada Custom romda kamera Max 8.3 MP oluyor bunu takıntı edecek olanlar denemesin.

• ouzqan kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba benim bataryada ölmüş %60 lardan bi anda %5 lere düştüğün an anladım ve servis menüsünden batarya durumuna baktım uyarı veriyor.

Sen yazmıştın herhalde telefonun yedek parçası yok boşuna servise verme diye bu tamircilerden batarya değiştirsek sıkıntı olur mu telefonda?? Bide 2900 mah yazıyor nette ki bataryalarda tel 3430 mah değil mi??

Son sorumsa şebeke sorunu sağ üstte şebeke simgesi bazen x işaretine dönüyor yeni olmaya başladı arızanın başlangıcı mı?? Şuan sıkıntı yok ama.

3 yıl 3 ay olmuş telefonu alalı beyaz bayrağı çekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Hocam merhaba benim bataryada ölmüş %60 lardan bi anda %5 lere düştüğün an anladım ve servis menüsünden batarya durumuna baktım uyarı veriyor.

Sen yazmıştın herhalde telefonun yedek parçası yok boşuna servise verme diye bu tamircilerden batarya değiştirsek sıkıntı olur mu telefonda?? Bide 2900 mah yazıyor nette ki bataryalarda tel 3430 mah değil mi??

Son sorumsa şebeke sorunu sağ üstte şebeke simgesi bazen x işaretine dönüyor yeni olmaya başladı arızanın başlangıcı mı?? Şuan sıkıntı yok ama.

3 yıl 3 ay olmuş telefonu alalı beyaz bayrağı çekti.

Batarya için bundan sonra yapacak birşey kalmamış hocam değişim şart aklına yatan bir tane bataryayı al iyi bir telefoncuda taktır hocam.

Şebeke sorunu umarım gevşeklik kaynaklıdır yoksa geçmiş olsun hocam z5 serisinde şebeke kronik bir sorun eğergevşeklik kaynaklı değilse tamiri zor.

• Hala bu telefonu kullananları görmek güzel. Mart ayında düşürüp ekranı kırınca kullanmayı bırakmıstım. Hala ekranı yaptırıp yedek telefon olarak kenara atmak istiyorum ama 400 tl ye değer mi bilemedim.

Ekran değişimi yaptırıp memnun olan var mı acaba?

• wesile kullanıcısına yanıt

Sakın yan sanayi yedek parça almak gibi bir hata yapmayın.

Sadece ekran değil A dan Z ye her ürün, her malzeme için geçerlidir bu..

Çıkma bulursanız hiç düşünmeden alabilirsiniz.

• Hepinize iyi forum lar.

Şöyle bir sorum olacak z5 premium telefonum 2 gün önce bataryasını değiştirmek için açtım pilini söktüm tahtakaleye gidip yeni bir pil aldım buraya kadar herşey normal telefon çalışır durumda, eve geldim telefona yeni bataryayı taktım ekran yok simsiyah bildirim ışıkları geliyor telefon arka planda çalışıyor fakat ekran simsiyah bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

• rizeliy kullanıcısına yanıt

Pili telefondan ayırdığınız sırada, altında kalan bantı sökerken ekrana zarar vermiş olabilirmisiniz?

Diğer bir ihtimal de, ekranın flex ini anakarta bağlantısında bir sorun oluştuğudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artakalan -- 21 Ocak 2021; 5:33:5 >
  • Merhaba. Z5 premium gold model bi telefonum var sıvı teması sonucu pert oldu. Anakart yanık dediler geri yolladılar. Malesef ki düğün fotolarımın tümü ordaydı. Bunları kurtarmak için anakart değişip şansımı denemek istiyorum.

Sorum şu:
    Z5 premium gold ile z5 normal veya z5 dual anakart birbirine uyumlu mu?

• snrdnr kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun.

Anakartı değiştirecekseniz, eski anakarttaki verileri alamazsınızki çünkü Cihazınızın içindeki anakartı bir başka anakart ile değiştirmekten bahsediyorsunuz. Demem o ki, her Anakartın kendi belleği vardır. Sizin telefonda kayıtlı olan video vb verileriniz anca o anakart tamir olursa veya herhangi bir şekilde çalıştırılabilirse kurtarılır.

