Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.935
Cevap
151
Favori
812.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kimiferhat

Biraz kurcaladım clear audio kapalıymış biraz düzeldi sahne ama hala istediğim sesin yanına yaklaşmıyor :( Sony seste iyidir dedik, pop şarkılarda sıkıntı yok, ama ne zaman rock gibi daha çok enstrüman kullanılan şarkılara geçiyorum, arkada sesler karışıyor Hem de flac formatta, Kulaklık uyumsuz çalışıyor desek ne yapayım kulaklığımı değiştirmem. İphone 4s kardeşimin telefonunda canavar gibi kulaklık iş sonye gelince mi uyumsuz, saçmalık. :(

flac dosyalarında ses efektlerini kapatın bence. Önceden kullandığım G2 de flac dosyaları için efektleri kapatıyor ve "Kayıpsız şarkılarda efekt uygulamak şarkının kalitesini bozabilir" gibi bir uyarı veriyordu. İsterseniz deneyin fazla etki edeceğini sanmam ama. Ben de orta seviye bir kulaklıkla dinliyorum(bagis) ve memnunum telefonun sesinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanandnexus -- 15 Temmuz 2015; 0:13:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

Dengeleyiciyi kapattınız mı?

Kapattım açtım, kalitede fazla bir fark olmuyor, gereksiz bir bass var, boğuyor mid sesleri. :( Müzikten soğudum ya.
  • Kilit sesi nexus ile aynı olmasaydı iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Save The Day

Kilit sesi nexus ile aynı olmasaydı iyiydi

Hocam özellikle lollipop güncellemesi arayüz bakımından saf Androide çok yakın. Sony ya uğraşmak istemiyor ya da kar elde edemediği için yazılımcılarını işten çıkarıyor. :) 4.4 de ki kilit ekranında ki parıltı efektleri bile kaldırılmış. Ki ben çok sevmiştim onu. Şimdi nerde o Xperia z lerde ki panjur çeker gibi açılan kilit ekranları :) Umarım 5.1 yada M güncellemesinde arayüze birkaç görsel yenilik eklerler. Şuan ki Lollipop çok yavan duruyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanandnexus -- 15 Temmuz 2015; 0:26:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanandnexus

quote:

Hocam özellikle lollipop güncellemesi arayüz bakımından saf Androide çok yakın. Sony ya uğraşmak istemiyor ya da kar elde edemediği için yazılımcılarını işten çıkarıyor. :) 4.4 de ki kilit ekranında ki parıltı efektleri bile kaldırılmış. Ki ben çok sevmiştim onu. Şimdi nerde o Xperia z lerde ki panjur çeker gibi açılan kilit ekranları :) Umarım 5.1 yada M güncellemesinde arayüze birkaç görsel yenilik eklerler. Lollipop çok yavan duruyor çünkü.

Aynen lolipop baştan savma gibi olmuş.Mesela HTC lolipopta baya özelleştirmiş.Sony direk saf androidi almış :D Çok şükür kutudan kitkat ile çıktı cihaz.Kitkatlı Sony çok seviyorum.Kitkat çok özel bir sürüm bence.Kaya gibi sağlam ve stabilite olarak androidin en iyi sürümü.

• Arkadaşlar ön ve arka koruyucu önerebilecek olan var mı acaba fiyatı çok yüksek olmayan f/p tarzı cam :) Ön ve arka cam dahil mak. 50 liralık önerileriniz var mı acaba

• iPhone 4s'den z3c'ye 2 haftalık bir geçiş sürecinin sonunda şunları söyleyebilirim.

Z3C artıları :
    + Şarj olarak çağ atlamış gibiyim. Günde 3 sefer şarj ettiğim telefondan, abartarak kullandığında bile 1 gün giden bir telefona geçiş beni baya bi rahatlattı. Wifi ile normal bi kullanımda 2 gün gitmesi asla şaşırtmıyor.

+i OS'in şu arka plandaki uygulamaları kapatma saçlamasından kurtulmak paha biçilemez. Tamam RAM yönetimi vs vs. anlıyorum ama, böylesi daha kullanışlı.

