Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z3+ / ANA KONU \ ★ (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.677
Cevap
27
Favori
73.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: projekta

quote:

ACİL yardım dostlar... Telefonun şarjı bitip kapandı. Şarja taktım %0 gösteriyoken cihazı açtım açıldı. Sonra ekran kapandı sadece bildirim ledi beyaz yanıp sönmeye başladı. Bi süre bekledim sonra güç tuşuna bastım tepki olmayınca kapağın altındaki sarı reset tuşuyla kapattım. Kapnış o kapanış ne şarj alıyo ne de herhangi bi tepki var. TEL resmen öldü :( Başına gelen yada çözümü bilen var mı ?

Cihazın kendi garantisi bitti, teknosadan uzatılmış garantisi var. Garantiyi veren şirketten Öğrendiğime göre FGC diye bi servise tamir ettiriyorlarmış. Acaba bu servis güvenilir mi? Telefon değişimden geleli daha 1 yıl olmadı ve çiziği dahi yok. cihazı telef edecekler diye korkuyorum.

Varmı bi tecrübesi olan

Ekleme: 30.10.2017
    Cihazı Teknogaranti kapsamında teknosaya verdim. Cihazın anakart değişimini yapmışlar ve bugün tamamen sorunsuz elime ulaştı. Boşuna tereddüt yaşamışım ve iyiki teknogarantisi varken KVK falan para ödememişim. anakart değişimi lg g3 için 600TL istemişlerdi bununki daha da pahalıdır tahminimce. Valla Teknogarantiye verilen 350 tl ye fazlasıyla deydi :D

Cihaz yazılımınız güncel yazıyor ancak android sürümü: 5.0.2 görünüyor.

Neden güncelleyemiyorum var mı malumatı olan?

orjinal rom atabilirsiniz. ben cihazı garantiden değiştirmiştim. gelen romda güncelleme sorunu vardı. güncellemeyi görmüyodu. pc companion a bağladığımda güncelleme için uygun değil tarzında bir mesaj alıyordum. orjinal tr romu kurup hallettim sorunu.

• merhaba arkadaşlar
    Z3 plus kullanıyorum ancak alışamadım eğer iphone ile takas etmek isteyen yada satın almak isteyen olursa özel mesaj atabilir.
    Genel olarak akıcı hızlı çalışıyor Android 7 yüklü bataryası da iyi gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozandemir-

quote:

quote:

ACİL yardım dostlar... Telefonun şarjı bitip kapandı. Şarja taktım %0 gösteriyoken cihazı açtım açıldı. Sonra ekran kapandı sadece bildirim ledi beyaz yanıp sönmeye başladı. Bi süre bekledim sonra güç tuşuna bastım tepki olmayınca kapağın altındaki sarı reset tuşuyla kapattım. Kapnış o kapanış ne şarj alıyo ne de herhangi bi tepki var. TEL resmen öldü :( Başına gelen yada çözümü bilen var mı ?

Cihazın kendi garantisi bitti, teknosadan uzatılmış garantisi var. Garantiyi veren şirketten Öğrendiğime göre FGC diye bi servise tamir ettiriyorlarmış. Acaba bu servis güvenilir mi? Telefon değişimden geleli daha 1 yıl olmadı ve çiziği dahi yok. cihazı telef edecekler diye korkuyorum.

Varmı bi tecrübesi olan

Cihazı Teknogaranti kapsamında teknosaya verdim. Cihazın anakart değişimini yapmışlar ve bugün tamamen sorunsuz elime ulaştı. Boşuna tereddüt yaşamışım ve iyiki teknogarantisi varken KVK falan para ödememişim. anakart değişimi lg g3 için 600TL istemişlerdi bununki daha da pahalıdır tahminimce. Valla Teknogarantiye verilen 350 tl ye fazlasıyla deydi :D

orjinal rom atabilirsiniz. ben cihazı garantiden değiştirmiştim. gelen romda güncelleme sorunu vardı. güncellemeyi görmüyodu. pc companion a bağladığımda güncelleme için uygun değil tarzında bir mesaj alıyordum. orjinal tr romu kurup hallettim sorunu.

