Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msqonn

sossial life vı devre dısı bırakın. ısınma sorununa cozum olur.

O dediğin kamera uygulamasını zaten hiç açmadım facebook hesabım bile yok.
    Ama video çekerken ısınma sorunu ile tam olarak bu uygulamanın bağlantısı nedir anlayamadım açıklar mısınız?
  • saintclow S kullanıcısına yanıt
    bravo! ilk mesajı alıntılayarak süper bir iş yapmışsınız

bi zahmet mesajınızı edit'leyip alıntı kısmını silin de mesaj okuyacağız diye mouse ile cebelleşmeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

Orijinalden alıntı: ufukupcu

quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

Orijinalden alıntı: ufukupcu

Bendede çoğu zaman ısınıp kapanıyor o yüzden banada sıcaklığını gösterecek program lazım bu fotoğrafta kullandığın program nedir acaba öğrenebilir miyim?
    bi kaç sayfa önceden görüp yazdım paylaştıysanız kusuru bakmayın daha okumadığım sayfalar var.

Hocam bende bir hafta içinde telefon alacağım suan bana en yakın olan telefon sarj süresi ve dayanıklılık olarak z2.Aklima takılan tek bir konu var bu ürün interneti 3g üzerinden kullanırken ve aktif olarak tarayıcı kullandığımız da rahatsız edecek şekilde mi ısınıyor? Yüksek grafik istemeyen ve yine 3g üzerinden oynanan oyunlarda ısınma durumu nasıl? Bu iki sorumu cevaplarsaniz memnun olurum.

Oyun oynarken ve kamera kullanırken ısınıyor.
    Oyun oynarken ısınması rahatsız etmiyor
    kamerada daha çok ısınıyor o yüzden uygulamayı durduruyor
    uyarı gibi birşey çok ısındı tehlike gibisine uyarır gibi kapatıyor ama tekrar açınca programı açılıyor kullanamazsın gibi bi şeyle karşılaşmıyorsun.
    Su geçirmez olduğu için bence normal ısınması tamamen kapalı telefon hava almıyor resmen.
    alınmaz mı alınır bence kesinlikle alınır süper telefon çünkü herşey tabiki dört dörtlük olamaz ama bence piyasadaki en iyi telefon.

Kamerada otomatik motta fotoğraf çekimi yaparken bir süre sonra ısınma uyarısı veriyor mu yoksa sadece 4k video çekiminde mi sorun mevcut?

4k video kesin veriyor.fotoğrafta ısınma derdi yok ben hiç raslamadım.diğer video seçeneklerinde oluyor 4k kadar hızlı ısınmıyor tabi

• Orijinalden alıntı: Engin.OK

Sony Xperia™ Z2 Kullanıcı Kulübü

Engin.OK
    1 insom
    2 GoldPunch
    3 Generation Y
    4 eehbee
    5 Bunises
    6 PsychicPower
    7 qweto
    8 CinsKaplumbaga
    9 baros-66
    10 numberten_ank
    11 izzetsucu
    12 Beeeyk
    13 nickituttuk
    14 1906nedir
    15 InDark
    16 hasanhoca
    17 khaos
    18 kaanustr
    19 siyahsepya
    20 buluton
    21 eseslisemih26
    22 Synyster Gates SGC
    23 dbgstudios
    24 byleo06
    25 sensioder
    26 Quiksilver_TR
    27 byhtk
    28 AnakinHendrix
    29 Explosive750
    30 mrmıstık
    31 maxxan
    32 auzunca
    33 tas7035
    34 wert95
    35 EldrithcArrows
    36 SOPA3
    37 edacsac
    38 mukoko333
    39 Hauntedd
    40 alican88
    41 PLATINIUM
    42 Engin.OK
    43 The shark
    44 AzM!CaN
    45 mcbaron67
    46 by_mercure
    47 AlpKhanate
    48 ghostefe
    49 Hknyc
    50 chun99
    51 Kay1PRuH
    52 TechZone
    53 SAYKOOO14
    54 BackConnect
    55 dede_trtr
    56 Suleyman.sry
    57 Koray_dx
    58 koloccini
    59 SiYaH
    60 atp96
    61 metingrc
    62 forevergs1313
    63 cemosass
    64 freestyler_07
    65 fethi21
    66 TwipSy
    67 cedric2323
    68 ShamanHan
    69 Gorthaur52
    70 emrecelik85
    71 protego
    72 V4LKyR
    73 sarperd
    74 El Salvador
    75 27Kaptan27
    76 cruzygerous
    77 nucLear
    78 Devilhaze
    79 khaos
    80

benide eklemenizi rica edeceğim

• Bu telefonu orijinal kulaklığı ile türkiyede satan bir firma var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala donuyor ya düzeltemediler şu Androidi gitti. İşlemci 5ghz de olsa donuyor Apple çatır çatır çalışıyor ya kaç sene önceki Modeller bile

