Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.935
Cevap
151
Favori
812.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12101211121212131214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara KVK'ya 5. sefer tekrar gönderdim.
    Cihazı bazı sorunları nedeniyle gönderdim anakartı değiştirip göndermişler, cihazı aldım elime üst tıpası yerine oturmuyor, tekrar geri gönderdim.
    Pazartesi günü elime ulaştı, eyvalah tıpa yapılmış bu seferde yakınlık sensörü çalışmıyor.Az önce tekrar geri gönderdim.Cihazın mutlaka yenisini istediğimi belirttim bakalım ne yapcaklar.Teknik serviste sağdan soldan toplama stajerleri çalıştırıyorlar heralde.Telefon, benden çok serviste durdu ve ısrarla her seferinde içini açıp bi yerini yapıp başka yerini bozup gönderiyorlar.Ankara KVK'ya göndermeden önce bu yazıyı dikkate almanızı öneririm.
  • Zangieff kullanıcısına yanıt
    Teleservice iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonumda arama yaptıgımda ekran sımsıyah oluyor kapama tuşu bıle çalışmıyor karşı taraf telefonu kapayınca yenıden ekran gelıyor bunun nedenı ve çözumunu bılen varmı birde ben telefona 2 yıldır hiç format vs atmadım format atınca telefon listem gidiyormu rehber gidiyorsa rehberi nasıl yedekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7740 -- 11 Mayıs 2017; 16:41:52 >
  • 7740 7 kullanıcısına yanıt
    muhtemelen ekran camı kasadan ayrılmaya başlamıştır. hani telefonu yüzünüze yaklaşınca sensör algılar ve ekranı karartır ya, o ayrılan kısım kameranın önünde cisim gibi durduğundan ekran kendini kapatmaktadır. sol üst köşenin biraz altından bastırırsanız tekrar görüntü gelecektir. başıma geldi oradan biliyorum. telefonu formatlamaya az kalmıştı, sonradan jeton düştü.
  • Zangieff kullanıcısına yanıt
    Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama İstanbul KVK'ya gönder. Sanki daha ciddi yapıyorlar değişim taleplerini.
  • Arkadaşlar, 5'i aynı olmak üzere toplamda 7 kez servise verdiğim (Hepsi KVK) Z3C telefonum Z5C ile değiştirildi İstanbul KVK tarafından. Bundan önceki 5 Seferde Adana KVK'ya veriyordum ve onlarda Ankara'ya gönderiyorlardı. İstanbul'a bir kez verdim. Oradaki bayan değiştim talebi oluşturuyorum dedi. Adana KVK'daki arklar, Değişim için Hakem Heyeti kararından filan bahsetti. Meğerse alakası yokmuş. Telefon kronik sorunlu. (ön cam kalkması, yan kapaklar, ısınma, pembe kamera, ayrıca yakınlık sensörü neymiş yeni telefonda anladım.) Bence, Eğer Telefonu Garantisi sürüyorsa, Ankara KVK'ya göndermeyin, nasıl olsa kargo ile gidiyor, İstanbul KVK'ya gönderim derim. Bu yazıyı Z3C'den çok dert çekmiş biri olarak yazma gereği duydum. Umarım Z5C'de böyle problemler yaşamam.
    Cümleten İyi Forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jokerdi89 -- 11 Mayıs 2017; 22:15:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etk7

muhtemelen ekran camı kasadan ayrılmaya başlamıştır. hani telefonu yüzünüze yaklaşınca sensör algılar ve ekranı karartır ya, o ayrılan kısım kameranın önünde cisim gibi durduğundan ekran kendini kapatmaktadır. sol üst köşenin biraz altından bastırırsanız tekrar görüntü gelecektir. başıma geldi oradan biliyorum. telefonu formatlamaya az kalmıştı, sonradan jeton düştü.

eyv hocam söyledıgınız mantıklı bıkac kerede düştü hep arka camı kırdık 3 defa:) en son on taraftan merdıvende düşürdüm kırılmaz cam vardı kırılmaz cam 100 parça oldu ekranda bişi olmadı dedıgınız mantıklı gelıyor inş düzelir
  • Arama esnasında ekranım kararıyor ve ekrana bakamıyorum. Ekran kararıyor ve görüşme sonlanana kadar hiçbir şekilde açamıyor, kalıcı çözümü var mı? kronik bir sorun diye okudum :(

• quote:

