Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.163
Cevap
63
Favori
255.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşım ilk izlenimleri bekliyoruz. Benim merak ettiğim mesela istemediğim gazino mesajlarını engelleyebilmesi bir de pil ömrü
  • mahferer kullanıcısına yanıt
    Kamerada ilerleme var mı? Manuel kontrolleri vermemişler ama kamera fazla gran yapıyordu o konuda bi düzelme iyileştrme var mı en azından
  • Arkadaslar benim telefonum E5823 .

E5803 Turkiye rom'u kursam olur mu ? Asil amacim guncellemeleri erken almak.

Peki baska ne gibi farkliliklar olabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinsanity703

Arkadaşlar z3 compact ekranı kalktığından dolayı KVK yetkili servisi z5 compact cihazını yolladı fakat kamera odaklarken ekran kararması oluyor ve fotoğraf çekemiyorum. Bu durumla karşılaşan oldu mu yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar yukarıdaki sorunu yaşayan oldu mu, kronik bir hata mıdır? Sizden gelen cevaplara göre telefonu servise gönderip göndermeme konusunda karar vereceğim.
  • vinsanity703 V kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam bende böyle birşey yok

• Sms engelleme var (ben google messenger kullandığım için eski halini bilmiyorum)

Pil ömrü hakkında izlenim için henüz erken

Kamera az kullanıyorum ama pek fark yok gibi

E5823'e E5803 rom'u kurulmaz bence (tersini yapan var) zira o zaman 5823'deki 4G/LTE cat300 değerini alamazsınız LTE radyosu modem yazılımından dolayı

Bildirimlerin arayüzü değişmiş, daha ayrıntılı bilgi ve seçenek imkanı gelmiş..

Akıcılık bir tık iyileşmiş

Launcher3 google arama özelliği var (kullanmam)

Bildirimdeki ayarlar kısayolu bir hayli değişmiş, çok ayar kısayolu seçerseniz çift sayfa çıkıyor. Ayarlar kısayolunun kısayolu var artık yani üstten çekince önce 5 kısa yol içeren kısa ayarlar listesi ve bildirimler çıkıyor. Ekran görüntüsü alınamıyor o nedenle koyamıyorum. Ayarlar kısayoluna Pil durumu kısayolu gelmiş animasyonlu, tıklayınca Pil kullanımı özeti geliyor.

Stamina daha yumuşamış örneğin açınca küt diye ekran ışığı azalmıyor. Akıcılıkta kekeleme olmuyor. Şu an staminadayım mesela sanki açmamışım gibi. Süper olmuş gibi görünüyor

Ayarlar kısayollara veri tasarrufu kısayolu gelmiş

Biraz kurcalayalım bakalım yazarım

Rom kurulumu marshmallowa göre daha kısa sürüyor başta işkillendim

Vietnam romda extra amazon ve top buy diye 2 apk geliyor ama kaldırılabiliyor

• Teşekkürler makbule geçti

Ilgin icin cok tesekkurler.Biraz bilgilenmis olduk.

E5823 icin suan avusturalya rom vermis.

• Çift ekran olayı başarılı ve işe yarar

★SONY XPERIA™ Z5  COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★

• Stamina'ya üç ayrı seçenek gelmiş

• Arkadaşlar görüntü geliştirme seçenekleri ne kadar etkili?

Telefonun içinde yaralan demo videolarda çok bariz etkili, örneğin ; domateslerin rengi çok bariz değişiyor, görüntü geliştirme kapalı iken en doğal renkte yani gerçek domates 🍅 renginde gözüküyor. x reality açıkken çok canlı kırmızı renkte gösteriyor göze daha hoş geliyor.

Kendi çektiğim videolarda pek etki etmiyor gibi acaba videoyu çekmeden önce ayarlayıp mı çekmek lazım? Sonradan görüntü geliştirme seçeneğini değiştirince etkilemiyor gibi

Sizin fikriniz ne?