Hocam cihazı teknogaranti kapsamında tekrar teknosa üzerinden servise gönderdim. Mikrofonunda da ufak bi sıkıntı vardı ses karşıya zayıf gidiyodu. Hem onu yaptırayım hem kendim uğraşmadan güncelleme sorununu halletsinler dedim. 20 iş günü bitince teknosaya gittim cihaz gelmediyse hediye çekimi alayım diye ama tel bi kaç gün önce gelmiş adamlar haber vermemiş boşu boşuna bekletiyorlar. Hatta servis irsaliyesinde 1 Aralık yazıyo çıkış, en geç 3 aralıkta teknosaya ulaşmıştır. Ben 8 aralıkta aldım. Mesaj atmayabiliyorlar servise veren arkadaşların bilgisi olsun diye söylüyorum.

Neyse servis macerasından sonra konuya gelelim. Telefonu tamamen sorunsuz geri aldım. Mikrofon düzelmiş cihazda android son sürüm yüklüydü. Baştan daha önceki mesajlarda yazdığım gibi teknogarantinin servisine güvenememiştim lakin hiç bir sorun olmadan cihazı yaptılar ve benim verdiğim 363 lira ek garanti parası fazlasıyla hakkını verdi :D
    Servise ilk gönderme sebebim tel şarjı bitip kapanmıştı ve hiç açılmamıştı daha önceki mesajlarda belirttiğim gibi. Adamlar ana kartı değiştirdi. Bunu ücretli olarak yaptırmaya kalksam 700-800 ü bulurdu tahminimce.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozandemir-

quote:

quote:

Varmı bi tecrübesi olan

Hocam cihazı teknogaranti kapsamında tekrar teknosa üzerinden servise gönderdim. Mikrofonunda da ufak bi sıkıntı vardı ses karşıya zayıf gidiyodu. Hem onu yaptırayım hem kendim uğraşmadan güncelleme sorununu halletsinler dedim. 20 iş günü bitince teknosaya gittim cihaz gelmediyse hediye çekimi alayım diye ama tel bi kaç gün önce gelmiş adamlar haber vermemiş boşu boşuna bekletiyorlar. Hatta servis irsaliyesinde 1 Aralık yazıyo çıkış, en geç 3 aralıkta teknosaya ulaşmıştır. Ben 8 aralıkta aldım. Mesaj atmayabiliyorlar servise veren arkadaşların bilgisi olsun diye söylüyorum.

Neyse servis macerasından sonra konuya gelelim. Telefonu tamamen sorunsuz geri aldım. Mikrofon düzelmiş cihazda android son sürüm yüklüydü. Baştan daha önceki mesajlarda yazdığım gibi teknogarantinin servisine güvenememiştim lakin hiç bir sorun olmadan cihazı yaptılar ve benim verdiğim 363 lira ek garanti parası fazlasıyla hakkını verdi :D
    Servise ilk gönderme sebebim tel şarjı bitip kapanmıştı ve hiç açılmamıştı daha önceki mesajlarda belirttiğim gibi. Adamlar ana kartı değiştirdi. Bunu ücretli olarak yaptırmaya kalksam 700-800 ü bulurdu tahminimce.

böyle durumlarda direk teleservice ile muhattab olun. kargo şirketi aracılığıyla ürün kabul ediyorlar. size bir takip nosu verirler. cihazınızın tüm işlemlerini ve hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz yoksa böyle gecikmeler yaşanıcaktır. iyi günlerde kullanın :)

• Arkadaşlar merhaba,

Z3+ telefonuma root atmak istiyorum. En son root işlemi yaptığımda sonyericsson x10 kullanıyordum yani o kadar uzun zamandır bu işlerden uzağım. Şimdi internet de bu işleri kafa karıştırmadan net bir şekilde anlatan yer bulamadım. Bootloader kilidini açan, root atan birileri yardımcı olabilir mi?
  • ozandemir- kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler:) Benim normal sony garantisi bittiği için mecburen teknosaya verdim. Teknogaranti kapsamında gönderdim yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam teşekkürler:) Benim normal sony garantisi bittiği için mecburen teknosaya verdim. Teknogaranti kapsamında gönderdim yani.

ozaman farklı tabi :)
  • Kilit ekranındaki saati kaldırma ya da yerini değiştirme imkanı var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka arkaya resim çekimi yapabilmek için kullandığınız herhangi bir uygulama var mı?

