Şimdi Ara

★ Sony Xperia™ Z3 Kulübü / FlashTool / Kamera İpuçları /Soru-Cevap ★ Lollipop Güncellemesi Geldi! (1274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.078
Cevap
140
Favori
714.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12721273127412751276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakantorun

Uzun zamandır dışardan takip ediyordum ama bugün dayanamayıp bişeyler yazmak için girdim.
    -İlk olarak göründüğü üzere aramıza yeni katılan arkadaşlar olmuş ve şikayetlerde bununla paralel olarak artmış.
    #6.0 ile bi umut vardı kamera konusunda lakin diğer alan modellerden göründüğü üzere o umutta gitmiş, ses seviyeside aynı kalmış.

Şunu çok net söylüyorum biz aldık pişman olduk başkalarıda olmasın diye. Bu telefonu alacaksanız multimedya deneyimini unutacaksınız.
    1) Arka kamera tatmin etmez, ön kamera olduğundan bile şüpheliyim
    2) Ses kısık ama kaliteli sözlerine itibar etmeyin, evet kaliteli ama bu kadar kısık ses ile kalite bile anlaşılmaz çok kısık
    3) Hoparlör ile konuşmak mümkün değil karşı taraf duymuyor sizi anlamıyor
    4) Kulaklık kalitesi çok kötü hiç zevk almıyorum, kulaküstü kaliteli kulaklık kullanıyorum üstelik sony marka ve en kötü performansı ilginçtir sony marka telefondan alıyorum.

Bu telefonu alacaksanız bunlardan feragat edecek sadece uzun pil ömrü ve stabilliğinden yararlanarak, telefon görüşmeleri ve WhatsApp, facebook gibi basitçe sosyal ağ takibi yapacaksınız okadar.

Kardes kusura bakma ama allahtan kork.Cihaz cikali 2 yil olmus, 2 yil oncrki ozelliklere gore gayet iyi cihaz cikmis, karsilastirdigin zamanlarda G3, m8, s5 gibi cihazlar vardi

G3'u gunde 3 kez sarj ediyordun, m8 koskoca kasa kucucuk ekran 1 gun sarj suren vardi, s5 icin birseyden bahsetmek yalan olur cunki olmamis bir cihazdi.Ne yazilimsal ne de donanimsal olarak kotu bi telefondu

Elinde cihazda 801ac islemci var, 3 gb ram var, 3000mah bataryan var ki bu da sana 2 gun sarj omru demek

Bu arada 5.1 guncellemesini ilk alan cihazlardan oldu, diger cihazlar gibi brick olmadi ve gayet stabil bir sekilde calismaya devam ediyor

Yorum yazarken biraz da allahtan korkmanizda fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim mesajımda hangi tel ile karşılaştırıldığını gördün?

Ayrıca saydığın telefonlar ile karşılaştırdığında m8 dual cam ve boom sound ile pili düşük olmasına rağmen çok iyidi, yazılımı desen daha da iyidi.

G3 tasarımı ve 2k ekranı ile ayrıca bana göre otomatik modda z3 ten daha iyi çekmesi ile daha alınasaydı. Ses ve kulaklık performansıda iyidi.

S5 için bişe diyemem.

Dönemin çıktığı telefonlara baktığımızda sayın arkadaşım Allah var yine gerideydi. Bu telefonun şuan bu kadar ilgi görmesi fiyatının düşmesindendir.

• Bir Z3 sahibi olarak yazıyorum, sony telefonlarını sakın ama sakın ses ve kamera için almayın. Ses ve kamera ikisi de berbat. 350 megapiksel kamerayla insanları kandırıyorlar. Ama yazılımsal stabilite olarak ios la kapışır. Şarjda da bütün piyasayı tokatlar.

• Z3 tek iyi oldugu konu şarj başka yönü yok stabilize hikaye üst segmente ve orta segmente bile artık stabil olmayan cihaz yok artık

• quote:

Orijinalden alıntı: hakantorun

Benim mesajımda hangi tel ile karşılaştırıldığını gördün?

Ayrıca saydığın telefonlar ile karşılaştırdığında m8 dual cam ve boom sound ile pili düşük olmasına rağmen çok iyidi, yazılımı desen daha da iyidi.

G3 tasarımı ve 2k ekranı ile ayrıca bana göre otomatik modda z3 ten daha iyi çekmesi ile daha alınasaydı. Ses ve kulaklık performansıda iyidi.

S5 için bişe diyemem.

Dönemin çıktığı telefonlara baktığımızda sayın arkadaşım Allah var yine gerideydi. Bu telefonun şuan bu kadar ilgi görmesi fiyatının düşmesindendir.

