Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1902. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19001901190219031904
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ah eski günler ah ne çabuk geçti 4 yıl ilk aldığım günü hatırladım içim cız etti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z2 için aliexpresten kılıf önerebilirmisiniz ( satıcı sağlam olsun)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wardsg1

Arkadaşlar Allahın izniyle martın 17 sinde z2 kullanışımın 3. Yılını doldurmuş olucam cok harika bir cihaz gercekten su zamana kadarda bana hiçbir ciddi sıkıntı yaşatmamakla beraber şarj süreside halen cok iyi

Olurda bozulursa yine sonynin amiral gemilerinden biriyle devam etmek istiyorum ama cogu kişi menfi konuşuyor siz ne dersiniz?

Eger telefon aynı performansı ile devam edicekse z2 yi bir 3 yıl daha kullanırım

Selamlar , aynen benimde 3ü devirdik ...

kardeşime vermiştim tel bozuldu pili boşaldı sistem göçtü ...
    hafta içinde pil sipariş verdim , hafta sonunda uğraşlar sonucu hayata döndü kaya gibi maşallah .
    brick oldu sandım , anakart da pil ile birlikte zarar görmüş olabilirdi ama telefon zarar görmemiş.
    ilk olarak win 10 da telefonu görmedi ...
    forumda paylaşılan paket lastiği taktiğiyle teli bağladım 5. dakikanın sonunda (aborted) vermesine rağmen orjinal stock romu flashlamayı başardım .

hazır elim değmişken root attım .
    kamera ve ses yazılımı yükledim , şuan kullandığım stock z5 ten daha fazla sesi çıkıyor z5 olmayan uzun pozlama kamera entegresi dahil

• Millet dün başıma gelen salak bir dosya işleme hatası yüzünden kilidi kapayıp Stock Rom'a geri döndüm. Lineage ve Carbon hariç Stok rom stabilitesine ve arayüzüne yakın, ayriyetten arayüz özelleştirme imkanı olan tüm ROM önerilerine açığım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geçmiş olsun kardeşim, ayrıca xz1 de sıkıntı yaşamaşsın umarım düzelir. bende z2 mi aldığım günden bu yana (3.5 sene) stock romla kullandım root işine girmedim açıkçası, ayrıca z2 için orijinal batarya arayışlarını halen sürdürüyorum, bi tek japonya kaldı yazmadığım :) dün aliexpressten batarya sipariş verdim, satıcıyla görüştüm performans konusunda ve gerçek kapasite konusunda memnun kalacağımın garantisini verdi, bir gelsin bakalım deneyelim yorum yaparım sizlere. malum ülkemizde orijinal adı altında fason içi boş bataryalar satılıyor. sony ise orijinal bataryaların yalnızca teknik serviste takılabileceğini söylüyor, yetkili servislerde yalnızca değişim hizmeti verdiklerini, dışarıya mal satışı yapamadıklarını söylüyorlar. malumunuz servislerin yaptıkları işçilikler ise tüketicilerin beklentilerini çoğu zaman karşılayamadığı için bende bataryayı satın alıp kendim değiştirmek istiyorum. durumlar böyle... varsa bu konuda fikri olan arkadaşlar burada paylaşabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: GHOS_T

geçmiş olsun kardeşim, ayrıca xz1 de sıkıntı yaşamaşsın umarım düzelir. bende z2 mi aldığım günden bu yana (3.5 sene) stock romla kullandım root işine girmedim açıkçası, ayrıca z2 için orijinal batarya arayışlarını halen sürdürüyorum, bi tek japonya kaldı yazmadığım :) dün aliexpressten batarya sipariş verdim, satıcıyla görüştüm performans konusunda ve gerçek kapasite konusunda memnun kalacağımın garantisini verdi, bir gelsin bakalım deneyelim yorum yaparım sizlere. malum ülkemizde orijinal adı altında fason içi boş bataryalar satılıyor. sony ise orijinal bataryaların yalnızca teknik serviste takılabileceğini söylüyor, yetkili servislerde yalnızca değişim hizmeti verdiklerini, dışarıya mal satışı yapamadıklarını söylüyorlar. malumunuz servislerin yaptıkları işçilikler ise tüketicilerin beklentilerini çoğu zaman karşılayamadığı için bende bataryayı satın alıp kendim değiştirmek istiyorum. durumlar böyle... varsa bu konuda fikri olan arkadaşlar burada paylaşabilirler.

