Şimdi Ara

SONY XPERİA Z3 D6603 23.0.1.A.5.77 TR SÜRÜM FTF DOSYASI VE FLASHTOOL KULLANIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
14.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Malumunuz Xperia Z3 için 5.0.2 versiyonu bazı ülkelerde yayınlandı. Romu beğenmeyip tekrar kitkata dönmek isteyenler yada telefonu paralel ihtalat olup artık Türkiye updatelerini almak isteyenler olabilir düşüncesiyle bu rehberi oluşturma gereği duydum.

Bu işlem sonunda cihazımızın customization numberı 1289-4792 yani Customized TR olacak.

NOT: Bu işlemde telefonun garantisi vs hiçbir şekilde etkilenmemekte PC Companion'un yaptığı işlemi biz haricen başka bir program ile yapmaktayız. Yani orjinal rom dosyasını yüklüyoruz. Şimdiye kadar ben hiçbir problem ile karşılaşmadım ancak dikkatli olmakta fayda var bu yüzden hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.

Gerekli olan dosyalar:

Flashtool: LINK

Flashtool Sürücüleri: LINK

Kendi oluşturduğum 23.0.1.A.5.77 TR FTF dosyası: LINK

1. Adım: Flashtool'u kuruyoruz. Öntanımlı olarak C:/Flashtool dizinine kurulacak değiştirmeyin. Kurulum tamamlandıktan sonra C sürücünüze gidin ve Flashtool klasörü içerisindeki firmwares klasörünü silin.

2. Adım: Flashtool sürücüsünü kuruyoruz. Burada önemli olan uygun driverleri yüklemek. Açılan listeden Flashtool driver ve Xperia Z3 driver kutucuklarını işaretleyip kurulumu tamamlıyoruz.

SONY XPERİA Z3 D6603 23.0.1.A.5.77 TR SÜRÜM FTF DOSYASI VE FLASHTOOL KULLANIMI  SONY XPERİA Z3 D6603 23.0.1.A.5.77 TR SÜRÜM FTF DOSYASI VE FLASHTOOL KULLANIMI

3. Adım: İndirdiğimiz Türkiye FTF dosyasını C:\Users\KullanıcıAdı\.flashTool\firmwares içerisine atıyoruz.

4. Adım: Telefondan Ayarlar>Telefon Hakkında kısmından derleme numarasına "Artık geliştiricisiniz" yazısı gelene kadar ard arda tıklıyoruz. Daha sonra Ayarlara tekrar dönüp en alttan aktif olan geliştirici seçeneklerine girerek "USB Hata Ayıklaması" kutucuğunu işaretliyoruz.

5. Adım: Telefonu usb ile bağlıyoruz. Flashtool'u açıyoruz. Sol üstteki şimşek işaretine tıklayarak Flashmode seçeneğini seçip OK diyoruz.

6. Adım: Açılan kısımdan D6603 23.0.1.A.5.77 sürümünü seçerek Flash diyoruz.

7. Adım: Önce dosyalar incelenecek daha sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz uyarı gelecek. O uyarı çıkınca telefonu USB'den çekiyoruz. Telefonu kapatıyoruz. Ses kısma tuşuna basılı tutarken usb kablosunu tekrar bağlıyoruz, bu işlem sonucunda flashlama işlemi başlayacaktır.

Son Adım: Flash tamamlanınca "Flashing finished" diye bir uyarı göreceksiniz. USB kablosunu çıkartıp telefonunuzu açabilirsiniz. Son olarak Ayarlar>Güvenlik kısmından bilinmeyen kaynakları ve yukarda anlattığım şekilde usb hata ayıklamayı aktif edin. İşlem tamamdır

5.0.2 Türkiye sürümü çıktığında tekrar FTF oluşturup burada yayımlayacağım. Ama beklemek istemez şu an yayınlanan ülkelerin 5.0.2 sürümlerini yüklemek isterseniz yine aynı şekilde yükleyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler_07 -- 17 Mart 2015; 20:27:14 >

• Flashtoll bu sürümde sorun verebiliyor bazen sorunla karşılırsanız verdigim sürümü kurun indirip

https://docs.google.com/file/d/0B3WS5xjTt_0tQTZzQmNiZFc0R2M/edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDTuRkk -- 17 Mart 2015; 16:15:22 >
  • freestyler_07 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim eline sağlık...