+ Google ekosistemi bambaşka bir şey..
    + Whatsapp web çok önemli bir artı.

Eksileri :
    - Fotoğraf kalitesi öyle pek "vay beeee" diyecek kıvamda değil. Sony diyince insan başka bi şey bekliyordu. Üzmüyor ama, şaşırtmıyorda.
    - Şarj yapmak için bir kapağı açıyor olmak beni 10 sene öncesine götürdü, su geçirmezlik için şart gibi gözükse de yeni serilerde buna son verilmiş, keşke daha evvel keşfedilse ve 3. seriye kadar bundan kurtulsalarmış. Ayrı bi aparat almak da ne bileyim.. 1500tl vermişim o aparatı da koy o zaman..
    - Android özensizliği diyeceğim. Neredeyse tüm uygulamalar, simgeler, geçişler özensiz ve kaba. Banka uygulamalarında bile hissedilebilir bi kabalık var, ios garanti bankası uygulaması ile android uygulaması bile farklı. Sanki android' de yer alan tüm uygulamalar, ios'in 3-4 eski sürümü gibi gözüküyor. Instgram ve whatsapp'da kullanılan menüler, butonlar simgeler bile bi kötü. Menüde bulunan simgelerde dahi özensizlik beni deli ediyor ve bunlara dayanamıyorum.

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Eğer hiç ios kullanmamış biri olsaydım (4 sene) bu telefon çılgın gelebilirdi, ama bu android özensizliği biraz canımı sıkmakta.Telefon iyi ama şu android olmasa diyim :) sanırım 1 sene kadar dayanıp olası bir iphone 7 veya 6s'e döneceğim. Saygılar..

• LeonarT kullanıcısına yanıt
    İos un 3-4 önceki sürümü gibi gözükseydi daha güzel gözükürdü :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük oyun indiremiyorum 905 hatası veriyor üstadlar.Çözüm nedir?
  • quote:

Büyük oyun indiremiyorum 905 hatası veriyor üstadlar.Çözüm nedir?

Play store uygulamasını ayarlardan bulup, verileri silin ve durmaya zorlayın hocam. Düzelecektir.

• kimiferhat kullanıcısına yanıt
    Clear audioyu dengeleyiciyi kapatın. Ses efektleri içindeki herşeyi kapatın ekolayzırı açın. Düşük frekanları azaltıp yüksek frekansları bir miktar yükseltin. Benim referans kulaklığım çok az biraz tiz eğilimlidir. Yaşımdan dolayı yaklaşık 16000 hz'den yüksek sesleri zaten duyamıyorum ( nadir kullanılmasıda güzel birşey :) ). Bu durumda bile 10000 hz'in üstü beni bir miktar rahatsız edebiliyor. Bu durumu ekolayzırda bir miktar kısarak telafi edebiliyorum. Eğer medya iyi ise donanım güzel ses üretiyor. Dediğim gibi sesi süsleyen ayar ve varsa uygulamaları kapatın. Yine sorun olursa kulaklık ile telefon arasına bir çevirici ilave edin. Aklıma şimdilik başka birşey de gelmiyor. Şahsen donanımdan memnunum.

• quote:

quote:

Büyük oyun indiremiyorum 905 hatası veriyor üstadlar.Çözüm nedir?

Play store uygulamasını ayarlardan bulup, verileri silin ve durmaya zorlayın hocam. Düzelecektir.

Önbelleği de sileyim mi hocam?
  • quote:

quote:

quote:

Hocam özellikle lollipop güncellemesi arayüz bakımından saf Androide çok yakın. Sony ya uğraşmak istemiyor ya da kar elde edemediği için yazılımcılarını işten çıkarıyor. :) 4.4 de ki kilit ekranında ki parıltı efektleri bile kaldırılmış. Ki ben çok sevmiştim onu. Şimdi nerde o Xperia z lerde ki panjur çeker gibi açılan kilit ekranları :) Umarım 5.1 yada M güncellemesinde arayüze birkaç görsel yenilik eklerler. Lollipop çok yavan duruyor çünkü.

