Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1891. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18891890189118921893
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam vakit buldukça hepsine rehber oluşturmaya çalışacağım, flashtool nasıl kurulur, cihaz nasıl flashlanır, BL kilidi nasıl açılır, açılmadan önce nelere dikkat edilir vs. Piyasada çok fazla yabancı kaynak var fakat yerli kaynak çok az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kullandığın custom rom lar içerisinde en memnun olduğun hangisi acaba şimdilik. Yarın ben de yapacağım. Tavsiyene uymak isterim

• Tuff88 T kullanıcısına yanıt
    Tam ben de bunu yazacaktım ki lafımı ağzımdan aldınız hocam. Carbon Rom 5.1'in deneme sürüşünden yeni çıktım ve şahsen söylemeliyim ki AOSP olarak geliştirilmiş en stabil rom olabilir kendisi. Existenzden bu kadar memnun kalmadım açıkçası. Lineage OS ve AOSP Pixel kullanmıştım bir ara fakat temel birkaç sorunları vardı ki çoğu Nougat destekli AOSP çalışması şuanda askıya alınmış durumda. Carbon'a gelecek olursak avantaj ve dezavantajlarını sıralayayım:
    + Güncel, akıcı ve stabil bir yazılım deneyimi (adamlar Oreo versiyonunu bile yayınlamıi fakat alfada, pek kullanılacak gibi de değil açıkçası şuan için )
    + Android Nougat'ın tüm nimetlerinden güzelcene faydalanabilme imkanı (Gece modu, Ambient ekran, Bölünmüş Ekran, Google Asistant ve niceleri)
    +Wifi ve Mobil veri çekim gücü stoğa nazaran kat ve kat daha iyi
    + OTA güncelleme desteği
    + Arayüzden donanıma kadar geniş özelleştirme imkanı (Carbonfiber)
    + Stoktan daha hızlı açılan bir telefon

- Telefonunuz adeta Nexus cihaza dönüşüyor. Xperia'yı xperia yapan tüm özelliklerden feragat etmek zorundasınız. (small apps, albüm, müzik uygulamaları, AR Efekti vb.)
    - Deklanşör tuşu devre dışı
    - Youtube, oyun uygulamalarında performansa olumsuz etkisi olmayan fakat hissedilir derecede anlamsız bir ısınma yaşanması (Büyük ihtimalle kullandığım sürümden kaynaklı diğer sürümleri bilmiyorum)
    - Telefon kapalı iken şarj olmuyor.
    - DRM Key desteği olmadığı için tüm görüntü ve ses iyileştirmelerini unutun (Xreality, Hi Res Audio, Clear Audio+, hatta Gürültü engelleme de dahil)
    - Fotoğraf ve Ses kalitesi pek iyi değil. Şiddetli ses veriyorlar fakat kaliteli, zengin bir ses deneyimleri yok. Kamera uygulamaları da genel anlamda kötü

Şahsen ben yazılımı biraz özelleştirerek Sony uygulamalarının bir kısmını kurup kullanmayı başardım, fakat stoğa nazaran güç tüketimim daha fazla oldu doğal olarak. En son Cyberian Kamera da kurabildim galiba. ROM'a 10 üzerinden bir puan verecek olursam ben 5 puan veriyorum. Sadelik ve akıcılık sevenlerin keyif alacağı bir rom yapmışlar, Nougat olmasına karşın temel yazılımlar gayet düzgün çalışıyor, ilgilenenlere tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 18 Kasım 2017; 0:24:4 >

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Resurrection Remix'e daha bakmadım fakat tüm AOSP'lerdeki genel eksiklik dediğim gibi telefonun özelliklerinden çok arınmış olarak gelmesi. Bir de BL kilidi sistem temizleme, dengeli kurulum falan herkesin yapabileceği şeyler değil, bu yüzden ben ne kadar haz etmesem de tek düzelikten sıkılan, kullanım deneyimine renk katmak isteyen insanlar için rom tercihimi android 5.1.1 ExistenZ 7.0'dan yana kullanıyorum, risk alamıyorsanız girmenizi pek önermem bu işlere, az kalsın telefon mezarlığına gönderiyorduk emektarı. Ha Açık kaynak kodlu Custom Rom meraklısı iseniz, mecburen Carbon Rom 5.1 önerilir.

(EDIT: Şuan BL'yi kilitleyip 4.4.2 Kitkat'a geçtim, rootladım takılıyorum. Telefonun 20 sn'de açılmasını özlemişim, yok böyle bir hız ya, çıldırıyorum resmen )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 18 Kasım 2017; 0:40:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Resurrection Remix'e daha bakmadım fakat tüm AOSP'lerdeki genel eksiklik dediğim gibi telefonun özelliklerinden çok arınmış olarak gelmesi. Bir de BL kilidi sistem temizleme, dengeli kurulum falan herkesin yapabileceği şeyler değil, bu yüzden ben ne kadar haz etmesem de tek düzelikten sıkılan, kullanım deneyimine renk katmak isteyen insanlar için rom tercihimi android 5.1.1 ExistenZ 7.0'dan yana kullanıyorum, risk alamıyorsanız girmenizi pek önermem bu işlere, az kalsın telefon mezarlığına gönderiyorduk emektarı. Ha Açık kaynak kodlu Custom Rom meraklısı iseniz, mecburen Carbon Rom 5.1 önerilir.

