Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.935
Cevap
151
Favori
812.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim için yan kapaklardan almam gerekiyor gri. Orjinal bulma ihtimali varmı? Yada kaliteli birşey için ilk verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MySun kullanıcısına yanıt
    Sony Xperia Için 100% Su Geçirmez Yeni Z3 mini Z3 Kompakt M55W USB Port Kapağını Şarj + Sim SD Liman Yuvası Toz fiş

http://s.aliexpress.com/fAvyeiQ7

(from AliExpress Android)

• Telefonun dokunmatiğinde üst ve alt taraf çalışmıyor, ben bu sorunun ekran kalkmasından dolayı ortaya çıktığını düşünüyordum, ekran da kalkıyordu zaten. Ekranı talimatlara göre güzel bir şekilde çıkarıp tekrar yapıştırdım bugün b8000 ile, halen aynı sorun devam ediyor.

Yabancı forumları araştırdığımda aynı sorunla karşılaşan binlerce kullanıcı olduğunu gördüm. Hepsi bir daha "sony" telefon almayacağını söylüyor. Edindiğim izlenime göre bu telefonun donanım dizaynı sıkıntılı, pil çok fazla ısındığında zamanla dokunmatik ekranda hasara yol açıyor, belki kullandıkları da materyal de kalitesiz olabilir, çünkü telefonun ekranını değiştirenler bir süre sonra aynı sorunla karşılaşıyor. Benim dokunmatik ekran güncellemeden sonra çalışmamaya başlamıştı, muhtemelen güncellemede fazla ısınınca kafayı yedi ekran.

Neticede garanti de dolduğu için telefonu bu şekilde kullanmak zorundayım. Çalışmayan navbar tuşlarının ve bildim çubuğunun çalışmasını sağlayan başka programlar kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barua

Telefonun dokunmatiğinde üst ve alt taraf çalışmıyor, ben bu sorunun ekran kalkmasından dolayı ortaya çıktığını düşünüyordum, ekran da kalkıyordu zaten. Ekranı talimatlara göre güzel bir şekilde çıkarıp tekrar yapıştırdım bugün b8000 ile, halen aynı sorun devam ediyor.

Yabancı forumları araştırdığımda aynı sorunla karşılaşan binlerce kullanıcı olduğunu gördüm. Hepsi bir daha "sony" telefon almayacağını söylüyor. Edindiğim izlenime göre bu telefonun donanım dizaynı sıkıntılı, pil çok fazla ısındığında zamanla dokunmatik ekranda hasara yol açıyor, belki kullandıkları da materyal de kalitesiz olabilir, çünkü telefonun ekranını değiştirenler bir süre sonra aynı sorunla karşılaşıyor. Benim dokunmatik ekran güncellemeden sonra çalışmamaya başlamıştı, muhtemelen güncellemede fazla ısınınca kafayı yedi ekran.

Neticede garanti de dolduğu için telefonu bu şekilde kullanmak zorundayım. Çalışmayan navbar tuşlarının ve bildim çubuğunun çalışmasını sağlayan başka programlar kullanıyorum.

Kullandığınız programlar neler acaba bende de benzer sorunlar var çünkü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 hafta öncesine kadar benimde bildirim paneli bozuldu inmiyor aşşağı.telefonu aldığım ilk sene aynı sorun olmuştu garanti kapsamından ekran değişti. şuan garantide bitti ne olacak bilmiyorum. SONY'nin cihazları 1 senelik sonra kafanı kaşı dur bende daha almam bu markayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorozeB

1 hafta öncesine kadar benimde bildirim paneli bozuldu inmiyor aşşağı.telefonu aldığım ilk sene aynı sorun olmuştu garanti kapsamından ekran değişti. şuan garantide bitti ne olacak bilmiyorum. SONY'nin cihazları 1 senelik sonra kafanı kaşı dur bende daha almam bu markayı

Bu telefonun garantisi en az 4 yıl olmalı sık sık bozulan parça sıkıntısı çıkaran bi cihaz dediğiniz gibi garanti bitince işler sarpa sarıyor.

