Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: newfel

quote:

Orijinalden alıntı: utku_eray

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

Yahu bu telefon su altı kamerası değil ki.. Adam satarken suya dayanıklı diyor o da belirli koşullarda..

Durduk yere telefonu sürahinin içine atmak niye?

Masada üstüne su dökülür, kola dökülür, alkollü içki dökülür;

deniz kenarında, havuz başında su sıçrar ve daha rahat olursun, kurulamak için daha yavaş hareket edersin, ani davranmaktansa;

yağmur yağarken daha rahat konuşursun vs vs vs.....

Bu yani.. Alıp küvete havuza sürahiye atıp dur bakalım su geçiriyor mu? diye denemenin hiçbir anlamı yok..

Sayın hocam adam telefonu havuz altında video çekebilirsiniz diye satıyor bak kullanma klavuzundan aynen alıntı yapıyorum.
    "Cihazınız IP55 ve IP58 standartlarına sahip IP(Su-Toz Koruması) derecesine sahiptir. Bu değerlendirmeler, cihazınızın toz girişine karşı dayanıklı olduğunu ve düşük basınçlı su akışına ve ayrıca, suyun etkilerine karşı tatlı (tuzlu olmayan) suda 1.5 metreye kadar derinlikte ve 30 dakikaya kadar korumalı olduğunu belgeler"

Eee ne anladım ben bu işten hiç öyle masa üstünde su dökülür falan demiyor. Adam dünya çapında bunla reklam yapıyor.

Evet haklısınız ama burada bunu ispat etme şansınız yok daha önce Z ve Z1 başlıklarında defalarca yaşandı Türkiye de vakum testi yok ve daha kötüsü müşteri odaklı bir servis yok ve dikkatli olmak lazım

Yandık desenize... Ekran tamamen gitti... Tel çalışıyor ama ekran yok :(

• hocam saygılar
    note 3 elden çıkardım.Bizimkilere verdim. :D ilerleyen aylarda büyük ihtimal fikrimi değiştirmediğim taktirde burada olacağım. :D
    senin mesajını gördüm ama sen z2 aldın mı ne yaptın.?
    eğer öyleyse ikimizede şimdiden hayırlı ola..
  • quote:

quote:

Yahu bu telefon su altı kamerası değil ki.. Adam satarken suya dayanıklı diyor o da belirli koşullarda..

deniz kenarında, havuz başında su sıçrar ve daha rahat olursun, kurulamak için daha yavaş hareket edersin, ani davranmaktansa;

Bu yani.. Alıp küvete havuza sürahiye atıp dur bakalım su geçiriyor mu? diye denemenin hiçbir anlamı yok..

Sayın hocam adam telefonu havuz altında video çekebilirsiniz diye satıyor bak kullanma klavuzundan aynen alıntı yapıyorum.
    "Cihazınız IP55 ve IP58 standartlarına sahip IP(Su-Toz Koruması) derecesine sahiptir. Bu değerlendirmeler, cihazınızın toz girişine karşı dayanıklı olduğunu ve düşük basınçlı su akışına ve ayrıca, suyun etkilerine karşı tatlı (tuzlu olmayan) suda 1.5 metreye kadar derinlikte ve 30 dakikaya kadar korumalı olduğunu belgeler"

Eee ne anladım ben bu işten hiç öyle masa üstünde su dökülür falan demiyor. Adam dünya çapında bunla reklam yapıyor.

iyi söylüyorsunuz da yineliyorum, cihaz sualtı kamerası değil sonuçta... Ona bakarsanız gerçek 4K video çekimi de yapmıyor.. 4K'nın çözünürlük boyutunda çekim yapıyor..

Sony 4K kameralar 5.500 - 6.000TL'den başlıyor yani, pazarlama taktikleri bunlar..

Dolayısıyla IP55 ve IP58 sertifikası olması tamamen su geçirmez olduğu anlamına gelmez.. Tamamen su geçirmemesi için çok farklı bir üretimi olması gerekli.. Sonuçta su geçirmezlik tamamen su basıncı ile alakalı bir şey.. Olimpik havuzdaki su miktarının 1mt derinlikte yaptığı basınç başka, atıyorum 1mt boyunda bir sürahinin içindeki basınç başka.. Yani bunun bir açıklaması yok.. Öyle lanse ediliyor elbet, ha evet suya dayanıklı, üstüne 1 bardak suyu döktüm ekran mekran gitti çalışmıyor desen anlarım ama kasti olarak sürahiye atmakla yıkamak ya da üstüne su dökülmesi aynı şey değil ne yazık ki..