Batarya olarak dediğiniz gibi aslında , ülkemizde replik ürünler çöplüğü olduğu için almış olduğum ürünün kapasitesi orjinal pilin yanından geçemez biliyorum ama ben ürünü kurtardığıma (z2 yi ) seviniyorum...

siz ürünü test edin eğer olumlu sonuç verir ise bizler de alırız

• Merhaba, nasılsınız?
    Z2 ölü olarak kenarda yatmakta, ben de idareten babamın Z3'ü aldım.
    z2'yi en ucuza nasıl diriltebiliriz? izmirde olan bir arkadaş var mı?
    muhtemelen batarya gidik, telefonu şarj edemiyorum bir türlü.

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    9gagger detected. I see you are a man of culture as well :D

• Merhaba arkadaşlar, telefonu rootladım, bootloader kilidini de açtım ve Root Booster adlı programla batarya stabilizasyonu yaptım azıcık. Bataryamın ömrü çok azaldı artık. Telefon 2014 haziranda ilk çıktığı haftada almıştım daha hiçbir sorun olmadı, ama pili öldü artık. 3 saat ekran süresini geçemiyorum artık. Pilini değiştirsem telefon beni 1-1.5 yıl daha idare eder mi? Ayrıca aranızda custom rom kullanan ve herhangi birini beğenip tavsiye edeniniz var mı? Biraz daha fazla ekran süresi alabileceğim nougat ya da oreo lu custom romlar var mı?

• XDA ya bakmadım ama nasıl olsa BL kilidini açmışsın. Güncel sorunsuz bir rom da varsa 1-1,5 yıl rahat götürür hocam. 1- 1.5 yıl için çakma da olsa bir batarya al hem çok masraf ta yapmamış olursun hemde ekran süresi biraz daha gelişmiş olur.
  • Halen daha kullanmakta olduğum Sony Xperia Z2 Bataryası gitti. Bende DoğuBank İşhan'ında en üst katta bir telefoncuya yaptırdım. Tabii yapım fiyatı oldukca uygun fiyatlıydı. Sıkıntım bataryanın eskisine nazaran çok çabuk bitmesi belli ki Çin işi birşeyler takmış. Bende Orjinal batarya arayışına girdim. Baktığım bir çok satıcı orjinal adı altında yan sanayi ürünlerden satıyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Sony'e dair orjinal satan bir yer yok mu ?
  • divx4mc D kullanıcısına yanıt
    Beni de haberdar eder misiniz? Aliexpress e de baktım. 3200 hatta aynı boyutta 3900 mah olanlar var ama kullanıcıların hepsi bataryanın 2000 mah civarında olduğunu söylüyor.

• divx4mc D kullanıcısına yanıt
    Piyasa da orjinal batarya anca cihazdan çıkma bulabilirsin. Sony nin yedek parça satışı olmadığından piyasada da denetleyen olmadığından hepsi yalan konuşuyor hocam. Tavsiyem teleservice de şansını dene orası resmi Sony servisi olduğu için anca orada vardır. Eğer onlarda da yoksa maalesef yapacak birşey yok. İnternette arızalı bataryası sağlam z2 lerden batarya alacaksın ama onunda ömrü ne kadar kalmıştır soru işareti.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Servise vereceğim benim cihazı komple 0 latmak için lakin batarya konusunda pek ümitli değilim. Ama kasa + ekran + pil + arka rahat 1200 lira tutacaktır. Ama bu cihaz için o manyaklığa girerim, seviyorum çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 13 Mart 2018; 12:16:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Hocam sen kendi ağzınla söylemişsin ben birşey demek istemiyorum. Bende Sp manyaklığı var elimde 3 sağlam cihaz 6 anakart 3-4 dokunmatik vs vs devam ediyor. Bataryanın soketi üstünde + - kutuplar var o kutuplara multimetre uçlarını tutup voltaj değerlerine bakarak bataryaya bakıyorlar. 2 ay önce falan Z için Ankara teleservice de parçalar vardı. Z2 içinde büyük ihtimalle vardır. Kasa olma ihtimali bence daha az.
  • Custom Romlarda mikrofon ses kayıt sıkıntısı yaşayanlar buradaki çözümü deneyebilirler.