• snrdnr kullanıcısına yanıt

SD kart takmadın mı telefona?? Ben taktım bütün video foto oraya attım ne olur ne olmaz 3 yılı geçtik ısınma çabuk şarj bitme bir sürü sorun oluştu vakit geldi artık değişimin her yaz 810 işlemci patlayacak gibi telefonu ısındırıyor.

• z5 premium dual telefonumun bataryası pert oldu sanırım yaklaşık 3-4 sene gitti çok iyi bir batarya ömrü vardı. 1Amperlik yavaş şarj aletiyle şarj ettim özellikle.

son zamanlarda 2A şarj aletleriyle şarj etmeye başlamıştım.

şarjı hızla azalmaya başladı ve ısınıyordu

yüzde 15teyken kapandı

açılmadı

şarja taktın birara açıldı geri kapandı

sonra açılış ekranında reset atmaya başladı

kapanınca uyarı ışığını 4 kere yakıp öyle kapatıyor

bazen pil az uyarısı görünüyor telefon kapalıyken.

şarj etme fayda vermiyor

batarya tavsiyesi verebilir misiniz?

serviste kaçadır bataryası?

• quote:

Orijinalden alıntı: ikidublekimiz

arkadaşlar 2 ay önce batarya değişikliği yaptığım cihazım artık yüzde 50 ler seviysine gelince telefonla uğraşırken reset atıyor sürekl. kullanılamaz hale geldi telefon 4 sene oldu alalı çözümü bilen var mı?

Bataryayı nerden kaça almıştınız?

• orijinal z5 premium bataryası alan var mı?

servis kaça satıyor?

kvkyı aradım birsürü bant kaydını dinlettikten sonra

fiyat veremeyeceklerini söylediler

anakarta 2000 lira diyen servis bataryaya kaç para der merak ediyorum

6 ay garantiden bahsetti

2 yıl olması gerekmiyor mu garantinin?

iyice kafasına göre hareket etmeye başladılar

• quote:

Orijinalden alıntı: bireysel.emeklilik

Daha önce kimsenin başına geldi mi bilmiyorum ama fikir ve yardım önerilerinize açığım.
    Bugün cihaz durduk yere kendiliğinden açılıp kapanmaya başladı.
    ilk başta yanlışlıkla kapatma tuşuna bastığımı falan düşündüm.
    Ama sonradan cihazın kendini kapatıp yeniden başlattığını gördüm.
    Cihazı batter healt test ile test ettim açıldığı zaman. Bataryada sorun olmadığını gösterdi.
    Cihaz şimdi sadece şarja taktıktan sonra keyfi gelirse açılıyor. Çıkarttığım zaman şarjdan bazen kapanıyor bazen kapanmıyor.
    Bununla ilgili bir çözüm araştırdım.
    Kayda değer bir şey bulamadım.

Ekleme: cihaza sony Xperia comp. İle format attım şimdilik düzeldi gibi
    ekleme2: 24 saat düzgün çalıştı sonra yine sorun başladı. Bu cihaza sahip herkes batarya problemi yaşadığını gördüm. Orjinal batarya bulursam değiştireceğim

son durum nedir?

• bataryayı bu siteden 69 liraya ücretsiz kargo ile sipariş verdim

aynı satıcı n11 üzerinden 82.5 liraya satıyor yorumlar iyi

almak isterseniz linkini bırakıyorum

https://www.piaks.net/urun/6999_sony-xperia-z5-premium-pil-batarya-ve-tamir-seti-lis1605erpc

aynı satıcının N11 sitesindeki satış linki:

https://urun.n11.com/batarya/sony-xperia-z5-premium-pil-batarya-ve-tamir-seti-lis1605erpc-P254126047

• Hayırlı olsun  ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ 

• her arayan sesin boğuk geliyor diyor

yıllardır böyle

mikrofonu mu değiştirmeliyim?

çözümü nedir?

• Muhtemelen öyledir. E keşke pili değiştirirken onu da elden geçirseydiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Muhtemelen öyledir. E keşke pili değiştirirken onu da elden geçirseydiniz

pili henüz değiştirmedim,

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.