Goren duyan der ki hic m8 hic g3 kullanmadik ha.G3 u gunde 3 kez sarj ediyordum.Istedigi kadar iyi foto ceksin ne fark eder cebinde sarji bittikten sonra ?

Ses kalitesi olarak Z3'den iyi degildi.M8 de kullandim dual cam olayini hayatinda kac kez kullaniyorsun ki ?

Insanlar icin onemli olan sey kulakliktaki muziktir.Yemisim boom sound'u

Tutmadi zaten htc batma asamasina geldi.Her sene zarar aciklayan firma ne yapacak sence ?

• Herkese iyi günler. Z3 ile Xiaomi bluetooth kulaklığı eşleştiremedim. Acaba uyumlu değil midir bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeepestSea kullanıcısına yanıt
    Z3 kulaklık ta berbat zaten htc ye kimse seste eline su dökemez bu gerçek. 150 lira verip gürültü engelleyici kulaklık aldım 10 tl etmez bence ne bas vae ne tiz ama iphone 5 takınca kulaklık iyi z3 takınca çöp nasıl oluyor sa. Herşey şarj degil insan aetık gün sonunda ister istemez şarja takıyor veya gün içinde yada powerbank vae insanlarda bunlar sorun degil artık sony şarj da iyi diyorsunuz da evet ama Asus yeni çıkardığı telefon 5000 mah o nolacak başka telefonları şarj etmek için bile kutuya otg kablosu koymuş adamlar.

• Sen nasıl bi trollsün arkadaşım. G3 ten bende bu telefona geçtim ve sarjı 1 gün bana yetiyordu. Sizin mantıkla telefon görüşmesi dışında telefonu hiç kullanmayalım sarjı uzun gitsin böyle birşey olabilir mi? Siz kısık ses ile ses kalitesi olayını bi türlü anlamıyorsunuz, sesin kalitesi yüksek seste belli olur kısık seste değil, kısık sesli herşey kaliteli gözükür. Z3 maşallah öyle bi ses kısıklığı var ki hafif gürültülü ortamda hiç bişe duyulmuyor.
    Dual camera olayını ben çok seviyorum ve yaptığı mekanik efekti z3 de yazılım ile yapmaya çalışıyorum ve hatalar alınıyor yok açı yanlış yok çok hızlı değiştirdin sahneyi yazılımsal olarak yapmak zor dual cam olsa ama tak tusla yapılıyor.

Son olarak önemli olan kulaklıkta müziktir demişsin ve bunda inan kahkaha attım Z3 kulaklık performansını diğer arkadaşlara sor istersen. Bu son lafın trollüğünün derecesini gösterdi daha sana cevap atmayacağım. Benim ne kullandığım telefonu kötüleme ne de yüceltmeye ihtiyacım var. Satılan ya da satılamayan telefonlardan da kar etmiyorum. Ben bi üniversite öğrensiyim malum çalışmadığımdan dolayı sürekli telefon değiştiremiyorum, bu yüzden aldığımda her işimi görmesi gerektiğini düşünüyorum telefonun. Benim gibi durumu olan ve düşünende çok kişi olduğunu tahmin ediyorum.
    Ben bi genç olarak müzik Dinlemek, fotograf çekmek en önemli önceliğim. Fiyatı uygun oldugunda z3 almıştım, bu 2 olayda zevk alamıyorum sadece kendimi tatmin ediyorum. Kaldıki Hoparlör den konuşamıyorum bu daha da vahim bi durum.
    O yüzden ben benim gibi olanlara ve almayı düşünenlere yazıyorum bu yazıları, bende talefonu almadan önce buraya baktım şikayetlere aldırış etmedim abartıyorlar dedim sizin gibi fanlara inandım ve aldım telefonu PİŞMANIM

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik71

Herkese iyi günler. Z3 ile Xiaomi bluetooth kulaklığı eşleştiremedim. Acaba uyumlu değil midir bilgisi olan var mı?

Kulaklık ile alakalı bir durumdur. Uyumsuz olması gibi bir şey söz konusu değildir.

• Bugün günlerden telefon kötüleme günü anlaşılan. Arkadaşım memnun değilsen sat kurtul, memnunsan kimseye laf etmeden sessiz sedasız kullan cihazın keyfini sür. İnsanları kırmak ile elinize ne geçiyor. Neyin tartışması bu.