• Wifi ve Bluetooth bir anda gitti açılmıyor,çözümü hakkında bilgisi olan varmı?

• Yaklaşık 2 yıllık sony xperia z3+ maceram, 1 yaşındaki kızımın telefonu masadan alıp 2 kere yere fırlatması sonucu bitmiş bulunmakta.

Maşallah sony kasa ve ekranı çok sağlam yapmış, telefonun kasasında ve ekranında ne bir çatlak var ne bir ezilme. Belki de kullandığım spigen kılıfında etkisi vardır.

Telefon ne yazık ki o an kapandı ve bir daha açılmadı, 4 tane telefoncuya gösterdim ilk 3 tanesi içini bile açmadı ve bu telefon yapılmaz dedi. 4.telefoncu ise ana kart besleme ünitesi kırılmış dedi ve 250 lira masrafı olduğunu söyleyince yaptırmak istemedim bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkeagle66

Yaklaşık 2 yıllık sony xperia z3+ maceram, 1 yaşındaki kızımın telefonu masadan alıp 2 kere yere fırlatması sonucu bitmiş bulunmakta.

Maşallah sony kasa ve ekranı çok sağlam yapmış, telefonun kasasında ve ekranında ne bir çatlak var ne bir ezilme. Belki de kullandığım spigen kılıfında etkisi vardır.

Telefon ne yazık ki o an kapandı ve bir daha açılmadı, 4 tane telefoncuya gösterdim ilk 3 tanesi içini bile açmadı ve bu telefon yapılmaz dedi. 4.telefoncu ise ana kart besleme ünitesi kırılmış dedi ve 250 lira masrafı olduğunu söyleyince yaptırmak istemedim bende.
    Bende de copper rengi mevcut 2. cihaz olarak bekliyor.Efsane cihaz halen ilk günkü gibi donmadan kasmadan zehir gibi çalışıyor.
    250 bir şey değilmiş yaptırın yedek telefon olarak saklamanızı tavsiye derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkeagle66

Yaklaşık 2 yıllık sony xperia z3+ maceram, 1 yaşındaki kızımın telefonu masadan alıp 2 kere yere fırlatması sonucu bitmiş bulunmakta.

Geçmiş olsun hocam. Bizim piyasada ki telefoncuların çoğu telefonun nasıl şarj edileceğini bile bilmiyor. Forumda bir arkadaş var istersen ona yolla Türkiye de işinin ehli birisidir veya internetten sağlam anakartı olan z3+ ile parça değiştirip kullanmaya devam edebilirsin. Hala güncel bir cihaz. Boş yere fazla masraf etme bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü Değirmenci

Bende de copper rengi mevcut 2. cihaz olarak bekliyor.Efsane cihaz halen ilk günkü gibi donmadan kasmadan zehir gibi çalışıyor.
    250 bir şey değilmiş yaptırın yedek telefon olarak saklamanızı tavsiye derim.

Alıntıları Göster
    hocam sende farklı bir sürüm telefonu var yoksa benimkinde mi bir sıkıntı var? bende de copper rengi var snapdragon 810 lu. zaten bu seri işlemci ısınmasıyla çevreye nam salmış. bir kaç işlemi aynı anda yapmaya başlayınca ki ağır işlemlerde değil telefon aşırı ısınıp işlemci kendine throttling (bilmeyen arkadaşlar için işlemci çok ısınınca kendini korumak amacıyla performansı kısıp ısısını düşürmeye çalışmak) yapıyor ve telefon kafayı yiyor. geçen sırf bunun yüzünden youtube açamadım cihaz ısısı çok yüksek diyor. instagramda hikaye çekiyorum bi yandan bluetooth ile araca bağlı müzik çalıyor başka bir işlem yok! cihaz kasmaya başlıyor. nefret ettim telefondan. aldığım paraya yazık resmen. z2 vardı öncesinde o daha iyiydi bundan. sizin bu şekilde performanslı çalışmasına şaşırdım açıkçası fakat bir daha sony fln bulaşmam. sonylerde kronik diyorlar zaten kullananlar ısınma problemi için.