E tabii şu da var, dediğin gibi lanse ediliyor evet ve bunun üzerinden garanti veriyor.. O yüzden garanti çalışır, ama işte bizim TR'deki servis zihniyeti "ben ne bileyim bununla 5mtlik havuza girip su altında 1 saat tüplü dalışla foto video çekmediğini?" ayarında olduğu için işin zor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 1 Temmuz 2014; 1:18:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quaresma_o3

quote:

Orijinalden alıntı: blackale7

Dün media markt ve teknosada 2 adet z2 inceledim ; ikisinde de kasa açıklığı ve lens kayması vardı . Teknosada ki yetkiliye neden her telefonda lens kayması ve kasa açıklığı var dedim kullanımı etkilemiyor ki dedi , sanki biz bilmiyoruz Açıkçası telefon pek beklediğim gibi değil . Telefon ele batıyor resmen tasarımıyla . Yanında g3 vardı kamerasını karşılaştırdım pek bir fark yoktu . g3 ün ekranı çok daha iyiydi .

Dostum öyle telefon ekranından bakıpta hangi kameranın daha iyi olduğunu anlayamazsın.

tecrübesiz biri olarak yazmadım ?

• quote:

Arkadaşlar aman teli sudan uzak tutun bugün denemek için kapakları kapalı halde bir sürahi suyun içine attım telefon pert.
    Ekran gitti kameralar buğulandı ne yapacam bilmiyorum yarın satıcıya götürecem bakalım ne diyecek kullanıcı hatası derse iş uzar. 30 saniye bile kalmadı suyun altında. Şu an ekran hiç yok.

Hocam bendede z1 Compact var sürekli suya filan sokuyordum artık korktum sokmuyacagım asla senin adına üzüldüm kesin servis kullanıcı hatası diyip geri yollar %99.9

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Heh işte bi tane daha...
    Yanlız değilim bu konuda öğlen bi arkadaş daha benim gibi düşünüyordu...her defasındsa aynı şeyi diyorum ama yine diycem geçen z1 su geçirdi ne yapıcam şeklinde bi konu daha açıldı orda fikrimi belirttim markacı sony'den kar payı alan kişiye kadar neler söylendi(artık nasıl kar payı alıyosam milletteki düşünceye bak) neyse çoluk çombalak demediğini bırakmadı kısa kestim muhabbeti...
    Şimdide diyorum arkadaşlar bu telefonu adamlar su geörimez bi telefon diye çıkardı ama beklentileriniz niye bu kadar büyük onu anlamıyorum...
    Arkadaşında dediği gibi bende öyle düşünüyorum bile bile lades yapmayın gidip havuza ne bilim sürahiye sokmayın güzelim telefonları aklınızdan şunu geçirin ya tamam bu telefon su geçirmez ve güzel bi özlellik güzel bi detay yağmur yağar ıslansa bile bi şey olmaz oh ne güzel diye düşünün beklenti büyük olmasın...gidipte su geçirmiyo diye havuza bilmem denize sokmayımn şu cihazları ondan sonra bozulunca hani bu su geçirmezdi diyerek üstünüzden atmayın...servise gidince tamam bu su geçirmez ama gidip saatlerce yada uzun süre su altında video çekin fotoğraf çekin demedik derlerse ne diyeceksiniz..
    Hemen söyliyeyim ne diyeceksiniz reklamlarda bas bas bağrıyosunuz ama diye ama adı üstünde reklam aşağıda alt yazıda geçen küçük görünmeyen yazılar var ufak ama büyük detaylar bunları gözden kaçırmayın...

• herkese iyi geceler telefonu bugün aldım şimdi kullanmak nasip oldu çok heyecanlıyım :D telefon yazılım sürümü 17.1.A.2.55 acaba bu en son sürüm mü çünkü güncelleme kontrolü yaptığım zaman en güncel sistemi kullanıyorsunuz diyor ? yeni güncelleme var mı ? varsa ben bunu telefona nasıl aktarabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canertrb

herkese iyi geceler telefonu bugün aldım şimdi kullanmak nasip oldu çok heyecanlıyım :D telefon yazılım sürümü 17.1.A.2.55 acaba bu en son sürüm mü çünkü güncelleme kontrolü yaptığım zaman en güncel sistemi kullanıyorsunuz diyor ? yeni güncelleme var mı ? varsa ben bunu telefona nasıl aktarabilirim ?

Son güncelleme sonu .402 güncelleme telefonun bölgesine göre güncelleme alması değişebiliyor...wi-fi ile bağlantı kurup telefon üzerinden update center ile kontrol edebilirsin güncellemeyi zaten güncelleme varsa kendi de bildirimden uyarıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lion_Army

quote:

herkese iyi geceler telefonu bugün aldım şimdi kullanmak nasip oldu çok heyecanlıyım :D telefon yazılım sürümü 17.1.A.2.55 acaba bu en son sürüm mü çünkü güncelleme kontrolü yaptığım zaman en güncel sistemi kullanıyorsunuz diyor ? yeni güncelleme var mı ? varsa ben bunu telefona nasıl aktarabilirim ?