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Videoda hiç dikkatimi çekmedi ama fotoğraf açınca fotoğraf bi geliyo ondan sonradan bi kararma geliyor fotoğraf daha güzelleşiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

Neyse bekleyemedim Vietnam 7.0 kurdum
    İlk denemede yazılım hatası verdi
    Meğer Flashtool eski versiyonu/klasörleri silip 9.23 ve driverları tekrar kurmak lazımmış
    (Windows 7 64 bit)

Hocam peki bootloader kilidini açtınmı romu yüklemeden önce vede açtıysan drm key yedeklemesi falan yaptınmı?

• rizakar R kullanıcısına yanıt
    Soru için teşekkürler

Bu vesile ile nacizane bu konudaki yanlış anlamayı bir kez daha gidermek isterim

İki tür rom vardır

1. Stock rom (üretici firmanın telefon için saf Android romunu o cihaza uyarladığı rom)

2. Custom rom ( saf Android romunu veya stock romu kendi istediği gibi şekillendiren kendini aşmış genç arkadaşların, arkadaş gruplarının, grubu da aşmış şirketleşmiş toplulukların -kendini kapatan cyanogen gibi- yaptığı rom)

Stock rom kurarsanız root etme ve bootloader kurmaya gerek yoktur. Garantiyi uçurmaz. Zira stock rom bootloder'i de içerir. Ama kurarken acele edip okumadan basit bir hata yapıp telefonu brick ederseniz ve bir türlü kurtaramazsanız servis sizden para isteyebilir ama illaki son kertede jtag denen yönteme kadar gidip kurtarırlar. Bazı markalar veya servisler istiyor bazıları istemiyor okuduğum kadarıyla..

Custom rom yüklemek için ise bootloader (cwm twrp gibi kendini custom romdan ziyade bootloader olayına vermiş genç dimağların yaptığı bootloaderler) yüklemek onun için de root etmek gerekir. Bu durumda garanti dışı kalır.. Ha bir de chainfire ve kingroot gibi sırf root etme yazılımı yapanlar var..

Olay derya deniz yani :)

Ben sony'nin stock ama Vietnam romunu kurdum

Dolayısıyla root etmedim

Ek olarak Z5 compact'ı illa root etmek isteyen arkadaşlar şu mantığı anlamalıdırlarki; root işlemciye göre değişir. Exynos işlemciler kingroot gibi bootloader gerekmeden root hakkı verebilir zira o işlemci serisinde açık bulundu 2012'de.. Android 5, 6 ve 7 ile kapattı (sayılır)

Mediatek işlemciyi çok bilmiyorum ama Android 5 Mediatek basitçe rootlanıyor (bootloadersiz)

Bizim cihaz snapdragon işlemcili ve kingroot ile root'u daha zor hatta hala yapamadı kingroot

Geriye bir tek root+özel bootloader+ özel bootloader üzerinden çekirdek şaşırtma yöntemi var (ben biraz anlıyorum bu işlerden bana bile çok karışık ve riskli geliyor) ki bizim cihazda bence roota gerek yok.. Ha cihazı şekilden şekile sokmak istiyorum diyen de vardır saygı duyarım

Gelelim stock Türkiye roma Vietnam vb roma

Cihazın stock romu her ülkede temelde aynıdır. Bizim gibi 4G/LTE'ye yeni geçmiş cat6 300 mbps veremeyen ülkelere nasıl olsa gerek yok diye cat4 150 mbps desteği veren E5803 gibi cihazlar satılır, Polonya Fransa gibi ülkelerde E5823 satılır. Bu aslında sony'nin 2-3 yıllık satış politikası. Her ikisi de Z5 compact'dır. Tabii bir de japonyada amerikan sistemi simkartsız modeli var o ayrı

Yani ha Vietnam kurmuşsunuz ha filipin ha başka bir E5803 bir rom kurmuşsunuz benim gibi beklemek istemiyorsanız farketmez