Aynen lolipop baştan savma gibi olmuş.Mesela HTC lolipopta baya özelleştirmiş.Sony direk saf androidi almış :D Çok şükür kutudan kitkat ile çıktı cihaz.Kitkatlı Sony çok seviyorum.Kitkat çok özel bir sürüm bence.Kaya gibi sağlam ve stabilite olarak androidin en iyi sürümü.

Kullanmasam inanırdım :) htc lolipopda sadece bildirim çubuğunu değiştirdi. (Ama sony de arayüz tümüyle değişti). Küfür gibi millet güncelleme bekliyor sen al sana farklı bildirim çubuğu aha bu da yanında daha kötü pil performansı diyip güncelleme veriyorsun üstüne üstlük fixlemiyorsun bile. Htc nin şu son 1.5 yıldır izlediği yolda savunulacak en ufak bir noktası bile yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeonarT

iPhone 4s'den z3c'ye 2 haftalık bir geçiş sürecinin sonunda şunları söyleyebilirim.

Z3C artıları :
    + Şarj olarak çağ atlamış gibiyim. Günde 3 sefer şarj ettiğim telefondan, abartarak kullandığında bile 1 gün giden bir telefona geçiş beni baya bi rahatlattı. Wifi ile normal bi kullanımda 2 gün gitmesi asla şaşırtmıyor.

+i OS'in şu arka plandaki uygulamaları kapatma saçlamasından kurtulmak paha biçilemez. Tamam RAM yönetimi vs vs. anlıyorum ama, böylesi daha kullanışlı.

+ Google ekosistemi bambaşka bir şey..
    + Whatsapp web çok önemli bir artı.

Eksileri :
    - Fotoğraf kalitesi öyle pek "vay beeee" diyecek kıvamda değil. Sony diyince insan başka bi şey bekliyordu. Üzmüyor ama, şaşırtmıyorda.
    - Şarj yapmak için bir kapağı açıyor olmak beni 10 sene öncesine götürdü, su geçirmezlik için şart gibi gözükse de yeni serilerde buna son verilmiş, keşke daha evvel keşfedilse ve 3. seriye kadar bundan kurtulsalarmış. Ayrı bi aparat almak da ne bileyim.. 1500tl vermişim o aparatı da koy o zaman..
    - Android özensizliği diyeceğim. Neredeyse tüm uygulamalar, simgeler, geçişler özensiz ve kaba. Banka uygulamalarında bile hissedilebilir bi kabalık var, ios garanti bankası uygulaması ile android uygulaması bile farklı. Sanki android' de yer alan tüm uygulamalar, ios'in 3-4 eski sürümü gibi gözüküyor. Instgram ve whatsapp'da kullanılan menüler, butonlar simgeler bile bi kötü. Menüde bulunan simgelerde dahi özensizlik beni deli ediyor ve bunlara dayanamıyorum.

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Eğer hiç ios kullanmamış biri olsaydım (4 sene) bu telefon çılgın gelebilirdi, ama bu android özensizliği biraz canımı sıkmakta.Telefon iyi ama şu android olmasa diyim :) sanırım 1 sene kadar dayanıp olası bir iphone 7 veya 6s'e döneceğim. Saygılar..

Şiir gibi yazmissin :)!

• quote:

Clear audioyu dengeleyiciyi kapatın. Ses efektleri içindeki herşeyi kapatın ekolayzırı açın. Düşük frekanları azaltıp yüksek frekansları bir miktar yükseltin. Benim referans kulaklığım çok az biraz tiz eğilimlidir. Yaşımdan dolayı yaklaşık 16000 hz'den yüksek sesleri zaten duyamıyorum ( nadir kullanılmasıda güzel birşey :) ). Bu durumda bile 10000 hz'in üstü beni bir miktar rahatsız edebiliyor. Bu durumu ekolayzırda bir miktar kısarak telafi edebiliyorum. Eğer medya iyi ise donanım güzel ses üretiyor. Dediğim gibi sesi süsleyen ayar ve varsa uygulamaları kapatın. Yine sorun olursa kulaklık ile telefon arasına bir çevirici ilave edin. Aklıma şimdilik başka birşey de gelmiyor. Şahsen donanımdan memnunum.

