Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1562. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15601561156215631564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam saolun. Almayı düsünüyorum bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordeniz

Kullanıyorum evet,güzel kurabilirsiniz.Birkaç gün sonra da PureX v6 çıkacak,ondaki pil süresi 8 saati bulmuş,şuan son rötuşları varmış.ExistenZ da güzel tavsiye ederim şu an ondayım ben.Yalnız existenZ ile xposed pek barışık değil.Xposed ne dersen eğer,o zaman bir sıkıntı yok senin için,xposed kurmazsın olur biter.Ben sanırım hatasız olursa PureX v6 kurup Android M bekliycem.Yeter artık bir onu yükle bir bunu yoruldum valla.
    İster ExistenZ 3.5 kurun sıkıntısız ve çok özellikli,İster PureX v6 bekleyin farketmez.

Kurdum bile ExistenZ 3.5 sürümünü. Ancak öyle beklediğim gibi bir performans artışı göremedim ne yalan söyleyim. Hatta stock rom daha iyiydi sanki Pil süresi o kadar farkederse PureX kurmayı düşünebilirim. Xposed konusuna gelince, yıllardır kullandığım bazı modüller var halihazırda ancak Z2'de hiçbirine ihtiyaç duymadım. Gerek duymadığım içinde aklıma bile gelmedi Şu iki günde telefonlar alakalı hemen herşeyi öğrendim sanırım. Biraz kafa patlattım ama değdi. Artık hiç olmadı stock roma dönüp rootlayıp kullanırım. Yalnız aklıma takılan bir nokta var. Rootlu cihazları PC Companion aracılığıyla güncelleyebiliyormuyuz?

Bu arada sizde dahil olmak üzere sorularımı yanıtlayan, ihtiyaç duyduğumda yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara yeniden teşekkürü borç bilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLegendy -- 23 Eylül 2015; 1:52:00 >

• darkshine666 D kullanıcısına yanıt
    Ben z2 kullanmıyorum ama APUS öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Telefonun 4K video dışında video ve fotoğraf çekimlerinde aşırı ısınmadan dolayı kapanmalar oluyor mu? Mesela 1080p de 10 dakika durmaksızın video çekebilir miyim?

Ayrıca sadece mobil veri kullanarak internette dolaşmada kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?

10 dakika 4k çekince bile sorun çıkmıyor, hatta sony ısınmadan dolayı kapananilir diye uyarı koymuş olmasa kimse bahsetmezdi bile

Oto parlaklıkta 3g mobil veri ile minimum 5 saat alırsınız batarya boşalıncaya kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Bu telefonu G2 ve C4 ile karsilastirma asamasinda olan biri olarak uzun suredir kullananlara sormak istediklerim var.
    Kagit uzerinde cok iyi telefon eyvallah ama benim icin uc onemli kriter var:
    1- Bataryasinin muadillerine gore daha uzun sure goturmesi, telefonu aldiktan bir sure sonra sarjin su gibi akmamasi.
    2- Isinma probleminin olmamasi
    3- Takilma ve kasilmalarin olmamasi

Bu kriterlerimi goz onunde bulundurarak diger bahsettigim iki telefon yerine Z2'yi onerir misiniz ? Zira Sony kullanmak istiyorum, tasarimlarina hastayim ama kronik sorunlari olan bir cihaz almak da istemem cunku uzun sure kullanacam. Yani kronik sorunlari varsa o konuda da bilgilendirirseniz sevinirim.

1- batarya benim kullanımımda(parlaklık çok açık) 1,75 gün götürüyor. Normal parlaklıkta mobil veri kapalı iken 3,5 gün gittiği de oldu. Sıkıntısı yok

2- bütün android rakiplerinden soğuk(çelik kasa htcler hariç)

3- saf androide çok yakın oldupu için en ağırlıksız androidlerden biri denilebilir. Uygulama sorublu olmadığı sürece en stabil android deneyimlerinden birini yaşarsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tb_fb T kullanıcısına yanıt
    Turkcell e geçtim o sorundan kurtuldum

• Arkadaşlar telefonda hafıza yetersiz kalıyor. Sd kart alsam modern combat asfalt 8 fifa 15 gbi oyunları sd karta aktarabiliyormuyuz???

• Creedence Clearwater R. kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam çok saolun aydınlattınız beni :)

• TheLegendy kullanıcısına yanıt
    Rootlu cihaz güncellenmez.Bu arada ExistenZ zaten süper performans değil, görsel ve çeşitli kullanım kolaylıkları açısından bir numara.Madem bu işlere girdiniz,o zaman tavsiyem yedeklerinizi alıp temiz kurulumlarla Önce Moonwalker Epidemic 3.0,sonra da PureX v6 çıkınca kurmanızı ve denemenizi tavsiye ederim.Böylece size en uygun olanı seçebilirsiniz. Dediğim gibi eğer bugfree olursa ben PureX v6 ile nokta koyabilirim M gelene kadar.

