Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1916. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19141915191619171918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorun yazılımsalsa kurtarılır, donanımsalsa geçniş olsun. Fakat bunu anlayabilmek için önce içinin açılması ve cihazın fiziki durumunun kontrol edilmesi lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Sorun yazılımsalsa, çözüm yöntemini biliyor musunuz acaba?
  • cato16 kullanıcısına yanıt
    Recovery kurulması lazım, fakat kurmak için BL kilidi açmak gerelebilir, bu da daha önceden yedek almadıysanız telefonunuzun orjinal anahtarlarının gitmesi anlamına gelir.

Daha önce yedek yok. Telefon çalışmadığı için de BL kilidini önemsediğim söylenemez artık. :) Daha önce de recovery, root vs. bu işlerle uğraşmadım. Nasıl yapılacağını da bilmiyorum açıkçası.
  • cato16 kullanıcısına yanıt
    Niyetiniz varsa ben yolunu söyleyeyim size, imei kodunu bilmeniz yeterli, cihazın kutusunda veya sdkartı taktığınız yerdeki tepsiyi çekerseniz orda yazar.

Niyetim var hocam. Imei kodunu biliyorum. Telefonun kutusu ve faturası duruyor halen. Yolunu anlatırsanız sevinirim.
  • Z2'den sonra iPhone'a geçicem bu gidişle. Diğer cihazlar hiç ilgimi çekmiyor.

Sony Mobile, Türkiye'den çekilmeseydi düşünmeden onu alırdım.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Sony Türkiye'den çekildi mi? Bilmiyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tb_fb

Sony Türkiye'den çekildi mi? Bilmiyordum.
    çekildi hocam.
  • google asistanın voice match kısmını kullanan var mı?
  • 4,5 yıllık Xperia Z2 sahibi olarak bu telefonla maceram bir kaç güne noktalanıyor.Telefonda en ufak kusur yok,(Batarya hariç) kaç defa düşürdüm bilmiyorum.Sağlamlık ve hız açısından kesinlikle hala android telefonlar açısından ilk 5'e girer.Hala çok seri.Batarya değişimi de yapılsa ilk günkü haline tam olarak döner.

Bu başlık açıldığı dönemi biliyorum,başlığın eskilerdeniyim vedayı burdan yapalım.Çok bilgi alışverişi yaptım.O dönem çoğu insan başka telefonlara geçse de başlık gördüğüm kadarıyla hala aktif. Telefonu ekranı açılmaya kadar saklayacağım gittiği yere kadar çekmecemde kapalı kalacak.
  • HaciTTOR kullanıcısına yanıt
    Hangi telefona geçeceksin biraderim? Z2'mi ilk aldığım günki duyduğum heyecanı yaşattı yorumun bende. Gözümde canlanır koskoca mazi..
  • Ekranda takılmalar oluyor dalgalanıyor. Acaba rom'dan mı kaynaklı? Ekranı kitleyince düzeliyor, düzelmezse yeniden başlatıyorum öyle düzeliyor.

Edit: Nedense ekran en kısıkken oluyor. Parlalıklığı arttırınca düzeliyor. Garip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 8 Ocak 2019; 14:22:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hangi telefona geçeceksin biraderim? Z2'mi ilk aldığım günki duyduğum heyecanı yaşattı yorumun bende. Gözümde canlanır koskoca mazi..
    İş telefonu olarak S9'a geçmek zorunda kaldım. Android 7 ve üstü gerekiyor. Program, Root edilmiş android kabul etmiyor yoksa 7.0 yüklerdim Z2'ye . Haliyle şirketin verdiği S9'u kullanmak zorundayım. 2 gündür hiç alışamadım. Çok soğuk geldi telefon. 4.5 yıl dile kolay. Alışacağız artık.

Legend never dies....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HaciTTOR kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam aslında root yetkisi vermeden custom romlar üzerinden de kullanabilirsiniz lakin o vakit de ne kadar sağlıklı çalışır meçhul. Denemek lazım. Her halükarda hayırlısı olsun. PM için de önemli değil hocam ;)
  • Merhaba Arkadaşlar.
    gece yüzde 20 gibi şarja bıraktığım telefon sabah açılmadı.
    - Fastboot moduna geçmiyor.
    - Bilgisayar telefonu tanımıyor ( bilinmeyen aygıt ). oysa daha önceki güne kadar sorunsuz bağlanıyordum.
    - bootloader açık
    - twrp yüklü idi
    - şarj yada pc bağlantısında led bildirimi çalışmıyor.
    çözüm yolu hakkında bilgisi olan var mı.
  • Benim Z2 nin dokunmatiğinde sorun var galiba. Sayfayı aşağı veya yukarı kaldırırken birden kendi kendine en üste veya en alta götürüyor. Sadece web sayfalarında değil kişiler uygulamasında da böyle yapıyor. Bu durum beni telden biraz soğutuyor.

• Sony Z2'yi 4.5 yıldır, kullanıyorum yaklaşık 10 ay önce kadar pil sorunu oldu. Takılan pil her ne kadar orjinal deselerde eskisi gibi değil. Özellikle oyunlarda şarja takılı oynamak zorun kalıyorum. Orjinal bataryasını bulamadım. Yeni telefona geç diyenler oluyorda ben böyle dayanıklı telefon bir daha nerden bulurum ? Haftada bir kaç defa telefonumu yere düşürürüm. Koruyucu cam yerine, üzerinde sadece mat yansımasız fligram koruyucu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahcey

Sony Z2'yi 4.5 yıldır, kullanıyorum yaklaşık 10 ay önce kadar pil sorunu oldu. Takılan pil her ne kadar orjinal deselerde eskisi gibi değil. Özellikle oyunlarda şarja takılı oynamak zorun kalıyorum. Orjinal bataryasını bulamadım. Yeni telefona geç diyenler oluyorda ben böyle dayanıklı telefon bir daha nerden bulurum ? Haftada bir kaç defa telefonumu yere düşürürüm. Koruyucu cam yerine, üzerinde sadece mat yansımasız fligram koruyucu var.
    Teleservice ve kvk dışında hiç bir yerde çıkma harici orjinal parça yok hocam. Size de maalesef yan sanayi takılmış.
  • Selam ahali ancak vakit bulabildim, bir hafta boyunca sorunlarınızı dinleyip çözüme kavuşturmaya vaktim olacak. Z2 (Z3'de olur farketmez, burası işlek diye burayı takip eden Z3 kullanıcıları da var.) ile ilgili problemleri olan kullanıcılar bana PM'den ulaşabilirler. Vesselam
  • 
Sayfa: önceki 19141915191619171918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.