Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (497. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

volte arama çalışmaları keşke emulator olsa da orda test etsem böyle flaşla çıkar zor oluyor

• Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    kvk va teleservice te eğer istemezseniz basınç testi bile yapmıyorlar. tayvan değil burası
  • Sorsan söylerdik, India sürümlerinde volte vilte ne ararsan var..
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Kullana biliyormuyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Z5 için destekleyen tek operatör şuan vodafone sanırım. İçerisinde var olsa dahi modem seçeneklerinde vodafone tr yüklü olması gerek. Yani isterse rom olabilecek tüm mobil teknolojileri desteklesin, operatöre uygun modem dosyaları yoksa aktif olmuyor.

*#*#4636#*#*

Menüsünden kontrol edilebiliordu, ek olarak yüklü gelen modem dosyalarından operatör odaklı seçim yaptıran bir menü vardı oradan seçim yaptırıyordu ama şuan nasıl eriştiğimi unuttum :) Bir ara kafaya takmıştım araştırdım, ama sonradan öğrendim ki TURKCELL de yokmuş :) Neredeyse tüm ülkelerin vodafone dosyaları vardı o menüde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 28 Nisan 2017; 18:48:11 >
    turkcell bandı desteklenmiyor. turkcell in sistemi orange ve swisscom ile aynı onlardan arıyorum.
  • Kaynak?

Ayrıca isteyin o zaman :) Bu konuda su geçirdiği için cihaz değişimi alan üyeler oldu, bence bu gerekli donanıma sahip olduklarının kanıtıdır.
  • XDA da bir eleman var çok uğraşıyor bu işlerle. Çoğu kişiye patch hazırladı konularda. Şurada en son koydukları var sanırım. Bu kişiyle konuşup TR de çalışan bir patch hazırlayabilirsiniz. Adı grayleshy.

https://forum.xda-developers.com/xperia-z5/help/volte-vowifi-option-z5-t3538663/page2

TURKCELL vermiyor şuan için Z5 e bulmak imkansız gibi ama dediğiniz gibi farklı operatörler oluyorsa denenebilir...

http://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama#detaylibilgi

- iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, SE
    - Samsung S6, S6 Edge, S7, S7 Edge
    - LG K10 (2017 model), G4, G5, V20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 28 Nisan 2017; 18:55:45 >

kaynağa herhangi bir teknikere sorarak ulaşabilirsiniz. su geçirdiği için değişim/iade alanlar sony den alıyor servisten değil. kvk nın ankara servisine gidip basınç testi istiyorum dediğinizde önce "şöylede böylede" mırın kırın edip ardından bu testi biz yapamıyoruz efendim, kvk kartal servisine yollamamızı ister misiniz cevabını 3-4 kişi değiştirdikten sonra alırsınız.

@theVerge

Turkcell ipn sini burda paylaşmıştım sanırım zorla çalışandan aldığım geriye kalan sadece root atıp cihazı s6 olarak tanıtmak. cihazı servise verdikten sonra device faker xposed eklentisi ile denemeyi düşünüyorum. olursa anca öyle olur. birde yaklaşık 6 ay önce falan ben turkcell teknik destekten can beyle görüşmüştüm en kısa sürede z5 i cihazlara ekleyeceyiz beyfendi demişti. sizin konuştuğunuz biri oldu mu? belki bastırsak biraz kurtarırız

Hocam işin ilginci basınç testinden geçiyor + zaman zaman yıkıyorum cihazı, bu durumda arkaya nasıl kaçtı bu tozlar bilemiyorum

Olabilir hocam ara sıra yıkıyorum cihazı basınç testinden geçtiği için, neyse zaten çok büyük bi leke değil Ocak ayına kadar kullanırım bu şekilde garantinin bitmesine 2 ay kala verir belki de değişim cihazı alırım

• Cihazı servisten alırken özellikle sordum su geçirmezlik duruyor mu diye, evet işlemeler vakumlanarak yapıldı dendi, basınç testi de ok, haftada 1 de güzel güzel yıkıyorum orda da bi sorun çıkmıyor ama arkaya toz nasıl kaçıyor ilginç

• slord236 S kullanıcısına yanıt
    Kamera lensi ile arka kapak bir değil ayrı parçalar. Kamera lensinin arkasında daire şeklinde sünger var ve lensi dışarı itip göçmeyi ve hava almasını engelliyor. Bu anlattıklarım M5 içindi ama Z5 de olması muhtemel, teardown kısmında belli oluyor zaten. O aradan alıyor olma ihtimali yüksek.. Belki önceden içinde kalan tozlar cama toplanıyorda olabilir, statik elektrik çeker cama tozları..
    https://tr.ifixit.com/Teardown/Sony+Xperia+Z5+Teardown/52300

Ben 1 kez duşa soktum cihazı 1 kezde havuza, sonraki 1 gün ses sapıtıyor diye birdaha sokmadım suya. Su geçirmiyor ama ses ciddi şekilde bozuluyor kuruyana kadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 28 Nisan 2017; 19:29:40 >

• Ben direkt KVK'dan değişim alanların olduğunu hatırlıyorum. Ama şimdi kaç yüz sayfadan onu bulmakla uğraşamayacağım :) Zaten garantiye veren arkadaş da dediklerimi doğrulamış.
  • Sağolun arkadaşlar fazlasıyla aydınlandım. Anladığım bu işte root ile oluyor. Mecbur yapıcaz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

turkcell bandı desteklenmiyor. turkcell in sistemi orange ve swisscom ile aynı onlardan arıyorum.

bahsi geçen 4 g mi ? şuan bende çalışıyor turkcell var

rom ve kernel yüklü acaba ondan mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 28 Nisan 2017; 19:51:32 >
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    4G değil hocam VoLTE
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Kamera lensi ile arka kapak bir değil ayrı parçalar. Kamera lensinin arkasında daire şeklinde sünger var ve lensi dışarı itip göçmeyi ve hava almasını engelliyor. Bu anlattıklarım M5 içindi ama Z5 de olması muhtemel, teardown kısmında belli oluyor zaten. O aradan alıyor olma ihtimali yüksek.. Belki önceden içinde kalan tozlar cama toplanıyorda olabilir, statik elektrik çeker cama tozları..
    https://tr.ifixit.com/Teardown/Sony+Xperia+Z5+Teardown/52300

Ben 1 kez duşa soktum cihazı 1 kezde havuza, sonraki 1 gün ses sapıtıyor diye birdaha sokmadım suya. Su geçirmiyor ama ses ciddi şekilde bozuluyor kuruyana kadar..

Onu aşmak için sudan çıktıktan sonra havluya telefonun hoparlor kısmını hafifçe pat pat vurun hocam çıkıyor. Veya daha ileri gidip emebilirsiniz

• GranTurismo kullanıcısına yanıt
    Cidden denediniz mi bunu :) emme işini..

Su içinde pek lazım olmuyor telefon zaten de oldu da ıslandı yaparız belki.
  • 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.