• Bu arada arkadaşlar telefon kilitli iken bildirim paneli çalışıyor birde eldiven moduna aldığımda acaba bildirim panelini yöneten programmı bozuldu yoksa panel gerçekten bozukmu? eğer bozuksa kilit ekranı ve eldiven modunda neden çalışır ! nasıl bir yol izlesek bilemedim valla
  • CorozeB C kullanıcısına yanıt
    Yazılımı tekrar yüklemeyi denediniz mi bozuk bişeyin çeşitli durumlarda çalışması ilginç sorun yazılımsal olabilir şansınızı deneyin derim.

• arkadaşlar bu telefon için carbon rom deneyen var mı tavsiye eder misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_davey

Yazılımı tekrar yüklemeyi denediniz mi bozuk bişeyin çeşitli durumlarda çalışması ilginç sorun yazılımsal olabilir şansınızı deneyin derim.

Bugün yazılım onarma yaptım; hafif bir değişiklik oldu en azından 10 defa çekmek yerine 3e düştü.artık gittiği yere kadar
  • Arkadaşlar ses çok az çıkıyor artık, bunun çözümünü nasıl yapabiliriz ? Yardımcı olabilecek var mı
  • Osmozz kullanıcısına yanıt
    Su geçirmezlik önemli değil diyosan hoparlörlerdeki süngeri çıkartabilirsin hocam toplu iğneyle. Ya da temizlemeye çalış üstten ama pek işe yaramadı bende, garantiden değişti en son şimdi gayet iyi ses veriyor.

• sushi. S kullanıcısına yanıt
    benimkisi daha çok hani bu yazılımsal olaylı bir değişiklikti. bildiğim kadarıyla sony sesleri azaltmıştı. kulaklıktan bana gelen ses de yetersiz açıkçası
  • bizim ekranlar kasa ile beraber değişiyormuş. kvk 475 tl istedi. satsam o kadar para etmiyor. nette araştırdım istanbul kadıköyde bir yer buldum 1.5 saat içinde değişim sağlandı 180 tl şuan sıkıntısız kullanıyorum. bu z3 compack sony ürünlerinde aldığım son üründür. kime sorsam huwai diyor onuda deneriz bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorozeB

1 hafta öncesine kadar benimde bildirim paneli bozuldu inmiyor aşşağı.telefonu aldığım ilk sene aynı sorun olmuştu garanti kapsamından ekran değişti. şuan garantide bitti ne olacak bilmiyorum. SONY'nin cihazları 1 senelik sonra kafanı kaşı dur bende daha almam bu markayı

Benim önce üst bar gitti sizinki gibi. Notification bar opener diye bi widget buldum, Bir süre onunla idare ettim
    Sonra alttaki Home geri vs bölümü gitti
    onuda başka bi widgetla idare ettim.
    Sonra bildirim çubuğunun 1cm altı da gitti. Yani anlayacağın gittikçe gidiyor dokunmatik.
    Bi telefoncuya verdim bakalım, ekran değiştirecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noqturno -- 29 Eylül 2017; 0:32:12 >
  • Wifi cekim gücü acayip zayifladi arkadaşlar. Modemle Ayni odada olmazsan çekmiyor.

Varmi bu durumu yaşayan

• Telefonun alt tarafındaki sanal tuşlar çalışmıyor. Telefoncu ekran değişmesi lazım dedi. Dokunmatikte bir sıkıntı yok. Bunun çözümü var mıdır arkadaşlar?
  • Arkadaslar telefonu garantisi bittigi gun servise verdiğimde garanti dahiline giriyormu ? Verdiğim yerde çünkü Ankara ya yolluyor telefonu 1 gün sonra

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Ben bitmesine 2 gün kala arkadaşa yolladım o da elden servise verdi. Garanti kapsamında ekran değişti. Riske atmadım. Keşke bir kaç gün erken davransaydınız. Garanti kapsamına almayabilirler ama tam bir bilgim yok.
  • noqturno kullanıcısına yanıt
    Bildirim paneli sorunu bende de var :( Burada yer alana 'Mobil Veri' düğmesini ana ekrana kısa yol olarak bir şekilde eklyebilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.