Lollipop beklenileni verdi mi
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam Yükleyen arkadaşlar var Sony gerçekten başarılı bir iş çıkartmış. diğer firmaların güncellemeleri baya şikayet almıştı sony 1 ay geç verdi ancak tam verdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler_07

Eyvallah hocam Yükleyen arkadaşlar var Sony gerçekten başarılı bir iş çıkartmış. diğer firmaların güncellemeleri baya şikayet almıştı sony 1 ay geç verdi ancak tam verdi

Bu gerçekten sevindirici... Hiç değilse arkadaşların beklediğine değen bir güncelleme olduğu kanısındayım....
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam
  • Teşekkür ederim birader çok güzel anlatmışsın
  • the_alien89 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu
  • quote:

Eyvallah hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu
    hocam 5. adımda telefonu bağlarken ses açma tuşuna basılı tutup mu bağlayacağız. yoksa direk kapatık mı bağlayacağız?

Tamamdır halletim herşey için teşekkür ediyorum sizlere

@freestyler_07
    @MaDTuRkk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_alien89 -- 18 Mart 2015; 2:27:22 >
  • selam burdaki android surumu nedir lol mu
  • siyahbeyazov S kullanıcısına yanıt
    Değil hocam 4.4.4 sürümü. lollipopun Tr sürümü gelince paylaşacağım
  • birisi bana mega linki disinda 505 lol ftf dosyasi linki verebilir mi lutfen
  • siyahbeyazov S kullanıcısına yanıt
    mega hızlı ve sorunsuz olduğu için hep megaya atılmış hocam. isterseniz 1-2 gün bekleyin pc companion a düşer nasılsa
  • quote:

mega hızlı ve sorunsuz olduğu için hep megaya atılmış hocam. isterseniz 1-2 gün bekleyin pc companion a düşer nasılsa

Hocam bu sürümde Arapça dil seçeneği mevcutmu tüm menüler için acaba bir bakıp yazabilir misiniz telefonumu arapça kullanmak istiyorum.
  • fractalboy kullanıcısına yanıt
    Hocam arapça diye seçenek yok ancak pek arapçaya benzemese de şekiller var. Pm den numaranızı verirseniz ss yollarım whatsapptan
  • quote:

Hocam arapça diye seçenek yok ancak pek arapçaya benzemese de şekiller var. Pm den numaranızı verirseniz ss yollarım whatsapptan
    Hocam bende Dubaiden aldığım Z3 D6633 Dual sim var.aynı işlemleri telefonuma yapabilirmiyim
  • VAİOMAN kullanıcısına yanıt
    İşlemler aynı ancak bu linkini verdiğim rom ve şu anki çıkan lollipop sürümü D6603 için geçerli hocam.

Zaten Z3 dual için TR rom yok. Yakın zamanda sana lollipop gelir hocam gelmezse herhangi bir d6633 için lollipop rom çıktığında haberdar ederim seni
  • quote:

İşlemler aynı ancak bu linkini verdiğim rom ve şu anki çıkan lollipop sürümü D6603 için geçerli hocam.

Zaten Z3 dual için TR rom yok. Yakın zamanda sana lollipop gelir hocam gelmezse herhangi bir d6633 için lollipop rom çıktığında haberdar ederim seni
    ellerine sağlık güzel çalışma
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan679

ellerine sağlık güzel çalışma

Alıntıları Göster
    .FTF dosyası 1 gb'tan büyük olduğu için direkt indiremiyorum, firefox bir eklenti yüklemeye çalışıyor ama bağlantı kurulamadığından yüklenemiyor diyor, alternatif bir sunucu yok mu?

Baltic .ftf buldum, sanırım fark etmeyecek, linkler:

https://drive.google.com/file/d/0B1AAC4lt7nzOY0NvSFBKS3NsQmM/view

http://firmwaremobile.com/index.php/xperiadownload/file/301-z3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KingAMRA_ -- 21 Mart 2015; 10:09:05 >

• _KingAMRA_ kullanıcısına yanıt
    Farketmez hocam ama chrome ile sorunsuz indirebilirsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.