Cevap icin tesekkurler. Soylediklerin tamam bu telefon senin telefonun adamin dememe sebep oldu, umarim uzun sureli kullanimda bu yonlerden sorun cikarmiyordur cunku cok uzun sure kullanmayi dusunuyorum, zaten o yuzden uzun suredir kullananlar cevaplasin dedim.
    G2 konusunda da ayni sorulari sormustum ve orada guncelleme ile telefon isinma, ara ara takilma gibi sorunlar cikariyor dendi, bu telefonda da var mi boyle bir sey ? Guncellemeler herhangi bir negatif etki yaratti mi ?

Ve tekrar soruyorum bu telefonun herhangi bir kronik sorunu var mi ? Sonradan guncellemeyle duzeltilmis olsa bile bilmem gerek eger varsa.

• Şuanda Turkcell kullanıyorum. Aveaya geçmeyi planlıyorum da cihazla uyumsuzluk gibi problemler çıkariyor mu Avea?

• quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

quote:

Bu telefonu G2 ve C4 ile karsilastirma asamasinda olan biri olarak uzun suredir kullananlara sormak istediklerim var.
    1- Bataryasinin muadillerine gore daha uzun sure goturmesi, telefonu aldiktan bir sure sonra sarjin su gibi akmamasi.

Bu kriterlerimi goz onunde bulundurarak diger bahsettigim iki telefon yerine Z2'yi onerir misiniz ? Zira Sony kullanmak istiyorum, tasarimlarina hastayim ama kronik sorunlari olan bir cihaz almak da istemem cunku uzun sure kullanacam. Yani kronik sorunlari varsa o konuda da bilgilendirirseniz sevinirim.

1- batarya benim kullanımımda(parlaklık çok açık) 1,75 gün götürüyor. Normal parlaklıkta mobil veri kapalı iken 3,5 gün gittiği de oldu. Sıkıntısı yok

3- saf androide çok yakın oldupu için en ağırlıksız androidlerden biri denilebilir. Uygulama sorublu olmadığı sürece en stabil android deneyimlerinden birini yaşarsınız

hocam ilk aldığınızda batarya nasıldı ben 2. şarjımı yaptım ama çok fazla gidiyor ne yapmalıyım ısınma ve batarya sorunu için?

• quote:

Orijinalden alıntı: ceka16

quote:

Orijinalden alıntı: çaya düşen sinek

Beyler ben de dün aldım şarja sıkıntı var ve ısınma var hprs kapattıktan sonra biraz düzeldi ama hala cabuk bitiyor ne yapmalıyım

İlk birkaç şarja az gitmesi normal bataryanın açılması lazım

ısınma sorunuda düzelir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Şuanda Turkcell kullanıyorum. Aveaya geçmeyi planlıyorum da cihazla uyumsuzluk gibi problemler çıkariyor mu Avea?

Cihazla uyumsuzluğu bırakın aveanın kendisi problem zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kamera modlarını seçince 8 mp kalitesinde mi çekimler yapıyor kamera? Bir sorun oluşuyor mu görüntü kalitesi için?
  • quote:

Cevap icin tesekkurler. Soylediklerin tamam bu telefon senin telefonun adamin dememe sebep oldu, umarim uzun sureli kullanimda bu yonlerden sorun cikarmiyordur cunku cok uzun sure kullanmayi dusunuyorum, zaten o yuzden uzun suredir kullananlar cevaplasin dedim.
    G2 konusunda da ayni sorulari sormustum ve orada guncelleme ile telefon isinma, ara ara takilma gibi sorunlar cikariyor dendi, bu telefonda da var mi boyle bir sey ? Guncellemeler herhangi bir negatif etki yaratti mi ?

Ve tekrar soruyorum bu telefonun herhangi bir kronik sorunu var mi ? Sonradan guncellemeyle duzeltilmis olsa bile bilmem gerek eger varsa.

Lolipopa geçtiğinden beri sanki hoparlör sesi dhaa kısık gibi, belki psikolojiktir.

Telefonun bir tane kronik sorunu var düzrltemedikleri, mükemmellik.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Bu kamera modlarını seçince 8 mp kalitesinde mi çekimler yapıyor kamera? Bir sorun oluşuyor mu görüntü kalitesi için?

Megapiksel görüntü kalitesini etkilemez. 8 mp 20den daha iyidir hatta

O konuda haklısınız ama bulunduğum bölge sorunusuz test ettim onu. Bazı cihazlarda Avea sorn çıkarıyordu o nedenle sormuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çaya düşen sinek

quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

quote:

hocam ilk aldığınızda batarya nasıldı ben 2. şarjımı yaptım ama çok fazla gidiyor ne yapmalıyım ısınma ve batarya sorunu için?

Çok fazla gidiyordan kastınız nedir? Isınmadan kastınız nedir?

Tamam hocam saolun :)
  • 
Sayfa: önceki 15601561156215631564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.