Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.163
Cevap
63
Favori
255.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemyavuz777

Sony compact z5 kullanıcısıyım, öncesinde compact z3 kullanıyordum fakat meşhur cam ayrılması oluştu 3 aylık iken Bakırköy KVK'ye vardim değiştirlmesini istedim 3 gün sonra yep yeni bir compact z3 verdiler şaşırdım. Yeni telefonda da aynı sorun baş gösterince satıp z5 compact aldım sony'in önceki z3 deneyimin bir ders çıkartığını düşünürek kusursuz bir telefon ortaya çıkartacağını umuyordum fakat updatelerden sonra ısınan stabilitesi bozulmuş bir telefon haline geldi bence. Z5C'de ise ekranın sol üst köşesnce küçük bir sarı nokta belirdi bu sarı nokta zamanla büyüyerek rahatsız edici bir duruma geldi ben bunun aşırı ısı kaynaklı olduğunu düşünüyorum, hatta stamina mod açık olduğunda telefon daha çok ısınıyor bence. Telefonumu 15 Ağustos 2016 tarihinde bakırköy KVK'ya teslim ettim teslim ettim ve değiştrime talep ettim çünkü 5 aylık bir cihazdı ve kırık, çatlak, çizik vs yoktu telefonu alır almaz ön ve arka filim kullandım, ara sıra kvk cihaz takip üzerindende işleme alınıp alınmadığını kontrol edeiyordum, bugün eksik belge olduğu için telefonun tamirine devam edilemeceği ve 0850 xxxxxxxxx numarayı araman gerektiği yazıyordu, aradım 5 dk bekledim fakat açan olmadı bende bunun üzerine kvk'ya gittim durumu anlattım, sorun şuymuş "telefonum ekranı çizik içinde olduğu için değiştirilemezmiş" bende telfonuda çizik olmaz film ile kullandığımı belirtim kvk çalışanı hanım hemen telefonu getirdi, bana çizikleri gösterdi bende telefon üstündeki çizikli film söküp kendisine verdim, ekran tertemiz tek bir çizk bile yoktu, "kendisine ekran film olduğunu bile algılayamuyorsunuz birde tamir yapacaksınız dedim" haklı olduğumu söyledi beni telefonum swap telefon beklemsine girdi bu süreç 1-2 hafta sürebilirmiş. KVK kadar işini "CİDDİYETSİZ" yapan başka bir servis varmı bilemiyorum, bir yandanda KVK gitmeseydim ve telefon açılsaydı belkide sadece ekran değiştirlip telefon geri verilecekti, belkide özellik ile telefon ekranı değiştirmesi KVK'nın işine geliyor işçilik ücretinden kazanıyor bilemiyorum. Söylemek istediğim telefon geldiğinde muhtemelen satarım ve bir daha SONY almam samsunga karşı hep bir antipatim vardı ama artık samsung daha akılllıca geliyor. KVK telefonu verince takip edin peşine düşün teslim esnasında çizik kırık olmadığını kayıt altına aldırın, cihaz değişimi istiyorsanız açıkca belirtin.

GÜNCELLEME

Güncelleme KVK dün Saat 19:00 gibi arayarak Beyaz ve Sarı renkte z5c telefon vermeyi teklif etti, iki soru sordum

1- Elinizde bu iki renk var ise (Beyaz ve Sarı) değişim kararı çıkmış kullanıcıyı bekletmeyip neden hemen vermiyorsunuz mağdur ediyorsunuz.

Yanıt : Stoklarımıza yeni girdi

2- Stoklarınıza Beyaz ve Sarı girerken neden siyah girmiyor ?

Yanıt : Sony böyle gönderdi

Garanti kapsamındaki siyah telefon dışında herhangi bir renk kabul etmiyorum.

Kaç ayda teslim edilecek bilermiyorum yasal sorun yaşamak için KVK'dan aldığım ekran görüntüleri SMS'ler ve Sony Türkiye'yeden gelen mailler mevcut bekleyelim ne olacak.
    0 | |

• quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Uzun vadede kronik sorun yaşayan var mı ?

Evet, öyle olduğunu öğrendim.
    Ben H+ yazarsa 4,5 G var sanıyordum.
    Oysa H+, 3G'nin biraz iyisi imiş.

Şimdi LTİ yazıyor.
    2-3 ay kadar böyle kullandıktan sonra 4,5 G'ye dün geçiş yaptım.

Hocam quote yi yanlış attın galiba
  • Telefonun bataryasında hiçbir sıkıntı yok bence bu ekran süresini yapmak içinde çaba göstermedim. İyi forumlar
    Bu mesaja eklenen görseller:

★SONY XPERIA™ Z5  COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cyni3 C kullanıcısına yanıt
    Peki o üretimler arasındaki fark nedir?

• cmozgn2727 C kullanıcısına yanıt
    Normalde hic bir fark yok,kutunun resmi degisebilir,ama telefon ayni telefon .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

quote:

Uzun vadede kronik sorun yaşayan var mı ?

