Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.163
Cevap
63
Favori
255.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: A7x-deathbat

quote:

Orijinalden alıntı: R.A.D.A.R

quote:

Orijinalden alıntı: A7x-deathbat

Merhaba arkadaşlar dün vatan bilgisayardan z5 compact aldım dün bi sorun yoktu fakat bu sabah asphalt oynadıktan sonra ekranın üst kısmında yatay şekilde bi sarılık oluştu ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz daha 2 gün olmadan nedir bu

Panel ile ilgili. Servise verin panel degismesi gerek

Hocam daha 2 günlük cihazı servise mi yollayayım vatandan aldım değişim yapmazlar mi işlerim vardı gidemedim konuşmaya ne yapcan ya o kadar para verdik 2 gün olmadan ekran arızalandı değiştirme şansım hakkım yok mu

normalde doa kapsamında değişmesi gerekiyor. alo 175 ten ( tüketici bilgi sistemi devletin) bilgi alabilirsiniz.
    http://www.tuketici.gov.tr/source.cms.docs/etuketici.gov.tr.ce/docs/kanunmevzuat/6502.pdf
    madde 10 ve 11 e göz atarsanız
    MADDE 10
    -
    (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul
    edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise
    uygulanmaz.
    (2) Tüketicinin, sözleşmenin kurulduğu tarihte ayıptan haberdar olduğu veya haberdar olmasının kendisinden
    beklendiği hâllerde, sözleşmeye aykırılık söz konusu olmaz. Bunların dışındaki ayıplara karşı tüketicinin seçimlik hakları
    saklıdır.
    (3) Satışa sunu
    lacak ayıplı mal üzerine ya da ambalajına, üretici, ithalatçı veya satıcı tarafından tüketicinin kolaylıkla
    okuyabileceği şekilde malın ayıbına ilişkin açıklayıcı bilgiyi içeren bir etiket konulur. Bu etiketin tüketiciye verilmesi ve
    ya
    ayıba ilişkin açıkla
    yıcı bilginin tüketiciye verilen fatura, fiş veya satış belgesi üzerinde açıkça gösterilmesi zorunludur.
    Teknik düzenlemesine uygun olmayan ürünler ise hiçbir şekilde piyasaya arz edilemez. Bu ürünlere, Ürünlere İlişkin Teknik
    Mevzuatın Hazırlanması ve Uyg
    ulanmasına Dair Kanun ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uygulanır.
    Tüketicinin seçimlik hakları
    MADDE 11
    -
    (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
    a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
    b) Satılanı alıkoyup
    ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
    c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını
    isteme,
    ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
    seçimlik
    haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.
    (2) Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir.
    Bu fıkradaki hakların yer
    ine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. Üretici veya ithalatçı,
    malın kendisi tarafından piyasaya sürülmesinden sonra ayıbın doğduğunu ispat ettiği takdirde sorumlu tutulmaz.
    1215
    6
    (3) Ücretsiz onarım veya malın ay
    ıpsız misli ile değiştirilmesinin satıcı için orantısız güçlükleri beraberinde getirecek
    olması hâlinde tüketici, sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim haklarından birini kullanabilir.
    Orantısızlığın tayininde malın ayıpsız değeri, ayıbın ö
    nemi ve diğer seçimlik haklara başvurmanın tüketici açısından sorun
    teşkil edip etmeyeceği gibi hususlar dikkate alınır.
    (4) Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi haklarından birinin seçilmesi durumunda bu talebin
    satıcıya, üreticiye
    veya ithalatçıya yöneltilmesinden itibaren azami otuz iş günü, konut ve tatil amaçlı taşınmazlarda ise altmış
    iş günü içinde yerine getirilmesi zorunludur. Ancak, bu Kanunun 58 inci maddesi uyarınca çıkarılan yönetmelik eki listede
    yer alan mallara ilişki
    n, tüketicinin ücretsiz onarım talebi, yönetmelikte belirlenen azami tamir süresi içinde yerine getirilir.
    Aksi hâlde tüketici diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.
    (5) Tüketicinin sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını se
    çtiği durumlarda, ödemiş olduğu
    bedelin tümü veya bedelden yapılan indirim tutarı derhâl tüketiciye iade edilir.
    (6) Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar, tüketicinin seçtiği hakkı yerine getiren
    tarafça karşılanır. Tüketici
    bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu
    hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

• Anatolian08 A kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Afedersiniz birşey sormak istiyorum bu biparanızı kartınızamı yansıtıyorlar.Birde bu biparaları ne kadar alışveriş yapınca kullanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: revenquel

quote:

Orijinalden alıntı: salvatore18

Kesinlikle tavsiye ederim ebay'dan aldım beyler. 4$ tuttu kargo bedava beklerim derseniz gayet kaliteli bir ürün hafıza kartı tamam.bumper tamam.Kulaklık ve arka tarafa koruyucu kaldı sadece tavsiyeniz var mı acaba?