(EDIT: Şuan BL'yi kilitleyip 4.4.2 Kitkat'a geçtim, rootladım takılıyorum. Telefonun 20 sn'de açılmasını özlemişim, yok böyle bir hız ya, çıldırıyorum resmen )

5.1.1 Candır ama lanet sony :(

• Arkadaşlar yaklaşık 2 buçuk senedir z2 yi sorunsuz kullanıyordum. Son 2 haftadır telefon soğukta kalınca ya da soğuk bir ortama girince ekran iptal oluyor. Telefonu elime alıp ısıtınca geri düzeliyor. Bir de kış geldi. Dışarıda telefonu kullanamıyorum resmen. Geçen seneki kışlarda böyle bir sorun yoktu. Çözüm var mı sizce? Ev sıcaklığında hiçbir sorun yok bu arada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dincerZ kullanıcısına yanıt
    Eldiven modunda kullanmayı deneyin hocam geçici süre, ekranın algılayıcıları yüzeyde olduğu için soğuğu yiyince etkili çalışmıyorlar
  • quote:

Eldiven modunda kullanmayı deneyin hocam geçici süre, ekranın algılayıcıları yüzeyde olduğu için soğuğu yiyince etkili çalışmıyorlar

Hocam ekranın yarısı siyah oluyor. Ekran açılmıyor resmen. Başına hiç böyle bir şey gelen oldu mu?

O vakit geçmiş olsun, flex kablosunda bir sorun var, kasanın arkadan açılması lazım. En iyi ihtimalle yerinden oynamış olabilir.
  • quote:

O vakit geçmiş olsun, flex kablosunda bir sorun var, kasanın arkadan açılması lazım. En iyi ihtimalle yerinden oynamış olabilir.

Sağol hocam. O kablo pahalı bir şey mi? Bir de montajı kolay mı acaba? Eski telefonumun bir yerini tamir edeyim derken başka yerini bozmuşlardı da.

Komple ekran değişmesi lazım, öyle serbest bir kablo değil hocam.
  • Yarın telefonumu manyetik dock ile 550 ye veriorum ucuza mı gidiyor sizce

• savascakir kullanıcısına yanıt
    Gayet uygun, sadece neye geçeceğinizi merak ediyorum hocam ;)

• quote:

Gayet uygun, sadece neye geçeceğinizi merak ediyorum hocam ;)

Mi6 ya gectim hocam. Güzel telefon diyebilirim

• savascakir kullanıcısına yanıt
    Anladım güle güle kullanın hocam ;)

• Ustalar telefonda çok umursamadığım bi arza var pusula sensörü çalışmıyor sanırım

araştırdım bizim sitelerde kimsenin başına gelmemiş yabancı bi video var *#*#732 li bi kombinasyon var yazdım geçersiz MMI diyor nedir çaresi

• Millet an itibarı ile XZ1'e geçerek aranızdan ayrılıyorum. Ara ara vakit buldukça Z2 ile yapacağım AOSP test incelemelerimi rapor etmek için uğrarım buraya;)

Şimdiden kendinize çok iyi bakın, sağlıcakla kalın
  • Dün büyük bir başarıyla telefonun üstüne ayran döktüm Mecburen lavaboda yıkamak zorunda kaldım. Havluyla kuruladım şu an bir sorunu yok, hoparlör hariç. Hoparlörden ses boğuk bir şekilde geliyor. Çok rahatsız edici değil ama sesin boğuk olduğu biraz belli. Yapacak bir şey yok sanırım. Yeni telefon alana kadar (inşallah alırım artık ) idare edeceğim böyle.
  • Arkadaşlar merhaba,

Benim z2'de de kronik ekran sararması var. Sol taraftan başladı, şu an sol tarafta boydan boya iken sağ taraftada başladı.

Sormak istediğim yetkili serviste ekran değişim ücretleri hakkında bir bilginiz var mı? Ekran değişimi ve batarya değişimi yaptırmak ne kadar tutar?

Normal telefonculara ve kullanacakları malzemeye güvenmiyorum, ama İstanbul'da tavsiye edeceğiniz tamirci varsa o da olabilir.
  • flashtool ile sürüm düşürürken sony kendi programının bilgisayarda kurulu olması gerekiyor mu? birde Processing of loader.sin finished with errors.
    hatası alıyorum. yabancı kaynaklar açık v.s. sorun nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicwords06 -- 2 Aralık 2017; 19:30:56 >
  • 
Sayfa: önceki 18891890189118921893
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.