Son güncelleme sonu .402 güncelleme telefonun bölgesine göre güncelleme alması değişebiliyor...wi-fi ile bağlantı kurup telefon üzerinden update center ile kontrol edebilirsin güncellemeyi zaten güncelleme varsa kendi de bildirimden uyarıyor...

yok wifiden bağlıyım sürekli kontrol ediyorum ama sürekli güncel diyor başka bişi demiyor

• O zaman birde pc'den kendi programından kontrol edin hala daha güncel diyorsa merak etmeyin en kısa zamanda gelir bölge bölge farklılık gösterebiliyor dediğim gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 1 Temmuz 2014; 1:34:25 >
  • Su geçirmiyor bizzat test ettim
     ★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★
  • quote:

O zaman birde pc'den kendi programından kontrol edin hala daha güncel diyorsa merak etmeyin en kısa zamanda gelir bölge bölge farklılık gösterebiliyor dediğim gibi...

programı hangisi acaba daha yeniyim ve çok heyecanlıyım şuan bişi bilmiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muvensa

quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrior

Root yapan var mı?

Yaptım ben.

Konudaki anlatımı mı uyguladınız?

Uygulamaları telefondan hafıza kartına root dışında taşıma ihtimalimiz yok mu? Bunun için root şart mı? Sadece taşıma için root yapmaya değer mi?
  • HAYALETGEMİ H kullanıcısına yanıt
    Kristal kılıfı ben aldım ama pek memnun kalmadım. Telefon siyah ise hiç tavsiye etmem. çünkü çiziliyor hemen ve siyahın üstünde çok belli oluyor. görüntü kirliliği yapıyor. Ama telefonun beyaz ise güzel durabilir. çizikler belli olmaz. aslında telefonun tasarımını bozmaması açısından iyi ama dediğim gibi tlf siyah ise tavsiye etmem.
    ikinci linkteki İnce olan kılıfı bende almak istiyorum. bu kılıf şimdilik idare etsin bakalım.
  • TiredWarrior kullanıcısına yanıt
    ben app'leri sd karta taşıyıp dahili hafızada yer açmak için root ettim sonrasında gaza gelip stock rom kurulumu yaptım.
    cihaz şuanda kapandı ve tepki vermiyor. sürekli kırmızı led bildirimi yanıp sönerek uyarı veriyo nasıl firmware kurulumu yapılır onuda bilmiyorum
  • quote:

quote:

O zaman birde pc'den kendi programından kontrol edin hala daha güncel diyorsa merak etmeyin en kısa zamanda gelir bölge bölge farklılık gösterebiliyor dediğim gibi...

programı hangisi acaba daha yeniyim ve çok heyecanlıyım şuan bişi bilmiyorum :)

Pc bağlantı kurduğunuzda zaten başta telefonda uyarı geliyor ismini bende unuttum şimdi kurulsunmu diye evet derseniz o kendi kurulumu yapar...

Edit: Senin için buldum hocam telefondan yükleyemezsen bu linkten indir yönergeleri izle...

Pc Companion
    http://www.sonymobile.com/tr/tools/pc-companion/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 1 Temmuz 2014; 3:01:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ziya126

Su geçirmiyor bizzat test ettim

Nasıl oluyor bu? Etrafı falan tümden kapalı dimi?

Müthiş bişi bu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: eak101

ben app'leri sd karta taşıyıp dahili hafızada yer açmak için root ettim sonrasında gaza gelip stock rom kurulumu yaptım.
    cihaz şuanda kapandı ve tepki vermiyor. sürekli kırmızı led bildirimi yanıp sönerek uyarı veriyo nasıl firmware kurulumu yapılır onuda bilmiyorum

Telefondan hafıza kartına taşımak için root gerekmesi saçmalık ötesi bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ziya126

Su geçirmiyor bizzat test ettim

adam BALIKESİR li yaaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: KAHVECİİ

hocam saygılar
    note 3 elden çıkardım.Bizimkilere verdim. :D ilerleyen aylarda büyük ihtimal fikrimi değiştirmediğim taktirde burada olacağım. :D
    senin mesajını gördüm ama sen z2 aldın mı ne yaptın.?
    eğer öyleyse ikimizede şimdiden hayırlı ola..

Merhaba kardeşim yok z2 olmadı. İyice düşündükten sonra m8 e karar verdim.. tavsiye ederim :)

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.