Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.163
Cevap
63
Favori
255.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, eski bir z3 compact kullanıcısıyım. Z3 compactın şarjı çok iyi gidiyordu. Z5 compactın şarjı Z3 compact ile karşılaştırıldığında nasıl gidiyor? Z3 ve Z5 compact kullananlardan cevap bekliyorum.
  • Z3c yi kullanmadığım için bilmiyorum dostum ama z5c,bence pili daha fazla tüketiyor işlemcisi yüzünden.
    Bide arkadaşlar kaliteli kılıf arıyorum uag, Verus gibi firmaların kılıflarını arıyorum ama z5c için üretmemişler belki sizler başka firmaların ürettiği kılıfları biliyorsunuzdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba

Aliexpress sitesinde aldığım 1-2 dolarlık silikon kılıf kullanıyorum memnunum şimdilik.

Ekran süresi 3 civarı alıyorum yoğun kullanımda 1 buçuk gün çalıştığım günlerde pek elim değmediğinde 2 gün. Benim eski telefonum için devrim ama 6 saat ekran süresi alanlar kadar olsa sanırım çok daha iyi olurdu.

Stamnia modu açık mı hep bu 6 saat alan arkadaşlarda ayarlarını söyler iseler çok güzel olur :)

ilk şarjında ve güncelleme de ısınma olmamıştı ama dün şarjda iken kurcalıyordum aynı zamanda o sıra ısındı. Isındı ama benim eski telefonum galaxy nexus hep sıcaktı o yüzden sorun değil benim için :)
  • Selam,yazınızda tek katılamicam konu ısınma,cayır cayır yanıyor resmen ama sıkıntı çıkarmıyor,ısınması için oyun açmaya gerek yok,öyle kurcalarken bile ısınabiliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: serjohn

Merhaba, eski bir z3 compact kullanıcısıyım. Z3 compactın şarjı çok iyi gidiyordu. Z5 compactın şarjı Z3 compact ile karşılaştırıldığında nasıl gidiyor? Z3 ve Z5 compact kullananlardan cevap bekliyorum.

Bataryadan memnun değilim.
    Sabah % 100 iken çıkıyorum.
    Akşamı çıkarmıyor.
    Mobil şarj aleti şart.
    Ekran parlaklığını en üst düzeye yakın kullanıyordum.
    % 50'nin biraz üstüne getirdim. Pek farketmedi gibi.
    Ekran parlaklığını sizler hangi seviyede kullanıyorsunuz?
    Keşke batarya 3500 mAh olsaydı da kalın olsaydı.

Yine de aldığıma memnunum. 3 ay araştırdım, en az şikayet Z5 C'deydi.
    Millet ne sorunlar yaşıyor.
    Sık telefon değiştiren biri değilim.
    6 yıldan önce telefonumu değiştireceğimi sanmıyorum.
    Z5 C'ye istediğim fiyatı veren olacağını da zaten sanmıyorum.

HTC Desire 825'i ekran büyüklüğü ve güçlü hoparlörlerinden dolayı istiyordum.
    İşlemciyle pek işim yok. Oyun gibi güç gerektiren şeyler yapmıyorum.
    İnternet, müzik, video, e-kitap okuma, not yazma, nadiren kamera, radyo, nadiren GPS vs.
    Aslında 720 TL'lik eşimin ASUS Laser'i bile bana yeterdi ama yorumları okuyunca hep vazgeçiyordum.
    Sanıyorum tüm telefonlarda batarya sorunu var. Benim gibi yoğun kullanımda hiçbiri akşamı çıkarmıyor, ASUS'un 5000 mAh'lik telefonu hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 25 Temmuz 2016; 13:31:56 >

• xeserx X kullanıcısına yanıt
    Z5c'a karsilik baska bir telefon deneyin ,bak8n isiniyor mu isinmiyor mu !
    En onemlisi bir cok model ayni perfonmansi vermez ama yine isinir.
    Yani tuplu arac gibi dusunun,motor bagirir ama gitmez,yokusta su koyverir.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

Arkadaşlar, Facebook uyarılarını almamak için nasıl bir ayar yapmam gerekir?

Xperia Çağrı Merkezine 2. telefon açtığımda işe yarayan bir çözüm önerdiler.
    Ayarlar/Uygulamalar'dan kullandığım tarayıcıların bildirimlerini kapattım.

• cyni3 C kullanıcısına yanıt
    Bundan önceki telefonum samsung galaxy s3 idi,başka bir telle kıyaslama şansım olmadı,ısınmanın telefonuma etkisi yok sadece sıcaklık ciddi rahatsız ediyor,haricen memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: xeserx

Öncelikle herkese selam,bu ilk mesajım.Evet aynı sorunu yaşıyorum,umarım çözüm bilgisi olan vardır

Xperia Çağrı Merkezinden cevap geldi.
    Format, olmazsa servise vermeyi öneriyorlar.
    Tekrar mail yollayarak bu sorunun bireysel olmadığını, tüm kullanıcıların bu sorunu yaşadığını, format atılsa da sorunun çözülemeyeceğini, servisin de bu sorunu çözemeyeceğini, güncellemeye çözüleceğini belirttim ve bu sorunu üretici firmaya bildirmelerini rica ettim.
    Bakalım bu defa anlamayı başaracaklar mı?

• maviufuklar M kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkürler,bu gün bi arama esnasında sesi kısıp aramayı kapatıp tekrar arama yaparak kontrol ettim işe yaradı lakin sonra yine aynı sorun devam etti,dediğiniz gibi ufak bi güncellemeye düzelecek bişey.Forumdaki diğer arkadaşlar aynı sorunu yaşıyor mu merak ettim doğrusu.

