Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1901. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18991900190119021903
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunların içinde bir bakır ısı borusu var hocam, herhalde macunları kuruyor zamanla, yoksa o kadar ısınması normal değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Bunların içinde bir bakır ısı borusu var hocam, herhalde macunları kuruyor zamanla, yoksa o kadar ısınması normal değil.

Şarja taktım yine ısındı hocam. Çıldırıcam.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Cihazı yoran bir uygulama var bence arka planda. AIDA 64 Gibi CPU frekansını izleyebileceğiniz bir program var mı kullandığınız?
  • quote:

Cihazı yoran bir uygulama var bence arka planda. AIDA 64 Gibi CPU frekansını izleyebileceğiniz bir program var mı kullandığınız?

Bitcoin uygulamaları var. Durdurmaya zorladım hepsini bakayım düzelecek mi.
  • Beyler 2014 Haziran'dan beri severek kullandığım efsanevi telefonum Z2 için bir kernel yazdım. Stock ROM için tabi. Çünkü bence Stock ROM en iyi ROM.

İlgilenenler olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

Bitcoin uygulamaları var. Durdurmaya zorladım hepsini bakayım düzelecek mi.

merhaba kardeşim teli bozdu hala yapamadım (fırsat bulamadım)

bilgisayar yada orjinal olnmayan şarj aletleri telefona yanlış akım gönderiyor ve telefonun patlamasına kadar gidiyor bu olay , anakart yanmış olabilir tam bakamadım daha ama sizinde kullanmış olduğunuz kablo yada şarj aletini kontrol etmenizi önerebilirmi ikincisi de orjinal rom kullanmıyorsanız cihazı hard resetleyip orj stok roma dönmenizi önerebilirim .

• Merhaba arkadaşlar benim z2 su gecirip anakart degiştikten sonra sürekli şebeke arizasiyla ugrasiyorum

Büyük ihtimalle anakartin şebeke anten girişi arızalı bunun tamiri mümkündür başına gelen varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Z2'yi değiştirmek istiyorum. Kaç senedir kullanıyorum belki aranızda beni tanıyanlar vardır. Telefonun üst kısmında hafif bir çatlak var ve arada sırada kendi kendine dokunuyor bildirim çubuğunu indiriyor falan iyice sıkıldım artık. 550 liraya GM 6 buldum sizce almaya değer mi? fazla param da yok beni sıkıntıdan kurtaracak acil bir telefon ihtiyacım var. en olmadı karttan geçip xiaomi veya huawei almayı düşünüyorum. bana acil öneride bulunun lütfen. :)
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Custom olsa daha işime gelirdi de stok da olur hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: aydogan

Merhaba Z2'yi değiştirmek istiyorum. Kaç senedir kullanıyorum belki aranızda beni tanıyanlar vardır. Telefonun üst kısmında hafif bir çatlak var ve arada sırada kendi kendine dokunuyor bildirim çubuğunu indiriyor falan iyice sıkıldım artık. 550 liraya GM 6 buldum sizce almaya değer mi? fazla param da yok beni sıkıntıdan kurtaracak acil bir telefon ihtiyacım var. en olmadı karttan geçip xiaomi veya huawei almayı düşünüyorum. bana acil öneride bulunun lütfen. :)

Merhaba , şu telefonu al bu telefonu al gibi bir önerim yok fakat sadece acele etme derim çünkü bütçeni de düşünerek senin için en uygun olanı ve en ucuz olanı bulana kadar bekle derim alacağın telefon z2 kadar performanslı olmayabilir bütçen itibariyle(z2 eski bir cihaz olmasına rağmen çok güçlü donanıma sahip işlemcisi dışında)

sonuçta aldığın/alacağın cihazın beklentilerine karşılık vermesini istiyorsan iyice araştırmanı tavsiye edebilirim .
    xiaomi modellerinde güzel cihazlar mevcut formda kullanan arkadaşlar ve kulüplerden bilgi alınabilir.

• aydogan kullanıcısına yanıt
    Ekranı sağlam mı hocam?

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Stock bitti, custom'a da yaparız. Custom bir oreo kernel yazayım o zaman. Stock için özel kernel isteyen var mı?
    Dostum yapabiliyorsan kernelin DRM fix desteği olsun + işlemci çekirdek frekanslarını ayarlayabilelim + AOSP'ler ile beraber stabil kullanabilelim (Lineage OS, Carbon ROM vs.)
    ekranda sıkıntı yok, dokunmatik algılamada sıkıntı var. rahat kullanamıyorum. fareyle falan idare ediyorum çok zorda kalırsam.
    Adamım DRM fix ramdisk'e entegreli, değil işlemci çekirdek frekansı, GPU frekansını dahi ayarlayabiliyorsun + büyük OC potansiyeli var. Max GPU frekansını 700 MHz yaptım. CPU frekans adımları toplam 51 tane. Senin şu an kullandığın kernel'de kaç? Ona göre bir kıyas yapabilirsin. 300-422-652 MHz gibi frekans adımlarından bahsediyorum. Wakelock blocker da ekledim.

Tabi bu kernel stock ROM için. (Çünkü ben de stock ROM kullanıyorum şu an)

AOSP/Oreo için de yakın zamanda bi tane yaparım.
    Tam anlamadım ama sanırım 5 falan 300-422-1497-1565-2265 Mhz. Ama 700 mhz beni kurtarmaz dostum, max en düşük 2GHZ olmalı. Bir de hocam ben de yazmak istiyorum, bunun için Linux öğrenmem yeterli olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 28 Şubat 2018; 9:9:12 >
  • Arkadaşlar Allahın izniyle martın 17 sinde z2 kullanışımın 3. Yılını doldurmuş olucam cok harika bir cihaz gercekten su zamana kadarda bana hiçbir ciddi sıkıntı yaşatmamakla beraber şarj süreside halen cok iyi

Olurda bozulursa yine sonynin amiral gemilerinden biriyle devam etmek istiyorum ama cogu kişi menfi konuşuyor siz ne dersiniz?

Eger telefon aynı performansı ile devam edicekse z2 yi bir 3 yıl daha kullanırım

• arkadaşlar telefon ara sıra donuyordu bazen iyice kitlenip tekrar açılıyordu
    yazılımı tamir ettim şimdlik donma yok öncesinde yedeklemiştim

geri yüklersem aynı sorunu tekrar yaşar mıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpha9 -- 3 Mart 2018; 2:19:14 >
  • wardsg1 W kullanıcısına yanıt
    Hocam Sony o eski Sony değil maalesef, XZ1'i ekrandaki satır çizgi probleminden ötürü tamire verdim, iflah olmadı gitti, yoluma Z2 ile devam ediyorum. Ayriyetten Z2 deki pek çok pratik özelliği yeni Sony amirallerinde bulamayabilirsiniz, bu yüzden cihaz sağlamsa bozulana kadar devam edin.

Hocam bozulmazsa ömrüm boyunca kullanırım ama bahsettiğiniz türde hatalar zamanında z2 lerde de yaşanmadımı? Elektroniğe biraz şans gözüyle bakıyorum

• 
Sayfa: önceki 18991900190119021903
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.