Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon sarz olmamaya basladi. Uzerindeki orjinal bataryasi 3 yil 9 aylik ve cok yogun kullandim. Ne dersiniz batarya bozuldugu icin mi sarz olmuyordur yoksa baska bir sikintinin belirtisi olabilir mi? Konuya canavar gibi telefon diye yazdim bi kac gun sonra bu olay oldu
  • 740turbowagon kullanıcısına yanıt
    telefon açıldığında servis menüsüne girip bataryanın durumunu öğrenebilirsiniz.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Öğrenemez hocam 6.0.1 de o opsiyonu uçurdular, sonra 7.1.1 de yeniden eklendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Öğrenemez hocam 6.0.1 de o opsiyonu uçurdular, sonra 7.1.1 de yeniden eklendi.
    belki 5.1.1 kullanıyordur.

Zaten 3 yıldır yoğun kullanım ile batarya değişmeden gitmişse batarya bitmiştir büyük ihtimalle.
  • Telefon sarz olmadigi icin hic acamiyorum ustadlar batarya gidik muhtemelen. Bir ihtimal de sarz soketi mi bozuk acaba dedim bununla karsilasan oldu mu hic Z2 kullanirken? Bu arada suan Carbon Rom 6.1 yuklu cihazda. (d6503)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 740turbowagon -- 13 Mart 2019; 18:13:22 >
  • an itibari ile carbon rom yüklü telefonum açılmıyor carbon rom animasyonunda kalıp twrp recoverye yönlendiriyor.
  • arkadaşlar flashtool resmen işkence ettirdi bana yapmadığım denemediğim yöntem kalmadı tekrar kurdum 5 kere filan yine aynı driverlar eski diyor çözemedim bir türlü bu driverları da kaldırdım yine aynı sorun.
    şarja bağlayınca hiç tepki vermiyor mu ? Peki bunu tam kapanmaya yapmadan önce temassızlık gibi bir sorun var mıydı. Bence sorunun batarya ama şarj soketi de arıza yapmış olabilir bakmadan bilmek zor.
  • Daha once temassizlik problemi yoktu. Guc tusuna bastigimda batarya bos ikonu gosterip kapatiyor. Sarza baglagidimda tepki yok. Farkli sarz cihazlari ve kablolar ile denedim. Cok eski telefonlari bile sarza taktigimda batarya doluyor. Daha once boyle bir batarya problemi gormedim. Belki normaldir. Sizi de ugrastirdim saolun.

• VORVZAKONE kullanıcısına yanıt
    Neden twrpden yeni bir rom flashlamiyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: 740turbowagon

Neden twrpden yeni bir rom flashlamiyorsunuz?
    hocam twrp üzerinden stock rom kurabilir miyim?
    Hayir kuramazsin custom recovery ile custom rom kurulur en azindan Samsunglar icin boyleydi. Z2'ye hic stock rom atmadim ama twrp ile atilmayacagina emin gibiyim. Siz bence twrp ile mevcut romunuzu tekrar yukleyin.

• quote:

Hayir kuramazsin custom recovery ile custom rom kurulur en azindan Samsunglar icin boyleydi. Z2'ye hic stock rom atmadim ama twrp ile atilmayacagina emin gibiyim. Siz bence twrp ile mevcut romunuzu tekrar yukleyin.
    evet hocam samsungda odin ile flashlıyorduk twrp üzerinden stock kuramıyorduk.Açıkcası 2 gündür bana işkence veren bu romu tekrar kurmak gelmiyor içimden neyse başka bir custom rom bakayım ben en iyisi.
    Mevcut rom calisiyordu da birden bire calismamaya basladi gibi algiladim o yuzden tekrar kurun dedim. Bu isler keyiflidir aslinda. Kolay gelsin

• quote:

Mevcut rom calisiyordu da birden bire calismamaya basladi gibi algiladim o yuzden tekrar kurun dedim. Bu isler keyiflidir aslinda. Kolay gelsin
    aga farklı romlar denemek evet keyifli ama şu stock roma dönme olayı dünden beri beni bezdirdi neyse başka bir rom buldum onu kuruyorum şuan
    Sarza baglagidimda tepki yok.

bunu dediğin an işin boyutu değişebilir. Tabi cihazı açıp bakmadık ama usb girişi, batarya, ve hatta güç entegresinden kaynaklanıyor olabilir. Sen ona bir batarya bulmaya çalış. Umarım onunla kurtarırsın. Yoksausb girişi değişi ile 150-200 bandına çıkarsın. Entegre olursa zaten 2. el sağlam anakart al daha iyi.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Ben de oyle tahmin ediyorum. Batarya alsam da cozulmeyebilir. Zaten yedek telefondu tablet niyetine. Elveda Z2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 740turbowagon -- 14 Mart 2019; 8:28:31 >
    En mantıklısı o hocam.
  • Merhaba, arkadaşın telefonu garantilik olduktan sonra THHye gitmek zorunda kaldı. Şimdi ucuz yollu ikinci el yedek telefon bakıyoruz: 2014 amiral gemilerinden (Z2, G3, M8 ve S5) birini alacağız büyük ihtimalle, hem sağlam hem kullanım konforu (ROM da kurabiliriz) açısından bana en uygun Z2 gözüktü. Sizin düşünceleriniz neler? Fiyatlar aşağı yukarı aynı olduğu için cihazın kendisi odaklı yorumlar bekliyoruz

• Arkadaşlar telefonum 4 yıl 3 günlük bu gün itibariyle yalnız artık bataryadan(orjinal)haliyle eski performansını alamıyorum ama diliyprum ki en azından günü çıkarsın bunun için yapabileceğimiz birşey var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.