• Hoparlör ile konuşamayan tek ben değilmişim demekki iphone 4 varken 1 metre uzaktan konuşurdum şimdi dibinde anlamıyorlar. Gürültü engelleyici kulaklık ile bugün banka ile görüştüm daha dogrusu görüşemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDTuRkk -- 19 Mart 2016; 12:53:23 >
  • arkadaşlar ben şuan lumia 1520 kullanıyorum ve 3 senedir windows kullanıcısı olarak sıkıldım artık ve androide geçmek istiyorum. 2 tane temiz z3 ve htc m8 buldum sizce hangisi daha iyidir? işin açıkcası burada ki son kullanıcı yorumlarını okumadan önce z3 tamam diyordum ama biraz ön yargı oluşmaya başladı yorumları okuduktan sonra. ses sorunundan bahsedilmiş genelde. hoparlör mü az ses veriyor yoksa kulaklık mı?
  • xRoot kullanıcısına yanıt
    Siz üstte yaptığım yorumu anlamadınız sanırım. Ben tekrar aynı şeyleri yazmak istemiyorum siz tekrar okuyun lütfen.

Ayrıca; sony yaptığı anketin sonuçlarını inşallah açıklar sitesinde de siz mi haklısınız biz mi belli olur.

NOT: Ben hakaret edici ya da kalp kırıcı bir yorumda bulunmadım.

• MaDTuRkk M kullanıcısına yanıt
    Sadece siz ve ben değil burada bir çok kişi Hoparlör ile konuşamıyordur inanın.

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba bluetooth 4.0 ile 4.1 den dolayı olabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xRoot kullanıcısına yanıt
    Kötü ki alanada bu pişmanlığı yaşatmak istemiyoruz.

• Telefonu alalı neredeyse bir yıl oldu ve burada kullanan arkadaşların yorumunu okuyunca acaba yanlış telefonu mu kullanıyorum dedim. Öncelikle eksi ve artılarını yazmak istiyorum (Lg g4 ile karşılaştırma da yapıcam)

-Kamera bahsedildiği gibi çok iyi değil ancak işi biliyorsanız iyi fotoğraflar çekebilirsiniz ki ben gayet iyi fotoğraflar da çekiyorum şu ana kadar keşke lg g4 olsa felan demedim babamın elinde lg g4 var. (z3 ön kamera harbi beş para etmez.

-Ses olayına gelince hoparlör sesi sanki duyulmuyo şarkı dinlenmiyo gibi bahsedilmiş kısık doğru ancak o kadar abartmışlar ki sanki telden ses çıkmıyor.
    -Yine ahize ses olayı bence sizin telefonlarda sıkıntı var benim telefonda ahize sesinini kısmak zorunda kalıyorum çünkü çok yüksek geliyor. (Hiç sesi dışarıya verip konuşmadım. Konuşunca ondan da bahsederim)
    - Görüntü kalitesi harika inanın lg g4 ekranında beyaz hafif sarımtırak duruyor yan yana koyunca.
    - Şarj olayı evet bu konuda z3 ün şarjını abartıyorlar iyi bir şarj süresi var ancak o kadar da 2 gün kullanmak için neredeyse telefona el sürmemek gerekir.
    - Stabilite olayına gelince şuana kadar kullandığım en stabil telefon inanın babamın g4 ünü kurcalarken biraz ısındırım dedim telefonu ve hafif kasmalar yaşadım ancak z3 ü alalı bir yıl olmasına rağmen sadece bir kere ufak bir süre takılma yaşadım. üstelik 70 den fazla program var telefonda ve bu g4 de sadece temel programlar ve 4-5 adet sonradan kurulu program olmasına rağmen.
    - Dokunmatik hassasiyeti ise mükemmele yakın lg g4 e göre dokunmatik hassasiyeti çok daha iyi. Bir tek z5 compactda aynı dokunuş hassasiyeti gördüm. Yani telefonun eksik yanları var ancak öyle bir anlatmışsınız ki sizin anlattığınız telefon daha üretilmedi. Eminim iphone geçseniz ona da bir ton bahene bulursunuz. Saygılar.

• memet7991 kullanıcısına yanıt
    Keşke G4 alsaymışım DRM ile uğraşmazdım 3.part uygulamalarda beni zorlamazdı :) LG'yi biliyorsam servisi adamdır onun kamerası hayiyle iyi bu arada Sony'nin kamerası LG'nin oto moduna eşit Manuel'e geçerse olay orada başlıyor :) ha ilk önce Sony bi Camera2 API'sini versin

• MSCEO kullanıcısına yanıt
    Lg 4 ün kamerası gerçekten çok güzel ancak dediğim gibi ben foto çekerken z3 ü de yeterli buluyorum. Tabi kişiye göre değişir ancak babam olsun herkes ilk lg g4 ü bana vermeyi düşündüler ve bir gün kullandıktan sonra z3 üme geri döndüm. şahsen ben ne arayüzünü ne ele aldığında sağlamlık hissini beğenmedim. Hız olarak da hemen hemen aynı telefonlar yine alcak olsam yine g4 olsa bile z3 alırdım
  • telefonu rootlamadan yazı fontunu değiştiremez miyiz ?
  • 
Sayfa: önceki 12721273127412751276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.