Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.935
Cevap
151
Favori
812.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende henüz yeni aldım, fırsat buldukça test edip sonuçlarını yazarım. Yalnız şunu söyleyebilirim ki 7.1.1 ile cihaz dehşet-ül vahşet oldu değmez diyenler neye dayanıp da bunu söylüyo acaba? sonuçta elindeki cihaz artık miadını doldurmuş bi cihaz, eğer senin de bütçen uygunsa ve cihazı enine boyuna inceleyip almaya kara verdiysen kimseyi dinleme hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖZGÜNBEY -- 2 Eylül 2017; 12:44:57 >
  • z3c anakart aranıyor. İstanbul içi.
  • Android 8'i de alacak mı hocam? Ben sizin kamera incelemenizi bekliyor olacağım açıkçası çünkü tekrar kamerası kötü bir telefon almak istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazerboy L kullanıcısına yanıt
    Evet açıklanan listede x compactın da adı var. Kamera incelemesini fırsat bulunca yaparım. z3c'de kamera sıkıntısı çekmedim, bunda da bi falso yok gibi
  • Ekran kalkması yaşayanların dikkatine.

Malum bu telefonun kronik sorunu ekranın kasadan ayrılması. Daha önce ekran ayrıldığında YouTube videolarındaki gibi arka kapağı söküp ekranı çıkartıp B7000 yapıştırıcısıyla yapıştırmıştım.

Geçen haftalarda telefon dışarıda merdivenlerden düştü ve yan taraftan yine açıldı ekran. Ben de önceden yaptığım gibi arka kapağı çıkartarak yapıştırma işlemine başlayayım dedim ama o kadar iyi yapışmış ki arka kapağı çıkaramadım. Bunun üzerine ekranı dört köşeden kaldırdım, yapıştırıcı artıklarını temizledim ve yeniden yapıştırıcı sürüp ekranı kasaya yapıştırdım. Sonuç olarak tek vida sökmeden kolayca halloldu. Arka kapağı sökmeye gerek yokmuş öğrenmiş oldum.

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★

• Arkadaşlar Android 6 sürümüne daha sonradan güncelleme geldi mi? Herkes pil performansının düştüğünden şikayetçiydi bu sorunu giderdiler mi? Ben de şikayet edip tekrar 5 sürümüne dönmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazerboy -- 4 Eylül 2017; 2:57:12 >
  • 1 sene oldu hala son surum icin kolay bir root yontemi bulamiyorum nette.
    illa ki firmware downgrade falan etmek gerek o da bana, riskli ve karisik geliyor.
    acaba hic cikmaz mi tek tıkla root tarzi bir sey?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    android 6da 2 versiyon var. eger ilkini kullandiysaniz gelmis demektir sonra bir de bakim guncellemesi gelmisti diye hatirliyorum ama son surumun kolay rootu yok. downgrade falan gerekiyor.

• bartlebyandco B kullanıcısına yanıt
    Zaten root yapmak istemiyorum ama ilk güncelleme sonrası pil su gibi gidiyordu çareyi downgrade yapmakta bulmuştum. Şimdi acaba güncellesem mi diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla 6 sürümünde sd kartı ana hafıza gibi kullanabiliyoruz o yüzden cazip geldi.

root yapilmayacaksa bence gecilir. stamina falan var. bende sarj iyi gidiyor son bir senede surekli hotspot yapmama ragmen.

• mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    Hocam değişimi gerçekleştirdiniz mi ?
    Babamın z3 compact in kamerada bulanık çekme baş gösterdi.
    kamerayı aldıysanız link atarmısıız?
  • ben uzun süre 5 kullanıyordum, ekran kalktı son sürüme güncelleyip verdiler beğendim. ama şarj konusu gerçekten sıkıntı maalesef. 5 saati görüyordum önceden şimdi 4 bile olmuyor çoğu zaman amplify greenify bişiler kurdum ama tat vermedi..

root xposed yaptım hep öyle kullanıyordum.. şimdi ekran tekrar kalktı bataryada eskisi kadar iyi değil sanki yine değişim talep edeceğim .. eğer kasayı yine sıfırlayıp gönderirlerse muhtemelen 5 e geri döneceğim.
  • telefonun su geçirmezliğine güvenip hoparlörleri kulak temizleme çubuğuyla su yardımı ile temizleyeyim dedim. kısık olan hoparlör sesi iyice kısıldı ve düzelmiyor.

çare varmı?illki servisemi vermek gerekiyor
  • hamidowic kullanıcısına yanıt
    Bi pirince yatır hocam. Oradaki nemi belki alır. Eğer düzelmezse yapacak çok fazla birşey yok. Servis yolu gözüküyor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamidowic

telefonun su geçirmezliğine güvenip hoparlörleri kulak temizleme çubuğuyla su yardımı ile temizleyeyim dedim. kısık olan hoparlör sesi iyice kısıldı ve düzelmiyor.

çare varmı?illki servisemi vermek gerekiyor

Birkaç gün sonra düzelir su kuruyunca, benim de başıma gelmişti.
  • şarj etmek için kapağı açtım, sd kart fırladı bir daha da takılmıyor mekanizması bozuldu herhalde. garantisi de yeni bitti, her şeyini yaptırmıştım geçen hafta serviste. illallah dedirtti yine bu telefon. basit bir şey midir dışarıda ya da serviste yaptırsam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sushi.

şarj etmek için kapağı açtım, sd kart fırladı bir daha da takılmıyor mekanizması bozuldu herhalde. garantisi de yeni bitti, her şeyini yaptırmıştım geçen hafta serviste. illallah dedirtti yine bu telefon. basit bir şey midir dışarıda ya da serviste yaptırsam?

Sd kartın arkasına bir kat bant yapıştır olmazsa bir kat daha yapıştır, tak.Ben öyle yaptım. Duruyor.

• Muteeddib M kullanıcısına yanıt
    eyvallah, işe yaradı hocam sağolasın.
  • İyi forumlar, z3 c cihazım da son zamanlar da gps konum, sapma meydana gelmekte örnek verekecek olursam; bi yere gitmek istediğim de yol da değil de alt sokakta gösteriyor gps rotayı tutturamıyor. Sony sistemden analiz ettiğim de düzeliyor kısa süre de gene aynı hatayı veriyor. Konu hakkın da bilgisi olan beni aydınlatabilir mi?

• askero A kullanıcısına yanıt
    Xperia companion uygulaması ile bir yazılım onarımı yapın hocam.
  • 
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.