Şimdi LTİ yazıyor.

Hocam quote yi yanlış attın galiba

Evet, sildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xeserx

4.5 çeken yerde, LTE yazacak.

Şimdi LTİ yazıyor.

• Kamerayı ilk açtığımda selfie modunda olmasını sağlamak için bir ayar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 9 Eylül 2016; 11:10:05 >
  • maviufuklar M kullanıcısına yanıt
    Ön kamera açıkken, uygulamadan çıkarsanız,tekrar girişte ön kamera açık olacak, başka bir yolu yok galiba

• stamina ile olduğu aşikar belli bir süre sonra extra stamina devreye girmiş en azından ekran resminden çıkardığım sonuç bu :)

Ben geçen devamlı stamina devre dışı bırakayım dedim akşam 11 gibi yüzde 10lara indi o yüzden devamlı stamina tam ihtiyacımı görüyor şuan.
  • bumu daha iyi yoksa x compact mı?
  • r0ket kullanıcısına yanıt
    Sakin x compact alma !

Bu daha performanslı, x compact ise daha yeni nesil bir cihaz. Güncelleme babında ise ikisi de üzmez.

• Hocam ekran parlaklığımı genelde full kullanırım. Bu ekran süresini alırkende çoğu zaman otomatik ayarda full dü. Android sürümüm 6.0.1. Stamina modu her zaman açık değil. Stamina modu pil yüzde 20 olunca otomatik devreye giriyor. Bu ekran süresini almamda asıl önemli olan bence hiç oyun oynamamam,tarayıcı olarak opera mini kullanmam ve WhatsApp falan yani. Tabi ki kişiden kişiye göre ekran süreleri değişir. Birde genelde haber falan okuduğum için pil hiç gitmiyor gibi. Bi de telefon dan dizi izliyordum. Avatar son hava bükücüyü. Bu dizide bölümler 20 dakika,ekran parlaklığım otomatik te ve full dü sadece yüzde 4 şarj gidiyordu. Bence mükemmel bir değer. Ben her yönüyle bu telefondan çok memnunum ama şu kamera ya bi güncelleme verin artık sony yetkilileri ya. 23 mp lik kameranın keyfini tam çıkaramıyoruz ya yeter artık bıktık. Kamera işi de çözülürse bu telefon çok daha alınası bir cihaz olur. Forumdan okuduğum kadarıyla fiyatları da güzel bir seviyeye inmiş. Ama renk sıkıntısı varmış o da artık kullanıcılara bakar. arkadaşlarım kılıf bence herkesin ortak sorunu şöyle güzel kılıf nerelerden bulunabilir? iyi forumlar

• cyni3 C kullanıcısına yanıt
    peki z5 compact mı yoksa htc 10 mu? açıkçası htc 10da aklımı çeliyor
    Soyle soyliyeyim ne benim nede bir baskasinin dedigi en guzeli begendiginiz telefonlari her turlu karsilastirin ve karari siz verin.
    Unutmayin benim sahsi dusuncem kolay kolay bir telefon z5 modellerinin eline su dokemez.
    Size su daha iyi diyebilmek icin size yorum yapacak kisilerin sordugunuz her iki modelide kullanip iyi taniyor olmasi gerekir.
    Demek istedigimi umarim anlamissinizdir.
    Ben size sakin x compact almayin dedim,cunku telefon henuz piyasaya cikmadi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyni3 -- 9 Eylül 2016; 2:11:59 >
  • kefestetayyus kullanıcısına yanıt
    Hocam birdahakine pil kullanım detayını da ss atabilir misiniz? Arada şarj etmeden %91lik batarya kullanımı ile 9 saat 2090mah kullanım sıradışı gözüküyor. Zaten %90 batarya 2430mah ediyor. Video izlerken video kalitesi ve format da batarya kullanımını çok değiştiriyor. 720p x265 video izlerken 40 dklık dizi %15-20 şarj yiyebiliyor ve telefon deli gibi ısınıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xeserx

Ön kamera açıkken, uygulamadan çıkarsanız,tekrar girişte ön kamera açık olacak, başka bir yolu yok galiba

Ön kamera açıkken uygulamadan çıktığımda, yine ana kamera açılıyor ama artık böyle kullanacağız, çare yok.

• maviufuklar M kullanıcısına yanıt
    Fiziksel kamera tuşuyla girerseniz, ana kamera otomatik mod açılıyor,normal girişte dediğim gibi oluyor.

• Arkadaşlar merhaba;

Z5 compact hem görüntü hemde ergonıomi olarak çok seviyorum. Sıfır açılmamış kutu buldum 1.400 TL. Almak istiyorum fakat kafamda bazı sorular var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Hala bu cihazı tavsiye edermisiniz.
    2- Cihaz problemli mi ? Isınma kilitlenme veya herhangi kronik bir durum ?

Burada okuduklarımdan sonra ne yalan söyleyeyim biraz soğudum.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.