• Android 7 güncellemesi rahat 40 dk sürdü. Bi ara "Takıldı ve artık devam etmiyor" diye düşündüm hatta. 2 sefer yeniden başlatma yaptı.

Xiaomi Mi5'i 6'dan 7'ye ve 7'den 8'e yükseltmek ise, uygulama güncellemesinden farksızdı. Tek sefer ve beklemesiz yeniden başlatma yapıyor sadece.

Güyâ Sony, yazılım konusunda önde bir de. Şu güncellemeye kadar öyle düşünüyordum. Neden biri sadece birkaç dk sürerken, diğeri 40 dk sürüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 13 Haziran 2018; 7:45:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    z3+ copper 'ı değişimden gelen bir arkadaş kullanmadan satın almıştım.- Halen nokta hatasız , incecik, hafif ve çok şık bir renkte-

Bugün itibariyle XZ1 silver da mevcut. -Muhteşem bir cihaz-

- Kullandığım tüm cihazlarda gereksiz ve (durdursan dahi bir süre sonra arka planda çalışmaya başlarlar) proğramlar ya devre dışıdır yada kaldırılmıştır. Örneğin
    google haritalar 'ı devre dışı bıraktım yandex kullanıyorum - kullanmadığım zamanlarda da durdurmuşumdur -

- Aynı anda bütün bağlantı kanallarını açmam hem wifi, hem mobil veri, bluetooth, NFC den sadece biri aktif olabilir.

- Otomatik senkronizasyonlarım kapalıdır manuel açar günceller kapatırım.

- Arka planda 2 den fazla uygulama çalıştırmam

- Senede bir hard reset atarım -eski verilerin kalıntılarından kurtulurum-

Halende hem Z3+ hemde XZ1 kullanıyorum. İkisinden de çok memnunum.

İlk İ4S ile akıllı cihazlara geçiş yaptığım günü hatırlıyorum metrodan aşağı inerken cihaz elimde yanmaya başlamıştı.Sonra bir araştırdımki arka planda çalışan uygulamaları kapatmam gerekiyormuş, internetten öğrendim ve birde gördümki 8-10 uygulama aktifmiş, bende uygulamadan çıkınca kapandı sanıyordum o gün bu gündür arşivi genişlettim bunlara çok titizlenirim.

• Hüsnü Değirmenci kullanıcısına yanıt
    Bende de copper vardı. Isınıyodu işlemci kasıyodu. S9 plus aldım keyfime bakıyorum 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • z3+ beyaz rengi var bende garantisi bitmesine 2 ay kala dokunmatiği arzalandı servise verdim kasayı ve ekranı değiştirip gönderdiler
    7-8 aydır sorunsuz kullanıyordum gine aynı dokunmatik arzasını tekrarladı sizlerdede dokunmatik arzası oldumu ben arabada mıknatıslı tutucu kullanyorum onun zararı olabilirmi telefona?
  • cbas kullanıcısına yanıt
    Güçlü manyetik alanların tabiki zararı var örneğin telefon yerine bankamatik kartınızı koyarsanız oda zarar görecektir.LCD ekranların elektrikle çalışan değişik renk filtreleri ve dokunmatik algılayıcısı olduğunu unutmamak gerekir böyle güçlü manyetik alanların değil ekranı hatta pilinize de zarar vereceği aşikar.Kalp pili olanların manyetik kapılar gibi güçlü manyetik alanlardan uzak durması ikaz edilir sebebi budur bozar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 12 Ağustos 2018; 21:18:2 >
    Yazılım diyetini oldukça sıkı takip ettiğimden ciddi sorun yaşamadım.Ama XZ1 ile kıyaslarsam parlak HDR ekranı, flash bellek hızları, güçlü stero hoparlörler, hafif ve ince kasa yapısı gibi özelliklerle Z3+ den sonra çığır atladı ama Z3+ copper bende ayrı bir yeri var.
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.