• akke4323 kullanıcısına yanıt
    Yüksek performans varsa termal verimde beraberinde gelir malesef ek olarak yeni trend ince telefonlarda bu ısıyı iyice algılamamıza yardımcı oluyor.Yara bandı çözümü : Arka kapak kullanmak/kılıf , belle bir miktar daha az ısı algılanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Yüksek performans varsa termal verimde beraberinde gelir malesef ek olarak yeni trend ince telefonlarda bu ısıyı iyice algılamamıza yardımcı oluyor.Yara bandı çözümü : Arka kapak kullanmak/kılıf , belle bir miktar daha az ısı algılanıyor.

Sadece z2 icin genel şikayet var m8 kullanan ve ısındığını söyleyen az kişi ile karşılaştım tabiki ekranının küçük olmasi m8 konusunda beni tereddütte bırakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vlknbircan

Xperia Z2, toz girişine karşı korumalıdır ve su geçirmez
    geçirmezdir.1.5 metreye kadar tatlı suda 30 dk.kalabilşrsin diyor sonymobil.

Sonyturkiye müşteri hizmetleri daha cihazdan haberi yok eğitimini almamış olucakki.
    Trt sunucusu gibi bir yaklaşımla vlkn bey öncelikle eeeeee telefona su geçirmez demiyelim suya dayanıklı diyelim dedi artık gerisini yazmıyorum ulan maaş alıyorsun ordan bizim paralarımızlan geçiniyorsunuz işinizin hakkını verin arada eve gidince açın forumları okuyun allahın gerizekalı müşteri hizmetiii her ağzı pazarlamacı gibi iş yapanı almışlar otur burda hrep savunmaya geç demişler.....ulan teleservis sen benim haklarımı çürütdün ya allahda senin kökünü çürütsün inşallah yanii anlıyacağınız arkadaşlar alıcaksanız paralel alın aynı hatda daha iyidir ve hatda aksesuarları daha zengin ve cihaz uyguna geliyor

Fakat şöyle bir sorum olucak acaba paralel alıcağınız cihaz türkiyeye geldiğinde eline ulaştığında kutuyu açmadan bir firmaya gidilse atıyorum cepkask sigortalana biliyormu bunı çok merak ediyorum en azından teleservis adisi için ödüyeceğiniz 300 tl servis parasını sigortaya bağlardık

Aynen. Bu ülkede, resmi dağıtıcılı ürün almak artık enayiliğe eşdeğer oldu. Kazık aldığına mı, özgün aparatlardan yoksun kaldığına mı, adam gibi destek hizmeti alamadığına mı yanarsın? Zaten bu "Teleservis" denen facia en sonunda insanları karakolluk yapacak biri patlayıp, dalacak bunlara. Nasıl bir anlayıştır anlamadım gitti adamlar telefona reset çekip göndermeyi hizmet sayıyorlar dalga geçer gibi de, arıza tespit edilmemiştir yazıyorlar. Ben de, bundan sonra "Teleservis"e toslamamak için seçimim ithal ürünlerden yana olacak hele ki, Sony ürünlerinde kesinlikle.

• Arkadaşlar mesela iphone da iTunes üzerinden Format atıyoruz ya yeni yazılım indirip filan dfu moda atıp yada direk Restore şeklinde bunda nasıl yaapıyoruz? Z2 de Android de yeniyim de

• 314 sonrası ne ısınma ne kapanma ne donma sorunu yok şükür çatır çatır çalışıyor yağ gibi

Ne kamera kayması ne renk sapıtması

Root yapıp ses modu yükledim.. Ev inliyor resmen sesten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralHamburger -- 1 Ağustos 2014; 14:46:03 >
  • GeneralHamburger kullanıcısına yanıt
    ses modunu nasıl yüklediniz arkadaşım yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nik_furi

ses modunu nasıl yüklediniz arkadaşım yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Xda z2 konusunda Root nasıl yapılır anlatılıyor ve tema uygulama bölümündeki ses modunu rootdan sonra indirip telefona atıyor recovermod ile girip yüklüyorsunuz eve gidince ayrıntılı yazarım linki verip

