Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1925. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19231924192519261927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 1 haftaya yakındır AOSP EXTENDED v6.6'yı kullanıyorum ve şahsi fikrim bu rom günlük kullanım için olmuş. Çekirdekteki problemler giderildiği takdirde face ve bazı google uygulamalarının aniden çökmesinin önüne geçilecek çünkü sahip olduğu tek ciddi hata bu ve şahsen face uygulaması kullanmayan benim için bu rom sorunsuza yakın çalışıyor diyebilirim. Sorunsuza yakın deme sebebim, ekran parlaklığı ayarı ve çift tık fonksiyonunun düzgün çalışmaması, arayüz geçişlerinde yaşanan anlık takılmalar gibi ufak hatalar mevcut. Lakin romun genel oyun ve kullanım performansının yanında bu hatalar hiçbir şey. Pubg'de sabit bir 30 fps yakalamayı başardım, ısınma karalteristiği ise stokla kıyaslandığımda çok daha başarılı. Uygun zamanda romun arayüzünden görseller paylaşacağım. Ek olarak merak ettiğiniz veya test etmemi istediğiniz bir husus varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Hepinize iyi forumlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Beyler 1 haftaya yakındır AOSP EXTENDED v6.6'yı kullanıyorum ve şahsi fikrim bu rom günlük kullanım için olmuş. Çekirdekteki problemler giderildiği takdirde face ve bazı google uygulamalarının aniden çökmesinin önüne geçilecek çünkü sahip olduğu tek ciddi hata bu ve şahsen face uygulaması kullanmayan benim için bu rom sorunsuza yakın çalışıyor diyebilirim. Sorunsuza yakın deme sebebim, ekran parlaklığı ayarı ve çift tık fonksiyonunun düzgün çalışmaması, arayüz geçişlerinde yaşanan anlık takılmalar gibi ufak hatalar mevcut. Lakin romun genel oyun ve kullanım performansının yanında bu hatalar hiçbir şey. Pubg'de sabit bir 30 fps yakalamayı başardım, ısınma karalteristiği ise stokla kıyaslandığımda çok daha başarılı. Uygun zamanda romun arayüzünden görseller paylaşacağım. Ek olarak merak ettiğiniz veya test etmemi istediğiniz bir husus varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Hepinize iyi forumlar :)
    Hocam bende yükledim ısınma ve hızlı şarj tükenme sorunu yaşadım sizde bunlar nasildi

• sile S kullanıcısına yanıt
    Hocam az evvel telefonun şarjını kontrol ettim, gece %18'de bırakmıştım, şimdi elime aldığımda halan %18 olduğunu fark ettim, ama tabi hat takılı değil cihazda fakat sürekli wifiye bağlı bir tablet misali çalıştığını düşünürsek kesinlikle beklemede çok verimli çalışıyor. Ekran süresi olarak henüz bir şey söylemem mümkün değil fakat dediğim gibi %85'den %20'ye kadar 4 el PUBG oynattı kasmadan, donmadan, çökmeden hissedilir bir sıcaklıkla (Yaklaşık 3 saatlik bir oyun süresinden söz ediyorum.) Gerisi tamamen sizin kullanımınıza bağlı. Bu arada kurarken önce 6.0.1'i rootlayıp aops'nin çekirdeğini ve gerekli recovery'i fastboot ile yükledim, ardından TWRP içinde önce data, cache ve System'i silip önce romu, sonra gapps'ın aroma versiyonunu, en son da Magisk'i kurdum ve cihazı çalıştırdım. Sizin de aynı şekilde kurmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla.

• quote:

Hocam az evvel telefonun şarjını kontrol ettim, gece %18'de bırakmıştım, şimdi elime aldığımda halan %18 olduğunu fark ettim, ama tabi hat takılı değil cihazda fakat sürekli wifiye bağlı bir tablet misali çalıştığını düşünürsek kesinlikle beklemede çok verimli çalışıyor. Ekran süresi olarak henüz bir şey söylemem mümkün değil fakat dediğim gibi %85'den %20'ye kadar 4 el PUBG oynattı kasmadan, donmadan, çökmeden hissedilir bir sıcaklıkla (Yaklaşık 3 saatlik bir oyun süresinden söz ediyorum.) Gerisi tamamen sizin kullanımınıza bağlı. Bu arada kurarken önce 6.0.1'i rootlayıp aops'nin çekirdeğini ve gerekli recovery'i fastboot ile yükledim, ardından TWRP içinde önce data, cache ve System'i silip önce romu, sonra gapps'ın aroma versiyonunu, en son da Magisk'i kurdum ve cihazı çalıştırdım. Sizin de aynı şekilde kurmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla.
    Gapps la magisk in linklerini alabilir miyim teşekkürler cevaplar icin
    En kısa zamanda denemeye baslicam

• sile S kullanıcısına yanıt
    Gapps linki için:https://opengapps.org/

MAgisk linki:https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Konuyu devralabilsem aslında girişe güzel rehberler döşeyeceğim vakit buldukça, böylece halan hareketli olan bu konu içindeki insanlar da bilgilenir ;)

• quote:

Gapps linki için:https://opengapps.org/

MAgisk linki:https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Konuyu devralabilsem aslında girişe güzel rehberler döşeyeceğim vakit buldukça, böylece halan hareketli olan bu konu içindeki insanlar da bilgilenir ;)
    Eğer konu sahibi aktif değilse yönetimle konuş bence de hocam epey yararın oldu bu konuya