Ama bu olay markaya göre değişir bilenleri okumak lazım. Samsung kullandım onun olayı başka ama yanlış anlaşılmasın sony genelde samsung'dan daha kullanıcı dostu ve kaliteli (eyvah şimdi samboy'lar gelecek)

Umarım açıklayabilmişimdir

Hay Allah razı olsun nasıl güzel anlattın konuyu. Ben ve bir sürü arkadaşı aydınlattın. Bir de şunu sorayım yeri gelmişken. Peki flashtool ile vietnam romunu kurarsak ilerde ota güncellemelerini (7.0.1 , 7.1 gibi) otomatik alacak mı telefon?

• Gelelim Android 7'nin faydalarına

24 saat oldu. Çok yoğun bir gündü. 4,5 saat ekran süresi 17 saat kullanım 30 dk konuşma 10 kadar uygulama kur/kaldır %15'i gördümki galiba Pil olayı 6.0.1'den iki tık kötü ama bir hafta bakmak lazım

Staminalı staminasız akıcılık bir tık iyi

Ses bir tık iyi

Isınma bir tık kötü

Ekran geçişleri iki tık iyi (daha geliştirici seçeneklerini açıp hızlandırmadım bile)

Ayarlar kısayolu 5 tık iyi

Yani iyi tavsiye ederim

Şu varki Android 7 güvenlik önlemleri ile her nedense 3.parti yazılımların hangi uygulamanın ne kadar ram harcadığını izleme olayı artık engellenmiş ama ram kullanımı genel olarak 6.0.1'den bir tık iyi..

Çift pencere olayı her uygulamada çalışmamakla beraber çok iyi (örneğin Here Maps henüz uygun değil)

• rizakar R kullanıcısına yanıt
    Alır tabii

Yani diyelim Vietnam'a gittiniz pasaport kayıtlı E5803 aldınız memlekete döndünüz. Vietnam'a güncelleme veya 7.1 çıktı. Bu arada Uruguay'a gittiniz. Uruguay'da türksel/vodapon/delegom hattınız var iken wifiye bağlandınız alırsınız o güncellemeyi.. Datanın milliyeti olmaz

Ha baktık Türkiye rom eskisi gibi 7.1'i verdi diğerlerinden önce, lap indirir ftf yapar kurarız telefona, sıkıntı olmaz

(4G ile yazıyorum bu arada Vietnam rom Türkiye hatlarına uyumsuz mudur diye işkillenmemek lazım)

Bu arada yukarıda unutmuşum

Custom rom ismi ile sony'nin customized xx rom olayını karıştırmayalım. Sony'nin o ismi vermesinden kasıt "Vietnam için uyarlanmış rom" "Türkiye için uyarlanmış rom" dur. Ama ülkeye has filan değildir. Reklam uygulama vietnam'da Hot Buy'dır biz de örneğin zahibinden.kom'dur. Yani armutun çekirdeği aynı yanağı aynı kabuğu bile aynı aöa kabuğa türkiyede kırmızı kalem vietnamda mavi kalemle göz çiziyorlar

• Kurcaladıkça çok hoş olmuş bu pencere olayı

Genel olarak çok güzel bi güncelleme olmuş bence kamerada da iyileştirme kendini belli ediyor daha az gran yapıyor artık bu çok önemli. 23mpde ISO değişiminin açılması mutlu etti otomatik modda da ilerleme kaydedilmiş. Çoklu pencere de çok kullanışlı keyifli olmuş. Bravo Sony 1.5 senelik cihazlarına bu kadar dolu güncelleme veren başka firma yok
  • slord236 S kullanıcısına yanıt
    Hakikaten geçen seneki küçük uygulamalar tıkanması, radyo kapanmaması, vb Vs saçma sapan hatalardan sonra baş döndürücü bir güncelleme ile Sony markasını kurtardı!

• 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.