Kardeş bubumperden bende aldım ama öok kaba durdu acaba farklı yerdenmı aldık ayrıca parmak okuyucusuna basamıyordum bile

Valla hocam bende tekte okuyor parmak izi okuyucu açıkcası,solak olduğum için orta parmağımı tanıttım ben gayet rahat okuyor,bazen elim terli olduğunda sadece sıkıntı oldu o kadar.

Ayrıca kırmızı siyah uyumu gayet iyi oldu gören kap mı ne o nereden aldın diyo.

Bu arada ısınma konusuna değinmek istiyorum çok aşırı derecede oyun oynamadığınız taktirde ısınmıyor. Gerçekçi olmak gerekirse diğer telefonlara göre yer yer 5 derece kadar daha fazla ısınma oluyor
    ben açıkcası en son 46 dereceyi gördüm öyle korkulacak derecede bi ısınma yok ama diğer telefonlara göre sıcak tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Hafıza kartı konusu pek anlaşılamamış sanırım.

https://www.sandisk.com.tr/home/memory-cards/microsd-cards/extremepro-microsd

bu kart ve sony xperia z5 compact cihazıyla aldığım yazma hızı ort. 35mb. Linkini verdiğim kart uhs 3 zaten. Yani ben bu kartla normalde 90mb a kadar yazma hızı görebiliyor olmam gerekirken 35mb civarı görüyorum. 60 70 80 gibi bir değere ulaşsa normal olarak kabul edersin, sürekli 90a çıkacak diye bir şart yok. ama 35mb iyi bir değer değil. Burda ki sorun bence cihazın kart okuyucusunun max yazma hızının düşük olması, Belli ki 40 üstü yazamıyor. Yada benim cihaz sorunlu.

Benzer hafıza kartıyla 35 40 üzeri hız alabilen varsa buraya bir resmini atsın bakalım, bende sorunun benim telefonda olduğuna ikna olurum gerekirse servise yollarım.

Hocam bende de aynı karttan var yazma hızı A1 SD Bench programıyla 35-36 mb/s civarında çıkıyor. Yani dediğin gibi telefon sanırım bu hızdan yukarısını desteklemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anatolian08

Merhabalar

Dun itibari ile Bimeksten Z5c aldim araniza katildim 1699 liraya 259 hediye ceki verdiler Oncelikle Telde yeniyim Yanliz ilk inceleme ve kullanim Muhtesem Parmak izi cok iyi Arti guncelemerde hic isinma hissetmedim Ilinma vardi tabiki Parmak izi okuyucu sorun yok testlerin hepsini yaptim hepsinde sorun cikmaid bu kadar nedne bekledim derseniz Rev 2 nin ve iyi bir kampayanin gelmeisni bekledim acelemde yoktu batarya konusunda zaten pili tam orturmucaktir 15 gun sonra yazabiliri yanliz hic dusmuyor gibi yuzdeler cok iyi simdiden sorulariniz olursa yanitlaya bilirim Gerci bende daha acemiyim tele ))

Tskler

Bu rev olayı nedir cihazın arkasındamı yazıyor?

Ve en son çıkan rev kaç acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: revenquel

quote:

Kesinlikle tavsiye ederim ebay'dan aldım beyler. 4$ tuttu kargo bedava beklerim derseniz gayet kaliteli bir ürün hafıza kartı tamam.bumper tamam.Kulaklık ve arka tarafa koruyucu kaldı sadece tavsiyeniz var mı acaba?

Kardeş bubumperden bende aldım ama öok kaba durdu acaba farklı yerdenmı aldık ayrıca parmak okuyucusuna basamıyordum bile

Valla hocam bende tekte okuyor parmak izi okuyucu açıkcası,solak olduğum için orta parmağımı tanıttım ben gayet rahat okuyor,bazen elim terli olduğunda sadece sıkıntı oldu o kadar.

Ayrıca kırmızı siyah uyumu gayet iyi oldu gören kap mı ne o nereden aldın diyo.

Bu arada ısınma konusuna değinmek istiyorum çok aşırı derecede oyun oynamadığınız taktirde ısınmıyor. Gerçekçi olmak gerekirse diğer telefonlara göre yer yer 5 derece kadar daha fazla ısınma oluyor
    ben açıkcası en son 46 dereceyi gördüm öyle korkulacak derecede bi ısınma yok ama diğer telefonlara göre sıcak tabi.