Orijinalden alıntı: afacan_x

Arama esnasında ekranım kararıyor ve ekrana bakamıyorum. Ekran kararıyor ve görüşme sonlanana kadar hiçbir şekilde açamıyor, kalıcı çözümü var mı? kronik bir sorun diye okudum :(

hocam ekran kalkması sorunu olmuş sizde de. garantisi varsa servise verin tamir ediyorlar
  • Z3 compact için ekran ve arka kapak için yapıştırıcı bant satan varmı telefona özel hazır olanlardan elinde olan yada alınabilecek yeri bilen yazabilirse çok iyi olur
    çinden getirtmek çok uzun sürüyor bana acil lazım özellikle bu telefon için bikaç set almak lazım her sene biyerleri kalkıyor :)
  • bu ekran kararmasına nasıl bır çözum bulacaz veya başına gelıpte kesın çözumu bilen varmı dun bır arkadaş ekran kalkması yuzunden sensorden dedı bugun ekrana bastırdım hiç kararmadı ama cok sinir bozucu birşey karşıtaraf kapamadan acılmıyor ekran

garantı yok arka cam kırıldıgında ugraşmamak ıcın servıs harıcı yaptırmıştım ozamanlar arka cam servıste cok pahalı oldugundan:)

belkı cevap eskı mesajlarda vardır konu çok uzun oldugundan tek tek mesajlara bakması imkansız
  • H34RTL3SS kullanıcısına yanıt
    N11 de parçalar satılıyordu arka kapak 20 lira falandı yan kapaklarda vardı.

• bana kapak değil sadece kapakları yapıştırmak için zift gibi olan telefonun şeklinde telefona özel conta mı deniyor çicft taraflı bant mı onlardan lazım arkası için buldum ama benim sorunum önde ve önü sökmek için komple sökmek lazım iki yapıştırıcı contayada ihtiyacım var yani

çinden siparişi verdim 5 set ihtiyacı olursa birinin "7 ay sonra" iletişime geçsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H34RTL3SS -- 12 Mayıs 2017; 23:43:35 >
  • selam millet z3 cihazımın bataryasını değiştirdim dün şarj yuzde 50 iken 3 saat kullandım şarj hiç 49 a düşmedi sabah bir anda kapandı yüzde 50 de iken şimdi şarj taktım pil doldurma efekti telefonda gözüküyor kırmızı ışıkda yanıyor 3 saniye sonra tekrar gidiyor tekrar gözüküyor tekrar gidiyor 3 saniyede 1 oluyor şarj almıyor sizce nedeni ne olabilir

• Arkadaşlar merhaba,

2 gündür Z3 Compact cihazımda bir problem mevcut, ekranın ortasında sayfa kaydırırken bildirim penceresi aşağı açılıyor, bazen de klavyede herhangi bir tuşa ya da ekranın herhangi bir noktasına tıklayınca bildirim penceresi açılıp geri kapanıyor.

Ekranda açılma yok ve cihazın garantisi 2 ay önce sona erdi. Sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı acaba? Çözüm önerisi olan varsa sevinirim.

Not: bu mesajı bile yazmak bile işkenceydi.

• FormuLAkers F kullanıcısına yanıt
    Dokunmatik bozulmuş olabilir sıfırlamayı dene düzelmezse geçmiş olsun ☺

• frht5382 kullanıcısına yanıt
    Hayır bakmadım istediğim tek şey 4.6,4.7 inc boyutunda minik bir telefon ve aosp gibi custom rom desteğinin olması üretici desteği kestiğinde açıkta kalmıyım :)

• 5 inc altı gerçekten kısıtlı modeller var z5 compact ve x compact ve ya appla yöneleceksiniz.Ama bence bi eline alın 5 inc ve civarı telefonları çok fark olmadığını göreceksiniz

• frht5382 kullanıcısına yanıt
    Zorunda kalacağız gibi duruyor zaten siz z3c için kötü deyince z2 ve z3 e bakıyorum tasarımları çok hoşuma gidiyor hem de rom yönünden sıkıntıları yok lineage os ve aosp romları var pil yönünden de beni tatmin ederler diye umuyorum

• Hocam kesinlikle z3 daha iyi bir tercih olur özellikle pil konusunda Z3 Sonynin bu zamana kadar çıkardığı telefonlar arasında başı çeken modellerden.
  • 
Sayfa: önceki 12101211121212131214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.