• Bu arada ekran sürecin düşüşü doze'u silmeden kaynaklanıyor olabilir,yeniden yükleyip bakıcam.

• androidarayan A kullanıcısına yanıt
    z5 ve z5pnin de üretimi durdu sayılır hocam maalesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tekefom 6.0 da
    Şöyle bir sıkıntım var müzik dinlerken veya arama geldiğinde tekefom un sesi il 1-2 saniye yuksek seste geliyor ve biranda ses düxeyi düşüp kısılıyor bunun bir ayarı varmı?
    Yardımcı olabilirmisiniz?

• Son zamanlarda hiç oyun oynamadığım halde max 4.30-5 saat arası ekran süresi alıyorum. Bu eskiden 6 saatti.

• Maketten all in one gestures indirip telefondaki sanal tuşları kapatıp kaydırma veya küçük bir alana basma olarak kontrol etmenizi sağlıyor. Ancak immersive mode da klavye çalışmıyor ve geri hareketinde orijinal tuşlar da gözüküyor bu yüzden üretici firma açıklamalarda belirttiği gibi bir kaç ayar yaparsanız her şey çalışıyor:
    All in One Gestures:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phoenixstudios.aiogestures&hl=tr
    Yapılışı:https://dl.dropboxusercontent.com/u/14889009/tutorial.html

★SONY XPERIA™ Z5  COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★

• Telefondan hata alıyor musunuz?

Ben mesela biraz once ulaşılamadığımı öğrendim. Yani arama ve sms servisleri enaz bir saattir calismiyormus. Kapatıp açınca duzeldi. Ben birisinden çağrı beklerken meğer telefonum ulaşilamaz halde imiş ve benim bubdan haberim yok.

Geçenlerde arama uygulamasında problem vardi. Sesim gitmiyordu. Kapatip açınca duzeldi.

Android kullanıcısı hatalara alışkındır fakat böyle telefonun hayati özelliklerini kullanamak beni üzdü. Samsung un ucuz uyduruk telefonlarında bile böyle hatalar yaşanmiyor.

Telefonun kağıt ustundeki özellikleri çok iyi ama pratikte çok da verimli değil. Ayda 1500 dk konuşan biri için yanlış bir seçim oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gazozu kaşıkla açan adam -- 26 Temmuz 2016; 16:26:39 >
  • noxiousu kullanıcısına yanıt
    6 saat mi,ben 4 saati göremedim daha

• stamnia mod açıkken %14 e geldiğin de 5 saat 4 dk aldım ekran süresini biraz daha kurcalar hiç kullanmadığım programları engelleyebilirsem 6 saati görebilirim. :)
  • turyunus kullanıcısına yanıt
    Uygulamanın içinde klavye de mi var ?

ben android kullandığımdan beri vazgeçemediğim tek klavye uygulaması touchpal daha kullanışlısını görmedim. Ya da ben bu uygulamaya çok alıştım.Eğer ki klavyemi kullanamayacaksam benim için sıkıntı
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

quote:

Orijinalden alıntı: xeserx

Öncelikle herkese selam,bu ilk mesajım.Evet aynı sorunu yaşıyorum,umarım çözüm bilgisi olan vardır

Türkçe de olsa Sony'e mail yollarsak güncellemeyle çözülür. Veya Xperia Çağrı Merkezi aracılığıyla bu sorunu Sony'ye iletirsek ilgilenirler, sanıyorum.
    Halen böyle bir ayar yok. Sony'ye yakışmadı böyle bir hata.

-----------------------
    Sorunu şu adresten bildirebiliriz:

http://support.sonymobile.com/tr/contactUs/mail/?region=tr_TR

Mail metni:
    Telefonla görüşme sırasında karşıdan gelen ses volümü her zaman en yükseğe yakın ayarlanmış.
    Her görüşmede kısmam gerekiyor, kısıyorum ama kısmadan önce ilk saniyelerdeki yüksek ses kulağı rahatsız ediyor.
    İlk saniyelerdeki yüksek sesten korunmak mümkün olmuyor. Görüşmeyi başlatmadan hemen kısmaya çalıştığımda da karşı tarafın ilk kelimelerini duyamıyorum. İletişim sorunu meydana geliyor.

Ses ve çağrı ayarlarını epeyce kurcaladım, öyle bir ayar yok.
    Önceki telefonum Xperia ARC'ta son görüşmedeki ses volüm ayarını nasıl bırakmışsam öyle kalıyordu.
    Sony'ye bu sorunu iketmenizi ve güncellemeyle çmzülnesini rica ediyorum. Teşekkürler. (Z5 Compact)

Xperia Çağrı Merkezine bu sorunu tekrar ilettim.

Üretici firmanın güncellemeyle bu sorunu çözmesi için kendilerine bildirmek istediğimi söyledim.

Şu mail adresini verdiler:

questions.tr@support.sonymobile.com

Bu mail adresine sorunu bildirdim ve güncellemeyle sorunun çözülmesini rica ettim, bakalım, ne olacak.

Kulaklık kullanmadan görüşme yapanlar için pek sorun yok.
    Telefonu kulağınızdan hemen uzaklaştırırsınız, ama kulaklıkla görüşme yapanlar için kulağa zarar verecek bir sorun bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 27 Temmuz 2016; 16:04:22 >

• 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.