ben listeyi sony nin programıyla atmıştım, companion mudur nedir, o telefona atarken şarkıların kalitesini düşürmüş olabilirmi acaba, aklıma başka birşey gelmiyor benim, clear audioyu kapatırsam sesler çok daha kötü oluyor hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: TNT 2 MODEL 64

quote:

Orijinalden alıntı: CorozeB

quote:

Aldı ama iyileştirme denemez pek. Tümünü temizle butonu falan eklendi. Ben lollipop da 9 saatten fazla ekran süresi aldım. Wifi da, Whatsapp chrome ve müzik dinleyerek. Kullanıma göre de değişir tabi ama 3 saat çok az hocam.

Hatırladım şimdi güncellemeti Evet 3 saat çok az ama kitkatta 5-6 saat sürüyor ilk çıkan baltic romu yüklemiştim acaba TR rom dahamı stabil diğerine göre bunuda deneyip görmek lazım.

Ben stabil Nordic romlarını buldum hocam. Hem Kitkat'ta hem de Lollipop'ta

XperiFirm_den resim atabilirmisin lolipopu indirim olmazsa deneyelim stabilliği nasıl

Edit: bumu dediğin sürüm?
     ★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CorozeB -- 15 Temmuz 2015; 0:55:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

quote:

quote:

Kullanmasam inanırdım :) htc lolipopda sadece bildirim çubuğunu değiştirdi. (Ama sony de arayüz tümüyle değişti). Küfür gibi millet güncelleme bekliyor sen al sana farklı bildirim çubuğu aha bu da yanında daha kötü pil performansı diyip güncelleme veriyorsun üstüne üstlük fixlemiyorsun bile. Htc nin şu son 1.5 yıldır izlediği yolda savunulacak en ufak bir noktası bile yok.

Ama kanka sen M9 kullanmadın ki :D Yeni arayüz M9'da var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

quote:

quote:

Ama kanka sen M9 kullanmadın ki :D Yeni arayüz M9'da var.

O htc'nin arayüz güncellemesi lollipop ile alakalı değil. Ben android güncellemesi ile gelenlere bakarım. Onlar da şunlar = berbat pil performansı, değişen bildirim çubuğu. Şaka gibi. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

quote:

ben listeyi sony nin programıyla atmıştım, companion mudur nedir, o telefona atarken şarkıların kalitesini düşürmüş olabilirmi acaba, aklıma başka birşey gelmiyor benim, clear audioyu kapatırsam sesler çok daha kötü oluyor hocam.

Clear audio'yu kapatınca güzel bir ekolayzerla clear audio'dan daha iyi ses alırsınız. :) kulaklığınız neydi bu arada? Her kulaklık her markayla uyumlu değildir çünkü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TNT 2 MODEL 64

quote:

quote:

Aldı ama iyileştirme denemez pek. Tümünü temizle butonu falan eklendi. Ben lollipop da 9 saatten fazla ekran süresi aldım. Wifi da, Whatsapp chrome ve müzik dinleyerek. Kullanıma göre de değişir tabi ama 3 saat çok az hocam.

Hatırladım şimdi güncellemeti Evet 3 saat çok az ama kitkatta 5-6 saat sürüyor ilk çıkan baltic romu yüklemiştim acaba TR rom dahamı stabil diğerine göre bunuda deneyip görmek lazım.

Ben stabil Nordic romlarını buldum hocam. Hem Kitkat'ta hem de Lollipop'ta

XperiFirm_den resim atabilirmisin lolipopu indirim olmazsa deneyelim stabilliği nasıl

Edit: bumu dediğin sürüm?
     ★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★

Doğrudur deneyin, kullandığınız en stabil sürüm olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.