2 hafta sonra Resurrection Remix 6.0 Android 8.1 sürümüne geçmeyi düşünüyorum. Daha önceden denemiş olan var mı?. Video kayıt özelliği çalışıyor mu? Bataryası nasıl gidiyor?
  • Arkadaşlar peki şarj ederken daha hızlı şarj olması için yapabileceğimiz birşey var mı? Sanırım quickcharge hızlı şarj özelliği yok bundan ötürü çok geç şarj oluyor onun dışında memnunum. Şarj kablosunda veya cihazında da bir sıkıntı yok. Birde telefonla görüşme yaparken ghost touch problemi yaşıyorum kimi zaman ama bu her zaman olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kowalski83

Arkadaşlar peki şarj ederken daha hızlı şarj olması için yapabileceğimiz birşey var mı? Sanırım quickcharge hızlı şarj özelliği yok bundan ötürü çok geç şarj oluyor onun dışında memnunum. Şarj kablosunda veya cihazında da bir sıkıntı yok. Birde telefonla görüşme yaparken ghost touch problemi yaşıyorum kimi zaman ama bu her zaman olmuyor.

Z2 normalde Quick Charge 2 destekliyor ancak Sony sadece Japonya'da satılan Z2'ler için o özelliği açtı. Root yaparsanız sizde açabilirsiniz, XDA'da konusu vardı.

Ben Aukey QC 3.0 hızlı şarj aleti aldım. Sony'nin kendi şarj aleti atıyorum bir buçuk saatte şarj ediyorsa bu bir saatte şarj ediyor.

Diğeri içinde Ayarlar>Ekran>Akıllı arka ışık kontrolünü kontrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

Orijinalden alıntı: Kowalski83

Arkadaşlar peki şarj ederken daha hızlı şarj olması için yapabileceğimiz birşey var mı? Sanırım quickcharge hızlı şarj özelliği yok bundan ötürü çok geç şarj oluyor onun dışında memnunum. Şarj kablosunda veya cihazında da bir sıkıntı yok. Birde telefonla görüşme yaparken ghost touch problemi yaşıyorum kimi zaman ama bu her zaman olmuyor.

Z2 normalde Quick Charge 2 destekliyor ancak Sony sadece Japonya'da satılan Z2'ler için o özelliği açtı. Root yaparsanız sizde açabilirsiniz, XDA'da konusu vardı.

Ben Aukey QC 3.0 hızlı şarj aleti aldım. Sony'nin kendi şarj aleti atıyorum bir buçuk saatte şarj ediyorsa bu bir saatte şarj ediyor.

Diğeri içinde Ayarlar>Ekran>Akıllı arka ışık kontrolünü kontrol edin.

evet japon modellerde olduğunu bende okumuştum ancak romla uğraşmak istemiyorum. daha önce nexus varken çok değiştiriyordum ancak bu sonylerde sanırım biraz daha zorlu şu an ona zaman ayıramayacağım ama yine de teşekkürler.

• Herkeze selam beyler. 2014 yılından beri sony xperia z2 kullanmaktayım. Bundan 1 hafta önce telefon çekmeyen bir yere gidip geldiğimde şebeke gelmediği için telefonu açıp kapatmak istedim ama kapanınca bi süre takıldı sonra açtığımda sürekli mor ekranda kalıp sonra tekrar reset atıyor. batarya bitene kdar boyle devam ediyor. biraz arıştırma yaptım root atın vs dıyorlar ama o işlemde tüm datalar siliniyormuş!! benim telin kendi hafızasında çok önem verdiğim veriler var ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim 0554 947 07 41 teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 19001901190219031904
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.