• Arkadaşlar dokunmatik ekran A su kaçtı nasıl cıkartabiliriz zarzor kullanıyorum telefon u

• Merhaba arkadaşlar

sony z2 telefonumda numara girip arama tuşuna bastığımda ekran kararıyor karşıdaki aramayı kapatmadan tekrar açılmıyor.
    telefonu kulağıma götürmeden bu durum yaşanıyor.
    telefona herhangi bir işlem (rom karnel vs) yapmadım.
    konu hakkında bilgisi çözüm önerisi olan arkadaşlarımızdan yardımcı olmalarını rica ediyorum.
  • GUNEY_97 G kullanıcısına yanıt
    İyi günler, herhangi bir jelatin ya da koruyucu taktınız mı cihazınızın üzerine? TAktıysanız onu kaldırıp tekrar deneyin. Sorun halan düzelmezse sensör hatası var demektir, tek çözümü kulaklık jakınızın komple değişmesi. İnternette yaklaşık 25-30 liraya bulabilirsiniz.
  • wardsg1 W kullanıcısına yanıt
    Telefonu pirinçte bekletseydiniz keşke hocam birkaç günlüğüne, hatta becerebiliyorsanız direkt ekranı söküp ekranı bekletin.
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    hocam öğrenci evindeydim pirinç mevcut değildi yoksa bende düşünmedim değil ekranı sökmeyi bırakın 2015te taktıgım ekran koruyucuyu bile ellemedim yani o işlerden hiç anlamam
    şuan dokunmatikte gercekten sıkıntı yaşıyorum inşallah kendiliginden cıkar bir kac güne
  • An itibariyle bir kez daha ekranı kırmış bulunmaktayım
    Tekrar Çin işi ekran tercih etmek istemiyorum. İnternette çıkma ekran alabileceğimiz bir yer var mı?
    Letgo'da anakartı arızalı cihazları 150 ₺'den itibaren satıyorlar. Ekranı bu şekilde temin etmek mantıklı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sanane900

An itibariyle bir kez daha ekranı kırmış bulunmaktayım
    Tekrar Çin işi ekran tercih etmek istemiyorum. İnternette çıkma ekran alabileceğimiz bir yer var mı?
    Letgo'da anakartı arızalı cihazları 150 ₺'den itibaren satıyorlar. Ekranı bu şekilde temin etmek mantıklı mı?
    Çekiç niyetine mi kullanıyorsunuz hocam cihazı

Ekranı internette hemen hemen o fiyatlarda bulabilirsiniz. Hem yanında tamir setleride veriyor bazı yerler. En azından ikinci el ile uğraşmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenyilmaztr -- 10 Ağustos 2019; 12:30:58 >
  • Yan sanayi ekranların en iyisi bile sıkıntılı hocam. En ufak bi düşmede bile mefta olabiliyor. O yüzden orijinal çıkma alıp kurtulmak istiyorum artık

• sanane900 S kullanıcısına yanıt
    En ufak düşme diyorsunuz hocam yine. İster orjinal ister yan sanayi olsun düşmeye karşı iyi değil ki daha dikkatlice kullanirsaniz sıkıntı çıkarmaz
    Siz bilirsiniz hocam ikinci el çıkma almak istiyorsanız alın benim ki sadece fikir

• Arkadaşlar ablamda Z2 var. Şimdi söyledi albümdeki fotoğraflar kendiliğinden silemiyormuş. Bu sorunu nasıl çözebiliriz. Yardımcı olursanız memnun olurum.

• sanane900 S kullanıcısına yanıt
    Bulabiliyorsanız mantıklı hocam fakat ekranı kasadan ayırabilme konusunda yeterince tecrübeli değilseniz alacağınız ekranın sabit olduğu kasanın mümkünse sağlam olanını bulmayı deneyin.
  • quote:

İyi günler, herhangi bir jelatin ya da koruyucu taktınız mı cihazınızın üzerine? TAktıysanız onu kaldırıp tekrar deneyin. Sorun halan düzelmezse sensör hatası var demektir, tek çözümü kulaklık jakınızın komple değişmesi. İnternette yaklaşık 25-30 liraya bulabilirsiniz.
    Kulaklık soketi değişince sorun çözüldü teşekkürler.

• Pascal27 kullanıcısına yanıt
    Kendiliğinden silemiyormuş derken hocam? Silmek istediğinde silemiyor mu yani dosya programları ile deneyin belki sorun çözülür.

• quote:

Bulabiliyorsanız mantıklı hocam fakat ekranı kasadan ayırabilme konusunda yeterince tecrübeli değilseniz alacağınız ekranın sabit olduğu kasanın mümkünse sağlam olanını bulmayı deneyin.
    Niyetim zaten temiz bir kasayla birlikte ekranı temin etmekti hocam. Ekranı kasadan daha önce sökmüşlüğüm var da tekrar onunla uğraşmak istemiyorum.

Hatta ben artık Z2 ile pek uğraşmak da istemiyorum.
    2 yılı aşkındır birincil telefon olarak kullandığım Xperia X sağlamlık açısından hiçbir problem yaşatmazken, yedek olarak kullandığım Z2'nin zırt pırt masraf çıkarmasından bıktım. Komple emekliye ayıracam sanırım.

• 
Sayfa: önceki 19231924192519261927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.