Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.935
Cevap
151
Favori
812.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12231224122512261227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı aldığım günden beri (Mayıs 2015 gibi) masaüstünde şirket hattıyla 2. telefon olarak kullanıyorum. Masaüstünde durup dururken arka cam çatladı. Belki masaüstünde birşeye çarpmış olabilir ama düşme vs. olmadı. Bu kadar hassas olur mu.

Bugünlerde de alt tuşlar ile yukarıdan açılan menü tuşları çalışmamaya başladı. Kilit ekranında sorunsuz çalışan tuşlar diğer ekranlarda hiçbir şekilde çalışmıyor. Yani sorun %100 yazılımsal ama bunu çözmüyorlar.

Back button(no root) uygulaması ile ekrana düğmeleri koyduk. Cihaz ana telefonum olmadığı için bu şekilde gittiği yere kadar devam.

Bir da sony cihaz alanın... Ne tv ne kamera ne de başka bir şey.
  • @bdullah kullanıcısına yanıt
    ekran kalkması olabilir mi hocam acaba? ekran sorunları onu aklıma getirdi.

maalesef 2 yılda benimki de bir sürü sorun çıkardı, garantisi bitmeden hallettirdim, ertesi hafta hafıza kartı pimi bozuldu, telefon çökmeye başladı. bi daha ben de asla sony telefon almam.
  • sushi. S kullanıcısına yanıt
    Hiçbir hasar, kalkma vs yok ekranda. Masanın üstünde durup dururken oldu.
  • 2 senenin sonuna yaklaşırken benim sadece kulaklık girişim bozuldu, şanslıyım sanırım Ama çerçevenin sol tarafına bastırınca gıcırdamaya başladı sanırım ekran ayrılmaya başlamış :) Garantisi bitmeden halletmek istiyorum, Ankara'da hangi servisi önerirsiniz?
  • lazerboy L kullanıcısına yanıt
    Kvk üzmedi hocam Ankara'da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • f_davey kullanıcısına yanıt
    Süpermiş o zaman oraya götüreyim yeni telefonum gelebilirse

• quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Ekranın üst kısmında dokunmatik sorunu yaşayan arkadaşlar bu olay genellikle ekranın kasadan ayrılmaya başlamasıyla oluşuyor. Eğer konuşma sırasında telefonu kulağınızdan kaldırdığınızda ekran siyah kalıyor, açılmıyorsa %100 ekranınız kasadan ayrılmış demektir. Ne yazık ki bu sorun Z3 Compact'ın kronik problemi ve Sony bunu bir türlü kabul etmedi. Eşimin telefonunun ekranı 4. kez kalktı, yapıştırmaktan usandım

Çok teşekkür ederim, bildirim paneli sorunum sayende çözüldü Ekranımın üst kısmı kalkıktı, ondan olduğunu düşünmüyordum, güçlü yapıştırıcı ile yapıştırdım ve 'Bildirim Panelinde' yaşadığım dokunmatik sorunu şimdilik çözüldü, umarım tekrarlamaz

Düzeltme: Cihazımdaki bu sorun maalesef tam olarak geçmememiş durumda, yukardaki yöntemle bir nebze olsun iyileşmişti fakat aynı durum devam ediyor Sanırım dokunmatik ekranın kendinde sorun var, yazılımsal olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afacan_x -- 6 Kasım 2017; 18:58:5 >

• pil az gitmeye basladi da garanti dahilinde batarya degisimi oluyor mu?
    ne kadar istiyorlar veya orjinal pil nereden alabilirim? bilgisi olan alintilarsa sevinirim daha 3 5 sene kullanmayi planliyorum pil degisirse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bartlebyandco B kullanıcısına yanıt
    Garantiye verirken pil yüzdesi bir anda düşüyor, şarjı az gidiyor gibi şikayetler belirtin,muhtemelen değiştirirler

• Bende var .ftf dosyası, Drive'a yüklüyorum, yükleme bitince paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 9 Kasım 2017; 19:2:19 >
  • Rica ederim, umarım işinize yarar.

Z3 Compact 4.4.4 Kitkat yazılım dosyası (ftf):

D5803_4.4.4_23.0.A.2.93_TR.ftf
  • Uzun zamandır kullanmıyorum ama en son kullandığım Flashtool 0.9.23.1 sürümüymüş.
  • Arkadaşlar satmaya değer mi telefonu, değiştireceğim ama komik fiyatlara gidiyosa yedek olarak dursun derim satmam. Garantisi yeni bitti

• Selamlar,

Kendim onceden z1 compact kullaniyordum ve z3 compacta gecmeye karar verdim.
    telefonu aldim ve gayet güzel hosuma gitti.2nci el olmasina ragmen temizdi. Bootloader (oem) kilidinide actim hemen. Flashtool ile yeniden .291 surumunu yukledim tr versiyonunu.
    Sonra TWRP 3.1.1-0 FOTA Recovery MOD u fastboot ile flashladim.

Simdi gelelim custom roma , begendigim romu yukledim, 23.5.A.1.291 (6.0.1) PreRooted ROM for Z3 Compact SLiMM 3.8. Kernel olarakta EliteKernel V3.

Performansi hem yükseldi hemde batarya kullanimi dahada fazlalasti diyebilirim.

Sorusu olan varsa soyleyebilir.

SAYGILAR .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuRaTx38. -- 12 Kasım 2017; 16:16:10 >
  • arkadaşlar telefonu 2014 aralıkta aldım. telefonu 3 kez garantiye gönderdim şu an garanti bitti. sorun şu: telefon ön taraf sol üst köşeden açılıyor. Tamir vermek istemiyorum. Kendi yöntemlerimle nasıl çözebilirim bu durumu
  • Size tavsiyem Lollipop 5.1.1 flashlayin flashtool ile. Denedinizmi?
    APPS_LOG ve USERDATA secilmesi gerekiyor.
  • Belki hatali ftf dosyasi ile denemissinizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner788

Evet onları seçiyorum her flash atarken 5.1 i gecen gün denedim flaş yarıda takıldı bir saat bekledim ilerlmyince kabloyu çektim telden)) hala çalşyor

Bence bunu deneyin.
    orijinal 5.1.1 tr dosyasidir.
    https://mega.nz/#!sdcFjR6J!oegy0R3uBLqW87I0JKZD3xMvvvJtQBODNjH-yO5PVgE
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün 450 tl verip telefoncudan 2. el z3 compact aldım. Şarj edip full şarjla Xperia companion programı ile yazılım onarma işlemi yaparak yazılımı tekrar yükledim. Program güncellemesini ve program yükleme işlemlerini internetin yavaş olması sebebiyle yaklaşık 2 saatte tamamlayabildim. Biraz oyun oynadım nette gezdim falan Şarj şu an %26 ve ekran süresi 2 saat 48 dk. Böyle devam ederse pil bitene kadar 3.5 saat civarı ekran süreesi olacak. Pil çabuk tükeniyor gibi geldi bana. Onun dışında cihaz çok akıcı çalışıyor. Çiziği kırığı yok. Sizin pil deneyiminiz nasıl bu cihazda? Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz? Birde sizce iyi mi yaptım bu cihazı almakla? Yorumlarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zffb -- 15 Kasım 2017; 4:30:56 >
  • 
Sayfa: önceki 12231224122512261227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.