Yani anlatmak istedigim koruyucu bumber tamamiyle yan tuşları sarıyormu boşluk bırakmıyor dımı

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Acaba sahte ürün satmış olabilirler mi ?

Geçenlerde sahte hafıza kartları hakkında bir bilgi vardı orayı okuyun derim.

Ya da gerçekten bunu test edebileceğiniz bir kart okuyucu ile test eder misiniz?
  • ahnksqualt kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada dan alınma ürün. Ayrıca beraberinde 1 yıllık rescue pro deluxe adlı kurtarma yazılımıda geldi. Kıyısını berisini inceledim öyle bir ihtimal yok, yürekleri yemez. Sadece test için u3 hız bandını destekleyen harici okuyucu almak mantıklı değil. Elinde telefon olanların denemesi daha mantıklı, madem bu kartları tavsiye ediyorlar sonuç ne görelim. Aslında bende bu kartı tavsiye ediyorum ama, bu makineyle ulaşılabilir max hızda belli.

• quote:

Orijinalden alıntı: canerrtass

Telefon compact lafının hakkını veriyor her yerde asaletini koruyor
    ★SONY XPERIA™ Z5  COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★

Iyyy çok çirkinsin Samsung

• quote:

Orijinalden alıntı: ekum1167

Hocam ben 5 inç altı flag ship ariyodum tam yerine geldim herşey cok guzel fakat sikinti. Sd810 cok ısınıyor diyolar kullanan arkadaştan ricam işi konusuna açıklık kavusturabilir mi ne kadar isiniyo normalden fazla mi oyun oynarken nasi z3 compact la arada cok fark varmidir (z3 tasarımı daha iyi gibime geldi de ) z3c mi z5c mi son olarak

Z3c kullanıyorum cihazım internette yada müzik dinlerken veya film indirirken ısınmıyor. Sadece oyun oynarken ısınıyor o da el yakacak derecede değil yani. Z3c ile Z5c arasında ne fark var dersen sadece ön kamera farkı ve Z5c biraz daha güncel kalacak derim. Tasarımda Z3c önde. Ha sorarsan Z3c'yi satsan ne alırsın diye Z5c derim

• revenquel kullanıcısına yanıt
    Ses açma ve kapama tuşu kapalı,deklanşör tuşuda kapalı üzerinde kendi tuşları var. Parmak izi ve kapak kısmı açık birde jak girişi,zaten fotoğraf koymuştum görünmüyor sanırım.? Yekpare zaten hocam tamamen sarıyor.

• Arkadaşlar Z5c'de müzik kulaklık performansı nasıl ses doyurucu mu ekolayzır ayarları net mi basslar ve tizler

• Okuma 40mb yazma 20mb diyor la bu salak program

Pc de 75mb tı görüyor ne alaka.
    ★SONY XPERIA™ Z5  COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★

• salvatore18 kullanıcısına yanıt
    Pc kart okuyucusu o hızı destekliyor demek ki, anlatmaya çalıştığım bu. Telefon o hızı desteklemiyor ama, yada bi yerde bi yanlış yapıyoruz.

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Samsung u her ne kadar sevmesem de S6 da ki bellek teknolojisi bunda olsaydı o zaman tam performansı alırdık. Bu yazılımla uçardı bu telefon.

Belki compact için böyledir. Z5 ve z5p performanslıdır, aslında sormak lazım. Samsung havada kuş tutan telefon yapsada en son tercih edeceğim marka. Hafıza kartı eksikliğini pek yaşayacağımı sanmıyor. 4k çekimde dahil ne kadar hızı kısıtlasada yeterli performansı verir bu kart. Tek özelliği max hız değil, rastgele yazma konusunda da diğerlerine göre çok iyi bir kart. 4k video çekerken yazma hızlarını takip ettim ve saniyede 20mb görmüyor bile.

Ama bunu baştan bilsem belki extreme pro değil extreme alırdım. Onunda yazma hızı 60mb.

• Bu arada 6.0 ı daha çok bekleyeceğiz sanırım, adamlar hala z2 z3 beta programı için eleman arıyorlarmış. Root çıkmadı cihaz için en kötüsüde bu.

• Bu telefon 5" olup ekran çözünürlüğü 1920x1080 olaydı kesin alırdım
    Hangi uygulama bu kardeş, bende kendi hafıza kartıma bakayım

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Bu telefon 5" olup ekran çözünürlüğü 1920x1080 olaydı kesin alırdım

Tarifinize uyan telefon z5:) compact değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44 plaka -- 11 Şubat 2016; 13:21:25 >
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.