• Yalnız ses modunu muhakkak yükleyin resmen çoşuyor alet çok fark var

15 den 30 birime çıkıyor ses ve sanırım su geçirmezlik hesabına hoparlörler katman ile kaplı bu nedenle ses az geliyor

bahsettiğin bölüm burası mı acaba?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2758189
  • Bazen Kuran da dinliyorum ne ses var bu adamda bitiyorum ruha şifa
     ★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★

• quote:

Orijinalden alıntı: sensemaker27

quote:

Orijinalden alıntı: merhum

Haa demeki lens kayması iyi bişeymiş, öğrendik.

lens kayması olan telefon ile lens kayması olmayan telefonun farkı sadece birinin lensinin kaymış olması diğerinin kaymamış olmasından başka bir şey değildir... o lensin orada bulunmasına sebep olan "fotoğraf çekme görevi" sorunsuz bir şekilde yerine getiriliyorsa sorunu başka yerde (!) aramak gerekir...

benim hTC one M8 de bulunan lens kayması fotoğrafını paylaşmam, lens kaymasının iyi bir şey olduğunu ispat için değil aksine şu anda piyasada bulunan en iyi iki android cihazdan birinde rastlanan durumun diğerinde de rastlanabildiğidir...

şahsi olarak ben bardağın hep dolu kısmına bakmaya çalışan biri olarak bardağın boş kısmına bakmayı alışkanlık haline getirmiş, hayatta daha önemli sorunlar var iken milimetrik sapmaları kendilerine saplantı haline getiren insanlara şaşırıyorum, bu açıklamayı da zaman ayırarak yapma ihtiyacı duymamın sebebi budur...

göz kusur aradıktan sonra kusur bulmak zor değil...

Göz Kusur Aradıktan Sonra, Kusur Bulmak Zor Değil ise Eğer;

Kusursuz Cihazı Üretmekte Zor Olmamalı. Milimetrek sapmaları Sorun yada saplantı olarak görenlere şaşırıyorsunda, Böylesine Büyük Markaların (Sony, HTC, LG Apple Samsung) böylesine büyük alt yapıları, sınırları zorlayan mühendisliği ve en son nesil teknolojiye sahip firmaların, özensiz, itinasız, ham hum şaralop iş yapmasını nasıl doğal karşılayabiliyorsun? Hele ki bir de bu ürün az önce saydığım altyapı teknoloji mühendislik gibi unsurların en son meyvesi iken ve ayrıca yüksek bir satış fiyatı dilimindeyken...

Kasanın açıklığı telefonun su geçirmezliğine;

lensin kayık oluşu kamera nın fotoğraf video çekimine en ufak şekilde zarar bile gelmeden performans vermesine engel teşkil etmeyebilir.

Ancak PRESTİJİNE gölge düşürdüğü kanısındayım.

ve böylsesine önemli bir cihazı bu şekilde detaylarına özen göstermeden özverisiz şekilde piyasaya sunan bir markanın HER ÜRÜNÜNDE OLMASA DA ancak istisna kavramımın da üzerindeki kadar çok ısınma, özelliklerin stabil çalışmama, teknik servis hizmetlerinin çözüm odaklı yerine hatayı kullanıcıda arayıp sürekli bir münakaşa hali de varsa;

İşte bu sinek küçük ama mide bulandırır atasözünü ister istemez akla getirir.

4K video çekme teknolojisini avuç içi kadar cihaza sığdırmayı başarabiliosa Sony, BUnun haklı gururunu yaşaması açısından o lensi düzgün oturtmak gibi basit bir işlemi es geçmemeli.

Buna Dereyi Geçip Çayda Boğulmak Denir.

Böyle bir ürüne de yüksek meblağ ödeyip bir de üstüne avukatıymış gibi savunmak, Şevkat Yerimdar Filmindeki gibi kelek karpuza kefil olup sattırmaktan başka bir şey de değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nik_furi

bahsettiğin bölüm burası mı acaba?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2758189

Benimki başka ama buda iyi

Root için

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900

Diğer yöntem 314 sürümde sıkıntı yapabiliyor

benim cihazım zaten rootlu şuan ben ses modunu sormuştum arkadaşım. sürüm 314 en son yayınlanan yüklü şuan.

edit fw sürüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağatay39 -- 1 Ağustos 2014; 15:19:57 >
  • http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/themes-apps/mod-30-volume-steps-instead-15-t2823455

İşte benim mod her ikisinide dene

• 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.